Board index Alaturka Londra Hyde Park

Birlesik Krallik'ta yatirim ya da batirim

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Thu Oct 14, 2010 11:20 am

Quantitative easing, dusuk faiz oranlari, kici basi ayri oynayan emlak piyasasi falan derken 3 kurus birikimimle ne yapacagimi bilemez duruma geldim.

Piyasadaki her yatirim urunu(ISA, bono vs) oyle bir reklam ediliyor ki sahane bir kar birakiyor ilk senesinde, sonra small print'ten takip eden senelerde hesabi sokuyorlar, parayi cikarmak icin de elde edilen kazanctan fazlasini istiyorlar.

Eger biraz daha bir mecra bulamazsam, tefecilige baslayacagim. Siz ne yapiyorsunuz yatirim konusunda?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Thu Oct 14, 2010 12:27 pm

yastik alti...

aynen dedigin gibi usta, ben net bi fikir alamiyorum piyasadaki bu reklamlardan.. Ingilizlerin herseyi cümlelerin, kelimelerin icine gizleme ustaligindan tirsiyorum... memlekete götürmen en iyisi, orada faizler daha iyi genelde.. TL de GBP karsisinda son 2-3 yilda saglam duruyor, hatta az da olsa degerlendi..
erkut
ROGER WATERS

New postby rambo » Thu Oct 14, 2010 7:14 pm

rambo
ROBERT PLANT

New postby hcho » Fri Oct 15, 2010 8:48 am

@rambo
Biz enflasyon cocuguyuz, deflasyonu hafsalamiz almiyor. Bir sey yapmayinca sikinti basiyor.

@erkut
Memleketteki faizler de kotu. Yani kagit ustunde %9 ama enflasyon da o civarda; reel olarak 0 sayilir. Tek kazanc kurdan oluyor, onu almak icin de parayi Turkiye'ye goturmek cok makul degil sanki.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to Hyde Park