Board index Alaturka Londra Hyde Park

Brexit: EU referandumu

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby mahmutsak » Sat Jun 25, 2016 5:43 pm

Adamlar istemiyor sizi bu kadar israr neden gercekten anlamakta zorluyorum. Neden illaki ikinci sinif vatandas olayim derdindesiniz.Adamlar sizi almak zorun degil ki . ister anlasmayi iptal ederler , ister ulkesinde zorla disari cikarir. Biraz insanlarda gurur olmasi lazim.
mahmutsak

New postby Emre » Sat Jun 25, 2016 5:53 pm

Ankara Anlaşması başlığında sana cevap vermedim @mahmutsak ama bence fazla laf salatası yapma.

Hiç de ikinci sınıf muamelesi falan görmüyorum/görmüyoruz. İkinci sınıf muamelesi görmek istiyorsan Türkiye'de kalmaya devam edebilirsin.

Bunun zorunlulukla falan alakası yok. Belli şartlar var. Şartları yerine getirip, yatırım vizesiyle gidiyorsan yatırımını yapar gidersin. Bu kadar.

Ostor onloşmoyu botoror, ostor zorlo dosoro cokoror. Goror olmoso lozom. Bik bik bik.
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby mahmutsak » Sat Jun 25, 2016 6:00 pm

ingilizlerin gozunde calais den Dover"a gecmek isteyen bir multeciden farkiniz yok. Ayrilalim diyen ingilizlerle konus bakalim sana ne diyecek. Ne yatirimi yapiyonuz guldurme beni 13 pounds sirket acip , isci olarak kontratli bir yerde calisiyorsunuz. Gorende 400 bin sterlin yatirm yapip calisan calistiriyonuz zannedecek.Gerceklerle yuzles , sende sistemin bir acigini bulup kapagi oraya atmayan calisan bir multeci sinifindasin onlar icin.
mahmutsak

New postby Emre » Sat Jun 25, 2016 6:08 pm

Ahahahahahahaha ya Mahmut var ya alem adamsın. Herkesi kendin gibi sahtekar, düzenbaz zannediyorsun. Ama o işler öyle değil be Mahmut.

Mülteci ile Göçmen arasındaki farkı bilmiyorsun. Bu bir. Ayrılalım diyen İngilizlerle de kalalım diyen İngilizlerle de zaten konuşuyoruz aylardır. Bu iki. Burada yaşıyoruz çünkü. Neyin ne olduğunu biliyoruz. Öyle Türkiye'den atıp tutmuyoruz senin gibi.

İşçi olarak kontratlı bir yerde çalışmıyorum Mahmut. Kendi işimi yapıp hizmet ihracatı yapıyorum. Şimdi ihracat, ithalat, ekonomi falan nedir onları bilmezsin. O yüzden oraya girmeyeceğim.

Kapak falan atmadım yani. Kaçak olarak da çalışmıyorum. Bu forumda muhtemelen o dediklerini yapan bir insan bulamazsın.

Kuyruk acın mı var, neyin var bilmiyorum Mahmut ama birinin fikri neyse zikri de odur. Nefret kusmayı bırak.

Neyse konu Brexit. Kanunlarda değişikliğe gidene kadar şu anki durum korunacaktır.
Emre

New postby mahmutsak » Sat Jun 25, 2016 6:21 pm

Sende kendini her konuda uzman zanneden cok bilmis alayci konusma tipindensin. ulkede degistirseniz hep aynisiniz.

ingiltereden neyin servis ihracaatini yapiyorsun Turkiye"ye mi ? Temizlik hizmetleri , IT hizmetleri , isci olarak calisip hizmet vermeyi istedigin gibi guzel anlamlar yukleyebilirsin.

Ankara anlasmasindaki is yeri acma veya isci olarak calisma yonetmeliklerle verildi. Eger home office gelmenizi istemezse akliniz ve hayalinizin alamadigi engelleri koyabilir, Suresel geciktirme , ek belgeler vs,, burokratik engeller koyar,

Adamlarin insafina kaldiginiz bir durum var. Bu konuda sanslisiniz , adil ve insaflilar. Eger bizde boyle bir durum olsa burokratik engellerden dolayi pes ederdiniz.

Multeci : Savas, dogal afet yani yasamak icin elverisssiz olan bir yerden bir yere giden kisiye denir.
Gocmen ise temelde ulkesinden mutsuz olan , ulkesinde bir seyler degiscegine inanmayip yasamini genelikle ekonomik sebepler uzerinden yeni bir yerde devam ettiren

bunlar benim tanimlarim :) oyle google dan kopyala yapistircilardan degilim.
mahmutsak

New postby Emre » Sat Jun 25, 2016 6:26 pm

Sen de kendine alay ettirecek laflar etme. Neyse. İyi bari. Cümleleri tam kuramasan da tanım yapmayı becerebiliyormuşsun en azından. Senin adına sevindim Mahmut :) O da güzel.

