Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Fri Mar 16, 2018 12:33 pm

Ankara Antlaşması indefinite başvuruları kaldirilmis! Yeni policy bekleniyormuş.
orduevi

New postby kismetseolsun » Fri Mar 16, 2018 12:44 pm

Diger immigration kurallari neyse ona basvurun diyecekler. 2k+ adam basi basvuru ucreti de cabasi...

Yarin birgun komple ECAA yi iptal ettik de denebilir du bakalim daha basvuruyu tamamlayamadik...
kismetseolsun

New postby rbayrakoglu » Fri Mar 16, 2018 12:54 pm

kismetseolsun wrote:Diger immigration kurallari neyse ona basvurun diyecekler. 2k+ adam basi basvuru ucreti de cabasi...

Yarin birgun komple ECAA yi iptal ettik de denebilir du bakalim daha basvuruyu tamamlayamadik...

her yazılan yazı tahminden öte değil aslında..bu yeni duruma pozitif bakan da var. ben dahil.1 forumdan alıntı, yorumu yapan Uk de muhasebeci benimde bplanımı okuyan kişi:
_________ muge alev Hanim, umit tacirligi gibi alinmasin lutfen, beni taniyanlar oyle birisi olmadigimi cok iyi bilirler, hatta bu guruptaki bir cok kisi de bunu destekleyeceklerdir. Simdi, konuyla ilgili sunu eklemeliyim, sonunda ILR olanagi cok azaltildigindan,ECAA basvurularina aslinda daha olumlu yaklasacaktir home office. Cunku basvuru yapan kisiler ILR alamayacagini (en azindan ECAA yoluyla) bildikleri halde bu yolda business kurup islemlerini yapiyorlarsa, gercekten de bu isi yapacagina inananiyorlardir dusuncesi dogacaktir home office yetkilisinde. Dolayisiyla basvuruyu olumlu cevaplamak yonunde tercihlerini kullanabilirler.
aynı kişinin 2.yorumuda şu: Business gibi gözüküp aslında bir yerde çalışanların önünü kesici bir hamle olmuş. Ama kendi işini hakkıyla yapanlar için bir farklılık yok anlaşılan. Ve aslında en güzeli, brexit sonrası için olumlu sinyaller var, yani ecaa devam edecek gibi.
rbayrakoglu

New postby rbayrakoglu » Fri Mar 16, 2018 1:00 pm

ayrıca bir sorum olacak herkese. hesabımda gösterdiğim para başvuru sonuçlanana kadar kalmalı mı? yoksa başvuruyu yaptıktan sonra hesaptan kullanılabilir mi? ikinci bir kontrol oluyor mu?

bu ve benzer forumlarda 2. defa banka dökümü istendiğini okudum. bence parayı çekmek yanlış hareket.
rbayrakoglu

New postby kismetseolsun » Fri Mar 16, 2018 3:52 pm

Pozitif olarak bakma durumu dediginiz gibi ilk ve otesineki uzatma basvurulari icin belki bir ihtimal dusunulebilir. Ancak ben Ingilizlerin prosedurel yaklasimlarini etkileyecegini, ya da basvuru sonuclandirirken akillarinin bir kosesinde olacagini dusunmuyorum. Prosedur kabul ret gerekceleri neyse oradan devam edeceklerdir diye tahmin ediyorum

2. yorumu ise aslinda IT sektorunde bir aday olarak benim tum planlarimi olumsuz etkiliyor... Cunku genel olarak yapilan contractor olarak calismak ve sureyi doldurunca permanente gecmek, acik olarak durum bu. Bu baglamda permanente gecmek en azinda ECAA tabanli olarak ortadan kalktigi icin, diger immigration yontemleri denenebilirse denemek gerekecek...

Bir ihtimal, antlasmanin boyle yorumlanmasinin kamu yarari olmadigi icin dogru olmadigi ve acilacak bir karsi dava ile bu kararin iptali. Ama cok cok kucuk bir ihtimal. Turkiye hukumetinin girisimde bulunmasi, belki huhuk burosu araciligiyla buna karsi bir hamle yapmasi, ama hosgeldin polyana diyenleri duyar gibi gibiyim...
kismetseolsun

