Board index Alaturka Londra Hyde Park

Acil durum planiniz var mi?

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby olamalam » Thu Aug 11, 2011 11:51 am

Sanirim Turkiye yolcularinin sayisi giderek artiyor...
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby Leon » Thu Aug 11, 2011 1:29 pm

bence forum ahalisi benden baska bir ulkede yasiyor.

https://www.facebook.com/event.php?eid=229667720409727
Leon

New postby olamalam » Thu Aug 11, 2011 2:21 pm

az kaldi, lime lime edecekler bizi hocam ;)
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Thu Aug 11, 2011 2:38 pm

@Leon
Facebook uyesi degilim, nedir verdigin linkteki?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Thu Aug 11, 2011 2:41 pm

Hcho başkan http://www.ntvmsnbc.com/id/25240590/ burdan bakabilirsin...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby olamalam » Thu Aug 11, 2011 2:51 pm

gencler inanmayin boyle kampanyalara. herifler toplanacaklar, alis veris bahanesiyle binecekler tepemize.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Thu Aug 11, 2011 3:01 pm

Ya salaga yatiyorsunuz, ya gozu acilmamis sigircik yavrususunuz.

Alisverisci abiler sizi korur emin olun. Facebook'ta like button'una tiklamak kadar kolaydir bu adamlarin karsisina cikmak.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby olamalam » Thu Aug 11, 2011 3:10 pm

Ben gozu acilmamis sigircik yavrusuyum hocam.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Thu Aug 11, 2011 3:35 pm

Alisverisci abiler sizi korur emin olun. Facebook'ta like button'una tiklamak kadar kolaydir bu adamlarin karsisina cikmak.

Silah almak icin daha dogru bir zaman olamaz abi. Sen silah aldin mi? En azindan bir odun edinip evde bir yerlere sakladin mi?
Olasi bir irkci saldiri durumunda alisverisci abiler bizi korumayacagi icin bizim kendi odunumuza sahip cikip guvenligimizi temin etmemiz gerekiyor.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Thu Aug 11, 2011 4:35 pm

hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Leon » Thu Aug 11, 2011 5:13 pm

yav insanlar o baseball sopalarini redneckler gelicek inimizi inicik diye almiyor ki. ya kendisi de dukkanin birisine girismek icin aliyor, ya da kendisini korumak icin aliyor ama irkcilardan degil bu looterlardan korumak icin.

neyse ben su sigircik yavrusu meselesini sevdim yalniz, boyle durumlarda ben gerizekaliyim diyerek olayi sonlandiriyorum genelde.
Leon

New postby hcho » Thu Aug 11, 2011 5:46 pm

Sigircik sevimli bir kustur, sevilmez mi:
Image

Insanlar bir seylerden huzurusuz baseball sopasi aliyorlar, hos mevzuda bir ise yaramaz, aksine yuk olur ya, neyse ayri mesele.

Sokakatakiler toplumun en alt tabakasi idi. Burada kalirsa ne ala, boyle de bir maceramiz oldu der geceriz. Ust tabakalara sicrarsa vay burada kalanin haline.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby deep » Thu Aug 11, 2011 10:28 pm

Adaya geldigimde ilk aldigim seylerden biri guzel bir buz hokeyi sopasiydi. Gece yarisi kapisi defalarca calinmis biri olarak(bknz. sarhos serseriler) bunda hic bir beis gormuyorum. Zaten evimde duruyor, disariya cikarip geziyor degilim. Evimin icinde de kullanma luzumu olursa(is o noktaya kadar geldiyse zaten) kullanmaktan da zerre imtina edecegimi sanmiyorum.

Bunun disinda acil durumlar icin bir planim programim yoktu ancak su son olaylar ciddi ciddi dusundurdu beni zira polise guvenim yarilandi (en az).

Tek basima yasasam belki cok takmayabilirdim ama aile olmak, esinizin baska insanlarin sorumlulugunun da sizde olmasi baska bir sey. Hele cocugum filan olsa tam paranoyak olurdum, orasi kesin!
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Fri Aug 12, 2011 11:36 am

@deep

Konumuz o degildi yalniz. Ulkedeki yabancilara karsi irkci saldirilar bas gosterecek ve kendimizi bir sopa veya silah yardimi ile koruyacaz.

Ben de diyordum ki boyle bir durumda (sunnet kontrolu yapmazlar ise) sari sac boyasi silah veya sopadan daha cok is gorur. Ayrica evde yangin cikma ihtimali (bence) irkci saldirilarin olmasindan daha yuksek. Eger cok tedbirliyseniz, silaha falan sira gelene kadar eve yangin sondurme aleti alinmasi gerekiyor once. Deprem setin yok, yangin sondurme aletin yok, ucaga binerken el bagaji olarak parasut almiyorsun yanina ama evde silah var. Neden? Ya irkci saldirilar cikarsa. Sen once sigarayi birak hocam, irkci saldiridan once kanserden olecen :) (seni tanimiyorum, sigara kullanip kullanmadigini da bilmiyorum. ortaya attim lafi.)

Senin konuna gelince, sopa almak yerine yapabilecegin daha mantikli seyler var abi. Ornegin guvenli bir yerde oturmak gibi. Stockwell'de yasadigim halde bugune kadar kimse kapimi calmadi. Senin nerede yasadigini merak ettim :)
Benim esim ve cocugum olacak ve kapimin defalarca calinabilecegi bir muhitte oturacam. Finansal durumum ailemi guvenli bir muhitte yasatmaya yetmiyor ise iste o zaman ilk ucakla Turkiye'ye donerdim.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby deep » Fri Aug 12, 2011 9:27 pm

Gayet guvenli bir bolgede yasiyorum, oturdugum yerdeki etnik dagilimi, MET polis olay raporlarini inceleyecek kadar da temkinliyim. Olayi kisisellestirmeye gerek yok.

Soylediklerini anliyorum ama konumuz o degil. Boyle bir olayin oldugu varsayimi uzerinden gidiyoruz. Ha boyle bir sey olursa sopa silah ne ise yarar - belki caydirici olabilir. Onun disinda illa kullanmak gerekirse muhtemelen daha buyuk bir belaya acilan kapi olur ancak.

Neyse konuya donersek benim icin temel mesele polise olan guvenimin azalmasidir. Yoksa neden durup dururken A plani B plani dusunmeye baslayalim.
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Hyde Park