Board index Alaturka Londra Hyde Park

NHS Dentist vs Silent suffer (sakincene kivranmak)

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby green 'n purple » Mon Apr 13, 2009 7:34 pm

öyle bir girişim olursa haberimiz olsun derim ;)
green 'n purple

New postby placebo » Mon Apr 13, 2009 9:15 pm

Ok, isi de buldum. Geriye sirketin adini koymak kaldi onu da Alaturka Saglik Turizm Ltd. koyarsak shIk olur kanaatindeyim. Cidden gelene kadar bu isin detaylarina bi bakayim ben, bakarsiniz pazarda gercekten bosluk vardir doldururuz, hem memleket kazanir hem biz kalkiniriz :)
placebo

New postby baris » Tue Apr 14, 2009 9:44 am

Placebo;
Kimse bu durumdan rahatsiz degil. Bir tek yabancilar rahatsiz.
baris
ROGER WATERS

New postby davsan » Tue Apr 14, 2009 12:54 pm

@ baris

belki de daha iyisini bilmediklerindendir.
davsan
BAŞKAN

New postby jazzbo » Tue Apr 14, 2009 6:30 pm

davsan haklisin,ben bile bir Turk olarak arastirma safhasinda epey eziyet cektim,(secenek coklugundan!)pek cok forum ve kaynak arastirdim dogru disciyi bulabilmek icin Istanbul'da.Hatta Macaristan vs gibi alternatifleride arastirdim.Dogu Avrupa ulkeleri icin epey organizasyon sirketi olusmus Ingilterede.Demek istedigim, bu tur arastirmalara girince insan anliyor kendisi gibi ne kadar cok kisinin ayni durumda oldugunu ve herkes birbirine yalvararak akil ve tavsiye soruyor.Bu arada Hindistan'a,Singapur'a bile sadece dis icin gidenler var.Bizim hanimin akraba ve arkadaslarindan 5-6 kisi vardi bizden haber bekliyen,neticeye gore onlarda gidecekler simdi Turkiye ye.(baska alternatifleri yok!)Toparlarsam,hem yari paraniz cebinizde kaliyor, hemde uc bes gun tatil yapmis oluyorsunuz.Realite bu,ama bunu denemis birisi olarak ben biliyorum,otekilerin haberi yada guveni yok,yada Turkiye icin yeterli data yok Ingiltere pazarinda.Bu konuda belli bir merkeze calismakdan ziyade,coklu secenek sunan bir portal olusturulmasi ve yaninda alternatif konaklama,transfer plani sunulmasi elzem.Is yapmamasi icin hic bir sebeb yok bence.
jazzbo

New postby placebo » Tue Apr 14, 2009 9:09 pm

Bir iki search tan sonra gordum ki konu sadece disle sinirlanamayacak kadar zengin, hatta bir derya... ve TUSIAD in bu konuda yani saglik turizmi konusunda yaptigi bir calisma var, bir takim yasal duzenleme onerilerini saglik ve turizm bakanliklarina sunmuslar hatta. Balkanlar Rusya ve Ortadogu ulkeleri bu anlamda hedeflenmis ve TR nin toplam tatil turizmi geliri kadar belki daha da fazlasinin elde edilebilecegi dusunuluyor. Cunku tatile gelen kisinin odedigi fatura ile hastaneye yatanin odedigi arasinda ortalama 10 kat fark var. Insanlar Singapur'a Tayland'a hatta Israil'e bile saglik hizmeti almak icin gidiyorsa neden bunlardan biri Istanbul olmasin. Kaldi ki Turkiye'nin gercekten gerek otelcilik anlaminda gerekse medikal anlamda artik Dunya standardinda oldugunu soylemek mumkun. Kastettigim Taksim Ilkyardim Hastanesi degil malesef, ya da son surat liberallesen ama ayni hizda fakirlesen ulkemin birlestirilip satisa cikarilma hazirliklari suren Egitim Arastirma Hastaneleri de degil tabii ki. Kucuk mutlu azinligimizin gittigi ve oradaki yardimci saglik personelinin de acimasizca somuruldugu zincir hastanelerimizden Medical Parklardan, Acibademlerden Medicana Hospitals den soz ediyorum. Neyse politize etmiyim konuyu...

Toparlarsak bu bahseettigim hastaneler akredite hastaneler olarak bir cati altinda birlesiyorlar ve ucus suresi 2 - 4 saat mesafedeki ulkelerin saglik sigorta kapsami disindaki fertlerine ya da sigorta kapsamina girmeyen taleplerine karsilik vermeyi hedefliyorlar.

Bu durumda dis gibi rekonstruktif cerrahi, goz hatta hidroterapi uygulanan termal tesisleri de dusunursek FTR gibi alanlarda iyi organizasyon ve tanitim destegiyle bu isin olacagina karar verilmis patronlarca.

Her ne kadar Byn. Unakitan'a Rabbi Cleveland'i isaret ettiyse de Istanbul'u isaret edecegi Ingilizler de olacaktir bence :)
placebo

New postby jazzbo » Tue Apr 14, 2009 9:36 pm

@placebo

eger Turkiye bu makro planlarda TIP ve turizmi gercek anlamda birlestirirse ali-ul ala olur! Kita avrupasinda donuk suratli,former communist ruhlu doktorlara gitmektense,hatta bi dakka, izleyen oldumu bilmiyorum :)http://www.hostel2.com/ MAcaristan da geciyordu sanirim hikaye :)seyretmis olanlar ne demek istedigimi anlayacaktir!

Ha bu arada Fas'da cok atraktif ozellikle dis konusunda.Agadir bu konuda cok populer.Giden bir kac aile dostumuz oldu ve memnunlar.Geceligi 15-20 euro ya muntazam sayilabilecek konaklama imkani bulmak olasi ama kisin charter ucuslarin olmamasida en buyuk gap..
jazzbo

New postby SemraDemir » Sun Apr 25, 2021 10:52 pm

Bencede yazdıklarınız oldukça mantıklı. Ülkeler arası sağlık turizmi diye birşey var sonuçta. Bir ara bende düşündüm sağlık işine girmeyi yalan yok :)
SemraDemir

New postby kazandibi » Sat Jun 19, 2021 5:50 pm

Yazilanlari ibret tablosu gibi okudum. Pandemi sonrasi hic bir yere gidememek ve kayit etmeye tenezzül etmedigim dişçilerin kederlere keder katmasi...
Pandemide başka seylerde olmasa da sağlık hizmetleri konusunda Türkiye'yi mumla aradik. Ciddi bir sorunumuz olsa daha da arariz gibi görünüyor.
Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemek aptallıktır. -Einstain-
kazandibi

New postby Melisa » Thu Sep 09, 2021 5:41 pm

Arkadaşlar sistem şu şekilde mi işliyor:
nhs randevusu alamassak, özel yere gitmeliyiz. özel yerler de haliyle biraz daha pahalı... özel yerlere güvenemiyorum açıkçası. Durum sizde nasıl gelişti paylaşırsanız memnun olurum.
Teşekkürler
Melisa

Previous

Return to Hyde Park