Board index Alaturka Londra Hyde Park

Turk ehliyetiyle trafik cezasi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby tesco » Tue Aug 11, 2015 8:50 pm

Arkadaslar merhaba,

Turk ehliyetiyle hizdan dolayi(36mph) trafik cezasi alinca kesin mahkemeye mi yonlendirirler?

Polisin gonderdigi forma provisional licensein bilgilerini yazsam arabada L harfi yoktu, yaninda ehliyeti olan surucu yoktu vb diye daha beter duruma mi duserim?

Bilgisi, tecrubesi olan var mi?

Tesekkurler.
tesco

New postby 386-DX » Thu Aug 13, 2015 1:13 pm

Taşındıktan sonra 1 yıl boyunca Türk ehliyetini kullanma hakkınız var.

Fixed penalty ise (ki hız kameraları çoğunlukla böyle) provisional licence'a yazdırabiliyorsunuz, bir şey olmuyor.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby tesco » Thu Aug 13, 2015 3:47 pm

Tesekkurler 386-DX, polis ile de konustum cok detay vermeden bir tanesi provisional licence' i gonderin dedi digeri de istediginizi gonderin dedi. Bana speed awareness course, para cezasi gibi seceneklerin oldugu bir mektup gondereceklermis.

Problem su ki bu tip durumlarda foreign licence' a ceza puani yazamadiklarindan mahkemeye cikmak gerekiyormus ve bu da vize ile alakali isleriniz varsa cok yuksek ihtimalle etkileyecek bir sey.

Asagidaki forum postunda da benle ayni durumda olan biri provisional lisansinin bilgilerini polise vermis ve sonrasinda speed awareness course almis, ben de provisional licence bilgilerini gonderdim bakalim ne olacak.
http://forums.pepipoo.com/index.php?sho ... id=1052704

Ozet olarak eger UK' de vize isleriniz varsa, mahkeme nedeniyle de vize konularinda sikinti yasamamak icin en azindan mutlaka provisional licence' a internetten basvurup hemen 1-2 haftada alin kenarda bulunsun.
tesco

Return to Hyde Park