Board index Site Yazıhanesi

Dada_ist bize logo yapti :)

Böl, parçala, yönet

New postby Site Memuru » Wed Jun 20, 2007 10:29 pm

Bir onceki logomuz biraz acemi isiydi, fark etmissinizdir. Dada_ist duruma el koydu ve bize yeni bir logo yapti. Goremeyen ctrl+f5 yapsin.

Isi bilenin hali baska oluyor tabi. Bizim en basta dusundugumuz ve fakat uygulayamadigimiz seyi nerede ise sifir yonlendirme ile hayata gecirdi. Ellerine saglik diyor ve cok tesekkur ediyoruz.

Dada_ist icin 3 kere:

YASA! YASA! YASA!
Last edited by Site Memuru on Mon Feb 04, 2008 10:23 pm, edited 1 time in total.
Site Memuru
Site Admin

New postby mindbender » Wed Jun 20, 2007 11:38 pm

eglenceli olmus, eskisini bilmiyorum ama , tebrikler :)
mindbender
ROGER WATERS

New postby davsan » Thu Jun 21, 2007 9:38 am

Site Memuru wrote:Bir onceki logomuz biraz acemi isiydi, fark etmissinizdir. Dada_ist duruma el koydu ve bize yeni bir logo yapti. Goremeyen ctrl+f5 yapsin.

Isi bilenin hali baska oluyor tabi. Bizim en basta dusundugumuz ve fakat uygulayamadigimiz seyi nerede ise sifir yonlendirme ile hayata gecirdi. Ellerine saglik diyor ve cok tesekkur ediyoruz.

Dada_ist icin 3 kere:

YASA! YASA! YASA!

muhtesem olmus hakkaten, eline saglik Dada_ist. hcho'nun da dedigi gibi bizimki acemice bi seydi, sen super anlamissin ne yapmak istedigimizi ve siir gibi de yapmissin! ellerine saglik. mutesekkirirz :)
davsan
BAŞKAN

New postby dada_ist » Mon Jul 02, 2007 7:19 pm

Sevgili Davsan ve Site Memuru

Epeydir AlaturkaLondra forumunda sadece okuyup cikiyor, bazende browserda unutup ise daliyordum. Bir musterimin bitmek bilmez zirt pirt fikir degistirmeleri yuzunden oturupta iki satir yazamadim bagislayin dostlar ^_^
Cok tesekkur ederim guzel sozleriniz icin, nacizane elimden gelenin en iyisini yapmaya calistim soz konusu iste. Davsan baskanimizin sempatik fikrini birazcik tatlandirayim istedim Kraliyet taci vs'siyle. Maamut Abi cizilen ilk karaktere sadik kalinarak Photoshop'ta yeniden cizildi. Siyah beyaz yaptigim bu calismayi renklendirmeyi dusunuyorum yakinlarda. Birde baska bir isteginiz varsa soyleyin arkadaslar seve seve yaparim. Benim icinde buyuk bir zevkti hazirlamak. AlaturkaLondra icin hep beraber.

^_^

Yasa! Yasa! Yasa!
dada_ist

New postby Site Memuru » Mon Jul 02, 2007 7:31 pm

Sagolasin Dada_ist, eksik olma. Bu kadar mesgulsun, seni daha fazla yormak istemeyiz.
Zaman icinde aklina bir fikir gelirde birseyleri degidtirmek istersen sitede, basimizin ustunde yeri var. Onun harcinde senden birsey isteyecek yuzumuz yok :)

Tekrar cok tesekkurler.
Site Memuru
Site Admin

New postby dada_ist » Mon Jul 02, 2007 7:38 pm

Aa

Olur mu site memurum ne demek ^_^ ihtiyaciniz oldugunda her zaman beklerim efenim. "DADA_ist suraya bisi yapalim" deyin yeter, "sunu soyle yapalim" diyin oda yeter... Maksat AlaturkaLondra muhitini guzeelll kilmak, ruhuna yarasir gorsellikler ortaya cikarmak degil mi efenim.

:^)
dada_ist

New postby starfish » Wed Sep 26, 2007 10:59 pm

20 poundluk banknot un ustunde Kozalak, kafasinda da kraliyet taci :)) cok iyi tebrikler...........:)
starfish

New postby davsan » Sun Dec 16, 2007 11:15 pm

logo degismis??? hediyeler kime??? :)
davsan
BAŞKAN

New postby MmarlonN » Sun Dec 16, 2007 11:49 pm

Google misali logoya günün anlam ve ehemmiyeti üzerine eklentiler. Güzel olmuş.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby asliy » Fri Oct 03, 2008 1:48 am

Logo gerçekten çok hoş, aslında google da olduğu gibi birkaç ayda bir yada senede bir değiştirilmesi fikri sanki kulağa hoş geliyor gibi.
asliy

New postby dada_ist » Fri Oct 03, 2008 3:51 pm

Asliy yorumu yaptigin basliktaki sozkonusu logo benim sadece revize ettigim forum logosunun eski versiyonudur. "Google" logo konsepti ve konumuyla apayri bir konu. Milyonlarca insanin kullandigi bir hizmet ve kurum. Elbette logolarini cazip aktivitelerle "doodle 4 google" gibi katilimcilarla guncelleyerek temiz, beyaz, anonim, sayfalarini ekranin diger tarafindakine karsi anlamli ve ozgun kilacaklar. Herkesin dunyasina/kalbine ulasmak icin ozel gunleri ve bayramlari kisisellestirmek marka bazinda hedefleri zaten. Daha gecen gun 15 yasinda bir ogrencinin illustrasyonunu gordum mesela bu "marka bagimliliginin ve askinin" indigi yas sinirini gosterir. Alaturka Londra forumu icin bence grafik soylemde ve marka baglaminda -bilinirlik -taninirlik -ozgun kimlik/karakter -hatirlanma vb gibi unsurlari dikkate almali. Senede bir degistirmek gibi veya ayda bir degistirmek gibi bir oneri bu durumda gorsel olarak kafa karistirici bir hale gelebilir.
dada_ist

New postby asliy » Fri Oct 03, 2008 9:23 pm

@dada_ist
Ben arada bir değiştirilmesinin güzel olabileceğini belirtmek istemiştim. Tabii ki bu durum size mantıklı gelmeyebilir.
Bu sadece benim fikrimdi. Bahsettiğim yöntemin kafa karıştırmaktan çok görsellik olarak hoş olacağını düşündüm.
Karışıklık yaratacağı konusuna katılmıyorum. Bence bir sitenin akılda kalması-hatırlanması bence birtek logoya bağlı değildir.
Süper bir ekiple ve insanların tavsiyeleriyle bu
sitenin güncelliği hiç kaybolmayacaktır ve her daim akılda kalacaktır diye düşünüyorum.
asliy

New postby dada_ist » Fri Oct 03, 2008 9:55 pm

http://www.alaturkalondra.com/forum/viewtopic.php?t=243 asliy once bu basligi gormende fayda var nacizane Logo tasarimi mevzuuna -eski- basliktan girmissin...
dada_ist

Return to Site Yazıhanesi