Board index Alaturka Londra Hyde Park

Elektronik Pasaportlar

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby serefarikan » Wed Feb 29, 2012 12:02 pm

haphazard: sen google'dan buldugun yerde cektirdin mi? sanirim bir tek orasi var bizim resimlerden haberdan olan?
serefarikan

New postby haphazard » Wed Feb 29, 2012 12:14 pm

henuz gidip cektirmeye firsatim olmadi. ama bu haftasonu gitmeyi dusunuyorum..
haphazard
ROGER WATERS

New postby haphazard » Tue Apr 10, 2012 3:16 pm

sonunda basvuruyu yaptim. google'dan buldugum mekanda cektirdim fotografi ama sanirim begenmemisler - bir sorun ciktigina dair email aldim haftasonu ama henuz arayip soran yok... yani orasida adam akilli cekemedi, hafiften fazla basmis kontrasti arka plani beyaz yapmak icin. is iyicene cigrindan cikmaya basladi, turk mahallesinde turk fotografci aramaktan baska care yok gibi...
haphazard
ROGER WATERS

New postby denise » Tue Apr 10, 2012 5:55 pm

Son donemde Londra konsoloslugundan pasaport almak icin basvuran arkadaslar, pasaportun elinize ulasmasi ne kadar surdu? Seyahat planlarini ona gore ayarlamak gerekiyor , yaz geliyor maglum:)
denise

New postby 386-DX » Wed Apr 11, 2012 12:11 am

Aslında seyahat planlarınızı etkilemesi için bir sebep yok. Yeni pasaportu teslim alana kadar eskisini kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

... bilindiği gibi yurtdışında pasaport aynı zamanda kişinin kimliği yerine de geçmekte ve birçok resmi işlemde kullanılmaktadır. Bu nedenle, e-Pasaport başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın başvurusu sonuçlanıp yeni pasaportlarını alıncaya kadar geçecek süre içinde pasaportsuz kalmalarını önlemek amacıyla mevcut pasaportları başvuru sırasında iptal edilmemektedir. Yeni pasaport, başvurulan temsilciliğe ulaştığında başvuru sahibi temsilcliğimize davet edilecek ve eski pasaportun işlem sayfaları iptal edildikten sonra e-Pasaportu, iptal edilmiş eski pasaportla birlikte başvuru sahibine imza karşılığında teslim edilmektedir.
http://www.epasaport.gov.tr/hakkinda/si ... rular.aspx
386-DX
ROBERT PLANT

New postby denise » Wed Apr 11, 2012 9:35 am

Yenisi cikana kadar pasaportun bizde kaldigindan haberim yoktu, tesekkurler :)
denise

New postby serefarikan » Wed Apr 11, 2012 2:15 pm

selamlar, bu konuyu unutmusum ben.
internet'de bulunan arkadas resmin kontrastina abandigi icin bizim fotograflara red geldi.
Su adresteki fotografci arkadas Turk, ne yaptigini biliyor, onun cektigi resimler ile aldim pasaportu:

Digital Express
N16 0LH
tel: 020 7254 9582
serefarikan

New postby haphazard » Wed Apr 11, 2012 3:31 pm

serefarikan aynen oyle kontrasti basio deli gibi... benim ki de o sebepten red yedi. mansion house'ta ki snappy snaps'a gittim onlarin elinde dokuman var turk pasaportu ile ilgili ama cok amator isler yapiyorlar. neyse yine de resim iyi gorunuyor kontrastli falan degil. bundan da ret yersem pasaport parasida kadar resimlere para vermis olucam sanirim...
haphazard
ROGER WATERS

New postby serefarikan » Wed Apr 11, 2012 3:35 pm

o verdigim adresteki arkadas cok duzgun is yapti. ustelik dort resim icin digerinin neredeyse yarisi kadar bir para aldi. biz de verdigimiz para ile kaldik.
snappy snaps de cok sacma paralar istiyor. ben en azindan bu adresteki fotografcinin yaptigi is ile pasaportumu aldigimi soyleyebilirim, ondan otesi sans biraz galiba. cidden kolay gelsin, 10 gunde yapariz dedigimiz sey bizim uc haftamizi aldi neredeyse.
serefarikan

