Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ingiltere'ye Gelmeden Yapılacaklar

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby cazkedisi » Mon Jan 10, 2011 10:09 am

vizeni gösterip çalışma vizesi olduğunu söylersen sorun çıkacağını sanmıyorum.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby orange » Mon Jan 10, 2011 4:40 pm

benden ilk cikisimda pul almami istemisti polis memuru. "orada police registration yapacaksiniz, sonraki cikislarinizda o kagidi gosterirseniz pul almaniza gerek kalmaz" demisti.

gel gor ki sonraki bir cikisimda baska bir memur registration kagidina bakip (arkasina onune falan :)) bu ne diye sormustu..
orange

New postby abbulu » Mon Jan 10, 2011 4:50 pm

Ben sadece ilk geldigimde pul almistim. o zamanda bilmedigim icin almistim (2008). Daha sonra pul almadim hic. Polis her seferinde pul yok diyor, bende oturum izni vizenin ustunde yaziyor diyorum bir de polis registration belgesini veriyorum. Ayni sekilde her seferinde ilk once: "Bu ne?" falan diyor. Bir sure sonra hee tamam diyorlar, geciyorum
abbulu
ROGER WATERS

New postby olamalam » Mon Jan 10, 2011 7:15 pm

Ben yilbasi donusu police registration belgesini gostermeden cikis yaptim. Oturma izni yeterli.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby diyab » Tue Jan 11, 2011 5:20 pm

Simdiye kadar hic police registration gostermedim tr polisine. Bir keresinde ingiliz polisi sormustu. Nolur nolmaz diye yanimda tasiyorum.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby skywalker » Tue Jan 11, 2011 11:40 pm

Benim Tier 1'i kabul etmemişlerdi çıkarken, "Residence permit" veya "Work permit" yazısına baktı adam bulamadı, pul istedi. Görünüşe göre tamamen kontroldeki polise kalmış bir şey..
skywalker

New postby chi » Fri Jan 14, 2011 3:49 pm

Ilk girisimde ozellikle bilen polise gittim sordum, tier1 tek basina yetmiyor dedi, pul aldirdi. ikinci girisimde de pul istediler ama `hayir durun orda yasadigimi ispatlayabilirim` diye kendimden emin bir sekilde polis registration belgesini cikarinca cok anlamadiysa da konuyu uzatmadi memur. bi denemeden gidip pul almayin bence.
chi

New postby abbulu » Fri Jan 14, 2011 3:59 pm

@skywalker , @chi

Dedigin gibi vizede "Residence permit" veya "Work permit" bunlari gormeyince pul almaniz gerekli diyorlar genelde. Iste o vakit police registration veriyorum.
@chi nin de dedigi gibi bakiyorlar, onune arkasina, bu ne diyorlar :) bir iki anlatinca, tamam peki diyor, geciveriyorum.

Ama tamamen ordaki polise kalmis birsey gibime geliyor benim de.
abbulu
ROGER WATERS

New postby silvertr » Sat Jan 15, 2011 9:59 am

hmm Registeration belgesi cok mantıklı.. Ben ilk giriş cıkışımı yaptım cıkarken polislere baya bi laf anlatmaya calıştım lakin sallamadılar. Gidip paşa paşa pulumu aldım .. Polis register kagıdınıda uk de bıraktım iyi mi:/ neyse bundan kelli yanımda taşırım ..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby silvertr » Wed Feb 23, 2011 9:51 am

Selam arkadaşlar
en kesin bilgiyi sizden alırım heralde.. THY ları danışma hattını aradım kadının dedikleri hic bişekilde anlam bulmadı kafamda..
benim derdim su .. haftaya kesin geliş yapıyorum londraya THY dan heathrow a bilet aldım ..iki bavul hazırladım bavullar 20 kg gecmiyor.. Bu sekilde giden oldumu daha once.. telefondaki kadın butun bavullarınız toplamı 20 kg olucak diyor . ne kadar dogru diyor bilemedim cunku 2 dakika oncesinde de tek bavul verebilirsiniz diyordu..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Wed Feb 23, 2011 10:04 am

evet, artık tek parça halinde getirmek gerekiyor bagajı. tek parça halinde 20 kilo olacak. fazla bagaj parasını ödeyip getir gerekli şeyleri derim, sonra koli göndermesi masraflı oluyor çünkü. ama buradan alabileceğin şeyleri de boşuna getirmemek gerek. "Londra'ya KALMAYA Gelirken Valize neler konmalı" ve "londra'ya yeni geleceklere ogutler" basliklarinda ne getirmen gerektigini bulabilirsin.
Last edited by cazkedisi on Wed Feb 23, 2011 9:34 pm, edited 1 time in total.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby silvertr » Wed Feb 23, 2011 6:10 pm

dogru dedin caz.. artık parası neyse vericez :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby buleno » Wed Feb 23, 2011 11:59 pm

Checkin'de vereceğiniz bagaj toplamı 20 kg olacak şekilde birden çok parça olabilir, ayrıca ekonomi sınıfında bilet için, kabine alınabilecek boyutta bir bagajda da 8 kg'lık eşya taşıyabilirsiniz. Yalnız biletiniz business ise 2 parça kabin bagajı alabilirsiniz (2 x 8kg), notebook çantası gibi şeyleri ayrıca kabin bagajı olarak saymıyorlar, yani ekstradan taşıyabilirsiniz. Checkin'de bagajınızı alan kişinin ruh haline ve seyahat sıklığınıza göre, genelde fazladan birkaç kilonun pek dert edildiğini görmedim.
buleno

New postby cazkedisi » Thu Feb 24, 2011 9:53 am

thy 4-5 kilo fazlayı hiç ses etmeden taşıyor.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby diyab » Thu Feb 24, 2011 11:32 am

Yilbasinda TR'den gelirken yukumuz iki kisi toplam 60 kiloyu gecmisti, ama birsey demediler. Memleketten istanbul aktarmali olarak gelmistik. Ses cikarmamalarinda onun da payi olabilir. Malum yurtici kilo hakki 30 ve istanbul ankara disinda kontroller daha gevsek olabiliyor.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

Previous

Return to Hyde Park