Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'da oy kullanimi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby polatolu » Sun Mar 09, 2014 7:34 pm

Oy kullanmak isteyenler icin londra baskonsoloslugu asagidaki email'i herkese gondermis. Eger email'i gormeyen/duymayan varsa asagida goruntuleyebilirsiniz. Bilgilerinizi kontrol edip oy kullanmak istiyorsaniz gerekli hazirliklari yapabilirsiniz.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, Türkiye’de düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı seçimi, milletvekili genel seçimi ve halkoylamalarında bulundukları ülkelerde açılacak sandıklarda oy kullanabilmelerine ilişkin hazırlıklar sürdürülmektedir. Mevcut aşamada aşağıdaki hususların dikkate getirilmesinde yarar görülmüştür.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın seçim döneminde oy kullanabilmeleri için “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları gerekmektedir. Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde yer almanın tek yolu yurtiçinde nüfus müdürlüklerine, yurtdışında ise konsolosluklarımıza şahsen veya postayla başvurmak suretiyle “adres beyanı”nda bulunulmasıdır. (Britanya’da sözkonusu başvuruların Başkonsolosluğumuza yapılması gerekmektedir.)

Yurtdışında yaşayan ve seçmen niteliğine sahip olan vatandaşlarımızdan evvelce adres beyanında bulunanların, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (https://www.ysk.gov.tr) kontrol etmeleri mümkündür.

Yurtdışında yaşayan ve seçmen niteliğini taşımakla birlikte Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kayıtlı olmayan vatandaşlarımızın adres beyanı yaptırmak için izleyecekleri yöntem de Başkonsolosluğumuz twitter (twitter.com/TurkConsLondon), facebook (facebook.com/LondraBK) ve web sayfalarından (www.turkishconsulate.org.uk / www.londra.bk.mfa.gov.tr) ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Seçmen kayıtları ve Başkonsolosluğumuz faaliyet alanına giren diğer konulardaki güncel duyurular da twitter, facebook ve internet sayfalarımızdan takip edilebilmektedir.

Bu e-posta mesajının tarafınızca diğer vatandaşlarımızla paylaşılması seçme hakkının azami ölçüde kullanılmasına katkıda bulunacaktır.

Saygılarımızla,

T.C. Londra Başkonsolosluğu
polatolu
 
Posts: 5
Joined: Thu May 26, 2011 7:55 am

New postby hcho » Sun Mar 09, 2014 11:20 pm

Milletvekilligi secimi nasil olacak? Yurtdisinda yasayan Turkleri temsilen vekil mi olacak mecliste?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
User avatar
hcho
BRUCE DICKINSON
 
Posts: 2076
Joined: Fri Dec 22, 2006 1:13 pm

New postby cazkedisi » Mon Mar 10, 2014 10:31 am

teşekkürler polatolu.
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby 386-DX » Wed Mar 12, 2014 2:09 pm

Duyuruda da yazdığı gibi bu uygulama maalesef yerel seçimleri kapsamıyor. Yani bu önümüzdeki seçimde oy vermemiz mümkün olmayacak.
386-DX
ROBERT PLANT
 
Posts: 303
Joined: Fri Dec 21, 2007 1:50 am
Location: Londra

New postby cazkedisi » Wed Mar 12, 2014 2:14 pm

Yerel seçimlerde oy kullanamamamızın nedeni uygulamanın yerel seçimleri kapsamamasından değil, oturduğumuz yerin İngiltere olmasından dolayıdır. Ben adres kaydımı buraya aldırmadan önce burada yaşarken yerel seçimlerde İstanbul'da kayıtlı olduğum yerde oy verebiliyordum. Bu sigorta borcu işini çıkarmasalar adres kaydımı buraya aldırmazdım belki de hiç. Şu an kullanmamızın tek yolu havaalanı.
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby cazkedisi » Tue May 13, 2014 2:20 pm

Konuyla ilgili Sıkça Sorulan Sorular'ı Başkonsolosluk sayfasından aynen kopyalıyorum:

"SORU VE CEVAPLARLA YURTDIŞINDA OY KULLANMA

Hangi seçimlerde oy kullanabilirim?

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, ülkemizde düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı seçimi, milletvekili genel seçimi ve halkoylamalarında bulundukları ülkelerde açılacak sandıklarda oy kullanabileceklerdir. İlk olarak, Ağustos ayında düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmak mümkün olacaktır.

Seçim döneminde oy kullanabilmek için gerekli işlemler nelerdir?

