Board index Site Yazıhanesi

dada_ist bize logo yapti - vol 2

Böl, parçala, yönet

Hangi logoyu kullanalim?

Poll ended at Tue Jan 29, 2008 6:38 pm

Eski logodan devam
3
25%
Yeni logo daha guzel
9
75%

Total votes : 12

New postby Site Memuru » Mon Jan 28, 2008 6:38 pm

Sanatsiz kalmis forumun hayat damarlarindan biri kopmus demektir. Forumumuzun hayat damari dada_ist bize bir logo daha yapmis. Site Memuru yatiyor, kullanicilar calisiyor. Lukus hayat, oh ne rahat...

Oylariniza sunuyorum, hangisini kullanalim?

Eski logo:
Image

Yeni logo:
Image
Last edited by Site Memuru on Thu Oct 02, 2008 12:21 pm, edited 4 times in total.
Site Memuru
Site Admin

New postby Flavio Briatore » Mon Jan 28, 2008 6:44 pm

Yeni logo daha güzel,daha renkli ama Pala bıyığın üstündeki gözler daha sert olsa daha iyi olabilir,yada pala bıyığa o gözleri yakıştıramadım :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Jan 28, 2008 7:24 pm

yeni logo güzel olmuş aslında, ama flavio nun belirttiği göz pala bıyık kombinasyonuna bende takıldım biraz. fakat, eski logonunda tadından yenmez harika bir çalışma :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby davsan » Mon Jan 28, 2008 8:15 pm

ben ozellik de goz-palabiyik ironisini sevdim. bence de gozlerde biraz disilik seziliyor ama iste o kismi bence cok Turk olmus! yani bizim kabadayilarimiz da aslinda biraz feminen degil midir?

"aLa" kisminin goz&burun olarak kullanilmasi favicon'da da var (bilmeyenler icin favicon: bilgisayarda actiginiz pencerenin sol ust kosesindeki kucuk logo). benzeri bir bicimde, ana sayfadaki logo&background'la da cok uyuyor bence- "alaturka" turk imgeleriyle yapilmis, "londra" ingiliz ciddiyeti ve 'tube'uyle. bilmiyorum, ben yeni logoyu cok basarili buldum. ellerine saglik dada_ist!

ama eski logomuzun da pabucunu dama atmaya gonlum el vermiyor- mahmut abi bi'tane yani :) 1 yildir basimizdan eksik olmadi sagolsun : ))
davsan
BAŞKAN

New postby dada_ist » Mon Jan 28, 2008 8:58 pm

Arkadaslar yorumlariniz icin cok tesekkurler. Hcho, cok tesekkur ederim guzel sozlerin icin. :)

@ davsan favicon anlasilamayacak kadar kucuk oncelikle oradan herhangi bir impulse alamadim bu konsepte dair. Aklin yolu birdir derler. :) Sonucta ayni noktaya gelmisiz.

::: Alaturka Pasa, Alaturka Abi veya Alaturka Ustad :::
Ben oncelikle nasil ilerledim onu acmak istiyorum. Alaturka Londra'yi grafik olarak gorsellestirmek ve bunu yaparkende "Marka" baglamindan yola devam etmek istiyordum. Tasarimi yaparken Forum'u kisilestirmeye ve birtakim karakter ozellikleri varsaymaya gayret ettim. Cikis noktalari olarak sayabilecegim degerler;
eril agirlik vurgusu -> palabiyik,
elestiri, yorum veya bilgelik -> kas ve göz ile bilmis ifade, (forumun onemli fonksiyonlarindan yani varlik sebeplerinden biri. -Yol gosteren ve akil veren bir Alaturka Ustad var karsimizda.)
turka -> kaligrafi ve husnu hat anistirmasi ,
Londra -> Underground anistirmasi ve multi colour/multi national gokkusagi ile Eric Gill'in tasarladigi ve neredeyse Ingilterinin ulusal yazi karakteri denebilecek Gill Sans'in kullanimi...
------------
Yaklasik 1 ay kadar once kagit ustunde kopseptini karaladigim bu fikri ancak bugun uygulayabildim. Amacim biraz daha sade, vektorel ve espri gucunu yitirmeden yeni bir karakter yaratmakti site icin. Sevmedigimden degil, yarin bir gun tisort uzerine veya fincan uzerine baski yapma ihtiyaci duyulur derken eski logomuz Mahmut abi'nin uygulanmasi bu baglamda problem yaratabilir diye dusunmusumdur hep nedense...

Ha bu arada, bir fikrim vardi ben de nacizane gorsellestirerek bir oneride bulundum. Ustte nasil bir mantik izledigimi de acikladim. Elestiri ve yorumlariniza acigim arkadaslar baska gorsel onerileri olan varsa da buyursun tabi :)

saygilar
dada_ist

New postby davsan » Mon Jan 28, 2008 9:13 pm

ben de dunyaca unlu sanat elestirmeni oldugumdan degil tabi arkadaslar, kendimce bi yorum uydurdum :p dada_ist'in yazdiklarina bakinca, 5%i falan tutturmusum :((

gidecek cok yolum var.... bi el ver dada_ist!

yeri gelmisken: bir kez daha ellerine saglik! supppper!
davsan
BAŞKAN

New postby dada_ist » Mon Jan 28, 2008 9:16 pm

:D davsan baskan cok tesekkur ederim bu guzel yorumlarin icin.
dada_ist

New postby mindbender » Tue Jan 29, 2008 9:44 pm

guzel olmus :) sadece ilk gordugum anda Londra yazisindaki renk secenekleri bana google`i hatirlatti

tebrikler tekrar
mindbender
ROGER WATERS

New postby MmarlonN » Wed Jan 30, 2008 1:45 pm

Çok güzel olmuş tebrikler. Ben çok beğendim, "alaturka" mantığını hem yazı karakteri hem de kültürel açıdan, "londra" olayını da hem yazı hem de renk olrak çok güzel aktarmış.

Tebrikler.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby dada_ist » Wed Jan 30, 2008 2:10 pm

Cok tesekkürler yorumlarin icin MmarlonN :) begenmene sevindim.
dada_ist

New postby coskan » Wed Jan 30, 2008 3:38 pm

yazidaki renk cumbusu haric begendim

ama zatne ben yanar doner web sitelerini de sevmiyorum :)

sadelilk duskunlugumden diye dusunuyorum
coskan

New postby Site Memuru » Mon Feb 04, 2008 9:41 pm

Hem forumda hem anasayfada logoyu degistirdik. Biraz kuculttum, umarim bozmamisimdir.

Kanaatimce renk uyumu ile falan sahane oldu. Dada_ist'e bir kere daha tesekkurler. Tasarimci arayan da baska yere bakmasin.

Vatana, millete ve kraliceye hayirli olsun.
Site Memuru
Site Admin

Return to Site Yazıhanesi