Board index Alaturka Londra Hyde Park

Brexit: EU referandumu

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby mahmutsak » Tue Jun 28, 2016 9:43 am

abe.jp wrote:@mahmutsak kafan çok karışmış senin. acil olarak psikoloğa görünmelisin. yazdıkların çelişkilerle dolu. önce uk kralı gibi millete gelmeyin buraya parası için geliyosunuz vs diyosun, sonra buranın ekonomisi zaten kötü, hiç huzur yok, türkiye düşmanı bu memlekette ne işiniz var vs. 30 yaşında daha doğru düzgün türkçe konuşamazken en sert türk milliyetçiliğini yapan bazı göçmenler gibi kimlik karmaşası içine düşmüşsün. travmalarına neler sebep oldu bilmiyorum ama yukarıda da yazıldığı gibi kafanda konuştuğun insanlarla buradaki insanlar aynı değil.

Psikoloğa gitmek ülkenizde kötü bir şey mi yoksa hakaret mi? Ülke olarak hepinizin gitme ihtiyacını göremiyor musun ? Türkçe'yi sonradan öğrendim ve anadilim olmadığı için böyle konuşmam normal değil mi ? Sen ingilizceyi anadilinden daha iyi konuşup yazabiliyorsun demek ki tebrik ederim sizi. Anadili olmayan ve 30 yasında olan birin türkçeyi iyi konuşması gerekiyor. Buraya en iyi okuldan gelenlerin ingilizcesini görüyoruz. İngilizce bildiğini zannedip gelen çok fakat büyük kısmı affalıyor.
mahmutsak

New postby Emre » Tue Jun 28, 2016 9:50 am

Arkadaşlar bu tartışmayı lütfen sonlandıralım. Gereksiz uzuyor.

@mahmutsak başlık açtım buluşma için. Lütfen bir tarih belirleyelim bayram sonrası için. En güzeli karşılıklı oturup konuşmak, birbirimizi daha iyi anlamak olacak.

Başlık burada: viewtopic.php?f=11&t=991
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby rikçck » Tue Jun 28, 2016 10:24 pm

@mahmutsak arkadaşım sen şimdi ingilizsin ya hani dışlıyorsun burdaki insanları falan, madem öyle süper güç olduğunu da kabul eden biri de olmalısın değil mi?

Neden güneydoğu ülkelerini karıştırıyorsunuz, neden masum çoluk çocuğun canını alıp bir ülkenin bölünmesi için destek veriyorsunuz ve şimdi sizin yaratmış olduğunuz kaos ortamından kurtulmak isteyen insanların bir kısmının senin ülkenin vermiş oldukları "yasal hakları" kullanarak gelmesini yadırgıyorsunuz bana bunu açıklayabilir misin?

Bu arada ingiliz insanı kardeşim masum çoluk çocuk kanını elinde taşıyan biri olarak nasıl hissettiğini de paylaşabilir misin? Çünkü benim ülkemin tarihinde bile yapılmamış birşey bu ama sizin stratejileriniz bile bunun üzerine kurulu ki dünya dili olmanın bile sebebi bu.

Birde neden petrol için beğenmediğiniz ortadoğu ülkerlerine çöktüğünüzü anlatırsan biraz daha ortalık şenlenecek gibi görünüyor. Mesela neden ülken Lozan' da Musul ve Kerkük' ün de misak-ı milli olmasına rağmen Irak' a devretmiş bana bunu anlat malum petrolü oradan aşırıyorsunuz ;).

Belli ki sen sadece ingiliz vatandaşı olmak ve dilini bilmekle övünen bir kardeşsin biraz da tarih konuşalım güncel ülke politikaları konuşalım ki medeniyetin ne olduğunu görelim sadece hasbelkader vatandaşı olduğun ülkenin ve yanlış politikalarla dünya dili olmuş olan dile hakim olmanın aslında nasıl yetmediğini görelim.

Birde şunu unutma sende yarın bir evlat sahibi olursun ve evladın bir şekilde ülkende yaşamak istemezse ona başka ülkelere gitmemesi için neler yapacaksın bunları anlat.

