Board index Alaturka Londra Hyde Park

mobilya

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hancengiz » Sun Mar 04, 2012 7:03 pm

Merhabalar,
Yakinda sirket ici transfer ile Londra'ya tasiniyorum, su an Kanada'da yasiyorum ancak mobilyalari vs tasimayi pek dusunmuyorum. Sehir merkezinde/yakinlarinda apartman dairesi kiralarken mobilyali evler mi, mobilyasiz evler mi kolaylikla bulunuyor? Mobilyasiz kiraladigimda mobilya almak icin IKEA disinda populer alternatifler var midir?

Simdiden tesekkurler.
hancengiz

New postby diyab » Mon Mar 05, 2012 7:03 am

Turk usulu mobilya istersen Edmonton'da Fore street uzerinde Tr'deki mobilya markalarini bulabilirsin (ipek,bellona,istikbal,dogtas,kilim...)
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby hcho » Mon Mar 05, 2012 8:47 am

Kanada'da belki aynidir, burda bir cok mobilyaci teslimati 6 haftadan once yapmiyor. Paranizla rezillik cekme durumu var.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby HSAG1D » Mon Mar 05, 2012 11:41 am

sehir merkezindeki apartmanlarin buyuk cogunlugu esyali kiralaniyor, suburb'daki house tarzi daha buyukce evlerin ise sadece bir kismi. part furnished dedikleri ise sadece beyaz esyalar, yine suburb'da part furnished de cok oluyor.

almak istenirse, sadece belirli ve en cok satilan modeller hemen teslim. modellerin cogunlugu en az 6 haftada teslim, ozellikli birsey istenirse daha da uzun.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby rambo » Mon Mar 05, 2012 11:45 am

Mobilyali ev kiralamak en akillicasi.

Cok acil bir iki parca gerekirsede Argosdan (www.argos.co.uk) alirsin gecici, bir iki sene dayaniyolar.

Ikea cok uzak burda sehir icinde yasiyorsan, araba kiralamak tasimak felan rezalet.
rambo
ROBERT PLANT

New postby hancengiz » Mon Mar 05, 2012 5:45 pm

hcho wrote:Kanada'da belki aynidir, burda bir cok mobilyaci teslimati 6 haftadan once yapmiyor. Paranizla rezillik cekme durumu var.

6 haftalik delivery saka gibi gercekten, ilk sirket tarafindan saglanan mobilyali evde/otel kalacagim bu demek oluyor ki bana maksimum 4 hafta gerekli.

IKEA'da da o kadar uzunmu teslimat suresi, IKEA'nin kendi teslimati o kadar uzun ise belki uhaul gibi arac kiralanabilir cok gerekirse, ama IKEA mobilyalari da o kadar derde degmez zaten :)

tesekkurler.
hancengiz

New postby hancengiz » Mon Mar 05, 2012 5:49 pm

rambo wrote:Mobilyali ev kiralamak en akillicasi.

Cok acil bir iki parca gerekirsede Argosdan (http://www.argos.co.uk) alirsin gecici, bir iki sene dayaniyolar.

Ikea cok uzak burda sehir icinde yasiyorsan, araba kiralamak tasimak felan rezalet.

Part furnished'da dediginiz gibi appliances saglaniyor sanirim, zaten gidip tamamen bos kiralamak pek uygun olmaz bana.

Sanirim mobilyali ya da mobilyasiz arasinda cok fiyat farkida olmuyor gibi. Tower Hamlets civarinda baktim tam mobilyali 1 yatak odali evler 1100-1200 arasi. kiralar bir hayli yuksek gercekten.

bilgi icin tesekkurler
hancengiz

New postby hcho » Tue Mar 06, 2012 8:43 am

IKEA'da iki tur teslimat var. Stokta demonte vaziyette kutulanmis urunleri bulunduruyorlar, bunlari 2 gun ila 1 hafta icinde teslim edebiliyorlar. Koltuk takimi gibi hacimli ve kutulanamaz seyler yine 6 haftadan basliyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby pisiyan » Tue Mar 06, 2012 3:10 pm

Tasima icin icin asagidaki sirketi bir kac defa kullandim ve memnun kaldim, acil durumlarda ise yarayabilir:
http://www.bigyellowvan.biz/
Suruculer genelde Polish oluyur. Isterseniz man and van ve ya sadece van olarak kiralayabiliyorsunuz. Fiyatlar da fena degil.
pisiyan

