Board index Alaturka Londra Hyde Park

Elektronik Pasaportlar

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby dartanyel » Mon Oct 15, 2012 2:19 pm

Selam arkadaslar,

Pasaportumu extension icin aralik ayinda home office e gonderecegim, ama ayni ay icerisinde yurtdisina cikmak istiyorum (Turkiye yada baska bir ulke), pasaport olmadan gecici travel document gibi biseyler varmi yokmu internetten pek bisey bulamadim bunun la ilgili, biligisi olan varmi.. Umarim yanlis baslik altinda sormuyorumdur.

Kolay gelsin
dartanyel

New postby HSAG1D » Mon Oct 15, 2012 2:37 pm

@dartanyel

Gecici seyahat belgesi ile sadece Turkiye'ye tek yonlu seyahat edebilirsin ve oradan da bu belge ile geri donemezsin (Turkiye'ye girerken sinirdaki polis alir o belgeyi).

Pasaport'un Home Office de iken UK disina seyahat edip geri donmenin herhangi bir yolu yok. Isin cok acilse vize basvurunu ger cekebilirisn ama yine ayni sekilde vizen bitmisse UK'ye geri gelemezsin.

Sen en iyisi ya seyahatini ertele veya POE'den premium randevu al.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby dartanyel » Mon Oct 15, 2012 3:06 pm

@HSAG1D

Cok tesekkurler cok acil olan bisey degildi ama yilbasi doneminde isyerini bir haftaligina kapatiyorlar ondan memlekete gideriz diye dosunuyordum..net ve hizli cevabin icin tesekkurler..ya erken basvuru yapacam yada artik seyahati onumuzdeki senenin basina erteleyecem..
dartanyel

New postby Homer » Mon Jan 21, 2013 12:47 pm

son zamanlarda epasaporta basvuran var mi?
ne kadar zamanda geldi pasaport?
tesekkurler..
Homer

New postby Volkan » Tue Jan 22, 2013 11:12 am

Ben bu sabah basvurdum, sonuc gelince yazarim buraya.

Bu arada fotografa dikkat etmek gerekiyor onceki sayfalarda da belirtildigi giibi. Benim arkamdaki kisiyi daha giseden reddettiler fotograf olmamis diye. Ben Digital Express'te cektirmistim 2-3 sayfa geride bilgileri var. Sagolsun cok detayli ve ozenli calisti arkadas, bir problem cikmaz herhalde.
Volkan

New postby haphazard » Wed Jan 23, 2013 1:57 pm

pasaportlarda bu ara trafik varmis

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22425327.asp
haphazard
ROGER WATERS

New postby Volkan » Fri Feb 08, 2013 12:35 pm

22 Ocak'ta basvurmustum, 28 Ocak'ta tanzim edildi diye mail geldi. Ama sonrasinda 2 haftadir bir haber gelmedi. Yogunluk suruyor herhalde. Gerci o yogunlugun tanzim suresini uzatmasini beklerdim ama dagitimi da etkiliyordur. Arada kaybetmezler insallah.
Volkan

New postby Volkan » Tue Feb 12, 2013 4:09 pm

Neyse korkulacak bir durum yokmus. Dun mail geldi bugun teslim aldim.

Basvuru: 22 Ocak
Teslimat: 11 Subat
Volkan

New postby Homer » Thu Feb 14, 2013 10:11 am

@Volkan, saat kacta gittin almaya? fark ediyor mu?
Homer

New postby Volkan » Thu Feb 14, 2013 10:35 am

@Homer

Teslimat saatleri 14:30 - 15:30 arasi.

