Board index Alaturka Londra Hyde Park

NHS Dentist vs Silent suffer (sakincene kivranmak)

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby jazzbo » Tue Jan 06, 2009 6:25 am

Makyavelist ve mazosist Patellerden ve Sigh lerden murekkep Londra Disci Monopolunde surunmus arkadaslarin fikirlerini almak isterim,

Simdiye kadar hep 'acil' sifatiyla isim dusmustu bu cangillara.Ama ne hikmetse hic bir zaman emergency bandindan degerlendirmediler bu fakiri.

Belirteyim, disci fobim asla yoktur,aciya sanciya dayanirim, Ama bu adamlardaki temayul,ya hastanin ikinci defa gelmemesi icin ellerinden geleni yapmak(en tipigi, uyusturucu igneyi disetine vahsice saplamak,,,orasi mesaji aldiginiz andir..), yada tam tersi, tedaviyi gereksiz yere uzatmak ve iki aylik bandi asirtmak hastaya. :twisted:

Ha private dentiste nedenmi gitmedim?
...cevabi biliyorsunuz

Kuzey Londra daki Turk discilerden tecrubesi olan varmi?
jazzbo

New postby haphazard » Tue Jan 06, 2009 9:30 am

jazzbo,

Bu isin birinci asamasinda acil kategorisinde nhs dentist'e gitme olayini nasil yapiyorsun acaba? Konuyu dagitmak gibi olmasin ama 20likler yeni cikma cabasinda ve burada hic disciye gitmedim..
haphazard
ROGER WATERS

New postby jazzbo » Tue Jan 06, 2009 10:21 am

@haphazard

acil olarak degerlendirdikleri, cok sancili,apse,kirik vs gibi durumlar ama pratikde cok afaki uygulama var,tamamen resepsiyonun rizasina kalmis.
Ayrica bazi klinikler, gunun sadece belli saatlerinde acil hasta kabul ediyorlar, yani kisaca acil kategorisini yok sayabilirsin, lakin kaideyi bozmayan istisnalar da cikabilir arada (kucuk, friendly kasaba,koy dentistleri)

Hic disciye gitmedi isen, NHS dentiste regist olmak,basli basina bir sorun,yeni hasta kabul eden NHS dentist bulmak cok zor, ozellerde can acitici sekilde pahali,o kadarki easyjet yapip tr gitsen daha ucuz gibi.Tevekkeli, bu ulkede bu tur imkanlari olmayan binlerce insan, evde penseyle kendi dislerini cekiyorlar

Her halukarda, tedaviye baslamadan once kesinlikle tedavi plani ve ucret al derim doktordan.

Fiyatlandirma/tedavi ucretleri dersen, o bambaska bir konu.On muayene/konsultasyon/rontgen 16,20 pound, emergency 16 pound,dolgu,kanal dolgu,cekim 44,60 pound.

Eger hakikaten acil bir durumun yok ise, seni once muayene eder, 16 pound alir ve ana operasyon icin gun verir,ikinci ziyarette 44 pound verirsin,eger ikinci sessionda da tedavi bitmez ise,iki aylik sure icerisinde kalan tedaviler icin ayrica para odemezsin,ama tedavin iki ayi gecerse muteakip tedaviler icin yeniden odemeye baslarsin.Bunlar NHS 'in ana kurallari, ama ben pratikde bunun yakinina bile gelemedim hic.Bu basligi acma sebebimdir.
jazzbo

New postby baris » Tue Jan 06, 2009 10:36 am

Biz ailece Turkiyede yaptiriyoruz dis islerini. Acil bir durum olursa Turkiyeye gitmek yine akillica. Hem vesile oluyor uzaktakileri gormus oluyoruz.
Ayrica Turkiyedeki doktorlar ve disciler ingilteredekilerden cok cok cok (20 tane daha cok yazarim usenmem) iyi.
Burda disci dediklerimiz cidden disci. 4 sene okuyup cerrah oluyorlar. Turkiyede prof. dr. 60 yasinda tonton bir amcaya degisilmez.
baris
ROGER WATERS

New postby haphazard » Fri Jan 09, 2009 1:02 pm

Sanssiz bir sekilde pazar aksami Istanbulda baslayan dis agrim pazartesi gunu Londra'ya gelmem ile birlikte almis basi gitmistir. Dusundum ettim aynada biraz baktim gordum ki biraz para sikismis oraya ve oradan cikarilmasi lazim. NHS ve private discileri arastirdim, gerekli tedaviyi az cok kestirdim Istanbulda ki discim ile konusarak. Fiyatlari asagi da ki web sitesinden arastirdim
http://www.whatprice.co.uk/dentist/nhs- ... rices.html

Kanal tedavisi yapmak NHS'te £198 (randevu alabilirseniz, ayrica altta ki yorumlara gore kullanilan malzemeler vs. hepsi cok kotu). Iyi bir yerde yaptirmak isterseniz ortalam £348 gayme.