Sen sığ düşünen bir kardeşsin halbuki elinin altında ne kadar da güzel imkanlar olmasına rağmen kral olabilecekken kralcı olmuşsun (gerçi sen şimdi bunun da anlamını bilmezsin ama ne yapalım bu da bizim dilimizin ve kültürümüzün mükemmelliği)

Son bir soru da acaba Türkiye' ye ve Türk insanına vurarak prim mi yaptığını sanıyorsun? Bak senin yaptığına ne deniyor biliyor musun "ASİMİLE".

Adele bile bir tarafının Türk olduğunu söylemekten gurur duyarken sana ne yaptık ya da yapıldı da sen nefret ediyorsun? Cidden söyle kuyruk acını da bilelim.
rikçck

New postby orduevi » Thu Jun 30, 2016 2:09 pm

@mahmutsak yazmamak için günlerdir sadece okudum ama yine dayanamadım.

Referandum'da leave oyu verenler daha çok toplumun dar gelirli ve az eğitimli kesimi. U.K.'de kariyer yapan, kaliteli ve eğitimli seçmen ise Avrupa Birliği'nde kalmaktan yana oy kullandı. Bunu ben değil, tüm U.K. ve Dünya basını yazdı ve yazıyor.

Göçmenliği küçümsüyorsun ya, İngiltere vatandaşı olmana rağmen gel seninle deneyelim. İkimizde Canada'ya göçmenlik başvurusu yapalım. Eğitim, para, kariyer tüm belgeleri verelim. Sen İngiltere vatandaşı olmana rağmen Nitelikli Göçmen Kategorisi'ne giremezsin. Ancak ben girerim. Girebiliyorum da.. Neden? Çünkü dolu dolu parlak bir kariyerim, çok iyi bir eğitimim var. Bunun getirisi olan para da var. Hepsinin belgesi de var. Sende bunlar yok. Bir gerçek şu ki, hayatın boyunca sky-high tower'larda istesende işe alınamayacak olmanın verdiği eziklikle önlerinden geçeceksin. Sıradan işlerde çalışıp tek sahip olduğun pasaportla eğitimli Türk'leri kendinden küçük görmeye çalışarak geçireceksin. Bilinç altında bunlar var.

Dolayısıyla senden ricam lütfen bu forumdaki insanları kendi altında göremeye kalkma. Eminim çoğu senden çok daha eğitimli, aydın ve kariyer sahibi kişilerdir.

Ne yazarsan yaz uzun süre yine cevap vermemeye çalışacağım. Zaten cevap verdiğinde soru sorarsan, cevabım yine yukarıdaki 2. ve 3. paragraflarda olacak.
orduevi

New postby mahmutsak » Wed Jul 13, 2016 1:11 pm

@orduevi

Tatilde olmam nedeniyle cevap veremedim artık kusura bakmazsın. Leave oyunu verenlerde eğitimli ve göçmen vatandaşlarda vardı. Sadece gazeteden okuyup buradaki olayları çözmeye kalkışmak cahilliktir. Kanada benim için çok kolay olur istersen daha zor bir ülke bul 100.000 pounds bahsine girerim ki ben daha kolay alırım. Buradaki arkadaşlar şahit olsun ve işlemlerim senden daha hızlı sonuçlanır.

Kariyerimle ilgili bu yorumu yapacak elinde ne kadar belge var ? Kariyerim ve eğitimim seni her konuda sollar. Türkiyede Boğaziçi ve ODTÜ mezunu olsan bile Dünyada ilk 500 te üniversiten yok. Benim üniversite ilk 50 de :) Boş tavuk kendini darı ambarında zannedermiş. Benim çalıştığım şirketlerin yanından geçmenin zor olduğunu düşünüyorum. CV'imdeki bir şirketin adını söyleyeyim Mc Kinsey. Ne olduğunu bilir misin ????

Ben insanları küçük görmüyorum. Ama siz buraya gelerek kendinizi küçültüp ikinci tip insan ve vatandaş olmaya çabalıyorsunuz. Bilinç altı okuma kabiliyetinin olduğunu bilmiyordum.

Bana cevap verecek ne bilgi birikimin ne de hakkın var.
mahmutsak

New postby mahmutsak » Wed Jul 13, 2016 1:16 pm

Aşağıda yazdıklarına göre senin UK hiç gelmemen gerekiyor.... Emperyal ülkelerin hepsinde bu durum var. Osmanlıyı yalan tarih bilgileriyle okuyup burada ingiliz tarihi hakkında yargılaman komik.

