Board index Alaturka Londra Hyde Park

wirofon ?

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby valid » Fri Aug 14, 2009 8:27 am

Arkadaşlar wirofonu duymuşsunuzdur heralde?

http://www.wirofon.com/

Bu konuda bilgisi olan var mı bana çok cazip geldi.
Eğer türkiye'de Türk Telekom ev telefonunuz varsa dünya'nın neresinde olursanız olun cep tele yüklenen bir programla sim kart olmadan ya da bilgisayara da yükleniyor( bir bakıma skype ) türkiye'de mesela istanbulda hattınız varsa istanbulu aramak şehirler içi ücretten , ankarayı aramak meseka hattınız istanbulda ise şehirler arası ücretten faturalandırılıyor... üstelik hiç bir abonelik ücretide ödemiyorsunuz...
sadece konuşma ücreti..

Konu hakkında detaylı bilgisi olan kullanan var mıdır?
valid

New postby Leon » Sat Aug 15, 2009 11:12 am

o konuda bilgim yok ama buradan tr'deki sabit hatlar dakikasi 0.005 pounda aranabiliyor, ilk acilis da 0.05 pound, yani konusmaya basladigin anda 0.05 pound charge ediyor sonra her daikasi 0.005 pound.

sehir ici konusmadan daha ucuza gelir heralde.
Leon

New postby valid » Sat Aug 15, 2009 12:23 pm

anladim evet gayet uygun duruyor :)
valid

New postby eycu » Sat Aug 15, 2009 10:29 pm

http://www.voipwise.com 'u deneyin isterseniz. 10€ yatırıp 90 gün boyunca istediginiz kadar konusuluyor diye biliyorum. Sonrasinda 10€'dan dusmeye basliyor.

Destination EUR/min Incl. VAT
---------------------------- --------- ---------
Turkey (Landline) SuperDeal! FREE* FREE*
Turkey (Mobile) 0.150 0.179
eycu

New postby 386-DX » Tue Aug 18, 2009 5:02 pm

voipwise'a gelene kadar lebara daha makul değil mi?

sabit hatlar 4, cepler 14p. üstelik kendi cep telefonunuzdan arıyorsunuz.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby valid » Tue Aug 18, 2009 7:13 pm

bu arada london'a gelince malum bir mobile hat almak gerekicek..
onerebiliceginiz konturlu mobile hatlar hangileri ?

vodafone falan mi kullaniliyor yaygin olarak ?
valid

New postby placebo » Tue Aug 18, 2009 9:30 pm

ben iner inmez lebara aldim, basta Tr agirlikli konusucaksin cunku ve gercekten cok ekonomik. Sonra duruma bakarsin... Zaten 1 pounda hat aliyosun sorgusuz sualsiz.
placebo

New postby valid » Wed Aug 19, 2009 1:27 pm

placebo thanks
valid

New postby Leon » Sat Aug 22, 2009 12:07 pm

tr'den gelenlerin ilk tercihi lebara heralde, ben de lebara almistim, hatta sonra 3 ay kadar da o hatti kullandim. vodafone'un altyapisini kullaniyor yanilmiyorsam lebara.
Leon

New postby placebo » Sat Aug 22, 2009 4:36 pm

to celebrate Ramadan you can make half price calls to landlines in Turkey from 21 to 25 Aug. kampanya yapmis abiler mesaj gonderdiler...
placebo

New postby vamosbien » Mon Aug 24, 2009 9:19 pm

lebaranin fiyati;
Turkey
Landline 4p /min
Mobile 14p /min

nomi'nin fiyati;
Turkey
Landline 2p /min
cep tel.icin de 3p yaziyor ama inanmayiniz..ama landline gercekten cok ucuz..ben geldigimden beri nomi kullaniyorum.. ilk 5 pound free..
www.nomi-mobile.com
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby vamosbien » Thu Oct 01, 2009 5:53 pm

bu arada 3(three.co.uk)'den 35 pounda telefon ve hat alip top-up'a gerek kalmaksizin skype'yi telefonunuzda kullanabiliyorsunuz..bilgisayar kullanmaksizin turkiye ile konusmalari bedavaya getirmenin baska bir yolu..
(tek sorun annelere bilgisayarda skype kullanmasini ogretmek)
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby nightstalker » Tue Oct 06, 2009 9:25 am

Lebara ucuz ama, muthis ayarsiz bir hat. Bazen super oluyore, bazende hic cekmiyor. bazende full cekerken bile arayamiyorsun.

en garibide su; BEN bazen kardesimi ARIYORUM; karsidan soyle bir ses cikiyor TURKCE; "bu aramayi yapabilmek icin yeterli kontorunuz yoktur" Lan ne alaka?

Ha birde, bazen ariyorum biraderi, aciyor telefonu, lan tr yemi geldin diyo. ne alak diyorum, e ekranda 0536 li bi numara var diyor.

velhasili kelam son derece ayarsiz bir arkadasimiz bu lebara. fiyatlari lyca ile ayni, ve lycanin lebaradan daha iyi oldugunu kullanan pek cok kisi soyluyor.

ayrica sunu da duydum, 3g falan gibi hede hode yeni teknolojilere gecen operatorler eski gsm baz istasyonlarini da sokmeyip (masraf tabi sokmek) bu istasyonlari, lebara, lyca gibi sanal operatorlere kiraliyorlarmis. servis ve hizmet kalitesinin kotu olmasinin sebebi buymus. falanmis filanmis bilmem artik. evle konusamiyorum lan ben! devlet buna bi care bulsun...
nightstalker

New postby silvertr » Tue Dec 14, 2010 1:29 pm

wirofon fiyat performans konusunda bana başarılı geliyor.Turk telekom promosyonları var mesela .. aksam 9 dan sabah 9 a bedava arayabiliyorsun veya ilk abonelikte 1000 dakika ucretsiz veriyor.. Illa turktelekom abonesi olmakta sart degil.. www.wirofon.com sayfasından web tabanlı programla bile 5 dakika deneme yapılabiliyor.. Ayrıca yurt dışı ve yurt içi ipass wireless noktalarından ucretsiz baglanılabiliyorsunuz. Internet olarakta işe yarıyabilir yani.. Ama elbette muhteşem çalıştıgını söyleyemem .. restart filan gerekiyor arasıra ;)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby wayeses » Fri Dec 17, 2010 11:07 pm

Yaklasık 1,5 aydır Londra'dayım. Wirefon kullanıyorum. Tabi PC'den, her telefon calıstırmıyor çünkü. Memnunum, arkadaslar gerekli acıklamayı yapmıslar zaten. Fakat zaman zaman wirefon programı acılamayabiliyor. Yani bazı günler arama yapamayabiliyorum. Gelir gelmez bir de Lyca hat aldım. Türkiye'yi aramak gayet hesaplı, ayrıca insanının sokakta kendi cep telefonundan Türkiye'yi araması pek de keyifli oluyor. Çekmeme gibi bir sorunla henüz karsılasmadım. Ama wirefon'u herkese öneririm mutlaka uygulamayı kurun ve ücretsiz aboneliğinizi yaptırın..
wayeses

Return to Hyde Park