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın seçim döneminde oy kullanabilmeleri için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü"ne kayıtlı olmaları gerekmektedir. Yurtdışı Seçmen Kütüğü'nde yer almanın tek yolu, yurtiçinde nüfus müdürlüklerine, yurtdışında ise konsolosluklarımıza şahsen veya postayla başvurarak "adres beyanı"nda bulunmaktır. (Britanya'da sözkonusu başvuruların Başkonsolosluğumuza yapılması gerekmektedir.)

Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

Yurtdışında yaşayan ve seçmen niteliğine sahip olan vatandaşlarımızdan evvelce adres beyanında bulunanlar, Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'nın internet sitesinden (https://www.ysk.gov.tr/ysk/YurtDisiSecmenSorgu.html) kontrol edebilirler.

Adres beyanını nasıl yaptırabilirim?

1. Başkonsolosluğumuza şahsen müracaatla "Adres Beyan Formu" doldurarak;
2. http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/t ... nformu.pdf adresinden indirebilecekleri "Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlarımız İçin Adres Beyan Formu-B"yi önlü/arkalı basıp eksiksiz doldurduktan sonra nüfus cüzdanlarının önlü/arkalı fotokopisiyle birlikte posta yoluyla Başkonsolosluğumuza göndererek;
3. http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/t ... nformu.pdf adresinden indirebilecekleri "Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlarımız İçin Adres Beyan Formu-B"yi önlü/arkalı basıp eksiksiz doldurduktan sonra nüfus cüzdanlarının önlü/arkalı fotokopisiyle birlikte posta yoluyla İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne ya da nüfus kayıtlarının bulunduğu Nüfus Müdürlüğ'üne göndererek adres beyanında bulunmaları mümkündür.

· Adres beyanında bulunmama rağmen YSK'nın internet sitesinde yayınlanan seçmen listesinde beyan yaptırmamış olarak görünüyorum. Neden?

Konuya ilişkin YSK'dan yapılan açıklamada, sözkonusu sorunun nüfus işleri veritabanı aracılığıyla yapılan güncellemelerin yurt dışı seçmen kütüğüne eşzamanlı yansıtılmamasından kaynaklandığını belirtilerek, kısa bir süre içinde sözkonusu güncellemelerin günlük olarak yansıtılmaya başlanacağını ifade edilmiştir.

Postayla oy vermek mümkün müdür?

Posta yoluyla oy vermek kanunen mümkün değildir.

Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmen oyunu nasıl kullanır?

Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu'nun denetimi altında, sandık kurulmasına karar verilen temsilciliklerde seçmen oy vermek için geldiğinde sandık kurulu başkanı, seçmenin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan nüfus cüzdanından veya pasaportundan kimliğini tespit edecektir. Seçim Bilişim Sistemi (SEÇSİS) üzerinden Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olup olmadığını ve başka bir yerde oy kullanıp kullanmadığını kontrol edecektir. Oy kullanmadığı anlaşılan seçmen, sandık kurulu mührüyle mühürlenmiş olan oy pusulası ve oy zarfıyla "EVET" veya "TERCİH" yazılı mührü alarak oyunu kullanmak üzere kapalı oy verme yerine girer. Oyunu kullanan seçmene çizelgede isminin bulunduğu yer imzalatılacak, ayrıca SEÇSİS üzerinden oy kullandı olarak işaretlenecektir.

Gümrük kapılarında oy nasıl kullanılır?

Gümrük kapılarında seçmenin oy vermek için geldiğinde sandık kurulu başkanı, seçmenin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını gösteren nüfus hüviyet cüzdanı veya kimlik tespiti amacıyla düzenlenmiş ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan resmi belgeler veya pasaportundan kimliğini tespit edecektir. Bilgisayar Destekli Merkezi Seçmen Kütüğü Sistemi üzerinden Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olup olmadığını ve başka bir yerde oy kullanıp kullanmadığını kontrol edecektir. Oy kullanmadığı anlaşılan seçmen, sandık kurulu mührüyle mühürlenmiş olan oy pusulası ve oy zarfı ile "EVET" veya "TERCİH" yazılı mührü alarak oyunu kullanmak üzere kapalı oy verme yerine girer ve oy verme işlemini genel esaslara göre tamamlar. Seçmen ayrıca, SEÇSİS üzerinden sistemi üzerinden oy kullandı olarak işaretlenecektir.

Seçimler hangi tarihte ve nerede yapılacaktır?

Seçim takvimi ve yerine ilişkin bilgiler netleştiğinde, vatandaşlarımızla internet sayfamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşılacaktır.

· Seçimlerle ilgili diğer sorularım cevaplarını nereden bulabilirim?