New postby eaydin » Sun May 06, 2012 3:58 pm

Merhaba,
Ben de Londra'ya tasınıyorum, gecmiste yazdıgınız bu mesajları okudum. Tecrubeleri olan arkadaslar, ev bulma, tasınma vs konularda onerılerde bulunurlarsa cok sevinirim..
Su an calıstıgım sirketin ingiltere ofisine transfer oluyorum, aynı soru bende var, esyaları tasırken beyaz esya mobilya vs tasıyayım mı, neyi goturup neyi bırakayım, yalnız ev mi tutayım birisi ile paylasayım mı gibi.. Tasınma masrafını sirket karsılıyor ama beyaz esya, gardrop gibi esyalarımı goturmeyeyım elden cıkarayım diyorum..
Fikir verirseniz cok seivinirim,
Tesekkurler
Ezgi
eaydin

New postby skywalker » Sun May 06, 2012 5:20 pm

Londra'da çok tanıdığın yoktur sanıyorum, ev arkadaşları olması bence daha güzel. Hem evde muhabbet edecek hem de arada dışarı çıkacağın birileri olur eğer şans da biraz yardım ederse.
skywalker

New postby eaydin » Sun May 06, 2012 10:14 pm

evet, tanıdıgım sınırlı sayıda ve belirli samimiyette sonucta.. bugun de baktım biraz, beyaz esya goturmek cok gereksiz, yalnız yasanıcaksa bile partialy furnished evler gordum, bir evde uzun sure kalmayabilirim de... yalnız yasamanın da ayrı pozitif yanları var tabi ama dogru bir ev arkadası ile daha iyi olabilir..
cok tesekkurler, tekrar soru sorabilirim aklıma geldikce :)
eaydin

New postby hancengiz » Sun May 06, 2012 11:26 pm

Ben cumartesi geldim (bavulum ise az once geldi:), sagolsun THY!!) Londra'ya simdilik Long Lane,London Bridge tarafinda sirket apartmaninda kaliyorum 1 ay icinde benimde bulmam gerekecek ve sanirim esyali bulmak daha mantikli olacak. ev arkadasi ile kirayi bolmek daha mantikli gibi geliyor ancak ev arkadasi ile kiralanacak (en az 2 odali) ev ile tek basima kiralayabilecegim (1 oda ya da studyo) dairelerin arasinda ki fiyat farkina da bakmak gerekiyor.

Ancak sirketin kiraladigi profesyonel yonetilen esyali apartmanin bile boyutunu gorunce evlerin kucuklugune alismak gerekecek. Kucucuk bir closet falan var. Bundan sonra evlerin buyuklugunu kiyaslarken yeni bir deyim kullanabilirim "Big in London". Japan'i bilmiyoruz tabi daha :)
hancengiz

New postby London » Tue May 08, 2012 2:14 pm

burada "unfurnished" denilen evde bile buzdolabi, camasir makinasi, firin olur. hatta bazilarinda bulasik makinasi ve kurutma makinesi de vardir. beyaz esya getirmek cok gereksiz olur yani kesinlikle getirilmemeli hatta.

esyali bir ev tutarsaniz gardrop vs. gibi sorunlar kalmaz zaten.
London

New postby vamosbien » Wed May 09, 2012 9:53 pm

Ben de tasinma ve mobilya konusunda tecrubelerimi yazayim..
Hic esyam olmadigi icin herseyi sifirdan aldim..tasinmama iki uc hafta kala magazalari arsinlamaya basladim..baktim ki bircok firma teslim suresi olarak 4-6 hafta veriyor, kaldim mecburen IKEA'ya..neyse,tasarimlarini begeniyorum,secmek zor olmadi..aradiklarimin %90ini aninda bulup aldim,geri kalan %10u da bir hafta icinde bana yakin olan Lakeside magazasina geldi..eve teslim konusu da soyle,sanirim 1200 pounda kadar 45 pound gibi bir teslim ucreti var(600 pounda kadar da 30 pound olmali)..tek sorun su; eger persembe gunu alirsaniz Cumartesi teslim ediyorlar..diyelim Pazartesi aldiniz, o zaman ertesi gun ya da Carsamba kapiniza dayaniyorlar.yok ben Cumartesi isterim, izin alamam filan diyemiyorsunuz..cunku depolarinda uzun sure saklayamiyorlar, teslimi bir an once yapmak zorundalar..
sadece montaj biraz yordu,o da yardim edecek bir iki arkadasa bakiyor..tek basina uc kapili dolap falan,mumkun degil..
vamosbien
ROBERT PLANT

Next

Return to Hyde Park