Board index Site Yazıhanesi

Forum Üyeleri Nasıl İletişim Kuracak?

Böl, parçala, yönet

New postby eates » Mon Aug 14, 2017 9:23 pm

Neden buraya yaziyorum?

Cunku ozelden ulasamiyorum.. Bu konuda kendinizi hala hakli buluyor iseniz.. Hemen su anda tum paylasimlarimi silin, zehir zikkim olsun verdigim bilgiler..

Silmez iseniz hukuki islem baslatma hakkimi sakli tutuyorum..

Selamlar..
eates

New postby Site Memuru » Tue Aug 15, 2017 9:36 am

2017 Agustosunda Berkecan'a email ustunden yaptiginiz yardimin, mesala 2018 Eylulunde Pelinsu'ya faydasi yok. Yeteri kadar mantikli oldu mu?
Site Memuru
Site Admin

New postby Emre » Tue Aug 15, 2017 3:00 pm

eates bence olaya çok duygusal yaklaşmışsın. Site Memuru'nun tavrı net. Bilginin forumda her zaman ulaşılabilir olmasını istiyor. Ki ben de Site Memuru'nun yaklaşımını faydalı buluyorum. Yanlış bilmiyorsam Aposto attığı şikayet mektubunun bir kopyasını sizlerle paylaşmak istedi. Sonra forumda paylaşmak yerine emaillesmeye karar verdiniz. E ama aposto zaten bu şikayet mektubunu size yollarken, kişisel verileri çıkarıp yollamayacak mı? Kendi aranızda paylaşılması yerine, bu mektubun bir örneğinin forumda olması herkesin faydasına olmaz mı? Bugün sizin verdiğiniz bilgiden diğerleri, öbürgün diğerlerinin verdiği bilgilerden siz yararlanırsınız. Adı üstünde, forum.

Bu extension başlığının ilk sayfalarına bakarsan eğer, sıralı tam liste extension başvurusu evraklarını paylaştım. Ben şimdi misal bunu sadece o dönem başvuranlara email olarak atsaydım, sonradan bildiğim kadarıyla benim listeden hareket edip başvurusunu yapan shadowman ve zeugma bu bilgiye ulaşamayacaktı. Eminim ki onlardan başka çokça insan da o yayınladığım listeden faydalanmıştır. Şimdi eğer sakinleşip tekrar düşünürseniz, diğerlerine yardımcı olacak olan şikayet mektubu örneğinin kişisel bilgiler içermeyecek şekilde forumda yayınlanması herkesin faydasına olacaktır. Bilgi paylaşmaktan korkmayın. Bilgi paylaşıldıkça güzel. Yani burada şikayet mektubu örneği paylaşılıyor diye Home Office veya vergi dairesi peşinize düşmeyecek. Hareketlenmeyi görünce bu konu hakkındaki kendi fikirlerimi paylaşmak istedim.
Emre

New postby Site Memuru » Tue Aug 15, 2017 3:12 pm

@eates
Silimiyorum. Tehditlere de karnim tok. Hodri meydan.
Site Memuru
Site Admin

New postby aposto » Wed Aug 16, 2017 8:22 pm

Emre ve Sitememuru, dogrusu laf dalasi ya da tartisma, kavga hodri meydan falan bu tip seylere ayiracak enerjim yok.

Emre goruslerine saygim var, hatta hakli dahi bulabilirim. Ama Sitememurunun tavri basligi kilitlemek, kilitlerken de cocukca laflar sallayip kapiyi carpmak tavri cok komik basit ve kucuk bir tavir. Ben bu tavira tepkiliyim. Yoksa yanlis buldugu bir sey varsa once soylesin hatta gerekiyorsa o yazismalari silsin ama basligi kilitlemek sence de faydali bir hareket mi bunu anlamiyorum..

Mail olarak atmak hata idiyse katilip konusmaya "beyler burdan paylasin hepimiz ogrenelim" derdin olur biterdi. Mevzuyu buyutup uzatip herkesin faydalanmasini amaciyla basligi kapatmak neresinden tutsan sacma.

Daha da sinirlenip enerji harcamadan iyi aksamlar diliyorum..

Emre wrote:eates bence olaya çok duygusal yaklaşmışsın. Site Memuru'nun tavrı net. Bilginin forumda her zaman ulaşılabilir olmasını istiyor. Ki ben de Site Memuru'nun yaklaşımını faydalı buluyorum. Yanlış bilmiyorsam Aposto attığı şikayet mektubunun bir kopyasını sizlerle paylaşmak istedi. Sonra forumda paylaşmak yerine emaillesmeye karar verdiniz. E ama aposto zaten bu şikayet mektubunu size yollarken, kişisel verileri çıkarıp yollamayacak mı? Kendi aranızda paylaşılması yerine, bu mektubun bir örneğinin forumda olması herkesin faydasına olmaz mı? Bugün sizin verdiğiniz bilgiden diğerleri, öbürgün diğerlerinin verdiği bilgilerden siz yararlanırsınız. Adı üstünde, forum.

