Board index Alaturka Londra Hyde Park

Konsolosluk, Askerlik erteleme

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby Leon » Mon Aug 01, 2011 3:12 pm

Merhaba,
benzer bir konu var ama oradaki dert benimkinden bambaska.
daha once 2009'da londra konsoloslugundan askerlik ertelemesi gerceklestirmistim, simdi ikinci defa erteleme icin basvuracagim, ve bu posta ile oluyormus, ben de konsolosluga kadar yorulmayayim diyorum, ancak posta ile pasaport vs.'nin de gonderilmesi gerekiyor saniyorum ki. Benim de bu ayin 26'sinda turkiye'ye ucak biletim var, yarin degil ama carsamba gunu belgeleri postalarsam, bu pasaport bana 26'sina kadar doner mi? daha once boyle bir tecrubesi olan var mi? Ya da postayla halletmesem, belgelerimle konsolosluga kadar gitsem, hala daha pasaportumu istemezler heralde di mi, gerci te knightsbridge'e kadar gidesim de yok ama.

Ben bu derdimi anlatmak icin konsoloslugu aradim aslinda, once bant kaydi cikti, sonra 3-2 diye askerlikle ilgili kismi tusladim, orasi biraz bekletip sonra hattan dusurdu ustuste 3 defa, karsima hic insan cikamadan yani. Ingiltere'de de olsa olay "alaturka" gercekten.
Leon

New postby Gonzales » Mon Aug 01, 2011 3:53 pm

Ben 1.5 sene oncesinde yolladim belgeleri sonrasinda pasaporta isim dustu ve 4 hafta sonra konsologua gidip, uzatma islemini bifiil yaptim ve pasaportu geri aldim. Benim tecrubelerim ve bilgim isiginda bence muhtemelen yetismez
Gonzales

New postby Leon » Mon Aug 01, 2011 4:30 pm

ok knightsbridge yollari gorundu bana o zaman. tesekkurler.
Leon

New postby Leon » Thu Aug 18, 2011 2:12 pm

gittim konsolosluga ama askerligi erteletemedim. arafta kaldim. her hareketim legal oldugu halde ve su an bakaya olmadigim halde konsolosluk erteleme yapmiyor. yani beni zorla bakaya dusurecekler.
sebep burada askerligi erteledikten sonra tr'de 1.5 sene kalmis olmam. 6 aydan fazla kalmis olmam yani. ama tr'ye gidince yurtdisi tecilini bozdurmustum, oyle bir sey de var. buna ragmen simdi tekrar erteleme yapamayiz diyorlar.
zorla bakaya kalacagim kisacasi. Allah'tan yurda giris cikislarda bi sIkIntI olmuyormus. hakkinda devam eden davasi bile olan bakayadan dolayi, yurda sorunsuz girip cikan arkadasim var, nette de biraz arastirdim, en son nisan'da suc olmaktan cikarilip kabahat kapsamina alinmis, en fazla idari para cezasi, trafikte polisin ceza kesmesi gibi bir sey. o sebepten rahatim haftaya giderken tr'ye. gerci su an bakaya da degilim de yani bakaya olsaydim da rahattim diyelim.
Leon

New postby temren » Thu Aug 18, 2011 2:32 pm

Bakaya kalma derim. Bir dönemin davası sonuçlanmadan başka bir dönemin bakayasına kalıyorsun çünkü. Ve bu böylece sen askerliğini yapana kadar devam ediyor. Veya iyisi mi askerliğini yap da gel. Ben 3,5 sene Türkiye' ye gitmeye çekinmiştim sırf bu yüzden. O zamanlar Internet' te şimdiki kadar bilgi de yoktu (veya bakmak benim aklıma gelmemişti).
temren

New postby Leon » Thu Aug 18, 2011 4:06 pm

bakaya kalmayayim da hocam yolu nedir? biliyorsan sen bana soyle yani?

Cidden diyorum adamlar beni zorla bakaya birakacak. saka falan degil ynai bu dedigim. zorla bakaya olacagim inanilmaz bir sekilde.
Leon

New postby temren » Thu Aug 18, 2011 5:46 pm

Askerlik şubeni aramayı denedin mi? Belki onlar yardımcı olur.
temren

New postby haphazard » Fri Aug 19, 2011 11:36 am

Ben kendi unutkanligimdan bakaya kalmistim.. Sonra belgeler gonderilmisti ama hic bi haber gelmemisti. O siralar benim de Turkiyeye gitme durumum vardi. Askerlik subesini arayip sordum ve bir sorun olmayacagini, yurda sorunsuzca girip bilecegimi fakat dosyalarimin mahkemede oldugunu ve mahkemeye cikmam gerektigini soylediler.. Bu olayin ustunden 5 ay gecti nerdeyse ama herhangi bir evrak yollamadilar... Ben bu arada bir kere daha gidip geldim Turkiyeye ve hic sorun olmadi. Ama su an durumum nedir hic bir fikrim yok..
haphazard
ROGER WATERS

Return to Hyde Park