Board index Site Yazıhanesi

Bir gece ansizin herseyi degistridik

Böl, parçala, yönet

New postby attollos » Tue Mar 10, 2009 9:31 am

ya ben her login oldugum da okumadigim yeni topic iceren forumlar bole alev alev oluyodu o ozelligi acmanin bir yolu var mi ?
attollos

New postby baris » Tue Mar 10, 2009 9:55 am

Sag ust kosede

View unanswered posts
View active topics
View new posts
View your posts

var.
Tikla takil derim, eski sekilde kurcalamasi biraz zor oluyor.
baris
ROGER WATERS

New postby Site Memuru » Tue Mar 10, 2009 11:52 am

Turkce karakter meselesini SQL zoru ilen hallettik. En azindan postlar, basliklar ve kullanici isimlerinde.

@attollos
Once Baris gibi dusunmustum ben de fakat haklisin, goz tek hamlede neyin yeni oldugunu gormek istiyor. Yapacagiz birseyler en kisa zamanda.
Site Memuru
Site Admin

New postby HSAG1D » Tue Mar 10, 2009 9:08 pm

eski formatta, bir topic'de benim okumadigim yeni bir mesaj varsa sari bir ikonla gosteriyordu. Yeni formatta o ikonu goremiyorum (belki de chrome yuzundendir) ve yeni mesajlarin oldugu topic'leri ancak tarihlere bakarak anlayabiliyorum ki bu da oldukca zahmetli.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby Site Memuru » Tue Mar 10, 2009 11:18 pm

@atollos, HSAG1D

Okunmamis baslik varsa mesaj sayisi kirmizi olacak sekilde degistirdim.Isinizi gorur sanirim.

@Flavio
Ic ice girmis okunmuyor demistin. Fontu biraz buyuttum, ana sayfa ve bolum sayfalarini biraz degistirdim, daha uyumlu hale getirdim. Daha okunabilir olmustur diye umuyorum.
Site Memuru
Site Admin

New postby Flavio Briatore » Wed Mar 11, 2009 1:01 pm

Şimdi vakit bulmuşken yazayım...

Öncelikle hep genel forum şablonuna alıştığımız için bunu yadırgıyoruz ki bu phpbbnin 2'den 3'e geçtiğinde yaşadığımız yadırgamanın aynısıydı.Yani alışık olduğumuz formatta örneğin tarih sağdayken sola geçtiğindeki gibi...

Bu yüzden bence forumu biraz daha forum şablonuna benzetmemiz daha iyi olabilir.Ne olabilir ?

-Forumda herşey yazı olduğu için ayırt etmek zor oluyor.Font büyüklüğü ve renkle çözüleceğini sanmıyorum.Biraz icon,resim ve tablo şablonu kullanırak bu gruplandırmanın yapılabileceğini düşünüyorum.

-Yine topiklerde gösterilen yerlerde son yazılan posta gitmek için bir link mutlaka olmalı,yoksa topiğe tıklayıp ilk sayfadan son sayfaya gitmek gibi fazlandan bir hareket yapmak lazım.

-Topiklerde yeni yazılmış içeriklerin topiklerde fontu bol olarak belirlenmesi lazım.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby Site Memuru » Wed Mar 11, 2009 1:21 pm

Icon ve resimi arttirmayi dusunmuyorum. Yukarida dedigim gibi ilk goruntuden kullanicinin forum gezdigini anlasilmasini istemiyorum.

Basliklardaki mesaj sayisina tiklandiginda varsa ilk yeni mesaja, yoksa son mesaja gidiyor. Dun aksam saatlerinde devreye aldik bunu.

Bol fonttan kasit nedir?Toplam mesaj sayilari o baslikta eger yeni mesaj varsa kirmizi gozukuyor. Bu tip birsey mi?
Site Memuru
Site Admin

New postby Flavio Briatore » Wed Mar 11, 2009 1:22 pm

Başkan bir çalışma yaptım daha iyi örneklemek için..
(Tabi bu ilk sayfadaki görünüm için...)

Ne düşünüyorsun ?

http://img222.imageshack.us/img222/7393/alaturka.gif
Last edited by Flavio Briatore on Wed Mar 11, 2009 1:28 pm, edited 2 times in total.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby Site Memuru » Wed Mar 11, 2009 1:26 pm

Dedigim gibi tablo kullanmayi istemiyorum pek.

Onun disinda kalin font yerine mesaj sayisi rengi ile veriyoruz yeni mesaj oldugu bilgisini. Ama kalin font daha iyidir teamulu varsa ona geceriz.
Site Memuru
Site Admin

New postby Flavio Briatore » Wed Mar 11, 2009 1:28 pm

şimdi aklıma geldi.Belki iki forum olur aynı veritabanı aynı içerik

biri ana sayfada olur diğeri
http://www.alaturkalondra.com/forum2/
gibi olabilir isteyen sade versiyondan girebilir,isteyen eski halindeki foruma girebilir.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby Site Memuru » Wed Mar 11, 2009 1:31 pm

Soyle yapabiliriz, eger bir phpbb3 style olarak hazirlayabilirsen, siteye yukleriz, isteyen istedigini secer.
Site Memuru
Site Admin

New postby Flavio Briatore » Wed Mar 11, 2009 1:37 pm

Yok başkan o işler beni aşar ama phpbb3'ün başka styleını seçebiliriz...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby baris » Wed Mar 11, 2009 2:16 pm

Bu fikir alisverisleri surerken ben alistim bile yeni haline.
Diger forumlardan icerik olarak farkli, goruntu olarak farkli olmasi da bence cok yakisti.
baris
ROGER WATERS

New postby honest » Wed Mar 11, 2009 2:17 pm

Öncelikle değişiklik arayışlarınızda başarılar dilerim..

Değişiklikten sonra beni etkileyen bir durum hakkında bilgivermek istedim..Bir gecede ansızın nikimin altında ROBERT PLANT yazısı belirdi.

Adamı araştırdım ama benimle bi bağlantısını bulamadım..Bikaç gündür bekliyom belki ansızın gider diye ama hala orda..?
honest
ROBERT PLANT

New postby Site Memuru » Wed Mar 11, 2009 2:19 pm

Onlar otomatik ranklerimiz, degisiklikle alakasi yok, uzun suredir varlar...111i gecince ROBERT PLANT oluyrosunuz. 333 ve 999'da baska isimler. Britanya'nin buyuk muzisyenlerine selam cakiyoruz.
Site Memuru
Site Admin

PreviousNext

Return to Site Yazıhanesi