Board index Alaturka Londra Hyde Park

congestion charge ve kiralık araba

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby irfkan » Wed Jul 21, 2010 6:21 am

merhaba,
2 hafta önce 10 günlüğüne Londra'da tatilde bulunduğum süre içerisinde kiraladığım araçla congestion charge ödemeden o bölgeye girmiş bulundum. Sonradan farkettiğimde artık geçmişti ceza da henüz gözükmüyordu. Araç kiralıktı, bu cezanın TR'ye bana ulaşmasıyla ilgili veya ileride Londra'ya bu cezayı bir şekilde ödemeden yerleşmem durumunda başıma açabileceği sıkıntılarla ilgili yorumlarınız varsa alabilir miyim.
irfkan

New postby hcho » Wed Jul 21, 2010 8:40 am

Trafik cezalarinda olanin aynisi oluyordur diye tahmin ediyorum. Ceza plaka usutunden kiralama sirketine gider, kiralama sirketi o tarihte arabayi kiraladigi musterinin kredi kartindan ilgili meblagi keser. Tabi erken odeme sansi olmadigi icin azicik tuzlu olacak.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby irfkan » Wed Jul 21, 2010 10:21 am

hcho wrote:Trafik cezalarinda olanin aynisi oluyordur diye tahmin ediyorum. Ceza plaka usutunden kiralama sirketine gider, kiralama sirketi o tarihte arabayi kiraladigi musterinin kredi kartindan ilgili meblagi keser. Tabi erken odeme sansi olmadigi icin azicik tuzlu olacak.

kredi kartını iptal ettirdim desem :) bana nasıl ulaşacaklar? bir de bana ulaştıkları zaman önemlidir değil mi yani cezanın tebliğ edildiği tarih? o tarihten itibaren 14 gün içinde ödersem indirimli ödeyebiliyorum sanırım.
irfkan

New postby hcho » Wed Jul 21, 2010 10:27 am

Ceza size teblig edilmiyor, kiralama sirketine teblig ediliyor. O yuzden ne zaman odendigi konusunda bir tasarrufunuz olmaz. Kiralama sirketinin sizden parayi nasil alacagi konusu borclar hukukuna girer sanirim. Kredi kartinizdan cekemezlerse debt collection agency'e satarlar borcu. Debt collection agency sizi Turkiye'de bulamaz ama Birlesik Krallik'a tasinirsaniz faizi ile tahsil eder.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to Hyde Park