Daha fazla bilgi Yüksek Seçim Kurulu'nun http://www.ysk.gov.tr/ysk/faces/SSS adresinden temin edilebilir."
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby main » Mon Jul 14, 2014 4:20 pm

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turk ... acak.html#

“Seçimle ilgili AA'ya bilgi veren Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, vatandaşların İngiltere'de oy kullanabilmeleri için 21-25 Temmuz tarihlerinde "www.ysk.gov.tr" adresinden randevu almaları gerektiğini söyledi.

Randevu almaları sonucu vatandaşlara oy verebilmeleri için 2 ya da 3 Ağustos tarihleri için 08.00-12.30 ile 12.30-17.00 saat dilimleri arasında belirli bir zaman ayırılıcak. Bu saati kaçırmaları durumunda aynı gün içerisinde vatandaşların oy kullanma imkanı olacağını belirten Başkonsolos Yorulmazlar, "Yalnız eğer randevu günü gelmezlerse diğer gün oy kullanma imkanları olmayacak. Bu durumda sistem kendilerini gümrük kapılarına yönlendirecek. Gümrük kapılarında Türkiye'de oy kullanabilecekler. Randevu almayan vatandaşlarımız için ise sistem herkese otomatik bir randevu günü verecek. Yani seçimler herkes için bir gün olacak" diye konuştu.”
User avatar
main
 
Posts: 17
Joined: Mon Dec 20, 2010 5:42 am

New postby cazkedisi » Wed Jul 16, 2014 10:39 am

Konuyla ilgili son Başkonsolosluk duyurusu aşağıdaki gibidir. Çevrenizle paylaşabilirsiniz.

"Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili aşağıda kayıtlı hususların İngiltere’deki vatandaşlarımızın dikkatine getirilmesinde yarar görülmüştür:

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİYLE İLGİLİ ÖNEMLİ HUSUSLAR:

· Seçimlerde oy kullanabilmek için 21-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında www.ysk.gov.tr adresinden randevu alınması gerekmektedir.

· Randevular 2 veya 3 Ağustos tarihlerinde 08.00-12.30 ile 12.30-17.00 saat dilimleri arası için alınabilecektir.

· Randevu almayan vatandaşlarımız için YSK tarafından belirli bir gün tahsis edilecektir. www.ysk.gov.tr adresinden oy kullanma tarihinizi öğrenmeniz gerekmektedir.

· Kendi imkanlarıyla randevu alamayanlar için internet erişimi bulunan bilgisayarlar 21-25 Temmuz 2014 tarihlerinde Başkonsolosluğumuzda vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır.

· Tespit ettiği randevu saatinde gelemeyen vatandaşlarımızın aynı gün içerisinde oy kullanması mümkün olacaktır.

· Randevu gününde gelemeyen veya belirlenmiş oy kullanma gününü kaçıran vatandaşlarımızın diğer gün oy kullanmaları mümkün OLMAYACAKTIR. Ancak, Türkiye’deki gümrük kapılarında oy kullanma hakkı devam edecektir.

· Yurtdışında adres beyanı yaptırmış olan ancak Türkiye’de bulunan vatandaşlarımız Gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir:

Gümrüklerde birinci tur oy verme işlemi: 26 Temmuz 2014 - 10 Ağustos 2014
Gümrüklerde ikinci tur oy verme işlemi: 17 Ağustos 2014 - 24 Ağustos 2014

· Seçim günü oy kullanabilmek için T.C. Kimlik numaranızın kayıtlı olduğu fotoğraflı bir nüfus cüzdanı veya pasaportu ibraz etmeniz gerekmektedir.

· Seçimler Olympia Sergi ve Konferans Merkezi’nde (Kensington, Londra, W14 8UX) gerçekleştirilecektir.


Saygıyla duyurulur,"
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby cazkedisi » Fri Jul 18, 2014 1:20 pm

Konu ile ilgili kamu spotu: https://www.youtube.com/watch?v=2MMnVwu ... e=youtu.be linkinde bulunabilir.
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby cazkedisi » Thu Apr 30, 2015 10:00 am

30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde Londra'da Kensington Olympia kongre merkezinde düzenlenecek genel seçimlerle ilgili bilgi aşağıdadır:

"Yurtdışında oy kullanabilmek için Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olmanız gerekmektedir.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) internet sayfasındaki Yurtdışı Seçmen Sorgulama modülünden (https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp) Yurtdışı Seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadığınızı ve hangi Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde (Londra veya Edinburg) oy kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Londra Başkonsolosluğu görev bölgesinde kayıtlı olan vatandaşlarımız 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında Olympia Sergi ve Konferans Merkezi’nde (Kensington, Londra, W14 8UX) oy kullanabileceklerdir.

