Board index Alaturka Londra Hyde Park

Spor - Okculuk

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby temren » Mon May 14, 2012 10:29 pm

Birkac yildir Geleneksel Okculuk' la ilgileniyorum. Bu baglamda, Ingiltere' deki bir yarismayla ilgili izlenimlerim bir sitede yayinlandi. Alaturka Bulusmasi' nda bunddan bahsettigim birkac arkadas, yaziyi forumda paylasabilecegimi soylediler. Asagida linkini verdigim yazi, hem bir gezi yazisi, hem bir spor yazisi hem de bir Turk' un Ingiltere' deki bir tecrubesiyle ilgili yazisi olarak degerlendirilebilir. Keyif alacaginizi umuyorum:
http://www.tirendaz.com/tr/?page_id=1552
temren

New postby hcho » Tue May 15, 2012 12:19 pm

Yaylari, oklari falan kendiniz mi yapiyorsunuz? Bir gun bahcesinde kulubesi olan bir evde outurursam ufak bir atoyle kurup deneysel arbaletler yapmak gibi bir niyetim var.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby temren » Tue May 15, 2012 3:11 pm

Benim yayim sentetik malzemeden yapilma bir replika ve ben yapmadim. Turkiye' de hem aslina uygun metodlarla hem de benimki gibi sentetik yaylar yapan ustalar mevcut. Arbalet yapanina denk gelmedim ancak gectigimiz cumartesi, Twickenham civarinda katildigim baska bir etkinlikte el yapimi arbaletler vardi. Sahsen tanisma veya konusma firsatim olmadi ancak iletisim kurmanizi saglayabilirim.
temren

New postby temren » Tue May 15, 2012 3:16 pm

Ha, unutmadan. Oklar icin, malzemlerin ayri ayri satin alinip birlestirmesi tercih edilir. Cunku oklari hem yayiniza ve kendinize gore kisaltmaniz gerekir. Atis teknigine gore tuylerin oka takilisi da degisir.
temren

Return to Hyde Park