Board index Site Yazıhanesi

Vize hakkında sorum spam olarak işaretleniyor

Böl, parçala, yönet

New postby korsan » Thu Jun 07, 2012 5:02 pm

Merhaba,

Vize hakkındaki sorumu der Karrierismus bölümüne yazmak istiyorum. 3 kere denedim üçünde de spam olarak işaretlendi.

Aynı soruyu Sınır tanımayan çalışanlar örgütü altında başkasının açtığı bir konu altında da sormuştum. Bu sebeple mi spam olarak işaretleniyor? Evet ise başkasının konusunun altına yazma sebebim o bölümde yeni konu açılmamasıydı.

Saygılar,
Kaan
korsan

New postby Site Memuru » Thu Jun 07, 2012 5:07 pm

Vize hakkindaki sorunuz kariyer ile ilgili olmadigi icin tasiniyor.

Vize bolumunde baslik acilmasina izin vermiyoruz cunku ilgili bilginin tek konuda toplanmasini istiyoruz. Kisiye ozel konu acilmasini istemiyoruz.
Site Memuru
Site Admin

New postby korsan » Thu Jun 07, 2012 6:20 pm

Anlıyorum ama güzel bi forum kullanımı olmuyor ki.

Benim sorum konu başlığından farklı.
korsan

New postby Site Memuru » Thu Jun 07, 2012 7:21 pm

O kadar da farkli degil. O topik iyidir.
Site Memuru
Site Admin

New postby korsan » Thu Jun 07, 2012 7:56 pm

Neyse anlaşılıyor ki amaç insanlara yardım değil ego tatmini.
korsan

New postby Site Memuru » Thu Jun 07, 2012 9:15 pm

Oyle. Begenmiyorsaniz gule gule.
Site Memuru
Site Admin

New postby ilkerse » Fri Jun 08, 2012 10:04 am

Bu ara cok SPAM basligi gorunce merak edip tum mesajlari okudum. Yeni uye arkadaslar; baslik sayisi cok olunca forum cok daginik bir hal aliyor. Forumda amac bireysel soru(n)larin irdelenmesi ve bircok kisinin cozumlerden yararlanmasi. Sonucta burasi kisiye ozel danismanlik hizmeti verilen bir platform degil. Site Memuru; Forumu oldukca basarili yonetiyorsunuz ve sizi taniyanlar eminim kisa yorumlarinizi ve vurgularinizi dogru sekilde algiliyorlar. Ancak tecrubesiz uyeler icin uslup biraz ofansif oluyor. Nacizane gorusumdur...
ilkerse

New postby abbulu » Mon Jun 11, 2012 9:11 am

ilkerse wrote:Bu ara cok SPAM basligi gorunce merak edip tum mesajlari okudum. Yeni uye arkadaslar; baslik sayisi cok olunca forum cok daginik bir hal aliyor. Forumda amac bireysel soru(n)larin irdelenmesi ve bircok kisinin cozumlerden yararlanmasi. Sonucta burasi kisiye ozel danismanlik hizmeti verilen bir platform degil. Site Memuru; Forumu oldukca basarili yonetiyorsunuz ve sizi taniyanlar eminim kisa yorumlarinizi ve vurgularinizi dogru sekilde algiliyorlar. Ancak tecrubesiz uyeler icin uslup biraz ofansif oluyor. Nacizane gorusumdur...

+1
abbulu
ROGER WATERS

New postby Site Memuru » Mon Jun 11, 2012 10:38 am

Uslup konusuna bir aciklama getirmek isterim. Onumde 2 secenek var:

1) Herkes buraya uye olsun. Yazilip cizileni surekli modearsyon altinda tutayim.
2) Buraya olgun, akli basinda insanlar uye olsun. Moderasyon ile cok ugrasmayayim.

Kosullar secimi benim icin yapiyor. Is yogunlugu, seyahatler falan derken 2. secenek disinda bir sansim yok.

Akli basinda olmayan kisileri elemek icinse "gercek hayatta yapmayacagi seyi burada yapiyor mu?" filtresini kullaniyorum.

Gercek hayatta yeni bir gruba dahil oldugumuzda once biraz gozlemleriz, isleyisi tartariz, ondan sonra konusmaya baslariz. Forumda da bunun yapilmasini bekliyorum. Bunu yapmayan kisilerin daha sonra baska sekillerde tatsizlik cikardiklari da tecrube ile sabit. Ornegi de yukarida mevcut.

Basliga attigi 3. mesajda ego tatmini denmis. Yeni tanistiginiz birine 3. cumlenizde bu lafi sarf eder misiniz? Mumkun degil. Alttan almis olsam bu arkadas buyuk ihtimal baska bir konuda baska bir kullaniciya agir bir laf edecek tadimizi kaciracakti. Boyle yaparak hizli bir sekilde kendisini degerlendirmis olduk ve eledik.
Site Memuru
Site Admin

Return to Site Yazıhanesi