3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilmesine karşı çıkmıyorsun demek o zaman sende itiraz etme. Umarım o sayı 10 milyonu bulur...... Irkından dolayı övünmek aptalca bu nedenle cok sacmalamıssın. Ben insan olduğum için övünüyorum. Sizin buraya gelmeniz ve gelişmeniz için en az 200 yıl var.

rikçck wrote:@mahmutsak arkadaşım sen şimdi ingilizsin ya hani dışlıyorsun burdaki insanları falan, madem öyle süper güç olduğunu da kabul eden biri de olmalısın değil mi?

Neden güneydoğu ülkelerini karıştırıyorsunuz, neden masum çoluk çocuğun canını alıp bir ülkenin bölünmesi için destek veriyorsunuz ve şimdi sizin yaratmış olduğunuz kaos ortamından kurtulmak isteyen insanların bir kısmının senin ülkenin vermiş oldukları "yasal hakları" kullanarak gelmesini yadırgıyorsunuz bana bunu açıklayabilir misin?

Bu arada ingiliz insanı kardeşim masum çoluk çocuk kanını elinde taşıyan biri olarak nasıl hissettiğini de paylaşabilir misin? Çünkü benim ülkemin tarihinde bile yapılmamış birşey bu ama sizin stratejileriniz bile bunun üzerine kurulu ki dünya dili olmanın bile sebebi bu.

Birde neden petrol için beğenmediğiniz ortadoğu ülkerlerine çöktüğünüzü anlatırsan biraz daha ortalık şenlenecek gibi görünüyor. Mesela neden ülken Lozan' da Musul ve Kerkük' ün de misak-ı milli olmasına rağmen Irak' a devretmiş bana bunu anlat malum petrolü oradan aşırıyorsunuz ;).

Belli ki sen sadece ingiliz vatandaşı olmak ve dilini bilmekle övünen bir kardeşsin biraz da tarih konuşalım güncel ülke politikaları konuşalım ki medeniyetin ne olduğunu görelim sadece hasbelkader vatandaşı olduğun ülkenin ve yanlış politikalarla dünya dili olmuş olan dile hakim olmanın aslında nasıl yetmediğini görelim.

Birde şunu unutma sende yarın bir evlat sahibi olursun ve evladın bir şekilde ülkende yaşamak istemezse ona başka ülkelere gitmemesi için neler yapacaksın bunları anlat.

Sen sığ düşünen bir kardeşsin halbuki elinin altında ne kadar da güzel imkanlar olmasına rağmen kral olabilecekken kralcı olmuşsun (gerçi sen şimdi bunun da anlamını bilmezsin ama ne yapalım bu da bizim dilimizin ve kültürümüzün mükemmelliği)

Son bir soru da acaba Türkiye' ye ve Türk insanına vurarak prim mi yaptığını sanıyorsun? Bak senin yaptığına ne deniyor biliyor musun "ASİMİLE".

Adele bile bir tarafının Türk olduğunu söylemekten gurur duyarken sana ne yaptık ya da yapıldı da sen nefret ediyorsun? Cidden söyle kuyruk acını da bilelim.
mahmutsak

New postby rikçck » Wed Jul 13, 2016 1:39 pm

mahmutsak wrote:Aşağıda yazdıklarına göre senin UK hiç gelmemen gerekiyor.... Emperyal ülkelerin hepsinde bu durum var. Osmanlıyı yalan tarih bilgileriyle okuyup burada ingiliz tarihi hakkında yargılaman komik.

3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilmesine karşı çıkmıyorsun demek o zaman sende itiraz etme. Umarım o sayı 10 milyonu bulur...... Irkından dolayı övünmek aptalca bu nedenle cok sacmalamıssın. Ben insan olduğum için övünüyorum. Sizin buraya gelmeniz ve gelişmeniz için en az 200 yıl var.

Sen ilkokulu da okumamış birisin muhtemelen. Ama gel bak ben yine de sana birazcık açıklayayım.

Biz vapura alayıpta UK' ye gelelim falan demiyoruz bilmem farkında mısın? Ya da gelipte kendi dilimizi konuşalım, kendi tükkanımızı açalım ya da oranın yapısını da bozalım kendimize benzetelim demiyoruz. Ana dilde eğitim falan da dediğimiz yok farkında mısın?

