Board index Alaturka Londra Hyde Park

Windsurf

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby olamalam » Sun Aug 15, 2010 8:41 pm

Herkese merhabalar,

Forumda acaba Londra'da yasayip windsurf yapan var midir? Varsa nerede? Maliyeti nedir?

Tesekkurler...
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Mon Aug 16, 2010 8:13 am

Ben biraz yapiyorum. Ne derece biliyorsun windsurf yapmayi? Ders almak Turkiye'den pahali, ekipman almak ya da kiralamak ucuz.

Brighton'dan Devon'a kadar olan kiyi seridinde hemen her yerde yapiliyor. Ama acik denize cikmak icin lisans gerekiyor. Gelgitten dolayi deniz zeminin sekli cok degistigi icin oyle herkesi salmiyorlar.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby olamalam » Mon Aug 16, 2010 9:22 am

Bu yaz Turkiye'de baslangic seviyesinde bir kurs aldim. Sonra da bir ay kadar windsurf yaptim. Biraz daha ilerletip trapez egitimi falan da almayi planliyorum. Daha onceden yelken deneyimim vardi ama bu windsurf cok daha eglenceli geldi :)

Ekipman kiralari ne civarda? Istanbul'da gunluk ekipman kirasi 16 pound'a falan geliyor.
Bu fiyata kurtarma falan da dahil. Malum burada bazen acayip akinti oluyor, karaya donemeyince bot gelip aliyor bizi :)

Bir de insanlar windsurf yapmaya bireysel mi gidiyor yoksa duzenlenen turlar falan var mi?
Turkiye'de snowboard icin her haftasonu Uludag ve Kartalkaya'ya otobusler kalkiyorken yazin insanlar Alacati'ya kendi arabalariyla gidiyordu. Burada nedense windsurf yapanlar daha bireysel takiliyor.

Acik denize cikmak icin alinan lisans nasil bisey? Bahsettigin kiyi seridi komple acik deniz, o lisans olmadan windsurf yapilamiyor anlasilan??

Tesekkurler...
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Mon Aug 16, 2010 10:18 am

Ekipman kiralari baslangic seviyesi icin £10 civari. Lisans olmadan ekipma vermiyorlar, daha dogrusu ben verenine denk gelmedim. Tanidik falan ayarlanirsa esnetilebilir. Lisansi federasyonu veriyor. Ders alirsan otomatik olarak edinmis oluyorsun, ustunde seviyen falan yaziyor.

Bahsi gecen yerler Londra'ya en az 1 en cok 5 saat uzaklikta oldugu icin tur organizasyonu yok. Arkadas grubu olarak atlayip trene ya da arabaya gidiyorsun. Kalacak yer B&B oluyor cogu zaman.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby deeper » Wed Nov 10, 2010 2:37 pm

ingilterenin alacatasi diyebilecegimiz surf cu yeri cornwall ve civaridir arkadaslar.en guzel zaman eylul ayi gibi olmakla beraber her donem yapilabiliyor.ne de olsa su soguk wetsuit giymeden birsey yapamiyorsun.ekipman ve surfler gittigin yerden kiralanabiliyor.cornwall civarinda bir cok surf okulu var.
deeper

New postby deeper » Thu Nov 11, 2010 8:32 am

birde boyle birsey var sadece bugun icin gecerli bu fiyat:

http://www.groupon.co.uk/deals/london-s ... M_45_0_0_0

Today’s deal:
£17 instead of £49 to enjoy the newest craze Flowboarding, a unique one hour indoor surfing experience at Bodyflight Bedford - Save 65%

Ilgilenen varsa alip beraber gidebiliriz.
deeper

New postby mindbender » Thu Nov 11, 2010 8:56 pm

kite surfing dusunen varsa bizim sirketteki extreme sport severler iskocyanin batisindaki "troon" bu yeri tercih ediyorlar anladigim kadariyla egitimi sadece burada veriliyormus iskocya icinde, troon kitesurfing diye aratinca google dan sonuclar cikiyor :) ama gordugum resimler pek icimi acmadi bulutlu igrenc havada kite surfing isteyenler icin birebir ama. :D
mindbender
ROGER WATERS

New postby olamalam » Sun Nov 14, 2010 2:37 pm

@deeper
Ben herhalde bahari beklerim windsurfin icin. Marttan sonra yine bu baslik altina yazarim...
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby davsan » Wed Nov 17, 2010 10:58 pm

ne zaman gidersen git donacaksin o sularda olamalam, fyi. biz yazin gobeginde gittik, wetsuit falan hersey, nasil dondum anlatamam! ama cok zevkliydi :)
davsan
BAŞKAN

New postby olamalam » Thu Nov 18, 2010 12:41 am

insanin moralini bozmasana :)
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Thu Nov 18, 2010 5:32 pm

Boyunuza gore wet suit giyerseniz hicbirsey olmaz, pasalar gibi takilirsiniz. Buyuk gelirse, icine su alir, donarsiniz.

Bu gavur milleti dana gibi oldugu icin, ortalama Turk boyuna gore wetsuit bulunamayabiliyor.
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to Hyde Park