Board index Alaturka Londra Hyde Park

TV Servisleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby erdincyilmazel » Thu Sep 25, 2008 11:16 pm

Arkadaslar, birkac gundur ev ariyoruz esimle. Tutacagimiz evde bir sekilde sky/virgin gibi bir servis ve hatta bir canak anten baglatip Turk televizyonlarini izlemek istiyoruz. Esim malum daha alisma evresinde oldugu icin bahceli falan evlere pek sicak bakmiyor guvenlik korkusundan. Bu nedenle apartman dairelerine bakiyoruz. Neyse, bir apartman dairesine bu tv servislerini baglatmak kolay oluyor mu? Ev sahipleri ne diyor? Ben istanbulda ev sahibine sormadan direkt duvari deldirip digiturk baglatmistim ama burda tabi olaylar degisik.

Bir de bu Tv lisansi nedir allah askina? Ustelik her sene odeniyormus... Digiturkten daha pahali insaf.

Erdinc
erdincyilmazel

New postby Flavio Briatore » Fri Sep 26, 2008 12:54 am

Öncelikle ev aramada size sabır diliyorum,bizde emlakçılarla boğuşuyoruz bu günlerde,ilanlarların çoğu reklam amaçlı gumtreedekiler özellikle.Neyse...

Öncelikle ben yaklaşık 2 yıldır burdayım hiç evlerin daha az güvenli olduğuna dair birşey duymadım,görmedim.Apartmanda oturmanın zorluklarıda var.Bir kere odaların yalıtımı iyi değil,komşuların bol bol sesleri gelebilir.Birde Bangladeşli,Pakista yada Hintli var ise yemeklerinin kokusu bütün binayı ve evin içini mahfediyor.Biz şimdi bahçeli ev arıyoruz bu yüzden.Dairelerde genelde uydu yasak,ev sahibin insafına kalmış,bizim ev sahibi ilk başta kabül etmiyordu,şuan evden çıkmamızı istemiyor,arayıp uydu takabilirsiniz demişti geçen gün,çakalın önde gideni...

Televizyon için yılda 100 küsür £ vermeniz şart,evet evlat acısı gibi koyuyor yapıcak birşey yok...

Internet için ADSL kullanıcaksanız BT Line gerekiyor eğer dairede yada evde hat yok ise 100 küsür £ ödemek lazım,birde hiç kullanmasanızda aylık 10 küsür £ ödemesi var.Yok istemem derseniz Virgin var,Adsl ile aylık ödemeleri hemen hemen aynı,başka bir ödeme yapmıyorsunuz.Arada uyuz ediyorlar,ama işinizi görür....

http://allyours.virginmedia.com/websale ... ce.do?id=2

Burdan bakabilirsiniz,sağ tarafta posta kodunuzu girerek kontrol edebilirsiniz,ev için uygunmudur değilmidir diye....

Uyduyu takmaklada iş bitmiyor.Bazı kanalar EuroD,EuroStar gibi Euro olarak geçiyor ve yayınları çok kötü,mesela EuroD'nin normal KanalD ile pek alakası yok,genelde şans oyunları,cep telefonu reklamları var...İki seçenek var bunun içinde Türkiyeden Digiturk aboneliği alıp verilen kartı alıp burda kullanmak birde Uydu anteni bağlatıp özel (dreambox gibi)receiver yayınların şifrelerini kırmak.İkisi hakkında denemişliğim yok,bilgim var sadece.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby mephistopheles » Fri Sep 26, 2008 8:43 am

Bence hic yukardakilerle ugrasmayin da direkt geri donun Turkiye'ye. Ne Ingiltere'ymis ya 2 yilda 10 sene yaslandim! Duvari falan da sakin delmeyin gider tum depozitonuz bir delik ugruna...
mephistopheles

New postby baris » Fri Sep 26, 2008 11:38 am

Flavio: Su reklam amacli ilanlar beni de bayiltti 2 haftadir. Bir ev tutucaz, uykularim kacti. Sordugun 10 evin 9u tutulmus, kalan ev de ahir gibi olur mu!
Hayirlisiyla bir tutiyim evi, digiturk alicam. Ingilizler kadar garip televizyon anlayisi olan irk gormedim. Yok britan`in talenti varmis yok big brothermis. Prime timeda yemek programlari mi dersin, 35 senelik diziler mi..
televole izlerim daha iyi.

mephisto: sik disini en kisa zamanda bir ev al. Ne pahasina olursa olsun ev sahiplerinden kurtulmak lazim. Terbiyesiz adamlar hic bir seyi begenmezler. Her sey good enough degilmis.
Kapi tutmakla, thank you demekle insanlik olmuyormus. Halden anlama diye bir sey yok.

erdincyilmazel: TV lisansi vermemek icin adamin teki mahkemeye basvurmustu zamaninda. Izlemiyorum BBC arkadasim, odemiycem parasini dedi ama mahkeme adamin BBC izlemesi gerektigi sonucuna varip davayi dusurdu.
Komik ama burasi ingiltere, demokrasi aramayin.
baris
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Fri Sep 26, 2008 1:49 pm

baris : Görende demokrosinin bağrından koptuk geldik sanıcak :)

Neyse şaka bir yana Hocam bizde şansa buraya ilk geldiğimizde 2-3 emlakçıyla ahbap olduk,ilanların hiçbirinden birşey çıkmadı,emlakçılara haber verdik onlar arayıp söylediler.

En son evi bulduğumuz emlakçı ev sahibi ve biz sizi çok seviyoruz ,gelin şurda çok güzel ev var,size onu verelim dediler,eve baktık etrafı cennet gibi,Avrupa gibi dersem umarım anlarsın beni,çünkü ben buraya Avrupa gözüyle bakamıyorum...Şans işte, o evin içinde güzel olursa beğenirseniz 4-5 kişi var size vericem dedi,komisyon yok,ev sahibi yok,oh ne güzel...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

Return to Hyde Park