Edinburgh Başkonsolosluğu görev bölgesinde kayıtlı olan vatandaşlarımız ise aynı tarih ve saat aralığında Edinburg Başkonsolosluğu’nun çalışma ofisinde (Forsyth House, 93 George Street, Edinburgh, EH2 3ES) oy kullanabileceklerdir.

Seçim günü oy kullanabilmek için üzerlerinde T.C. Kimlik numarası bulunan fotoğraflı ve geçerli bir nüfus cüzdanı veya T.C. pasaportu ibraz edilmesi gerekmektedir.
Nüfus cüzdanınızı yenilemeniz gerekiyorsa en yakın zamanda Başkonsolosluğumuza başvurunuz.
Randevu için: https://www.konsolosluk.gov.tr/ekonsolosluk/
Bilgi için: http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/n ... p?PageID=1


Seçimlerde randevu sistemi uygulanmayacaktır. Seçmenlerin 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında tercih edecekleri gün ve zaman diliminde kayıtlı oldukları görev bölgesindeki seçim alanında oy kullanmaları mümkündür.


Seçimlerle ilgili her türlü bilgi talebiniz için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından oluşturulan"Yurt Dışı Seçmen Çağrı Merkezi"ni arayabilirsiniz: +90 444 9975."
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby cazkedisi » Thu Aug 27, 2015 3:44 pm

Sonbaharda Londra'da yapılacak olan genel seçimlerle ilgili Başkonsolosluğumuzdan gelen bilgi aşağıdadır:

"26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Hakkında Önemli Duyuru

Değerli Vatandaşlarımız,

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK), 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin seçim takvimini açıklamıştır. Buna göre:

1- YSK, 2 Eylül 2015 tarihinde yurtdışı seçmen kütüğünü www.ysk.gov.tr adresinden ilân edecektir. (Türkiye saati ile 08.00)

2- Yapacakları sorgulama sonucunda seçmen kütüğünde kaydını göremeyen vatandaşlarımızın 10 Eylül 2015 tarihine kadar (Türkiye saati ile 17:00’ye kadar) Başkonsolosluğumuza ŞAHSEN başvurarak itirazda bulunmaları gerekmektedir.

3- Kesinleşen listelere göre 20 Eylül 2015 tarihinde yurtdışı seçmenlerin oy kullanacakları temsilcilik, tarih ve yer bilgisi www.ysk.gov.tr adresinden ilân edilecektir.

4- Edinburg Başkonsolosluğumuzun göreve başlaması nedeniyle görev bölgesinde kalan İskoçya ve Kuzey İrlanda'nın tamamı ile İngiltere'nin Northumberland, Cumbria, Tyne and Wear, County Durham, Lancashire, North Yorkshire bölgeleri ve York şehrinde yaşayan vatandaşlarımız oylarını Edinburg Başkonsolosluğumuzun belirleyeceği bir yerde kullanacaktır.

5- Yurtdışı temsilciliklerde oy verme işlemleri 8- 25 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olup, Birleşik Krallık’taki seçim tarihi ve yeri bilahare bildirilecektir.

6- Gümrük kapılarında oy verme işlemi ise 8 Ekim- 1 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Not 1: 10 Eylül 2015 Perşembe günü adres beyanı itirazlarının son tarihi olduğu için lütfen 2 Eylül 2015 Çarşamba günü ilan edilecek seçmen kütüğünden kaydınızı kontrol ederek gerekmesi halinde bu tarihe kadar Başkonsolosluğumuza şahsen başvurmayı unutmayınız. İtiraz işlemi için randevu gerekmemekte olup vatandaşlarımız hafta içi 09:00-13:30 saatleri arasında Başkonsolosluğumuza başvurabilirler.

Not 2: Seçim günü oy kullanabilmek için üzerinde T.C. Kimlik numarası bulunan fotoğraflı ve geçerli bir T.C. kimlik belgesi ibraz edilmesi gerekmektedir. Kimlik belgelerinizi yenilemeniz gerekiyorsa en yakın zamanda Başkonsolosluğumuza başvurunuz. Randevu ve gerekli bilgiler için lütfen http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/n ... p?PageID=1 adresini ziyaret ediniz.

Saygıyla duyurulur,
T.C. Londra Başkonsolosluğu"
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby cazkedisi » Tue Oct 13, 2015 4:42 pm

22-23-24-25 Ekim 2015 tarihlerinde yine Londra'da Kensington Olympia kongre merkezinde düzenlenecek genel seçimlerle ilgili Başkonsolosluk duyurusu aşağıda. Lütfen oyunuzu kullanın!


