Board index Site Yazıhanesi

Ticari Hizmetler ve İlanlar isimli bir başlık açsak?

Böl, parçala, yönet

New postby jeremyvine » Thu Oct 27, 2016 12:49 pm

@Site Memuru and @Ey Ahali!

Diyorum ki,

Ticari Hizmetler ve İlanlar isimli bir başlık açsak nasıl olur? Bilgi gönüllü olarak bilgi paylaşılan forumlarda genelde ürününü/hizmetini satmaya çalışan insanlar da olur ve bu gayet doğaldır, hatta iyi birşeydir, insanların işi görülür. Hizmet verenlerle birşeye ihtiyacı olanlar buluşur.

Böyle bir başlık açılsın diyorum. Bu forumun kapsama alanına giren hizmetleri verenler duyurularını, hizmetlerine dair web site linklerini, şirketlerinin iletişim bilgilerini burda paylaşsınlar.

Böylelikle bu bilgileri hem merkezi bir yerde toplamış oluruz, hizmet arayanlar konsolide olmuş bir yerden aramanın kolaylığını yaşar. Hem de hizmet verenler diğer başlıklar altında gizli-kapaklı yani Türkiye'deki moda tabirle subliminal mesajlar vererek seslerini duyurmak zorunda kalmazlar. Onu yapan olursa da postları Hizmet Verenler başlığına taşınır ya da silinir.

Ne diyorsunuz? Bu başlık açılırsa moderasyonunda yardımcı olabilirim.
---
jeremyvine

New postby Site Memuru » Sun Oct 30, 2016 8:54 pm

Baslik acma konusunda kisit olan tek bolum vize ile ilgili olan. Karierusmus'ta istediginiz basligi acabilirsiniz.
Site Memuru
Site Admin

New postby jeremyvine » Mon Oct 31, 2016 7:41 am

Site Memuru wrote:Baslik acma konusunda kisit olan tek bolum vize ile ilgili olan. Karierusmus'ta istediginiz basligi acabilirsiniz.

Doğru fakat ticari faaliyetler sadece vize ile ilgili değil. Emlak, vize, ders nakliye, temizlik, tadilat, ders verenler vs. her konuda insanlar Alaturka Londra'nın konusuna/bölgesine giren hizmetlerini yazsalar? Bu sadece vize ile sınırlı değil.

Nasıl yapalım? der Karrierismus'da başlık açmadan önce bunu bir sorayım istedim. Ana Menü'de bir section açsak daha efektif olmaz mı?
---
jeremyvine

New postby Site Memuru » Mon Oct 31, 2016 7:52 am

Efektif derken?
Site Memuru
Site Admin

New postby jeremyvine » Mon Oct 31, 2016 8:09 am

Site Memuru wrote:Efektif derken?

Daha iyi olmaz mı demek istedim, açayım.

Örneğin nakliye ya da tadilat hizmetinin Kariyer/Ankara Anlaşması/Vize ile ilgisi direk yok. Ama Alaturka Londra'yı okuyan biri nakliye hizmeti alabilir. Ev taşıyordur, 3 yıllık uzatma almış biraz daha yerleşmiş yeni bir eve geçiyordur, oraya tadilat lazımdır.

Veya uzun süredir UK'de yaşayan biri (artık vatandaştır) kızına müzik hocası tutacaktır, birisi gelir buraya hizmetini yazar, ondan hizmet alır.

Ya da business ile ilgili muhasabe, danışmanlık vs. direk vize ile ilgisi yoktur, adam hesap-kitapla ilgili detay bişey danışacaktır.

Tüm bu hizmetleri veren kişiler bir ana başlığa şu hizmeti şurda şu şartlarda şu fiyata verebiliyorum diye yazar, burda paylaşır.

Böylelikle hem ticari duyurular bir yerde toplanmış olur hem de hizmet verenler sahte hesap açmak, telkinle post yazdırmak, uğrun uğrun reklam yapmak zorunda kalmaz, bu ve benzer yollara tevessül etmezler.
---
jeremyvine

New postby Site Memuru » Mon Oct 31, 2016 9:22 am

Daha iyi olmaz. Herkesin bir ticari hayati oldugunun farkindayim, ama ticari hayatin baskin olmasini istemiyorum. Yeri geldiginde verdiginiz hizmetten bahsedersiniz, imzanizda sitenizin adresi olur vs bunlara bir sey demiyoruz zaten. Ama bundan fazlasi tadimizi kacirir. Reel hayattan cok farkli degil, hepimiz is konusuyoruz. Sadece is konusanin cok arkadasi olmuyor.
Site Memuru
Site Admin

New postby jeremyvine » Mon Oct 31, 2016 9:45 am

Site Memuru wrote:Sadece is konusanin cok arkadasi olmuyor.

Very true vesselam ;-) Önerimi memnuniyetle geri aldım bu bilge yaklaşımı görünce ;-)
---
jeremyvine

Return to Site Yazıhanesi