Board index Alaturka Londra Hyde Park

Konsolosluk ve randevu sistemi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby diyab » Tue Nov 02, 2010 12:09 pm

Eski pasaportumu uzatmak icin acilen konsolosluga gitmem gerekiyor. Ekim ayindan itibaren randevu sistemine gecilmis diyor web sayfasi. Randevu sistemi en yakin tarihi bir hafta sonraya veriyor. Ille de randevu ile mi gitmek gerekiyor yoksa sabah kapida dikilsek iceri alirlarmi randevusuz? Varmi yakin zamanda konsolosluga giden?
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby Gonzales » Tue Nov 02, 2010 1:58 pm

Evet Sadece randevu ile kabul ediyorlar. Bence diger basvuru tiplerini de dene (Evlilik ismleri,nufus...) . Benim islemim askerlik idi ve ayni sekilde ve ancak 10 gun sonrasina randevu alabiliyordum. Konsoluk hattini aradim , bana diger bankolarin da yardimci olabilicegi soylendi ki; oldu.
Gonzales

New postby haphazard » Wed Nov 03, 2010 10:02 am

Gecenlerde askerlik islemi icin bir arkadasim gitmisti, anlattigina gore sadece randevu ile aliyorlarmis ama oyle randevu saati geldimi "Buyrun X bey su bankoya" diye bir muamele tabii ki beklemeyin, disarida ki kargasa ve curcuna iceride dar alanda dib dibe, herkesle akraba olurcasina daha yakin bir hale donusmus. bende bugune almistim randevu ama tube strike falan derken yalan olduk..
haphazard
ROGER WATERS

New postby diyab » Wed Nov 03, 2010 11:11 am

@haphazard
Yau hoca keske soyleseydin senin isminle ben girerdim.
Gittik bir ihtimal iceri alirlar diye yok kesinlikle almiyorlar. Telefonla randevu yalan. Mecburen internet uzerinden aldik bir hafta sonraya. Pasa pasa beklicez artik. Bu arada randevusu olup da gitmek istemeyen varsa haberim olsun.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Wed Nov 03, 2010 4:22 pm

Tuh bilseydim soylerdim valla.. Neyse benim yine en yakin zamana almam lazim - tecilim bitti gecen ayin sonunda ve gidip uzattirmam gerek.
haphazard
ROGER WATERS

New postby skywalker » Wed Nov 03, 2010 7:55 pm

Benim tecilim 30 Kasım'da bitecek, tecil bitmeden tecil ettirme başvurusu yapılabiliyor mu? Türkiye'de yapılmıyordu, burada da arkadaşım geçenlerde gitti 30 gün içinde belli olur başvuru demişler. Madem öyle belki erkenden alıyorlardır başvuru?
skywalker

New postby Flavio Briatore » Wed Nov 03, 2010 8:13 pm

Benim tecilim(bir önceki tecili de burda yaptırmıştım) 2011 Ağustos'ta bitecek, görevli memur 2011 senesinde tecil yapabilirsiniz dedi bana. Şimdiden yapabilir miyiyim diye sormuştum...1 Ay önce filan gitmiştim...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby abbulu » Thu Nov 04, 2010 9:02 am

benim ekim sonunda bitmisti, posta ile gonderdim dokumanlari. Ikinci ve sonraki ertelemeleri posta ile yapabiliyorsunuz. Web de var.

Tabi bu durum tahminen normalden daha uzun suruyor ve pasaport bloke oluyor. Pasaporta ihtiyaciniz varsa yakin zamanda sahsen gitmek isleri daha hizli yapabilir.

bilginize
abbulu
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Feb 07, 2011 9:45 am

E-konsolosluga kayit olmadan randevu almayi basarabilen var mi? E-konsolosluga kayit sayfasinda ananizin kizlik soyadi falan tipinde sorular var, sinirleniyorum. Bu vatandaslik numarasi dalgasi boyle gerzek formlari doldurmayalim diye cikmasmis miydi?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby abbulu » Mon Feb 07, 2011 9:51 am

@Hcho

Sadece vatandaslik no ile olursa, onu bilen herhangi birisi senin adina kayit olabilir. Bir sekilde kayit olmak isteyenin sen oldugunu dogrulamak zorundalar.

Yuzyuze gorusme yaptigin yerlerde nufus kagidi ve kimlik no senin sen oldugunu dogrulayacagi icin yine gerekli. Bu da nasil bir cumle olduysa.
abbulu
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Feb 07, 2011 9:57 am

Neyi dogruluyorlar, niye dogruluyorlar? Alt tarafi bir randevu verecekler sanki kefil senedi imzaliyoruz.

Burokrat isguzarligi baska bir sey degil.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby abbulu » Mon Feb 07, 2011 10:17 am

sende haklisin ne diyim :)
abbulu
ROGER WATERS

New postby skywalker » Mon Feb 07, 2011 3:58 pm

Nerede kayit olmanizi istediler? Ben birkac kere askerlik icin randevu aldim, sadece TC Kimlik no'yu girdim.

Onceki sordugum soruya da kendim cevap vereyim:
Tecil suresi bitmeden 1 ay once islemleri baslatmak gerekiyormus. Benim 30 Kasim'da bitiyordu, 26 Aralik'ta tecil belgelerimi ilettim konsolosluga. Ankara'ya gec gondermisler, o yuzden bakaya kalmisim. Simdi tekrar randevu alip ifade vermem gerekiyormus falan filan.. Konsolosluk olmasa devlet kurumlarina sovme aliskanligimiz nasil devam edecek sonucta..
skywalker

New postby hcho » Mon Feb 07, 2011 4:04 pm

http://v2.konsolosluk.gov.tr/tr/tr/erandevu.aspx

Buradaki formu submit ediyorum, bir sey donmuyor. Meme yapmis.

Haliyle, http://konsolosluk.gov.tr/ adresine gidiyoruz, orada da bir kesif devlet dairesi kokusu...
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby abbulu » Mon Feb 07, 2011 4:11 pm

"meme yapmis" Ahahahaha, tarifine yarildim burda.
abbulu
ROGER WATERS

Next

Return to Hyde Park