Bu extension başlığının ilk sayfalarına bakarsan eğer, sıralı tam liste extension başvurusu evraklarını paylaştım. Ben şimdi misal bunu sadece o dönem başvuranlara email olarak atsaydım, sonradan bildiğim kadarıyla benim listeden hareket edip başvurusunu yapan shadowman ve zeugma bu bilgiye ulaşamayacaktı. Eminim ki onlardan başka çokça insan da o yayınladığım listeden faydalanmıştır. Şimdi eğer sakinleşip tekrar düşünürseniz, diğerlerine yardımcı olacak olan şikayet mektubu örneğinin kişisel bilgiler içermeyecek şekilde forumda yayınlanması herkesin faydasına olacaktır. Bilgi paylaşmaktan korkmayın. Bilgi paylaşıldıkça güzel. Yani burada şikayet mektubu örneği paylaşılıyor diye Home Office veya vergi dairesi peşinize düşmeyecek. Hareketlenmeyi görünce bu konu hakkındaki kendi fikirlerimi paylaşmak istedim.
aposto

New postby aposto » Wed Aug 16, 2017 8:25 pm

Dayanamiyor ve yine yaziyorum..
Su mesaji yazarken su uslubun sebebi ne Sitememuru.. yani karsinda insan degil de alt turden bir yaratik var hissiyle yaziyorsun gibi.
Surda hepimiz birbirimize yardim etmeye calisiyoruz. Benim bugune kadar paylastigim bilgilerin faydasiz oldugunu iddia edebilir misin.
Peki en son kisisel olabilecek bilgileri saklama amaciyla ozelden atmayi dusundugum (yanlissa yanlisligini anlatmissin kendi uslubunla buna da eyvallah) icin basligi kapatmak nedir..
Neyse sen en iyisini bilirsin patron, muhtemelen bu camiada 88 yildir tecruben vardir. Biz kucuk beyinlerimizle seninle laf dalasina girmeyelim hadsizligimi mazur gor.
Saygilar

Site Memuru wrote:2017 Agustosunda Berkecan'a email ustunden yaptiginiz yardimin, mesala 2018 Eylulunde Pelinsu'ya faydasi yok. Yeteri kadar mantikli oldu mu?
aposto

New postby Site Memuru » Wed Aug 16, 2017 8:27 pm

Begenmiyorsaniz gelmeyin. Internette kafaniza uygun baska bjr mecra illa vardir.
Site Memuru
Site Admin

New postby aposto » Wed Aug 16, 2017 8:35 pm

: ) babamin mali diyorsun.. ego kafa yapiyor hocam.. cok yukselme derim.. ben diger unlu ankara anlasmasi ile ilgili forumda paylasiyorum icerikleri.. sen merak etme..
Insanlara fayda saglama cabam senin egonla henuz susturulamadi.. ama dilersen kovala siteden oylesi daha kolayina geliyor galiba..
Site Memuru wrote:Begenmiyorsaniz gelmeyin. Internette kafaniza uygun baska bjr mecra illa vardir.
aposto

New postby orduevi » Wed Aug 16, 2017 8:40 pm

@Site Memuru tepki vermen dogru ama tavrin ve uslubun yanlis.
orduevi

New postby Site Memuru » Wed Aug 16, 2017 8:43 pm

Gercekten anlamiyorum. Sizi ben cagirmadim, bir hukukumuz yok, size bir borcum bir taahudum yok. Ne curetle bana akil veriyorsunuz?

Hosunuza gitmiyorsa hosunuza giden yere takilin. Bunun baska turlusu yok.
Site Memuru
Site Admin

New postby aposto » Wed Aug 16, 2017 8:48 pm

Adam hakli beyler.. adaletsizlige boyun egmek lazim.
Hocam inan tazzigim olsa bakardim bu olayin hukuku nedir diye de.. ben sahsen boyun egerim senin zulmune. Nedir yani hayatimizda bi despot daha oluvermis, cok mu?

Site Memuru wrote:Gercekten anlamiyorum. Sizi ben cagirmadim, bir hukukumuz yok, size bir borcum bir taahudum yok. Ne curetle bana akil veriyorsunuz?

Hosunuza gitmiyorsa hosunuza giden yere takilin. Bunun baska turlusu yok.
aposto

New postby Site Memuru » Wed Aug 16, 2017 8:52 pm

Kisa keselim, Aydin havasi olsun.
Site Memuru
Site Admin

Previous

Return to Site Yazıhanesi