He bir de dip not: Göçmenleri küçük görmeyi de bir an önce bıraksan iyi edersin. Ben de ondan sonra karar veririm. "Ya Mahmut'la alay etsem mi etmesem mi?" diye.
Emre

New postby mahmutsak » Sat Jun 25, 2016 6:35 pm

Amerika , Avustralya , Kanada gocmenlerlden olusan insanlarla kuruldu. Hayalleri vardi , yeniden bir yasanilir ulke yaratmak icin calistilar. ingiltereye gelen gocmenlerin cogu ise buradaki elverisli olan sistemden faydalanmaya geliyor.

Sana durustce cevaplaman icin iki soru ?

1) Ingiltere , Turkiye ile savasa girse . Ingiltere vatandasi oldugunda ( bir cok ankarali anlasmasinin veya gocmenin hedefi bu) ingiliz askeri olarak anavatanina savasmaya gider mi sin ?

2) varsayalim ingiltere ekonomisi cokerse , ulkeyi ayaga kalkindirma cabasina girermisin yoksa arkana bakmadan kacarmisin ?
mahmutsak

New postby mahmutsak » Sat Jun 25, 2016 6:39 pm

Bu arada ingiliz vatandasi olunca edecegin yemini oku bi once

https://www.gov.uk/government/uploads/s ... giance.pdf
mahmutsak

New postby Emre » Sat Jun 25, 2016 6:48 pm

1) Hiçbir devlet için savaşmam. Saçmalığın daniskası. Sen savaşabilirsin çok istiyorsan. Tutan yok.
2) Gerektiği takdirde bir sonraki hedefe yönelirim. Açık ve net.

Savaş karın doyurmuyor Mahmut. Senin kafan biraz karışık. Yada bir troll olarak kendine eğlence arıyorsun. İyice çorba ettin konuları ya.
Emre

New postby mahmutsak » Sat Jun 25, 2016 6:53 pm

o zaman ingiltere vatandaslik seronomisinden once bunu belirtirsin adamlara :)

2. soruda cevabin ilk basta soyledigim olaya geliyoruz ekonomik gocmensin ve bunun icin geliyorsun.

Entegre olmak istemiyorsaniz neden geliyorsunuz ?
mahmutsak

New postby Emre » Sat Jun 25, 2016 7:28 pm

Belirtirim ;)
Evet ekonomik göçmenim bunun için geliyorum. Ve ekonomik göçmen olarak istediğim yere göçerim.
Gayet entegreyim. Ama sen pek entegre değilsin gibi.
Emre

New postby attollos » Sun Jun 26, 2016 7:01 pm

bu sayfadaki yazilarin hepsini okudum ve mahmut, sen haksizsin. seni kiniyorum, ve sana laflar hazirladim.
attollos

New postby mahmutsak » Sun Jun 26, 2016 9:43 pm

attollos wrote:bu sayfadaki yazilarin hepsini okudum ve mahmut, sen haksizsin. seni kiniyorum, ve sana laflar hazirladim.

senin kinaman ve haksiz demen sanki benim umrumda , farkli fikirlere tahammul etmek bu kadar zormu . Hyde Park olayini biraz okuyup arastirin

Sadece dalga , alayla ,hakaretle bir yere varamazsiniz,
mahmutsak

New postby mahmutsak » Sun Jun 26, 2016 9:48 pm

Kendi ulkenizi mahvettiniz bizimkini de mahvetmeyin. Gelmeyin , brexit kararimiz ile bunu netlestiremedik mi ?
mahmutsak

New postby Emre » Sun Jun 26, 2016 10:09 pm

Don't feed the troll.

Öncelikle vatandaşı olduğun ülkenin (ki o da şüpheli) yasalarında ne diyor onu bir oku. Equality & Diversity nedir bir öğren.
Araştırmayı bilmiyorsan da link vereyim ırkçı troll seni:
https://www.gov.uk/discrimination-your-rights

Gelmiş buraya ırkçılık yapıyorsun. Haddini aşma bence. Duracağın yeri bil. O kadar söylüyorum. Kanun var nizam var. Senin kişisel ırkçı fikirlerin kimseyi ilgilendirmiyor. Hele hele böyle bir forumda.

EU Referandumunun daha ne olduğundan bile haberin yok. Saçma sapan konuşuyorsun.

Sod off.
Emre

PreviousNext

Return to Hyde Park