Board index Alaturka Londra Hyde Park

Katıldığınız klüpler, kurslar?

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby vamosbien » Fri Sep 09, 2011 11:58 pm

sanirim salsayi burada konusabiliriz "emeklilik" topigi yerine:)
ocakta basladim ben..haftada ikiye cikardim su aralar..halen improver duzeyindeyim,fazla pratik yapamadigim icin..kolombiyaya gittigimde de uc ders almistim, oradakiyle bizim yaptigimiz arasinda cok fark var mi diye..
ben biraz uzagim londra merkeze,ama ev partilerine cagirirsaniz atlar gelirim netekim..
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Sat Sep 10, 2011 2:15 am

Ben 1,5 sene once istanbul'da baslamistim. Gecen sene Londra'ya gelince kendimi sasirdim. Londra Avrupa'daki en buyuk salsa sehri, diger ulkerlerdeki arkadaslar kiskancliklarindan catliyor :)
Ben genelde haftada 6 gun dans ediyorum. Gecen hafta pineapple dans okulunda jazz dansina da basladim, o cok daha advanced bir dans. Jazz'in absolute beginner dersleri salsa'nin advanced dersleri ayarinda oluyor.
Londra'da salsa yapmanin en guzel yani, kisa surede cok genis bir cevre ediniyorsunuz. Ben buradaki ilk ayimdan sonra sokakta tanidiklarla karsilasmaya baslamistim. Bank'te is elbiseleriyle karsilastiginiz hatunla "aa dun aksam seninle dans etmistik, bu aksam da geliyor musun?" tarzi muhabbet yapmak enteresan oluyor.
Salsa festivalleri tek basina gezip tozmanin ucuz ve eglenceli yolu. Istedigin bir ulke secip festivali ne zamanmis diye bakiyorsun, atlayip gidiyorsun.
Tabi bir de belli bir seviyeyi asinca metroda yanina oturan guzel kiza bir sekilde konuyu salsaya getirip "sana ogretebilirim istersen" diyebiliyorsun. metroda telefon numarasi almanin en kolay yolu :P

Londra'da populer stil cross body on1 (LA style). Kolombiya (cali) salsa biraz farkli, cali style'da ayak oyunlari cok agirlikli.

Gelelim Londra'da nerede yapilira,
Ptesi: bar salsa @ leicester square, (alternatif) abacus @ bank
sali: boston bar @ tuffnel park
carsamba: salsa4fun @ kentish town, (alternatif) bar salsa @ leicester square
persembe: pexava @ holborn, (alternatif) salsa4fun @ kentish town
cuma: mambo city @ ealing
ctesi: cuban @ moorgate
pazar: sos @ russel square
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby attollos » Sat Sep 10, 2011 4:55 pm

Haftasonlari bar salsadan uzak durmakta fayda var, salsa disinda herseyi gorur dinlersiniz :). Cumalari olamamin dedigi gibi Ealing cok guzel bir alternatif dans pisti biraz karmasik olabiliyor. Sali bostonda on2 agirlikli dersler oluyor danscilarin ve muziklerin buyuk bolumu on2 ya daha yakin.

Pazarlari SOS daki danscilarin seviyesi cok iyi eger biraz daha advanced partnerler ariyosaniz kesinlikle sizi tatmin edecektir.

Kongre olarak Manchesterdaki GBSex avrupanin bu konudaki en buyugu son 2 senedir gidiyorum organizasyon ve buyuk dans ( tarihi town hall) pistindeki ambiyans cok guzel oluyor.

Olamamin dediklerine katiliyorum dans kurslari ile arkadas cevrenizi cok kolay genisletebilirsiniz, Latin danslarini biraz fazla yakin ve "sleazy" buluyosaniz Swing-Lindy Hop u denemenizi tavsiye ederim cok eylenceli ve hizli bir dans, "scene" biraz daha Ingiliz, partiler cogunlukla 30s 40s temali olabiliyor, eger fancy dress olayini da seviyorsaniz tam size gore en son Blitz temali partiye kizil ordu uniformasiyla gitmistim ;)
attollos

New postby olamalam » Sat Sep 10, 2011 5:10 pm

zurih ve berlin festivalkeri GBsex'ten cok daha buyuk. ve maalesef GBsex bu sene iptal.
boston'da ucretsiz on2 timing dersi veriliyor saat 7'de, on1 dans eden biri 3-4 haftada on2 dans etmeye baslayabilir.

bar salsa ya ptesi ya csamba, baska bir gun gitmeyin derim.
bir de bunu yazmayacaktim ama hadi yazayim :P floridita. salsa'dan edindiginiz arkadasinizla gitmek icin daha iyi biryer olamaz!
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby EdHunter » Thu Feb 02, 2012 4:05 pm

@olamalam

Burda verdiğin bilgileri ilgiyle izliyorum. Ben 3 yıldır dans ediyorum ama arada baya bıraktım o yüzden improver düzeydeyim şu an. Bu arada 7 aydır Londra'dayım. Yani burda çok bir dans geçmişim yok açıkcası.

Recent olarak en son SOS stars of salsa festivaline katıldım. Onun dışında çeşitli workshoplar olunca katılıyorum.

Söylediklerine ek olarak yaptığın/katıldığın dans atraksiyonları olursa güncel olarak burdan da paylaşırsan çok faydalı olur kanaatindeyim.
EdHunter

New postby olamalam » Thu Feb 02, 2012 5:23 pm

Ben de stars of salsa'daydim haftasonu :)
Bir onceki hafta edinburgh'ta scottish salsa festival vardi, o da baya guzeldi.

Dublin'de St. Patricks salsa festivali olacak Mart ayinda. Dublin'li kizlar iyi dans ediyor. Vize olayini erken halledebilirsem ona gidecem.

Amsterdam'da bu ay salsa&zouk festival var. Londra'dan baya bi es dost gidiyor ona da.

Londra'da neler oluyor diyorsan, onceki sayfada kizlarimi paylasma taraftari olmadigimi yazmistim! hehe
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Thu Feb 27, 2014 6:20 pm

Ben Some Voices adlı bir indie koroya gitmeye başladım. Genelde soul ağırlıklı, modern dönem şarkılar söyleniyor. Gelenlerin çoğu 20li yaşlarında, yani genç bir koro. Koro şefi de 31 yaşında. Pozitif ve tatlı tipler.

Katılmak isteyenler için Pazartesileri Shoreditch'te, Salıları ise Holborn/Tottenham Court Road'da devam ediyor. Akşamları saat 7-9 arası. Bir dönemlik yani 10 haftalık katılım ücreti 70 pound. Informal konserler de veriyorlarmış dönem sonlarında. Dönem yeni başladı.

Ayrıca nasıl bir şeymiş göreyim, sonra beğenirsem devam ederim diyenler için taster session ücretsiz.

İletişim ve free taster session kayıt için: somevoicessing@gmail.com
cazkedisi
ROGER WATERS

Previous

Return to Hyde Park