Bu arada sizin derdiniz Türk' lerle olmamalı UK' deki Romen' ler, Leh' ler ve Pakistan' lılarla falan olmalı ben bile bunu orada bulunduğum 5 günde keşfettim ama siz " orada yaşıyor" olmanıza rağmen keşfedememişsiniz enteresan :)

Ben bu forumda bahsettiğiniz şekilde talepleri olan birine de rastlamadım da zaten ama sen 1-2 kişi üzerinden genelleme yaparsan seni burada madara ederler ki etmişler de ;)

Bu arada sen bu yıl verme işini hangi kritere göre yapıyorsun dünya insanı, "IRKÇILIĞIN" kralını sen zaten yapıyorsun ama gel gör ki malesef sende bir UK orjinli değilsin muhtemelen doğum yerinde orası değil :).

Her neyse çokta dert değil almış olduğunuz kararın sonuçlarını sizler çekeceksiniz ve bizde bunu göreceğiz. İlk olarak paranızdaki hızlı değer kaybı da zaten bunun habercisi :)
rikçck

New postby mahmutsak » Wed Jul 13, 2016 1:51 pm

ılkokulda okumadım üzülme sen. Bu kadar yazıp kuyruğunu kısarak bu ülkeye gelmen trajikomik olmuş. Avrupa da sol ve yeşiller partisine oy verip türkiyede ise sağcılara oy verenler gibisin. İkiyüzlülük ruhuna o kadar işlemiş ki farkedemiyorsun. UK parasına bir şeycik olmaz cok dert etme olan sana olur. Nereye gittiysenin oranın yapısı bozulmuş bir tane örnek göster gidipde bozmadığınız. Ayrıca şu an AB kapıları açsa ilk üç ayda 1 milyon kişi gelir. 1 yılda 3 milyon 5 yılda ise 10 milyonu geçer. Sen bile çok eğitimli çok akıllı ve herşeyi bilen biri bile buraya geldiğine göre.

rikçck wrote:
mahmutsak wrote:Aşağıda yazdıklarına göre senin UK hiç gelmemen gerekiyor.... Emperyal ülkelerin hepsinde bu durum var. Osmanlıyı yalan tarih bilgileriyle okuyup burada ingiliz tarihi hakkında yargılaman komik.

Sen ilkokulu da okumamış birisin muhtemelen. Ama gel bak ben yine de sana birazcık açıklayayım.

Biz vapura alayıpta UK' ye gelelim falan demiyoruz bilmem farkında mısın? Ya da gelipte kendi dilimizi konuşalım, kendi tükkanımızı açalım ya da oranın yapısını da bozalım kendimize benzetelim demiyoruz. Ana dilde eğitim falan da dediğimiz yok farkında mısın?

Bu arada sizin derdiniz Türk' lerle olmamalı UK' deki Romen' ler, Leh' ler ve Pakistan' lılarla falan olmalı ben bile bunu orada bulunduğum 5 günde keşfettim ama siz " orada yaşıyor" olmanıza rağmen keşfedememişsiniz enteresan :)

Ben bu forumda bahsettiğiniz şekilde talepleri olan birine de rastlamadım da zaten ama sen 1-2 kişi üzerinden genelleme yaparsan seni burada madara ederler ki etmişler de ;)

Bu arada sen bu yıl verme işini hangi kritere göre yapıyorsun dünya insanı, "IRKÇILIĞIN" kralını sen zaten yapıyorsun ama gel gör ki malesef sende bir UK orjinli değilsin muhtemelen doğum yerinde orası değil :).

Her neyse çokta dert değil almış olduğunuz kararın sonuçlarını sizler çekeceksiniz ve bizde bunu göreceğiz. İlk olarak paranızdaki hızlı değer kaybı da zaten bunun habercisi :)
mahmutsak

New postby rikçck » Wed Jul 13, 2016 1:56 pm

@mahmutsak ben konferans için davet edildim :).

Kaldı ki insanların neden UK' yi tercih etmek istediğini düşünüyorsun? Bizlere açıklamak ister misin?

Bak orada yaşayan ve yapılmaması gerekenleri bilen biri olarak neden buradaki insanları azarlamak ya da aşağılamak yoluna gidiyorsun?

