Board index Site Yazıhanesi

Zevzekliğin lüzumu yok??

Böl, parçala, yönet

New postby olamalam2 » Tue Oct 23, 2012 7:48 am

Selam site memuru,

Bu sabah hesabımın deaktif olduğunu farkettim. Alla alla, ne alaka dedim.
olamalam2'yi açtım, girdim baktım son 3 mesajımın silindiğini gördüm. Silinen mesajım bana cevap veren bir arkadaşa teşekkür mesajı. 3 mesajımın da admin tarafından silindiğini farketmemiştim. telefondan bazen yazdığım postlar bağlantı kesintisi nedeniyle kaydedilmeyebiliyor. Ben de cevabının gitmediğini görünce 3 kere teşekkür mesajı attım.

Sonra ilk mesajımın "içeriksiz" diye silindiğini farkettim bu sabah. Oysaki bu sitede insanlar birinden bir yardım alınca teşekkür ediyor. Bu sıkça yaşanan bir durum. Bunun sakıncalı bir davranış olduğunu bilmiyordum.
ikinci mesajımın silinme açıklaması daha da kabaydı: Zevzekliğin lüzumu yok!
Nasıl yani??

üçüncü mesajımda da "buraya kadarmış" yazılı, yani hesabım deaktif edilmiş. Birine teşekkür mesajı yazmak üyeliği deaktif edecek kadar sakıncalı bir davranış idiyse bana bunu bir şekilde bildirebilirdi.

Bence site memuru bu lüzumsuz davranışından biran önce dönmeli ve eski hesabımı yeniden aktive etmeli. Teşekkür mesajları problem oluşturuyorsa ayrı bir başlıkta teşekkür mesajlarının sakıncalarına değinebilir, üyelerden bunu yapmamasını isteyebilir.

olamalam
olamalam2

New postby Site Memuru » Tue Oct 23, 2012 8:44 pm

Forumu kurallara gore degil teamullere gore yonetiyorum. Simdiye kadarki uygulamalari 4 senedir forum uyesi olmaniza ragmen takip etmemissiniz, sizin durumunuza uyanlari ozetleyeyim:

1) Sinir tanimayan calisanlar bolumunde konu ile ilgisi olmayan mesajlari gordukce siliyoruz. Tesekkur, tebrik, iyi dilek farketmiyor... Burada amac o basliga sizden 1 sene sonra ihtiyac duyan bir kisiye mumkun olan en kilciksiz sekilde bilgiyi vermek. Haliyle sizin nezaketiniz sonradan gelen bu arkadasin umrunda degil.

2)Soz konusu teamulleri bilmemeyi ancak kullanicinin ilk gunlerinde hos goruyoruz. Uzun suredir forumu kullanan kisilerin teamulere uymamasini kasti ihlal olarak yorumluyorum. Buna ragmen size yerteri kadar uyari da yapmisim.

3) Tek bir ceza var; uyeligin sonlandirilmasi. No post falan bunlarla ugrasacak vaktim yok. Verdilen cezayi da katiyen geri almiyorum.

Sonuc olarak: Internet buyuk mecra, burasi size uygun degilmis, siz buraya uygun degilmissiniz. Uzatmayalim, siz kendinize baska yerler bulun, burasi da sizsiz devam etsin.
Site Memuru
Site Admin

Return to Site Yazıhanesi