"26. Dönem Milletvekili genel seçimleri-önemli duyuru
25/09/2015 - Duyuru

Değerli Vatandaşlarımız,

1- İngiltere'de görev bölgemizde gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili genel seçimleri Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) onayıyla Olympia Sergi ve Konferans Merkezi'nde (Kensington, Londra, W14 8UX) 22-23-24-25 Ekim 2015 tarihlerinde (Perşembe-Cuma-Cumartesi-Pazar)10:00-19:00 saatleri arasında düzenlenecektir.
2- Vatandaşlarımızın oy kullanabilmek için Londra Başkonsolosluğumuza kayıtlı olup olmadıklarınıwww.ysk.gov.tr adresinden kontrol ederek teyit etmeleri ve seçimlereüzerinde T.C. kimlik numarası bulunan, fotoğraflı ve geçerli nüfus cüzdanı veya pasaportla gelmeleri gerekmektedir.

*Seçim günü nüfus cüzdanında veya pasaportunda T.C. kimlik numarası kayıtlı olan vatandaşlarımız oy kullanabilecektir.

Bu nedenle, nüfus cüzdanında veya pasaportunda T.C. kimlik numarası kayıtlı olmayan vatandaşlarımızın en kısa sürede kimlik belgelerini Başkonsolosluğumuzda yenilemeleri önem arzetmektedir.

Nüfus cüzdanınızı Başkonsolosluğumuza posta ile müracaat ederek yenilemeniz mümkün olup pasaport yenilemek için Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir.

Nüfus cüzdanı yenileme işlemleri için gerekli belgeler:http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/nufus.asp

Pasaport yenileme işlemleri için gerekli belgeler:http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/pasaport.asp
3- Londra Başkonsolosluğunda kayıtlı olmayan veya geçerli kimlik belgesi ibraz etmeyen vatandaşlarımızın sözkonusu tarihlerde Londra'da oy kullanmaları mümkün olmayacak, ancak yurtdışı seçmen kütüğünde kayıtlı olanların 8 Ekim-1 Kasım 2015 tarihleri arasında gümrük kapılarında oy verme imkanları bulunacaktır.

4- Yurtdışı seçmen kütüğüne göre Edinburg Başkonsolosluğunda kayıtlı olan seçmenler ise 22-23-24-25 Ekim 2015 tarihlerinde (Perşembe-Cuma-Cumartesi-Pazar) 10:00-19:00 saatleri arasında Edinburg Başkonsolosluğunda (Forsyth House, 93 George Street, Edinburgh, EH2 3 ES) oylarını kullanabileceklerdir.

Saygıyla duyurulur."
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby hcho » Mon Oct 19, 2015 6:04 pm

Daha once konsoloslukta saklanan adres bilgileri AKPye sizdirilir, secim oncesi propaganda nesriyati bombardimani olurdu. Bu secimde sizdirma islerinden sorumlu arkadas(lar) saf degistirmis olacak ki CHPden brosur geldi eve.

Bakalim devlete emanet ettigimiz bilgileri ilerde baska kimlerin elinde gorecegiz.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
User avatar
hcho
BRUCE DICKINSON
 
Posts: 2076
Joined: Fri Dec 22, 2006 1:13 pm

New postby cazkedisi » Mon Oct 19, 2015 8:59 pm

Bana hiçbir partiden broşür gelmedi şimdiye kadar. Öyle bir şey olduğundan da haberim yoktu.
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

New postby cazkedisi » Wed Oct 21, 2015 11:11 am

Seçim sandıkları hafta sonu saat 21.00'e kadar açık olacak:

"26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında 20 Ekim 2015 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu’nca alınan bir kararda yurtdışında oy verme işleminin son iki günü olan 24-25 Ekim tarihlerinde yoğunluğun artmasının beklendiği, bu nedenle sadece bahsekonu tarihlerde oy verme işleminin vatandaşlarımız açısından daha rahat geçmesini teminen 24 Ekim Cumartesi ve 25 Ekim Pazar günlerinde sandıkların yerel saatle 09:00-21:00 saatleri arasında açık olacağı bildirilmektedir.

Bu durumda,
Birleşik Krallık’ta düzenlenecek seçimler kapsamında
22 Ekim Perşembe ve 23 Ekim Cuma günleri sandıklar yerel saatle 10:00-19:00 saatleri arasında;
24 Ekim Cumartesi ve 25 Ekim Pazar günleri ise sandıklar yerel saatle 09:00-21:00 saatleri arasında açık olacaktır.
Tüm vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur."
cazkedisi
ROGER WATERS
 
Posts: 532
Joined: Mon Oct 06, 2008 5:52 pm
Location: London

Next

Return to Hyde ParkWho is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests