Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'daki Turk Restoranlari

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby Istanbullu » Mon Feb 21, 2011 1:25 pm

Londrada Manti veya gozleme yapan yerler var mi? Aradim internetde Hala diye birzamanlar bir yer varmis ama kapanmis.
Istanbullu

New postby clairefisher » Fri Sep 02, 2011 11:18 pm

cazkedisi wrote:arkadaşlar, londra'da sofra, kazan, haz, tas ve tike'yi denedim. açık ara londra'daki en iyi türk lokantası bence haz. haz city de, hazev de çok güzeldi. bu bağlamda burayı bulanlara (sanırım hcho ve davşan olmalı:) teşekkürü bir borç biliyorum :) kazan'ı da ikinci sıraya koyuyorum. hem city, hem victoria şubesi'nde yedim, yemekler güzel. city'nin dekorasyonu daha güzel ve internet sitesinden rezervasyon yaptırınca yüzde 50 indirim oluyor a la carte menüsünde. genelde çoğu şey güzeldi. herşeyi mükemmel yapan bir yer bulmak zor zaten.

cazkedisi bu hazin city subesi hangisi? sitesinde premier palace,plantation palace ve st paul diyo? damak zevkine guveniyorum pazar gunu deniyicem :)
clairefisher

New postby cazkedisi » Sat Sep 03, 2011 9:20 am

plantation place'teki benim dedigim. bu arada bu entry'yi gireli epey olmus, aslinda su an tek favorim haringey, green lanes'deki antepliler :) digerleri gibi ambiyansi yok ama sofraya gelen hersey sahane, ustelik ucuz da.

afiyet olsun :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby clairefisher » Sat Sep 03, 2011 9:32 pm

evet o zamanlar forum daha aktifmis sanki,keske simdi de oyle olsa :) anteplileri de deneyelim o zaman ama yarin haz,cunku o sekilde konustuk artik gidecegimiz arkadasla.umarim tutup da menudeki en kotu seyi secmem (boyle de bi yetenegim var da) neyse, cok saol :)
clairefisher

New postby cazkedisi » Sun Sep 04, 2011 9:51 am

en guzel yemegi kuzu sisti zamaninda, ama epeydir ben de gitmedim. hazev de denenebilir, biraz yeri ters ama manzarasi cok guzel. nehrin ustunde.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby Sylvan » Sun Sep 04, 2011 6:10 pm

diyarbakir'in kaburgasi sahanedir.
Sylvan

New postby haphazard » Mon Sep 05, 2011 9:43 am

Memleketten otantik tatlar ariyorsaniz Haz, Sofra, Ev, Tas vs size daha cok yenilikci Turk mutfagini hatirlatacaktir. Yine de iyidir guzeldir.

Ama cazkedisinin de dedigi gibi benim tek favorim Haringey. Daltson'da da iyi yerler var ama orasi da fazlasiyla modernize tatlar sunup fiyatlari yukari cekmis durumda.

Haringey'e gidecekler icin ise

Kebab icin iki yeri onerebilirim Diyarbakir ve Gokyuzu. Ben kebab yiyeceksem bu ikisinden baska hic bi yere gitmiyorum sahsen cunki hem calisanlar oldukca guleryuzlu ve icten hem de yemekler leziz ve fiyatlar oldukca makul. Diyarbakirin, yunan stili cacigi ve Gokyuzunun bulgur pilavini yemeden gecmeyin derim.

Antepliler kebab icin pek iyi bir yer degil sahsimce. Servis ve calisanlarinda iyi oldugunu soliyemeyecegim. Cin restorantina gitsen bu kadar kotu olamaz. Ama gercekten en iyi lahmacunuda onlar yapiyorlar tas firinda. Lahmacun yiyecekseniz baska yere gitmeyin :) Hatta hemen onlarin yaninda Kunefecisi var. Lahmacunu biraz az yerseniz gidip kunefeyi de deneyin.

