Board index Alaturka Londra Hyde Park

Birlesik Krallik vs Turkiye. Hangisinde surunelim?

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby abbulu » Thu Oct 09, 2008 10:29 am

Fazla mesai diye bir kavram cok cok cok nadir burda onu da eklemek lazim :)
abbulu
ROGER WATERS

New postby merope » Thu Oct 09, 2008 10:36 am

arkadaşlar db ci oldugum upgrade/taşıma işleri için tatillerde, bayramlarda geldigimi, bi patch yapıldıgı zaman gece 2 ye kadar durdugumu biliyorum.
ayrıca vpn çıktı çıkalı, her dakka her yerden hazır olmanı bekliyolar. bes kurus fazla mesai de yok. tüm bunlar orda tozpembe olsun lütfen!
bunu bana anlatanlar çok etkilediler beni..hatta insan gibi çalışma koşulları benim en büyük motivasyonum diyebilirim.
gecen senelerde fazla mesainin ödendigini duymustum beyaz yakalar için, en küçük işletmede bile.
merope
ROGER WATERS

New postby haphazard » Thu Oct 09, 2008 11:02 am

Bu son mesajlar biraz isle alakali konular oldu ama, ekliyeylim. Benim kontratta haftalik 48 saate kadar calismani isteyebiliceklerini ve gorev tanimin disinda isler yapman gerekbilicegi yaziyordu. yani fazla mesaii oluyor ara sira ama para odenmiyor. amma velakin "on-call" diye bir mevzu var. o gun icin sistemde bir hata olusmussa, telefon geliyor, vpn ile baglanip sorunu cozuyorsun. eger telefon hic gelmezse belli bir miktar para veriolar, telefon gelirse ilk saat icin x, ikinci saat icin x+y seklinde ucretlendiriyorlar.

Bunun haricinde finans sektorunde calisan arkadaslarin gunde 12 saat calistigini duymustum. Hatta davsan baskan sanirim bu konudan baya bir muzdarip.
haphazard
ROGER WATERS

New postby mindbender » Thu Oct 09, 2008 11:22 am

bu fazla mesai isi calistiginiz sirkete bagli,
mesela bazi sirketlerde esnek bir durum var, ise gec geliyorsunuz bisi diyen olmuyor ama is cikinca da kaliyorsunuz 1-2 saat fazladan ya da contractorsiniz cumartesi bir is yapilmasi gerekiyor, geliyorsunuz cumartesi sonra ya benim su gun i$im var o gun gelemicem gecen geldigim cumartesiye sayin diyorsunuz tamam diyorlar yani unutmuyorlar fazla gelince sana kac gun borclari olduklarini unutmuyolar
ama bu sizin pozisyonunuz ile de ilgili.
mindbender
ROGER WATERS

Previous

Return to Hyde Park