Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'daki Turk Restoranlari

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby abbulu » Wed Sep 24, 2008 1:02 am

@mindbender

Onceki postta gonderdigim link de TFC subelerinin adresleri var. Sube adresleri icin eklemistim o linki :)
abbulu
ROGER WATERS

New postby mephistopheles » Wed Sep 24, 2008 11:09 am

TFC nedir? Turkish Fried Chicken mi?
mephistopheles

New postby baris » Wed Sep 24, 2008 11:36 am

turkish food centre.

gecenlerde onunden gecerken "eleman araniyor" (evet turkce) diye bir yazi gormustum.
baris
ROGER WATERS

New postby baris » Sat Sep 27, 2008 9:24 am

3 gun once oxford circus metro duraginin orda "Ozen" diye bir restorana gittik kuzenle. Hemen aktariyim.
Calisanlarin hepsi silme turk, hic sormaniza gerek yok. Patlican musakka yememeye ozen gosterin zira patatesli acayip bisey geliyor. Ben, patlicanli shepherds pie`a benzettim.
Hunkarbegendiyi pek bir begendik. Turkiyede bile bu kadar iyisini bulmak zordur. Corbalarinda kase basina 1 avuc kirmizi biber var. Dikkatli olmak lazim.
Haftaya bir daha gider, bir seyler daha deneriz.
baris
ROGER WATERS

New postby abbulu » Mon Sep 29, 2008 12:25 am

Manor House civarındaki Antepliler:

Bugun aksam bir denemesini yaptım.
Yayla corbasi : Fena degil
Lahmacun : Ben pek tutmadım acıkcası ya da beklentim fazlaydı o yuzden cok mutlu etmedi. (3 kisiydik ve herkes benimle ayni fikirdeydi)
abbulu
ROGER WATERS

New postby abbulu » Fri Oct 10, 2008 6:30 pm

http://www.allinlondon.co.uk/restaurant ... t-1254.php

Take away icin guzel biyer ama icerde yemek icin masalar fln biraz ufak.
abbulu
ROGER WATERS

New postby kembl » Tue Oct 21, 2008 8:19 am

Kebaby benim de favorim: Hemen internet sitesini yollayayim sizlere:

www.kebaby.co.uk

2. olarak favorilerimden birisi:
Charcoal kebab house
2 Broadway Road, Wood Green, N22 6DS

Cok guzel yogurtlu paca corbasi ve kuzu tandir yapiyor. Cilgin diyebilirim.

Guneyde oturdugum icin tfc olarak west croydon'dakini kullaniyorum, icinde her seyi bulabilirsiniz. Bir de north cheam'de "cheam food centre" var, cok taze urunleri mevcut, ve aradiginiz hersey de bulunmakta ve diyebilirim ki tfc'den daha ucuz...
kembl

New postby davsan » Tue Oct 21, 2008 10:26 pm

ya west end (marleybone/ baker st) tarafinda, ogle yemeginde de acik olan ve eve (ofise) servis yapan bir turk resturant'i biliyor musunuz?
davsan
BAŞKAN

New postby haphazard » Tue Oct 21, 2008 11:39 pm

kembl,

bu kebaby'nin logo bariz şekilde burger king'ten çakma olmuş :)

davsan,

bir arkadaşım o civarlarda çalışıyor bir kaç türk restoranından bahsetmişti ama tam hatırlıyamadım. hatırlasamda evlere/ofise servis yapılıyor mu bu şehirde pizzacılar dışında? yoksa bu bize özel alaturka bir durum mudur?
haphazard
ROGER WATERS

New postby Gonzales » Wed Oct 22, 2008 8:58 am

Ufuk Baker St. de calisiyor detayli bilgi icin tiklayin

Ben de bir donem orda calismis birisi olarak siddetle onerebilecegim Isthar (W1U 6AZ) var. Servis kalitesi, guleryuz ve en onemlisi lezzetli, zengin seceneklerini butceyi yormayan fiyatiyla birlestiren cazip bir Turk restorani (spam mesaj gibi oldu bu kismi).

Evlere servis konusunda kesin bir cevap verememekle birlikte, ikili iliskilerin iyi olmasi durumunda bu tip olasiligin hicte kucuk olmadigini belirteyim.
Gonzales

New postby haphazard » Wed Oct 22, 2008 9:41 am

Bir iki yer daha olmus olmasi gerek sanki o taraflarda ?
haphazard
ROGER WATERS

New postby betterend » Tue Oct 28, 2008 4:28 pm

Adimin gectigini gorerek hemen olaya mudahale etmek istiyorum herkese selamlarimla :)
Baker St. civarinda benim bildigim Ishtar'dan baska,
Topkapi Restaurant var (25 Marylebone High Street London W1U 4PH , 02074861872),
yine yakin sayilabilecek Great Portland Street civarinda Efes II Restaurant var (175-177 Great Portland Street,W1W 5PJ, 02074360600).
Elbette baska yerler de vardir ancak bunlari bizzat denedigim icin kalite ve butce yormama konusunda (kime gore neye gore:)) tavsiye edebilirim.

Ogle yemeklerinde aciklar ancak disari servis yapiyorlar mi net bir bilgim yok, arayip sormak gerek.
Gerci Londra'da haphazard'in da dedigi gibi kebab shop'lar pek oyle disariya servisle ugrasmiyorlar, ya da ben pek rastlamadim..
betterend

New postby outsider » Fri Nov 07, 2008 5:00 pm

@davsan

Orda Ishtar restaurant var sanirim...bi kac sene once sitelerini tasarlamistim ordan hatirliyorum..Musteriyle gorusme bahanesiyle belese kebap yemistim bi tane ve gayet iyiydi. Mekani da gorursun zaten bayaa modern bi yer.

http://www.ishtarrestaurant.com/client/

Bu arada sitenin ana menusune adamlar resim koyum harcamislar, linkler gorunmuyor.

adres burda : http://www.ishtarrestaurant.com/client/contact.asp

menu de bu : http://www.ishtarrestaurant.com/client/menu.asp

Yanliz sitenin su anki halinin benimle alakasi yok one gore!
outsider

New postby haphazard » Tue Dec 09, 2008 2:27 pm

Bugun betterend'in bahsettigi Efes II adli restorana gittim. Restoran demek yanlis olur, bir nevi taverna tarzi bir yer. Gayet agir, los isikli, ayagini atar atmaz kaziklanacagini hissettigin bir yer. Neyse ki kapisinda lunch offer'i gorduk.

£8.25'e Corba/Meze + Ana Yemek + Tatli gibi bir secenekleri var ogle yemegi icin. Mercimek corbasi ve donerleri gayet guzel, tatlilarindan pek hazzetmedigimi soylemeliyim.

Bunun disinda en cok sevdigim kisim ise servis hizmeti oldu. Sozlu fazla uzatmadan sadece ufak bir ornek vericegim gerisini siz tahmin edin. Ana yemekten sonra tatli yemek ve yememek arasinda giderken, menejer gorunumlu Turk gelir, arkadasa "tatli alicak misiniz?" diye sorar. Ardindan bana donup, "ya sen efendim?" .........
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Wed Dec 10, 2008 10:39 am

Wood green'de 2 tane taksimdeki afacana benzeyen sulu yemek restorani var. Deneyen oldu mu?
baris
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park