Board index Alaturka Londra Hyde Park

Elektronik Pasaportlar

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby serefarikan » Fri Apr 13, 2012 8:47 am

erkut merhaba, ne zamana alabildin randevuyu?
serefarikan

New postby serefarikan » Fri Apr 13, 2012 9:27 am

erkut, sanirsam bir problem var, ben de biraz once askerlik icin randevu aldim, ancak onay linkine tiklayinca aynen senin dedigin gibi ana sayfaya dustu.

Bir iki kere denedim, olmadi. Sonra 15 dk gecince tekrar denedim, bu sefer randevunuz onaylanmistir diyen bir sayfaya gitti.

Niye olmuyordu, sonra niye oldu hic bir fikrim yok. Ancak benim durumuma bakarak tavsiyem, tekrar dene.

Konsolusluk.gov.tr 'de iletisim diye bir kisim var, oradan form doldurunca yanit veriyorlar, durumu hemen oraya da bildirmeni tavsiye ederim. Malum, kimseye dert anlatamayiz bir kere zaman gecerse.

Kolay gelsin.
serefarikan

New postby haphazard » Fri Apr 13, 2012 11:51 am

muhtemelen teknik altyapidan kaynaklanan bir ariza gibi. eger senin icin sonradan onay verdiyse erkut baskan icinde aynisini yapacaktir.
haphazard
ROGER WATERS

New postby haphazard » Sat Apr 14, 2012 6:08 pm

bu arada herhangi bir nedenden dolayi pasaportunuzun tanzim edilemedigine dair mail alip, ardindan yeni resminizi ilettiginide herhangi bir e-mail aliyormusunuz basvurunuzun tekrar isleme konulduguna dair?
haphazard
ROGER WATERS

New postby serefarikan » Sat Apr 14, 2012 6:20 pm

ben duzgun resmi verdikten sonra once e-pasaport basvuru onayi, sonra e-pasaport tanzim sonucu, en son da e-pasaport teslimat diye konusu olan e-postalar geldi.

anladigim kadari ile sistemde islem yapildikca e-postalar otomatik olarak geliyor zaten.
serefarikan

New postby haphazard » Sat Apr 14, 2012 6:29 pm

evallah seref hocam :) ilk basvuruyu gecen carsamba yapmistim ogunun aksami basvurumun yapildigina dair, cumartesi gece yarisids tanzim edilemedigine dair e-mail almistim...

en son resmi persembe verdim orada ki gorevli o gun isleyecegini soyledi hala gelen giden bir email olmayinca hafiften killandim acaba unuttu mu diye....
haphazard
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Apr 16, 2012 10:29 am

epasaport'un sitesinde bilgi sorgulama kismina girdim ve basvuru durumum ile ilgili sunu gosterdi

13.04.2012 Başvurunuz Temsilciliğinizin Onayını Bekliyor

tam olarak ne anlama geliyor bilmiyorum ama bu baslik altinda rambo'ya da aynisini yazmis ve o da mail falan almamis.. gerci sonradan pasaportunun tanzim edildigine dair email gelmis ve pasaportunu almis.
haphazard
ROGER WATERS

New postby erkut » Mon Apr 16, 2012 1:07 pm

arkadaslar sagolun yanitlar icin.. Randevu onay linkini biraz önce de denedim ve onaylandi ciktisi aldim.. Aradan 1 saat sonra degil 4-5 gün sonra da onaylayabiliyormussun randevuyu. :)
erkut
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Apr 16, 2012 1:23 pm

hadi gozun aydin erkut baskan. turk isi iste son kullanim tarihi ise yaramiyor. bana da basvrumun onaylandigina dair ikinci e-posta geldi sonunda.
haphazard
ROGER WATERS

New postby erkut » Mon Apr 16, 2012 1:45 pm

senin de gözün aydin halaybasi. :)
sitedeki onay icin yazilan "tool"a verilen "rule" genis zaman.. "Hallederiz abi". :)
erkut
ROGER WATERS

New postby haphazard » Fri Apr 20, 2012 1:16 pm

en sonunda benim pasaport tanzim edilmis.. 10 sene boyunca bu basliktan uzagim artik :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby miyu » Thu Jul 26, 2012 2:08 pm

Selam arkadaslar;

Ben Belfast`ta oturuyorum ve pasaportun suresi subat ayinda doluyor. Yeni pasaportu Dublin`deki konsolosluktan alayim diye dusunuyordum ama Irlanda turist vizesi icin en az 6 aylik pasaport istedigi icin pasa pasa Londra`ya gelecegim sanirim. Konsolosluk yeni pasaportu posta ile gonderiyor mu? Bu soruyu konsolosluga email ile sordum, bana cevap yollayan arkadas konsolosluga gelince ogrenebilirsiniz demis. Belfast`i Londra icinde saniyor zannedersem :)

Bir de konsolosluga yakin olan, boyutlari uygun sipsak pasaport fotografi ceken bir yer biliyor musunuz?
miyu

New postby cazkedisi » Thu Jul 26, 2012 2:13 pm

Hayır, şahsen gelip almanız gerekiyor pasaportunuzu. Eşiniz de sizin ve kendisinin kimliğiyle, bir de size verilen kağıtla gelip alabiliyor.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby ilkerse » Thu Jul 26, 2012 8:21 pm

Konsolosluk içinde şipşak foto çeken makine var. Bilginize...
ilkerse

New postby cazkedisi » Thu Jul 26, 2012 11:13 pm

evet, gecen sene bozuktu ama, hayatimin en kotu resmini cekti :)

bence gitmeden profesyonel olarak cektirin, elinizde bulunsun. bu basligin icinde yaziyor nerede cektirebileceginiz, her fotografcida olmuyo, cunku zor biraz turklerin istedigi dana boyu bulmak :)
cazkedisi
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park