New postby orduevi » Fri Mar 16, 2018 4:01 pm

@kismetseolsun 3 yillik vize alanlara Home Office sureniz bitince ILR'a basvurabilirsiniz mektubu gonderiyor. Bu kazanilmis hak demek ve kanıt. Ancak kimse bireysel olarak dava acmaz. £50K - £150 arası masraf, avukat parası, temyizi vb. cok pahalı. Bizim hükümet devreye girebilir ve vatandaşları icin bu davanın masraflarını üstlenebilir. Kazanilan hak kaybedilmez evet ama bunun icin savaşmak lazım ve o güç bizde yok.
orduevi

New postby kaiko » Sat Mar 17, 2018 7:17 pm

burda değil ama vize almış kimi kısa kimi 3-5 yıldır UK de olan sinamacılar var. en az 5-7 kişi var. Facebook üzerinde bir grubumuz var reklamcılık üzerine oradan biliyorum.[/quote]

Merhaba @rbayrakoglu, bizde ankara anlasmasina basvurmak icin hazırlanıyoruz ve reklam ajansında calisiyoruz, facebook grubunuz İngiltere'ye giden ve reklam uzerine calisanlar yanlıs anlamadıysam? Facebookta nasıl bulabiliriz?
kaiko

New postby kismetseolsun » Sun Mar 18, 2018 4:04 pm

Arkadaslar merhaba,

IT Yazilim Danismanlik sektorunde, contractor joblar 1/10 oraninda az diye biliyorum. Peki permanent joblara girmek orada daha mi zor acaba? Misal esim de yazilimci, o permanet calisir bizim sirket isleri cok tikirinda gitmese de idare ederiz diye dusunuyordum ama permanent islere girmek zorsa bu planlar zorlasir tabi. Tecrubesi olanlar paylasirsa sevinirim. Tesekkurler.
kismetseolsun

New postby orduevi » Sun Mar 18, 2018 11:07 pm

kismetseolsun wrote:Arkadaslar merhaba,

IT Yazilim Danismanlik sektorunde, contractor joblar 1/10 oraninda az diye biliyorum. Peki permanent joblara girmek orada daha mi zor acaba? Misal esim de yazilimci, o permanet calisir bizim sirket isleri cok tikirinda gitmese de idare ederiz diye dusunuyordum ama permanent islere girmek zorsa bu planlar zorlasir tabi. Tecrubesi olanlar paylasirsa sevinirim. Tesekkurler.

Sen contractor olarak is bulmazsan şirketin zarar gösterir. Esin cok iyi para kazansa bile vizene etkisi olmaz.
orduevi

New postby nurbanuh » Mon Mar 19, 2018 6:43 am

merhaba arkadaşlar,
şubat ayında vize alan bir arkadaşımız, cevap mektubunda sürecin 10 yıla çıkacağına dair bir cümle olduğundan bahsetmişti. bizim israrlarımıza rağmen de tam cümleyi paylaşmamıştı. son dönemde vize alan arkadaşlar, cevap mektubunda buna benzer bir cümle ile karşılaştınız mı? şu indefinite olayı olunca aklıma geldi de. acaba o zamandan işaretlerini vermişler miydi diye düşünüyorum.

malitekin wrote:Merhaba

20 Kasım basvurumuz dün olumlu olarak sonuçlandı.

Vize 22 Ocaktan itibaren başlıyor

Çocuğumuzun pasaportunu Pazartesi alacağız.

Evrakta bir şey gözüme takıldı, sürecin 10 yıla çıkma gibi bir durumundan bahsediyor gibi bununla ilgili bilgisi olan varmı

Bir de 1 aylık vizemizde herhangi bir tarihte gitmemizin bir sakıncası olur mu?

Bazı işlerimizi hallettikten sonra gitmek istiyoruz
nurbanuh

New postby kismetseolsun » Mon Mar 19, 2018 8:54 am

@orduevi evet haklisin vize icin sikinti olur, bunu forumdan da okumustum. Demek istedigim iyi kotu buluruz insallah da, esim permanent job bulamaz ise orasi maddi anlamda sikinti olacak. Permanent is bulmak, bu baglamda zor ise (AA ile gelmis kisinin dependanti olmak belki kac yil kalacaginin kesin olmamasindan ya da permanent joblara UK vatandaslarinin tercih ediliyor olmasindan ya da UK is tecrubesi olmayanlar icin permanent is bulmanin zor olmasi gibi nedenlerden oturu) acaba sirketi ortak mi kurup ikimizin de contractor islere yonelmesi daha mi mantikli olacak burada takildim.

