Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ehliyet Almak

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby sercansanal » Mon Feb 22, 2021 1:05 pm

Merhaba arkadaslar,

Provisional licence basvurusu yaptiktan sonra eve gelen formla birlikte BRP veya pasaport gondermek gerekiyor. Ancak BRP suresi bitmis durumda. Ankara anlasmali oldugum icin pasaportta da gecerli bir vize zaten yok bildiginiz gibi. Bu durumda bu belgeleri gondermem bir ise yaramayacak sanirim? Baska alternatif var mi?
sercansanal

New postby ihatevisa » Tue Feb 23, 2021 10:57 am

Pasaportunu gonderebilirsin :) onlarin amaci basvuru yapan kisi ile kimlik bilgileri imzalari eslesiyormi ve burada yasal mi zaten pasaport numarandan burada yasal ne tur vize ile kaldigin bellidir diye dusunuyorum en azindan devlet daireleri arasinda boyle bir bilgi paylasimi vardir insAllah ama gunun sonunda burasi Ingiltere belki de pasaportta vize goremeyince bu dingiller vizesi burada diye pasaporta da el koyabilirler :)))) korkma da :))) welcome to uk :))
ihatevisa

New postby sercansanal » Tue Feb 23, 2021 12:09 pm

@ihatevisa aynen pasaportu da gondereyim oraya. ehliyet zaten yok, brp bitmis, oda kontrati bitmis, kontratli musterim yok, hayatim cok zevkli bedavadan adrenalin yasiyorum. basima bir sey gelmeyen her saniye beynim dopamin salgiliyor. ben boyle iyiyim vizeye falan gerek yok :D
sercansanal

New postby ihatevisa » Tue Feb 23, 2021 2:13 pm

@sercansanal Huni gondereyim mi :)))
ihatevisa

New postby sercansanal » Wed Feb 24, 2021 10:54 am

@ihatevisa gonder gonder hatta hayrina bir tane de semsiye gonder bendeki acilmiyor da :d :d :d
sercansanal

New postby oogway » Fri Feb 26, 2021 8:16 am

@sercansanal soylemekte gec kalmis olabilirim, ama belge ve pasaportla beraber mutlaka on odemeli special delivery zarfi gonder. Yoksa geri gonderirken Royal Mail 2nd class ile gonderiyorlar, pasaportun yolda kaybolabilir.
oogway

New postby sercansanal » Fri Feb 26, 2021 2:15 pm

@oggway tesekkurler henuz gondermedim pasaportumu. postaneye gidip tam olarak ne isteyecegimi ve uzerine ne yazacagimi soyleyebilir misin? o zarfi alip uzerine kendi adresimi yazmam gerekli degil mi?
sercansanal

New postby oogway » Mon Mar 01, 2021 1:59 pm

@sercansanal, post office'e gidip "prepaid special delivery envelope" istemen gerekiyor. Normalde iki cesit var, 9am ve 1pm. Bence 1pm yeterli olur, ama sen bilirsin.

Evet, dedigin gibi zarfi aldiktan sonra uzerine kendi adresini yazacaksin ve pasaportu gonderdigin zarfin icine bu zarfi da koyup gondereceksin. Onlar pasaportu gonderirken bu zarfi kullanacaklar.
oogway

New postby g123m » Thu Jan 13, 2022 10:40 am

arenadel87 wrote:Arkadaşlar benimde 1 seneye yaklaşıyor bekleme sürem. bu süreçte haklarımız devam ettiği için ehliyet almamız münkün kü, alan arkadaşlar var mı acaba?

Hepimize bol sabırlar diliyorum

Ben de benzer bir surecteyim su an. ehliyet basvurusu yaptiniz mi expired BRP ya da baska bir evrakla, nasil sonuclandi?
g123m

New postby lineofduty » Thu Jan 13, 2022 12:22 pm

g123m wrote:
arenadel87 wrote:Arkadaşlar benimde 1 seneye yaklaşıyor bekleme sürem. bu süreçte haklarımız devam ettiği için ehliyet almamız münkün kü, alan arkadaşlar var mı acaba?

Hepimize bol sabırlar diliyorum

Ben de benzer bir surecteyim su an. ehliyet basvurusu yaptiniz mi expired BRP ya da baska bir evrakla, nasil sonuclandi?

expired BRP ile provisional driving licence basvursu yaptik.Brp yi geri gonderdiler.ucreti iade ettiler.
lineofduty

Previous

Return to Hyde Park