Board index Alaturka Londra Hyde Park

Yukselen yabanci dusmanligi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Fri Jun 26, 2009 9:22 am

Son Avrupa Parlementosu secimlerinde BNP 2 vekil cikardi biliyorsunuz. Muteakip, Belfast'ta Rumen yasadigi evlere saldirildi. Insanlar kiliseye siginmis, 1 hafta sonra kiliseye de saldirilar olmus.

Bozulan ekonomik durumun irkciligi korukledigi bilinen bir gercek. Londra tabi daha kozmopolit, neredeyse azinliklar cogunlukta.O yuzden biz pek farketmiyor olabiliriz.

Gunluk hayatinda artan bir gerilim hisseden var mi? Londra disinda yasayan arkadaslar da durum nasil?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Fri Jun 26, 2009 10:36 am

Dün ben de ayni haberi radyoda dinledim. FM 97.3 takiliyorum. LBC radyosu mudur nedir, uyuz ediyo yavastan... British jobs to British falan diye reklamlar vardi bi ara...

Esas problemleri kalifiye olmayan (unskilled) göcmen iscilerle ama bu is yabanci olayina döndü mü, bilgisayar programcisi da arada kaynar tabii.. :)

11 eylül, 2 temmuz derken, olayin bi de müslüman olma boyutu olusmustu zaten.. Müslümanlara terörist yaftasi daimi oldu artikin. Iste surda burda, bana espri mespri olsun diye terörist diyen adamlar var. Alistik artik.. Ramazan da geliyo, espriler artar yavastan..

Bi arkadasim var Kuzey Londra'da esi Ingiliz.. 11 ve 9 yaslarinda iki cocugu var. Cocuklar da olmus Ingiliz, Türkceleri bile yok. Okulda da müslüman olduklari icin oldukca problem yasadiklarini anlatmisti gecenlerde. Resmen müslüman olduklarini söylememelerini tembihliyomus.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Fri Jun 26, 2009 2:14 pm

Sen LBC'de Nick Ferrari'ye denk geldin herhalde baskan. Bu Italyan soyadli ibis su katilmamis bir fasodur. Asylum seeker'lar hakkinda ileri geri konusup ceza almisligi falan vardir. Odul verir gibi Tory'ler bunu Londra belediye baskani adayi yapacaklardi az daha, sonra Boris Johnson'da karar kildilar.

Ama en iki yuzlusu bu ibisin hala Iran'a ait bir televizyon kanalinda calisiyor olmasidir herhalde.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Mon Jun 29, 2009 8:12 am

Nick Ferrari adi lavugun, dogru, simdi hatirladim.. Demek tescilliymis eleman.. Politik kariyer olayi da oha olmus yani. Elemanin sallamadigi yabanci kalmadi valla. Polonyalilardan müslümanlara kadar.. Bi ara uctu döner kebab'a bile "yemeyin" diye salliyordu..
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Jun 30, 2009 8:58 am

Evet tescillidir kendisi...Tabi bu fasoya mikrofon vereni ne yapmali bilemiyorum.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby hcho » Thu Oct 22, 2009 2:53 pm

BBC'de bu aksamki Question Time'da Nick Griffin olacak. BNP'nin parti lideri. Mevzu ciksa, soyle temiz bir sopa cekseler sahane olacak.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Thu Oct 22, 2009 3:58 pm

Image

Şuan program yapılırken dışarda gösteriler oluyor...

Araba girerken bir ara karambolde 25 kişi stüdyolara sızmışlar. İçeri sızanlardan gördüklerimin hepsi İngilizdi.

Tv'den izleyip gruplar geliyormuş binanın önüde.
---
http://img21.imageshack.us/img21/7376/bbc2.jpg
Yukardan görünüm.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

Return to Hyde Park