Kısacası derdin ne? Ya da alaTURKa' ya neden üye oldun ki :D
rikçck

New postby orduevi » Wed Jul 13, 2016 2:10 pm

rikçck wrote:@mahmutsak ben konferans için davet edildim :).

Kaldı ki insanların neden UK' yi tercih etmek istediğini düşünüyorsun? Bizlere açıklamak ister misin?

Bak orada yaşayan ve yapılmaması gerekenleri bilen biri olarak neden buradaki insanları azarlamak ya da aşağılamak yoluna gidiyorsun?

@rikçck bu mahmutsak denen çocuk basit biraz.. her toplumun aşağılık sınıfında yaşayan tipler vardır ya, şivesi bozuk, kendinden iyi olanı çekemezler, görgüsüzdürler falan; işte onlardan biri... eğitimsiz, kalitesiz bit tip.. gerek yok cevap vermeye ona.. cevap vermeyelim ki forumu meşgul etmesin daha fazla..
orduevi

New postby mahmutsak » Wed Jul 13, 2016 2:32 pm

Senin yazdıklarının karşılığı bunlar olur. Senin gibiler daima asalak olarak beslenmiş , diğer bir ülkeye gelip kendini alması için yalvarır.Ülkende aşağılık bir sınıffta olmaktan kurtulmaya geldiğini itiraf ediyorsun. Ama bu sınıfsal tavırların ve hakaetlerin seni daha da aşağılık bir duruma götürecek. Ülkende o kadar eğitimli , kaliteli ve yüksek sınıftasın ki burada karnını doyurmaya ve aşağılanmay geliyorsun.

aferin sana sığıntı !

orduevi wrote:
rikçck wrote:@mahmutsak ben konferans için davet edildim :).

@rikçck bu mahmutsak denen çocuk basit biraz.. her toplumun aşağılık sınıfında yaşayan tipler vardır ya, şivesi bozuk, kendinden iyi olanı çekemezler, görgüsüzdürler falan; işte onlardan biri... eğitimsiz, kalitesiz bit tip.. gerek yok cevap vermeye ona.. cevap vermeyelim ki forumu meşgul etmesin daha fazla..
mahmutsak

New postby gizdo » Tue Dec 27, 2016 1:44 pm

mahmutsak wrote:Adamlar istemiyor sizi bu kadar israr neden gercekten anlamakta zorluyorum. Neden illaki ikinci sinif vatandas olayim derdindesiniz.Adamlar sizi almak zorun degil ki . ister anlasmayi iptal ederler , ister ulkesinde zorla disari cikarir. Biraz insanlarda gurur olmasi lazim.

Adamlar dediğiniz İngiltere ise tabiki de istiyor. Ülkeleri şirket gibi düşünürsek eğer, büyük olan (burda ingiltere oluyor) küçük olandan (burda Ankara ant. ile başvuran oluyor) fayda sağlayabileceğini düşünürse fırsat tanır. Burda yapılan karşılıklı bir iş anlaşmasıdır, konu ekonomiktir, konu maddiyattır. milliyetçi tarafı yoktur. Gurur veya gurursuzluk konusu değildir. İş teklifi ile gidilir karşılıklı kar söz konusu ise Kabul edilir. Business plan istenmesinin sebebi de budur. Bu konu tamamen maddidir. Kimse ingilterenin kara kaşına kara gözüne gitmiyor. Ekonomik olarak karlı olacağını düşündüğü için gidiyor. Bunu da başkasının kurduğu işe girmeye çalışarak değil kendi işini kurarak yapıyor. İngiltere de kimsenin kara kaşına kara gözüne göre gel demiyor. İş teklifin benim için karlı olabilir gel 1 sene dene bakalım diyor. Size göre az bir katkı olsa da ingiltere katkı katkıdır diyor, ne vergi gelse kardır diyor ki böyle bir imkan sağlıyor.