Ben 14:15 civari oradaydim. 3 - 4 kisi vardi onumde, 2 vezne acikti. 15 dakika surdu tum bekleme ve teslim alma.
Volkan

New postby cazkedisi » Tue May 13, 2014 2:19 pm

Londra'da yaşayan arkadaşların dikkatine!
Konsolosluğa ulaşamıyorum derdine son. Başkonsolosluk yeni Çağrı Merkezi tel: +44 203 608 80 90
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby HSAG1D » Mon Aug 18, 2014 3:05 pm

artik londra disinda yasayanlar icin "special delivery" ile gonderme uygulamasina gecmisler. Ucreti ekstra £6 ve mevcut pasaportu da orada birakmak gerekiyor. Yenisi cikinca hem yenisini hem de iptal edilmis bir sekilde eskisini gondereceklermis bakalim.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby vamosbien » Sun Apr 26, 2015 7:58 am

Konsolosluga pasiflora filan icip gitmek gerekiyor belki de. Yeni pasaport icin basvurmaya gittigimde gorevli nufus cuzdanimin gecersiz oldugunu soyledi. Sistemde gozukmuyormus. Dedim ama siz vermistiniz ve uzerinden o kadar da gecmedi.
Cevap "BEN NAAPIYIM?"
Şimdi bu tür durumlarda arada camın olması çok faydalı bişey.
Şaka bir yana, sen bana bir hizmet veriyorsun, sonra o hizmet gecersiz diyor, bir de ustune firca atiyorsun. Yuzsuzlukle yeni verdigin kartin parasini da istiyorsun. Verdim, baska carem var miydi?
Kime sikayet edecegimi sordum, bana websitelerinin adresini verdiler. Nefis!
Kredi karti gecmiyormus, don Knightsbridge'e, para cek gel.
Bunu yazamayiz tabii attigimiz bilgi e-mailine.
iceriye girdiginizde gergin tipler, kasalarin onunde surekli tartisan insanlar. Welcome to Turkey demenin, bize Turk vatandasi oldugumuzu hatirlatmanin en guzel yolu bu..sikayetimi yollayacagim ama kimi kime sikayet edecegim bilmiyorum. Adam boyle curetsizce davranabildigine gore sayisiz kez bunu yapmis ve yirtmis olmali. Pasiflora iyidir.
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Sun Apr 26, 2015 10:52 am

Uzuldum. Boyle durumlarda daha ust biriyle gorusebilir miyim diyebilirsin. Konsolosluk'ta butun islemler nakit parayla yapiliyor maalesef. Butun Avrupa Konsolosluklari kredi karti aliyor, bir bizimki almiyor. Bari iceri bir atm koysalar ama nerdee...
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby ege10 » Sun Apr 26, 2015 7:19 pm

Konsoloslukla isi olana allah kolaylik versin. Bir haftadir telefonla ulasmaya calisiyorum hic kimse cevaplamiyor telefonlari. Mail atmaya calistim ancak mail linkleri calismiyor.

Sonra bir kac kez tweet attim acilen ulasmam gerek diye yalvaran tweetler. Ancak ordan da hic bi cevap tweeti yok. Surekli yok konsolos suraya katildi buraya katildi diye tweet atiyorlar. Sanirim benim tweeti gormezden geliyorlar.

Sonra Konsolosluk cagri merkezi diye bi yere bagladim. Ankara da ki ofismis. Telefondaki kiz bana dediki sizin askerlik erteleme isleminizi ingiliz polisi yapicak! Kiza verecek hic bir cevap bulamadim.

Kendimi degersiz cop bir insan gibi hissettim. Cunku her zamanki gibi bizimkiler kendi vatandasina iste bu kadar deger veriyorlar.

Su an Konsolosluka gidemiyorum. Londra disinda yasayan insanlar bi kac bilgi almak icin illa konsolosluka gidicek olmasi kadar sacma bisey olamaz bence.

(Internet sitesinde benim durumumla ilgili bir bilgi yok o yuzden telefonla ulasmaya calisdim.)

Sonuc olarak hic bisey yapamadim. Nolursa olsun dedim oyle bekliyorum.
ege10

PreviousNext

Return to Hyde Park