Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londrada Turk Berberi.

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby haphazard » Tue Mar 10, 2009 1:37 pm

Forumda ki jilet arkadaslar bu isi nasil cozuyor acaba? Soyle adam akilli bir berber bulamadim gitti.

Ilk vakitler bir Ingiliz berberine gidiyordum. Kesimi hos fena sayilmazdi. Ama hijyen desen 0. Adamlarin temiz alet hirdevat kullanma gibi bir aliskanliklari yok sanirim ki bir seferinde usturanin jiletini degistirmeden ustune ustelik su ile islatmadan vurdu enselere 3 gun kizarik ense ile dolastik..

Daha sonra bir Turk berber buldum Stoke Newington tarafinda arkadas tavsiyesi ile. Ilk gidis fena sayilmazdi. Biraz vasat bir tras olduysada hijyen hassasiyeti fena sayilmazdi. Akabinde ikinci ziyaretimde denk geldigim elemanin kaslara sormadan makas ve makina yardimiyla bir kislatma yapmasi basimdan assagi kaynar sulari doktu.

Evet janti arkadaslar, bir iki ip ucu verin soyle genc, proaktif, musterisinin isteklerini anliyabilicek bir berber bulan varmi?
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Tue Mar 10, 2009 1:58 pm

Brent Cross'da Yuksel abi var ama uzak kalir mi?
baris
ROGER WATERS

New postby haphazard » Tue Mar 10, 2009 3:32 pm

Yok hocam bana uzak kalmaz, kuzeyde oturdugumdan mutevellit. Nedir yuksel abimizin olayi. Kaca keser, randevu ile calisir mi, tam olarak nerededir yeri vs.. ?
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Mar 11, 2009 9:39 am

Kasaba gitsen daha iyi kesecek berberler bile 15 pounddan aciyordu kontagi. Tepemin tasi atti, Argos'tan bir makine aldim, verdim yengenize o kesiyor. 3 numara favorim, Fight Club mode on. Sacla sakali ayni uzunlukta kesince cek-senet tahsilatcilarina benziyorum. Yolda insanlarin kaldirim degistirmesi falan eglenceli oluyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby baris » Wed Mar 11, 2009 12:38 pm

Yuksel degil yav, Veysel :)

http://maps.google.co.uk/ e
51.582410, -0.226400
bu koordinatlari girersen ordasin. Yaninda yunan bir cocuk calisiyor, onla turkce konusmaya calisma. 15 poundunu alir ama buyuk ihtimalle.
Ben de turkiyeye gidince berbere gidiyorum, burdakiler yamuk yumuk kesiyorlar.
Bu adam fena degil ama, en azindan "enseleri topla" diyince anliyor ne demek istedigini.
baris
ROGER WATERS

New postby diyab » Wed Mar 11, 2009 1:40 pm

Elhamdulillah bu memlekette trasa para vermedim. Benim trasi da yengeniz yapiyor. Ilk basta mizmizlaniyorlar ama sonra alisiyorlar:)
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby baris » Wed Mar 11, 2009 2:03 pm

Benim eniste bir defa gitmisti berbere.
Kapi caldi, bir actim karsimda Jason Donovan!

6 ay uzatip kestirmek baydi artik, ben de hanima aliyim bi tras makinesi, vursun 3 numaraya. Psycho mode on geziyim.
Zaten Turk tipinden tirsiyorlar, iyicene eroin tuccarina benzerim.
baris
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Wed Mar 11, 2009 6:42 pm

Aynen benim traşıda hanım yapıyor,2 ayda bir alıyor traş makinasını 20 dakikada 1 numara yapıyor.

Benim bir arkadaşım bu ortak kullanılan traş bıçağı (yada jilet) yüzünden ensesinde mantar çıktı,aylarca sokağa çıkamadı yada enseyi kapatarak gezdi,iğrenç görünüyordu,gördüğümde midem bulanıyordu,ondan sonra bilmediğim berbere hiç gitmedim,gözümün önünde jileti çıkarttığını görmeden traşa başlatmıyordum filan.

