Board index Alaturka Londra Hyde Park

Hangi karttan edinsem?

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby kuşkonmaz » Thu May 30, 2013 10:39 pm

Merhaba,

3 ay süresice Medway,Gillingham da kalacağım ve ulaşımla alakalı yaptığım araştırmalarda tren,underground,otobüs ulaşımından bahsediliyor ve ben undergroundla trenin nerde nasıl ayrıldığını bile tam kestirememiş olup, bunlar için hangi kartın edinilmesi gerektiğini çözmeye çalışıyorum. Railcard, travel card ve oysterın farkları nedir , hangisini edinmem daha mantıklıdır? Bir bilen ilgilenirse çok mutlu olacağım uyumadan önce onun için iyi dileklerde bulunacağım.Teşekkür ederim şimdiden.
kuşkonmaz

New postby silvertr » Fri May 31, 2013 8:06 am

kuskonmaz tam olarak nerden nereye gidiceksin Gillingham(kent) londra disi oldugu icin oyster olmaz zaten orda.. Oyster londraya has bi kart sadece
silvertr
ROBERT PLANT

New postby kuşkonmaz » Fri May 31, 2013 8:44 am

Teşekkür ederim cevabın için.Stanley Road,Gillingham, Kent olarak geçiyor, Greenwich Üniversitesinin Medway kampüsüne gideceğim , ev sahibi hızlı treni kullanabilirsin gelmek için, underground da kullanabilirsin ama biraz daha pahalı olur demişti.ben de bu sebepten oyster kullanabilirim sanmıştım.Arada Londraya gidebilmem için en mantıklı kart ve araç ne olabilir bu durumda?Tekrardan çook teşekkürler:)
kuşkonmaz

New postby silvertr » Fri May 31, 2013 9:33 am

@kuskonmaz icinde bulundugun sartlari hiiiic bilmiyerek .. "delirdin mi sen o kadar yol cekilir mi" demek istedim.. greenwich taraflarinda bi ev/oda fiyat bakimindan cokta farketmicektir diye dusunuyorum.. Zaten aradaki farki yola vericeksin.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby kuşkonmaz » Fri May 31, 2013 9:53 am

:) londrada greenwich bölgesindeki ana kampüse gitmeyeceğim.okulun 3 kampüsü varmış teki medway deymiş medway kampüs olarak geçiyor sanırım , stanley road daki eve 20 dk yürüme mesafesinde, oraya gideceğim.haftasonları falan da londraya giderim diye bu ulaşım olayını merak etmiştim.
kuşkonmaz

New postby silvertr » Fri Jun 07, 2013 1:01 pm

bu durumda haftalik veya aylik kart alma bence.. cok geziceksen gunluk bilet alabilirsin.. veya oyster kart alip doldurursun belli bir miktarla.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Wed Aug 07, 2013 6:21 pm

haftalık, aylık ve yıllık oyster'a travelcard da deniyor. günlük kağıt biletlere day travelcard deniyor. railcard ise 26 yaşına kadar çok uygun fiyata faydalanabileceğin, karşılığında şehirlerarası tren (national rail) biletlerinde indirim sağlayan bir kart. 26 yaşından büyüksen 28 pound civarında yıllık ücret veriyorsun, tren biletleri üçte bir oranında ucuza geliyor.

bence de londra'ya sadece haftasonu geleceksen ve şehir içinde çok seyahat edeceksen day travelcard al, eğer sadece belli noktalarda olacaksan, çok gezmeyeceksen oyster pay as you go yani kontörlü al.
cazkedisi
ROGER WATERS

Return to Hyde Park