New postby pisiyan » Wed Apr 11, 2012 4:39 pm

Ben de Sutton daki snappy snaps ten hallettim. Elemanlarda bizim pasaportun spec. i vardi. Biraz pahali oldu (£11 kisi basi) ama isimi gordu en azindan, konsoloslukta ses cikarmadilar. Bebeklerinkini de cekiyorlar.
pisiyan

New postby haphazard » Thu Apr 12, 2012 11:56 am

topumuza gecmis olsun bu fotograf muhabbetinden dolayi...

serefarikan - ikinci resmi goturmeye gittiginde isini kolayca halledebildin mi? 14:30 gibi orada olmayi planliyorum. ayrica ikinci resmi verdikten ne kadar sonra pasaportun ulasti konsolosluga?
haphazard
ROGER WATERS

New postby serefarikan » Thu Apr 12, 2012 12:40 pm

bana fotograflariniz kabul edilmedi diye bir e-posta geldi, orada musait oldugunuz bir gun gelip birakin diyordu. ben de fotograflari alip ertesi gun ogleden once (sanirim) gittim, kapida pasaport fotografimda sorun varmis onu getirdim dedim. ikinci resimden sanirim bir hafta on gun sonra da pasaportlarim ulasti. pasaportlari teslim alirken de sira oluyor yanliz, o yuzden pasaport dagitim saatinin basinda orada olmani tavsiye ederim, cok degil ama biraz bekledim ben.
serefarikan

New postby cazkedisi » Thu Apr 12, 2012 2:26 pm

arkadaşlar, pasaportunuzu almaya giderken 14.30'dan önce, en geç 14.15 gibi kapıda olup yarım saat ayakta dikilmenizi tavsiye ederim, çünkü sıra oluyor, ve türkler maalesef gelip aradan kaynak da yapıyorlar. ilk 5 kişiyi mi 10 kişiyi mi ne alıyorlar önce çünkü. bu arada yemekten geç dönebiliyor konsolosluk elemanları, 14.45'i bulabiliyor içeri girmek bazen.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby haphazard » Thu Apr 12, 2012 2:36 pm

serefarikan cok cok tesekkurler bilgiler icin.

bende konsolosluktan geldim simdi. Ilginc bir sekilde insanlar bugun konsoloslugun onunde sira oldu bir anda gerci 15 20 kisi vardi.

Eger resim teslim etmeye gidiyorsaniz serefarikan'in dedigi gibi kapida ki guvenlige sormakta fayda var. Ben sahsen pasaportunu almaya gelen insanlar ile ayni siraya girdim fakat sonra basvuru yaptigim gise acilinca orada ki bayana gidip sordum o da sagolsun yardimci oldu hemen degistirdi resmimi.

Pasaport alim sirasi cabuk ilerliyor gibi fakat memleketten bildigimiz durumlar pek tabii burada da cereyan ediyor.
haphazard
ROGER WATERS

New postby erkut » Fri Apr 13, 2012 8:26 am

http://www.konsolosluk.gov.tr sayfasindan online randevu almayi basarabilen var mi yahu? Aylardir ya sayfaya giremiyorsun, tesadüf girince de 1-2 aylik randevular dolu oluyor.

Var mi bu isin bi püf noktasi. Hem pasaportu degistiremiyoruz, hem de askerlik olayini bitiremiyoruz. Askerlik yanacak valla..

edit: zar zor bi slota ulasmayi basardim.. rendevuyu sectim, emailinize bir link gelecek tiklayin 1 saat icerisinde diyor. Onu da yaptim ama linke tiklayinca direk www.konsolosluk.gov.tr sayfasina yöneltiyor. Tasdiklenmis oluyor mu bu sekilde randevu?

Türk'ün internetle isi de ucu böyle acik oluyor anasini satayim.. Bi isimiz düzgün olmaz mi yahu?
erkut
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park