Anteplilerin Gokyuzu restoranin yaninda bir de baklavacisi var. Gecen gittigimde "yanlislikla" yarim kilo fistik sarma aldim... Her halde yarim kilo'da almisimdir o gun direk olarak :) Ama harikaydi acikcasi o yuzden oraya da ugramadan gecmeyin derim.

Son olarak bu onerdigim yerler cok iyi yerler degil haliyle fiyat/kalite performasi yuksek oluyor. Diyarbakir'da icki yok. Antepliler disaridan temin ediyor, Gokyuzun'de hersey var. Oturup bir buyuge danismak isterseniz geliyor masaniza konuyor yaninda ikramlar vs insan hafifte olsa nevizade de oturuyormus gibi oluyor
haphazard
ROGER WATERS

New postby olamalam » Mon Sep 05, 2011 3:23 pm

Ben bugun St. Pauls Haz'da musakka yedim, fena degildi ama cok da ozlememisim musakkayi.

Ama mercimek koftesini cok ozlemisim. Maalesef mercimek kofteleri kuru kuruydu.

Yediklerim arasinda en cok sarmayi begendim.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby clairefisher » Tue Sep 06, 2011 10:07 pm

arkadaslar tesekkurler cevaplariniz icin..

haphazard okurken aciktim ya :) kesin gidicem diyarbakira da gokyuzune de, tam benlikmis :)

bu arada planlar degisti ve kazan a gittim pazar gunu. servis,ambiyans,kalite guzel incik,icli kofte ve yaprak sarma denedik pisman olmadik guzeldi hepsi yalniz incik icin sarimsakli bi sos hazirlamislar o biraz bana agir ve garip geldi patlicanli versiyonu da var o denenebilir belki. gidecek arkadaslarin dikkatine :)
clairefisher

New postby olamalam » Thu Sep 08, 2011 2:26 pm

Arkadaslar,

St. Katherine Docks'ta Kilikya's diye bir mekandan bahsetti bir arkadas, giden var midir?
St. Katherine Docks bizim ofise 10dk mesafede, o kadar gitmisligim var, hic farketmedim valla.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby 386-DX » Sat Sep 10, 2011 1:46 am

Istanbullu wrote:Londrada Manti veya gozleme yapan yerler var mi? Aradim internetde Hala diye birzamanlar bir yer varmis ama kapanmis.

Biraz geç bir cevap olacak ama Hala kapanmış değil. Daha geçen hafta gittik. Mantıları da son derece başarılı.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby Sylvan » Thu Sep 15, 2011 8:24 pm

Kilikya kendi halinde bir yer, oldukca mutevazi.
Acikcasi ben brunch icin gitmistim, ne mutlu ne mutsuz ayrildim.
Sylvan

New postby silvertr » Fri Sep 16, 2011 9:31 am

ben de klikyaya kahvalti icin gidiyorum.. gayet mutlu ayriliyorum :) calisanlar cok guler yuzlu.. benim gibi turk cayina duskun biri icin kocaman bardaklari var .. fiyatlar da kesinlikle pahali degil. Menude turk pastenesinde bulacaginiz acma poca simit borekler pide kekler bulunuyor.. ayrica birde meze bolumu var cacik patlican ezmesi zeytin v.s filan alabiliyorsunuz. Kucuk bir yer.. masa sandalyeler disarda.. o yuzden cook sogukken filan gidilmemesi gereken bir yer kanimca.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby silvertr » Fri Sep 16, 2011 9:34 am

Birde kebap diyince Diyarbakiri tek gecerim.. Daha Gokyuzune gitmedim. Duyduguma gore orda kahvalti da guzelmis ? dogrumudur?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby attollos » Fri Sep 16, 2011 2:55 pm

Bu sabah Piccadillyde ofisin altindaki Nero'dan kahvemi alirken karsidaki dukkanin tabelasina gozum takildi: "Kahve Dunyasi". Bir iki haftaya kalmaz acilir gibi, Nero,Starbucks,Costa ucgenin tam ortasinda :)

Bir ara Simit Sarayi acilacak diye duymustum, oda olsa super olur.
attollos

PreviousNext

Return to Hyde Park