Kastınız ingiliz vatandaşı ise evet sorarsanız, ülkeme gelmesin derler. Bunu da basite indirgemek için şöyle düşünebilirsiniz. Ülkeniz sizin eviniz, evinize tanımadığınız birini sırf ev sahibiniz istedi diye davet eder misiniz? Gelecek kişi hakkında mutlaka çeşitli düşünceleriniz olur. Yaşadığınız olaylara göre de bu düşünceler olumlu veya olumsuz olabilir. Genelde de olumsuz olacaktır çünkü bilinmeyen ürkütür. Bu ön yargıdır. Ön yargı çeşitli genellemelerle beslenince negatif duygulara yol açar. @mahmutsak da belki yaşadığı bir kaç olumsuz olay nedeni ile tüm Ankara ant. ile gelmek isteyenleri aynı kefeye koyuyor.

Belki bulunduğunuz ortam belki yaşadığınız veya duyduğunuz olaylar burda nefret kusmanıza neden olmuş.

Benim şahsi fikrim burdaki çoğu kişinin amacı öncelikle kendi ailesi özellikle çocukları için insani yaşam şartları sunmaya çalışmak. Bunu da kimsenin sırtından geçinerek değil bizzat çalışıp kazanarak edindikleri birikimlerle çalışmaya devam ederek yapacaklar.

İnsan sınıflandırmak maalesef ki toplumların acı bir gerçeği. 2. sınıf vatandaş derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? İngiliz vatandaşı olmamak mı? Hasbelkader dünyanın farklı bölgelerinde doğmuş olmaları nedeni ile sınıflandırılmak bir gerçek ama kendini "insan" hisseden burdaki çoğunluğun sizin onlar hakkında 2. Sınıfsın demeniz ne kadar umrunda? İlla bir sınıflandırma yapacaksınız bunu insanların doğarken seçemediği ırk, cinsiyet, milliyet, renk, din ve dil üzerinden değil iyilik (vicdanlılık) ve kötülük (vicdansızlık) üzerinden yapın. Einstein bunu aptal insanlar yapar demiş ama bence bunu vicdansız insanlar yapar.

İnanın ki burdaki çoğunluğun amacı insanca yaşarken insanlıktan çıkmamak. O yüzden hepsi için kurallar, kanunlar, refah düzeyi, yaşam koşulları, ailelerine sağlayacakları maddi manevi gelecek önemli. Yani korkmayın ülkenizi batırmak için gelmiyorlar. Çevrelerine zarar vermeye değil ellerinden geldiğince katkı sağlamaya gidecekler. Çünkü amaçları huzur içinde yaşamak. Bunun da huzur vererek olabileceğinin herkes farkında. Katkıyı illa ki maddi olarak düşünmeyin. İstihdam sağlamak kolay değildir ama herkesin hedefi olabilir. Sen kimsin de ingilize iş verebilecek düzeye geleceksin gibi cümleleriniz var. Belki öncelikli amaç o değildir. Çünkü maddi olarak zordur ama kazandıkça ve iş gücü ihtiyacı duydukça neden olmasın? Hangi iş adamı bunu hedeflemez?

Burda hep göçmen olarak gelip de İngiltereye bela olan sizin deyiminizle 2. sınıf vatandaşlardan bahsetmişsiniz. İngilterenin başına bela olan hiç mi ingiliz vatandaşı yok? Bu tip genellemeleri milliyet ve din üzerinden yapmak yanlış anlaşılmalara neden olur. Bunlar kutsal değerledir biraz da kaderseldir. Özde olansa insan olmaktır diye düşünüyorum.

Orda doğup büyümüş biri olarak sonradan gelecek olanlara karşı tepkinizi az çok anlıyorum. @jeremyvine nın da dediği gibi üslubunuz farklı olsa birçok insanı da karşınıza almazsınız. Ama inanın ki buradaki çoğunluk belli görgüye sahip çalışkan ve başarılı insanlar. Geldiklerinde zarardan çok fayda sağlayacaklarına da eminim. Başka bir ülkede bilinmeyen bir kültüre gidip ayak uydurmaya çalışmak kolay değildir ama özünde insan olduğunu unutmayan herkes bu uyumu sağlar. Yeter ki giderken ön yargı ve genellemelerini bir kenara bıraksın. Yanına empatisini alıp gitsin. Umarım empati yaparak yaşamayı benimsemiş herkesin karşısına da empati yapabilen vicdanlı insanlar çıksın. Çünkü empati huzurun anahtarıdır.