Burda o yüzden hiç berbere gitmedim,gitmeyi denemedim bile...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby kali » Thu Mar 12, 2009 12:19 pm

normalde yılda bir giderdim berbere o da tanıdık bir "bayan kuaförü" olurdu. burda neler yaşayacağım yıllık kesimim geldiğimde göreceğiz :/
There are three kinds of lies: lies, damn lies, statistics
kali

New postby attollos » Thu Mar 12, 2009 3:34 pm

Essek hayvanini bilir misiniz ? bilirsiniz herhalde...
Peki bu hayvanin cok ozensiz bir sekilde timarlanmasindan mutevellit turetilmis bir benzetme vardir

Essek Tirasi...

Bunu bilir misiniz ? bilirsiniz herhalde...

Bende bildigimi saniyordum ama gel gor ki haftasonu gittigim berber arkadas 20 pounda essek tirasi algima yeni boyutlar katti.

Karini aldat ama berberini asla ! demis bir buyuk zamaninda

20 pounda daha verip guzellesmem gerekcek bu tiras yuzunden:
http://www.turkishsupermarket.co.uk/yen ... p-592.html
attollos

New postby haphazard » Thu Mar 12, 2009 8:23 pm

:) Klübe hoş geldin attollos!

Bu berber olayı gerçekten çok vahim. İlla ki bir yerlerde adam akıllı kesimi olan biri vardır diye umut ediyorum. Bizim köşede ki kebabçıdan geçen bir tüya aldım bir daha ki sefere orayı deniyicem bakalım.

En olmadı hemen bir şirket kurup benim berberi Istanbuldan buraya getirttiricem. Sadece alaturka ahalisi ve çevresini kesse döner herhalde tezgah?
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Thu Mar 12, 2009 11:28 pm

Cidden hepimiz muzdaripiz bu konudan.
Eskiden berberim bir top sakal cizerdi, sanirsin Rembrandt cizmis. Omzumu gecerdi saclarim, bir tane tel firlamazdi jilet gibi arkada toplardim.
Buraya bir geldik. Sakaldi, favoriydi, sekilli sacti, hepsi gitti.
haphazard; sen oyle bir berber bul, cenesi istedigi kadar dusuk olsun ben raziyim.
baris
ROGER WATERS

New postby queerasfolk » Fri Jul 03, 2009 3:56 pm

ben guneyde oturdugum halde Dalston'da Klas isimli berbere gidiyorum mehmet bir de azeri bir cocuk - muhsin calisiyorlar cok temiz cok guzel tam turk berberi miss gibi tavsiye ederim vedata ve diger arkadaslara. yakinda da turk hamami aciyorlar :-))
queerasfolk

New postby jazzbo » Fri Jul 03, 2009 10:02 pm

Bizim mahalle bu konuda oldukca keyifli,rekabetten 6 pounda kesiyorlardi, simdi ufakdan 5 pound yapmaya basladilar.Bolge Shepherdsbush,su ana kadar hijyen ve kesim kalitesi oldukca iyi,oyle fiyat ucuz diye bastan savma isde yok,oldukca dikkatli ve temizler geneli lakin benim hanin oldum olasi muzdarip kuaforlerden,en luxune, pahalisinada gidiyor,kosede bucakdakinede..sonuc herzaman felaket,bayanda fiyatlar gozyasartici..:~(
jazzbo

New postby x_cem » Sat Jul 04, 2009 11:33 am

Abi bu konu ile forum ahalisinin %90 evli ve evli moduna girecekler konumunda korktum :)
Yokmu aramizda delikanli gencler yahu :=)

Finchley Road da berber Alex var isimden kil kapmayin kendisi Elazigli ama belli etmiyor :) Yaninda turk bayanlar calisiyor trasida fena degil. Abi surati cakmakla yakalim dedigimde orda sac kestiren ingilizlere bakarak biz ole seylerden anlamayiz dedi ama olsun genede iyidir...:)
x_cem
BİZDEN UZAK

Next

Return to Hyde Park