Board index Alaturka Londra Hyde Park

Para Gönderme Seçenekleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby Flavio Briatore » Mon Apr 30, 2007 1:35 pm

Türkiyeden buraya para yollamak için swift kullabilirsiniz.Bir nevi havale gibi.Geçen gün biz Denizbanktan Hollandadaki bir bankaya yolladık gün içersinde alıcıya ulaştı.Yanlış hatırlamıyorsam miktara göre değil aracı kurumların aldığı para,sabit,yengem göndermişti o yüzden sanırım diyorum.

Masrafı ise Türkiyedeki Aracı banka 25 ytl gibi bir ücret alıyor.
Aracı bir başka yanbancı banka var onlarda 25 Eur filan alıyorlar.

Paylaşım dedim...

Western Uninon biraz daha pahalı ve süre uzayabiliyor ayrıca miktara göre değişiyor.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby davsan » Mon Apr 30, 2007 2:40 pm

peki burdan turkiye'ye gondermek icin?
davsan
BAŞKAN

New postby erkut » Mon Apr 30, 2007 3:17 pm

davsan wrote:peki burdan turkiye'ye gondermek icin?

kalin, pippitli zarflardan aliyorsun, parayi bir derginin icine koyuyorsun, pulu yapistiriyorsun, yallah. :D

Saka bir yana, ben Ziraat Bankasi´yla yolladim bir kac kere. Cok kafa sisiriyorlar, tipik Türk bürokrasisi, nerdeyse kan grubu testi yapacaklardi en son. Benim gibi Trabzon´da (Londra´ya uzak anlamina geliyor) yasayanlar icin carsiya gitmek en büyük dezavantaji. Isten izin alip carsiya gitmek koyuyor adama. Söyle masa basindan internetli falan para gönderebilme olayi olsa, tam süper olacak.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue May 01, 2007 10:21 am

erkut wrote:Saka bir yana, ben Ziraat Bankasi´yla yolladim bir kac kere. Cok kafa sisiriyorlar, tipik Türk bürokrasisi, nerdeyse kan grubu testi yapacaklardi en son. Benim gibi Trabzon´da (Londra´ya uzak anlamina geliyor) yasayanlar icin carsiya gitmek en büyük dezavantaji. Isten izin alip carsiya gitmek koyuyor adama. Söyle masa basindan internetli falan para gönderebilme olayi olsa, tam süper olacak.

Gevrek isini birak para isine bak. Hic Turkiye'ye para gondermedim ama bu hizmet internetten verilimiyorsa orada buyuk bir bosluk ve firsat var demektir.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Tue May 01, 2007 12:05 pm

hcho wrote:
Gevrek isini birak para isine bak. Hic Turkiye'ye para gondermedim ama bu hizmet internetten verilimiyorsa orada buyuk bir bosluk ve firsat var demektir.

Abi Gevrek dediğin bir gülme çeşidi,ne simiti ya :)

Annem derdi hep gevrek gevrek gülmesene diye.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby davsan » Tue May 01, 2007 4:21 pm

hcho wrote:Gevrek isini birak para isine bak. Hic Turkiye'ye para gondermedim ama bu hizmet internetten verilimiyorsa orada buyuk bir bosluk ve firsat var demektir.

oyle de bir de neden bu is yapilmamis simdiye kadar diye bakmak lazim. hal boyleyken odenen yuksek transfer ucretleri herkesin hosuna gidiyor da o yuzden mi kimse bozmuyor, diye dusunuyor insan. cunku ben HSBC araciligiyla yollamayi dusundum, sordum, regardless of the amount, bi £26 ucret aliyorlar, bir de karsi tarafin parayi alabilmesi, en iyi ihtimalle 5 is gunu sonra oluyor- yani 5 gun kullaniyorlar parayi. ha tabi bir de kendi kurlarindan bozuyorlar parayi... bayagi iyi yani onlar acisindan.

bir de swift'le ordan buraya yollanabiliyorsa, tersi niye olmuor? ya da once olmuyor mu diye sormak daha mantikli galiba..
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Wed May 02, 2007 12:10 pm

Belki yeteri kadar talep olmamıştır. Ya da ne bileyim "inefficient market" durumu vardır.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Fri May 04, 2007 7:49 am

hcho wrote:

Bunu bir ara yapmak icin Ingiltereden bir girisimci beni bulmustu zamaninda. Sonrasinda ne oldu bilemiyorum.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby mindbender » Wed Jun 20, 2007 5:45 pm

Arkadaslar, siteye yeni uye oldum, vize basvurusu yaptim o yuzden henuz londra ya gitmis degilim ancak para transferi konusunda, HSBC bank internet uzerinden yapilan SWIFT transferlerinden para almiyor, 2000 pound icin ya ingilteredeki hsbc subesinden ya da hsbc ilgili bankaya parayi transfer ederken 6 pound kesinti oldu.. turkiyede subeden boyle bir para transferi yapmak ciddi maliyetli oluyor. umarim isinize yarar.
mindbender
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Jun 20, 2007 5:58 pm

Isbankasi'nin da Londra'da bir subesi var. Onlar da ucret almiyorlardi sanki Turkiye'den transferlerden.

@mindbender
Gelmeden nasil hesap actirdin? Para transferi hesap olmadan yapilmiyordur herhalde.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby mindbender » Wed Jun 20, 2007 11:34 pm

okulun depozitosunu yatirmam gerekiyordu, buradaki hsbc den hesap actirip oradaki baska bankaya swift yaptim, orada hesap actirmama gerek olmadi

hcho wrote:Isbankasi'nin da Londra'da bir subesi var. Onlar da ucret almiyorlardi sanki Turkiye'den transferlerden.

@mindbender
Gelmeden nasil hesap actirdin? Para transferi hesap olmadan yapilmiyordur herhalde.
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Thu Jun 21, 2007 1:03 am

Benim Türkiyede HSBC kartım vardı ,burdaki bir şubeye sormuştum herhangi bir faydası olurmu diye,yok dedi diyede ekleyim.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby mindbender » Thu Jun 21, 2007 10:32 am

bana da hsbc den hesap acarken, bankamatik kartimi kullanabilecegimi soylediler ingilterede..
yanlis hatirlamiyorsam visa electon ise bankamatik kartin (kredi karti demiyorum) calismasi gerekiyor diye hatirliyorum.

Flavio Briotore wrote:Benim Türkiyede HSBC kartım vardı ,burdaki bir şubeye sormuştum herhangi bir faydası olurmu diye,yok dedi diyede ekleyim.
mindbender
ROGER WATERS

New postby coskan » Tue Aug 07, 2007 9:01 am

banka hesabı actırabilen oldu mu peki ???

sanırım kanser bir ismis eger cidden oyleyse is aramalarımı bankalar uzerine yogunlastırıp bu bunalimdan erken mi kurtulsam ?
coskan

New postby diyab » Tue Aug 07, 2007 9:29 am

Evet kolay is degil. Ismine kaldigin adreste utility bill (elektrik, telefon, gaz vs.) istiyorlar. Yeni gelen birisi icin de bunu bulmak kolay degil. Ise girdiginde HR ile konusursun onlar sana yardimci olurlar hesap acmada. Isyerinden bir yazi alip sirketin calistigi bankadan actirmistim ben.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

Next

Return to Hyde Park