Buradan Istanbula haftaya cuma gidip pazartesi donucek sekilde easyjet ile ucak bileti £100, kanal tedavi ucreti £65, yedigin ictigin ile eder £200 yani NHS fiyati.

Bunlari goz onune aldigimda baris'in dedigini yapmak en mantiklisi. en en en en (200 kere yazabilirim) mantiklisi...
haphazard
ROGER WATERS

New postby jazzbo » Fri Jan 09, 2009 3:01 pm

170 kusur ayri etnik grubun yasadigi Londra'da hernekadar steril olsada aletlerin agzima sokulmasi olayindan dolayi yemedi bendede...maazallah!

Ocak sonu Istanbul Easyjet 69 pound + 60 TL kanal tedavi (dost isi)+esi,dostu,aileyi gormek PRICELESS...:)
jazzbo

New postby haphazard » Fri Jan 09, 2009 3:12 pm

heh! orasi ayri bir konu. cildine degen usturanin jiletini bile degistirmiyor berber disci mi hijyene bu kadar onem vericek..

senin disci kanal tedaviyi ucuza yapiyormus :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby placebo » Wed Apr 08, 2009 2:04 pm

Ben de implanti gidince UK de yaptiririm, diye dusunuyordum, whatprice.co.uk da gorunen fiyat £1074. Ankaradaki fiyat 800 USD. Gelmeden burda altyapiyi yaptirip 3 - 4 ay sonra da geri donup ust yapiyi tamamlatmak daha az acili olacak.
placebo

New postby jazzbo » Wed Apr 08, 2009 4:01 pm

@Placebo,

Ingiltere'de 100 pound olsada implant, asla dusunme derim,hijyen bir yana,teknoloji o kadar parlak degil Turkiyedeki gibi,,Tecrubelerime dayanarak, Londra nin en sosyete denebilecek dis kliniginde implant oncesi gecici denture uygulamasi tam bir trajedi idi,canimizi zor kurtardik desem yeridir.Ayrica yukaridaki tespitimi yeniliyorum, ulkede 3 milyon kisi evde penseyle dislerini cekiyormus(DIY?)Senin durumunu bilemiyorum ama impalntasyona alternatif sayilabilecek yeni bir uygulama daha var, Deflex.Hanima yaptirdik gecen Istanbul'da ve cok basarili oldu.Arzu eden olursa yonlendirebilirim.
jazzbo

New postby placebo » Wed Apr 08, 2009 5:54 pm

Yontemi ilk defa duyuyorum, bir arastirmak isterim tabii, bu arada maliyeti hakkinda da bilgi verebilir misin?
Su anda ortodonti tedavim suruyor, bitince ust kesici dise tek implant planlanmisti ama hazirana kadar TR deyim ve yetismeyecek bu isler ama su yontemi hemen simdi arastirmaya basliyorum, tesekkurler.
placebo

New postby davsan » Thu Apr 09, 2009 3:27 pm

benim de yakın bir arkadasım dis hekimi, ıngiltere2de yeterlilik almaya calısıyor su ara. sistemle ve hekimlerin becerileriyle ilgili hic de ic acici konusmuyor... ben uk'de yaptırmam.
davsan
BAŞKAN

New postby baris » Sat Apr 11, 2009 5:54 pm

Turkiyede en iyi hocanin muayenehanesinde 1200 dolara yaptirdik implanti.
Hospital bug vs gibi hijyen eksikliginden olan seyler bir tek ingilterede olur. Cantasini metroda yere koyan bir topluma hijyen acisindan guvenilmez. Sakin burda berber, disci gibi yerlere gitme. Agzinda bin cesit mantar cikar mazallah.
DIY dis cekme muhabbeti iyiymis. Her turlu DIY ci bu adamlar :D
baris
ROGER WATERS

New postby green 'n purple » Sun Apr 12, 2009 2:45 pm

tüm bunları okuduktan sonra dün diş hekimime gittim, hala süren bir tedavim var. haziranda yolculuk benim. neyse ki ben uk'e gidene kadar bitecekmiş. ona da sordum, aynı şeyi söyledi. temiz değil ve işi bilmiyorlar. hamile bir hastasına londra'da diş rontgeni çekmişler :(
artık gelir giderim ben de...
green 'n purple

New postby placebo » Sun Apr 12, 2009 10:32 pm

Uk e gelince saglik turizmi isine mi girsem diye dusundum bak simdi... :)
placebo

New postby davsan » Mon Apr 13, 2009 4:42 pm

bence gayet mantikli. ben gozlerimi de laser'la cizdirdim 2 sene once. o zaman da bakmistim, burasiyla istanbul'u kiyaslamistim. istanbul cok daha ustun cikmisti, her yonden.
davsan
BAŞKAN

Next

Return to Hyde Park