Board index Alaturka Londra Hyde Park

İngiltere'ye Gelirken Et veya Sucuk Getirmek

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby raos » Thu Dec 29, 2011 4:26 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Xmas tatili için geldiğim Tr'den 7 Ocak gibi döneceğim. Burada memlekette ev yapımı sucuklar var babamın yaptığı ki yedikten sonra Cumhuriyet sucuk bile yanında hikaye kalır. Neyse ben gelirken bir kaç tane yanımda getireyim diyordum ama şu belgeyi gördüm:

http://customs.hmrc.gov.uk/channelsPort ... ROD_010856

Burada açık ve net et ve et ürünü getirme diyor. Ben ilk geldiğimde Stansted'e inmiştim ve kimse de bagajında ne var dememişti. Ama o zaman çok eşyam olduğundan gıda maddesi de getirememiştim. Bu gelişimde Heathrow'a ineceğim. Şimdi sormak istediğim şu, siz hiç bu şekilde et veya benzer gıda getirdiniz mi yanınızda, Heathrow'da kontroller nasıl?
raos

New postby HSAG1D » Fri Dec 30, 2011 8:45 am

et ve sut urunleri getirmek kesinlikle yasak. bavulunuzu acip yakalarlarsa birinci seferde yasak gidalara el koyma ve uyari ikincisinde ise yine el koyme ve para cezasi var.

avrupa birligi disindan gelen ucaklarda bavullarin bazen acildigina sahit oldum ama aktarma ile avrupa birligi'nden gelen ucaklarda bavullarin acildigini hic gormedim.

her halukarda miktari az tutmakta fayda olacagini dusunuyorum.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby skywalker » Mon Jan 02, 2012 8:26 pm

Selam

Benim sokmadığım bi tek tuzsuz lor kaldı heralde, Heathrow Gatwick Luton Stansted hepsinden birşeyler soktum + sipariş verdim hiç bir şey olmadı şimdiye kadar. Türkiye çıkış noktası hepsinde. Belki de şanslıydım bilmiyorum :)
skywalker

New postby hcho » Mon Jan 02, 2012 8:49 pm

@skywalker
Esmer degilsin sanirim. Bu "rasgele" aramalarin Avrupa fenotipindeki insanlara yapildigini hic gormedim, hep tesadufen Orta Dogulu gorunumluulere denk geliyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby raos » Tue Jan 03, 2012 10:06 am

Çok teşekkürler arkadaşlar bilgilendirme için. Benip tip gayet ortadoğulu olduğundan bu girişimden vazgeçeceğim sanırım...
raos

New postby Sylvan » Tue Mar 27, 2012 12:52 pm

Acikcasi Heathrow'daki kontrolleri diger havaalanlarinda pek gormedim, en azindan o sureklilik yok. Ben Heathrow'da daima durdurulurum, Stansted'de de arasira. Tip onemli.

Burada da guzel sucuklar var hem.
Sylvan

New postby haphazard » Mon Apr 02, 2012 10:20 am

Ilginc, ben 4 yildir gidip geliyorum Turkiyeye ilk ulkeye girisim disimda hic durdurulmadim. Ama Turkiyeden gelirken cesitli bahartlar disinda hic birsey getirmedim; duty-free'den aldigim lokumlar disinda. Bir kere kavurma ve kasar peyniri getirmistim yalniz; o vakitte durdurulmadim.

Sucuk konusuna gelince burada ki sucuklar sanki Turkiyedekilerden cok cok daha iyi. Egeturk diye bir efsane var bir kere
haphazard
ROGER WATERS

New postby skywalker » Mon Apr 02, 2012 3:47 pm

Bir de Efe Pasa cok iyi diyorlardi da henuz goremedim
skywalker

New postby Sylvan » Mon Apr 02, 2012 5:55 pm

haphazard'a katiliyorum, burada yedigim sucuklarin tadi bana daha guzel geliyor. Favorim: Aynoor.
Sylvan

New postby abbulu » Tue Apr 03, 2012 10:28 am

skywalker wrote:Bir de Efe Pasa cok iyi diyorlardi da henuz goremedim

+1

baya iyi ben bundan aliyorum.
abbulu
ROGER WATERS

Return to Hyde Park