Çoğu mesajınız siz ve biz şeklinde. "Sizdeki yemek kuturunun cogu rum , ermeni , asurlular ve arap kokenlidir." demişsiniz. Bu kültür çeşitliliğidir. Zenginliktir. İnsanlar tarih boyunca birbirlerinden etkilenmiştir safkan bir ırk ve kültür aramak ve bu konuda diretmek çok yersiz olur zira bu konuda sanırım siz de zararlı çıkarsınız. Üstün olarak düşündüğünüz ingiliz vatandaşlığı mertebesine safkan anglo sakson olarak ulaşmadınız sanırım. Ki onların da safkanlığı tartışılır. Dediğim gibi benim bu konuda sizinle aynı görüşte olamamamın sebebi işin özüne insan olarak bakıyor olmam.

Yakın zamanda ben de başvurmayı düşünüyorum. İngiltereye 14-15 kere gittim. Bir kısmı tatil bir kısmı iş içindi. Kısa bir süre de yaşadım. Sizin kadar ön yargılı kimseyle de tanışmadım. 2. sınıfsın çünkü Türkiyede müslüman bir ülkede doğmuşsun zaten sizin kültürünüz de ülkeniz de ülke değil gibi yaklaşan insanlar da olmadı. bu tavrı ilk kez bir forum üzerinden burdaki insanları tanımadan sergileyen tek bir ingiliz tanımış oldum :) Onun da canı sağolsun ne diyim...
gizdo

New postby ozturkr » Tue Jan 17, 2017 11:33 am

Bir Türk deyimi der ki "eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır".
ozturkr

New postby anmac » Sat Feb 25, 2017 1:45 pm

Forumda çok gündemde olmasa da 1 Şubat'da İngiltere parlamentosu hükümete ayrılık için yetki verdi. Dolayısıyla Türkiye gibi üçüncü ülkelerle yapılan anlaşmaların GELECEK AYDAN başlayarak askıya alınma riski var. Bakalım nolcak.
anmac

New postby Flavio Briatore » Fri Dec 08, 2017 7:29 pm

Brexit sonrasi burada yasayan Avrupa Birligi vatandaslarini ilgilendiren Homeoffice'den soyle bir mail geldi bilginize;

Today, EU citizens in the UK and UK nationals in the EU have more certainty about their future following an agreement on citizens’ rights between the UK and the EU Commission.

Since the outset of the negotiations, the Prime Minister has been clear that safeguarding the rights of people who have built their lives in the UK and EU was her first priority.

Today’s agreement delivers that commitment and follows months of negotiations with the EU. It will help the millions of EU citizens who have made their lives in this country, as well as UK citizens living in the EU, plan for the future as valued members of UK society.

It means that EU citizens living lawfully in the UK and UK nationals living lawfully in the EU by 29 March 2019 will be able to stay and enjoy broadly the same rights and benefits as they do now.

The agreement includes that:

Close family members will be able to join after the UK has left the EU. This includes spouses, unmarried partners, children, grandchildren, dependent parents and grandparents. Children born or adopted outside of the UK after the 29 March 2019 will also be covered.
People will be able to be absent from the UK for up to five years without losing settled status, more than double the level of absence allowed under current EU law. There will be the same reciprocal protection for UK nationals living in the EU.
Professional qualifications (e.g. doctors and architects) will continue to be recognised where these are obtained before the date of the UK’s departure from the EU.
It will be easy to apply for settled status and there will be a full right of appeal.
Those EU citizens who already hold a valid Permanent Residence document will be able to have their status converted to settled status free of charge.
This agreement also provides certainty on healthcare, pensions and other benefits. It will mean that EU citizens who have paid into the UK system can benefit from what they’ve already put in and continue to benefit from existing coordination rules for future contributions. Those covered by the agreement will be able to continue to receive healthcare as they do now.

There will be a transparent, smooth and streamlined process to enable EU citizens to apply for settled status starting in the latter half of next year for two years after the UK leaves the EU – from 2018 to 2021.

You can read more about settled status and citizens' rights here. We will keep you up to date with more details, including the cost, opening date of the scheme and documentation you are likely to need, in the first half of 2018. It will be much simpler and quicker than applying for Permanent Residence, so EU citizens do not need to do anything at this stage.

This page will be kept up to date with the latest information: Status of EU citizens in the UK: what you need to know.

We will write again to update you next week.

Flavio Briatore
ROGER WATERS

Previous

Return to Hyde Park