Board index Alaturka Londra Hyde Park

Swine Flu ve 'Biz'

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby jazzbo » Mon Jul 20, 2009 1:50 pm

10 gun once ulkedeki case sayisi 10.000 civariydi,,gecen hafta itibari ile 55.000'e vurmus..

BBC'ye bakilirsa durum vahim olacaga benziyor..
''Experts said it was impossible to predict exactly, but with a third of the population perhaps becoming infected in the coming months the death toll could rise to such numbers''.

Normal griplerde cranberry suyu benim cankurtaranim olmustur..gunde iki litreye yakin tuketerek 4.gunde filan ayaga kalkabiliyordum,,simdi tekrar kure baslayip bagisiklik artirmaca...bu arada havuz,sinema vs gibi kalabalik yerleri listeden tamamen cikardik..biraz paranoya gibi belki ama onlem almakta fayda var..
jazzbo

New postby valid » Mon Jul 20, 2009 2:32 pm

ülkede (UK) yaşanan krizin üzerine birde Swine fluların artışı daha ne kadar kötü olabilir acaba ?

Birileri gelmememiz için iyicene dayatıyor ...
valid

New postby haphazard » Mon Jul 20, 2009 2:36 pm

Bugun bizim HR'dan mail geldi, sirketten bir arkadasa bulasmis meret (isminide acikca yazmislar, simdi kim o kizla yakin kontaga gecicek merak ediyorum...). kendisinin iyi oldugu, doktorun 1 hafta istirahat verdigini soylemisler. Bu sebeple eger hasta olursak ofise kesin muddetle gelmememiz gerektigini, her hijyen seviyesini attirmamiz gerektigi gibi onerilerde bulunmuslar.. Hic bu kadar yakin olmamisti...
haphazard
ROGER WATERS

New postby valid » Mon Jul 20, 2009 7:19 pm

haha haphazard bu olay kisa dogru acayip articak gibi duruyor :) ben yazin bile bazen oksuruyorum birde kisin UK'de olucaz neyse abi vitamin mitavin grip asisi yedik ictige hijyene dikkat ederiz kalabalik yerlere fazla girmeyiz atlatiriz insallah :)
valid

New postby Leon » Mon Jul 20, 2009 8:01 pm

bi de radyodan falan yayin yapiyorlar burda. grip olursaniz doktora gitmeyin, evde istirahat edin. 2-3 gun yatin gecer seklinde. saglik sistemine oyle bi yuk binmis ki adamlar acikca doktora gitmeyin diyorlar. boyle bi aciklamanin tr'de olmasini dusunemiyorum bile, heralde hukumeti dusururler.

ben de isten hususi gec cikiyorum rush hour'da tube'de balik istifine maruz kalmayayim diye.
Leon

New postby hcho » Tue Jul 21, 2009 8:37 am

Su ana kadarki vakalarda olenler ya baska hasataligi da olanlar ya da kucuk cocuklar. Bunun disindakiler agir bir grip gibi gecirip atlatiyorlar. Tum bu velvelenin buyuk bir kismi medaynin koruklemesi gibi geliyor bana.

Bu arada Ingiliz halkinda da hafif Temellik var gibi gelmeye basladi bana. Risk grubunun onemli bir kismini cocuklar olustururken bu amcalar Swin Flu Party duzenliyorlarmis. Amac kis bastirmadan cocuklarini domuz gribine yakalatip atlatmalarini saglamak. Biz de su cicegi icin yapilirdi.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby merope » Tue Jul 21, 2009 12:04 pm

hcho, artık sağlamları da götürüyor sanki..
http://www.telegraph.co.uk/health/swine ... blems.html
merope
ROGER WATERS

New postby jazzbo » Tue Jul 21, 2009 1:13 pm

goturmeye baslamis bile...merope , Turkiye de nasil durum?
jazzbo

New postby merope » Tue Jul 21, 2009 1:23 pm

burda hiçbişi yok :) geçen hafta londradaydım (gene sonuçsuz iş arama durumları)
döndükten sonra ateşim çıktı işyeri doktoruna gittim, normal ilaç verdi, "bişi olmaz yarın ateşin olursa gel tekrar" dedi yolladı. burda kimse sallamıyor. en azından bizim iş yerinde!
merope
ROGER WATERS

New postby jazzbo » Tue Jul 21, 2009 1:56 pm

:)bildik durumlar desene,,Turkiye den doktor arkadaslar konferans icin Londra ya geleceklerdi, iptal ettiler son dakikada,,yemedi yani :)

Lakin burda doktorlarin antibiyotik vermemek icin neden kirk dereden su getirdiklerini simdi daha iyi anliyorum...
jazzbo

New postby deep » Tue Jul 21, 2009 6:14 pm

Bizimkiler olaya Osman Durmuş modunda yaklaşıyor gibiler, ülkeye son iki gelişimde de termal kameralar ile tarandık, 'grip değilim' formunu daha uçakta doldurduk. Dışardan gelenler üzerine yoğunlaşılmış durumda.

UK'da ise bugün şirketin dört bir yanına NHS'den aldıkları uyarıları astılar. Hapşırma tıksırma, elini ayağını da iyi yıka temalı. Ayrıca herkese yarım litre alkollü jel dağıttılar...
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby yasartahir » Thu Jul 23, 2009 11:21 pm

o degilde tamiflu isine girmek lazim ...

Warning over fake Tamiflu sales

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/8131911.stm

zira 75 mg 10 adet 120 civarina gidiyor .. (recetesiz )
nhs de oyle her onune gelene vermiyormus ..

peki tamiflu nun ikamesi var
mi derseniz yok ... roche tekel konumunda .. o da bi` garip zaten oldum olasi anlamadim su ilac sektorunu ...
yasartahir

New postby erkut » Fri Jul 24, 2009 7:47 am

valla flu olduk da, swine'i var mi yok mu bilmiyorum..

Ha paranoya da oluyomus insan.. Acaba diyosun, swine'lisi mi bu? Bi de bize bi sey olmaz ya, olayi var.. Bana bi sey olmaz, ben ölmem, ben kaza yapmam, benim bindigim ucak düsmez...

O hesap yine hafiften aliyoruz... Swine'sa eger hakkinizi helal edin... ;-)
erkut
ROGER WATERS

New postby jazzbo » Fri Jul 24, 2009 10:35 am

Herseyin altindan ya Rumsfield yada Cheney cikiyor,
meger Rumsfield bu swine flu isine ta 76 larda girmis,

''We are being told that Roche manufactures Tamiflu and, in a recent New York Times article, they were battling whether or not they would allow generic drug companies to help increase their production.

But if you dig further you will find that a drug was actually developed by a company called Gilead that 10 years ago gave Roche the exclusive rights to market and sell Tamiflu.

Ahh, The Plot Thickens…

If you read the link below from Gilead, you’ll discover Defense Secretary Donald Rumsfeld was made the chairman of Gilead in 1997.

Since Rumsfeld holds major portions of stock in Gilead, he will handsomely profit from the scare tactics of the government that is being used to justify the purchase of $2 billion of Tamiflu.''
jazzbo

New postby Flavio Briatore » Fri Jul 24, 2009 1:07 pm

Başkan hafta başı bizde öyleydik 2 günde geçti.Biraz yokladı.

Geçmiş olsun.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

Next

Return to Hyde Park