Esiyle yazilim sektorunde olanlar varsa nasil yaptilar dependant olup permanent joblarda sorun yasadilar mi acaba?

Tesekkurler.

Not: bunu bir arkadasimin ILR almasindan sonra permanent job bulamadigini soylemesi uzerine dillendirdim.
kismetseolsun

New postby rbayrakoglu » Mon Mar 19, 2018 1:20 pm

kaiko wrote:burda değil ama vize almış kimi kısa kimi 3-5 yıldır UK de olan sinamacılar var. en az 5-7 kişi var. Facebook üzerinde bir grubumuz var reklamcılık üzerine oradan biliyorum.

Merhaba @rbayrakoglu, bizde ankara anlasmasina basvurmak icin hazırlanıyoruz ve reklam ajansında calisiyoruz, facebook grubunuz İngiltere'ye giden ve reklam uzerine calisanlar yanlıs anlamadıysam? Facebookta nasıl bulabiliriz?[/quote]
https://www.facebook.com/groups/ukcreatives/
rbayrakoglu

New postby rbayrakoglu » Mon Mar 19, 2018 1:22 pm

rbayrakoglu wrote:
kaiko wrote:burda değil ama vize almış kimi kısa kimi 3-5 yıldır UK de olan sinamacılar var. en az 5-7 kişi var. Facebook üzerinde bir grubumuz var reklamcılık üzerine oradan biliyorum.

Merhaba @rbayrakoglu, bizde ankara anlasmasina basvurmak icin hazırlanıyoruz ve reklam ajansında calisiyoruz, facebook grubunuz İngiltere'ye giden ve reklam uzerine calisanlar yanlıs anlamadıysam? Facebookta nasıl bulabiliriz?

https://www.facebook.com/groups/ukcreatives/ sadece ajans değil fotografçı sinemacı web tasarımcı ve app kod, tasarım başlığı altında..
rbayrakoglu

New postby Kendon » Mon Mar 19, 2018 3:37 pm

Herkese merhaba,

Aramızda ilk başvurusunda ret alıp ikinci kez başvuruda bulunmuş (tercihen kabul almış) arkadaşlar vardır eminim. Biz de şu an benzer şekilde tekrar başvuru aşamasındayız. İkinci başvuruda bulunurken dilekçe benzeri bir yazı eklemiş olan var mıdır başvurusuna? Birinden bu şekilde bir tavsiye aldık ancak dilekçenin konusu, içeriği vs ile ilgili sorumuza ne yazık ki yanıt alamadık. Bu konuda fikri ya da tecrübesi olan var mıdır aramızda? Ya da ikinci başvuruda dikkat edilecekler konusunda tavsiye veya ipuçları olanlar varsa memnuniyetle dinlemek isterim.

Şimdiden teşekkürler,
Bol şans.
Kendon

New postby orduevi » Mon Mar 19, 2018 5:37 pm

kismetseolsun wrote:@orduevi evet haklisin vize icin sikinti olur, bunu forumdan da okumustum. Demek istedigim iyi kotu buluruz insallah da, esim permanent job bulamaz ise orasi maddi anlamda sikinti olacak. Permanent is bulmak, bu baglamda zor ise (AA ile gelmis kisinin dependanti olmak belki kac yil kalacaginin kesin olmamasindan ya da permanent joblara UK vatandaslarinin tercih ediliyor olmasindan ya da UK is tecrubesi olmayanlar icin permanent is bulmanin zor olmasi gibi nedenlerden oturu) acaba sirketi ortak mi kurup ikimizin de contractor islere yonelmesi daha mi mantikli olacak burada takildim.

Esiyle yazilim sektorunde olanlar varsa nasil yaptilar dependant olup permanent joblarda sorun yasadilar mi acaba?

Tesekkurler.

Not: bunu bir arkadasimin ILR almasindan sonra permanent job bulamadigini soylemesi uzerine dillendirdim.

@kismetseolsun şirketinde sadece sen olacaksın ve esinde seninle gelecek sekilde business plain hazırla bence. Esin PR islere başvurmayacak. Bundan kesiniikle bahsetme. Buraya gelip şirketini kurduktan sonra eger isler yolunda giderse esinde sana destek olur. 2 is alirsiniz. Islerin kotu giderse esin is bakmaya baslar. Oyle veya boyle birsekilde rayina oturur. Once bir gelin, gerisi ne kadar sikinti yasarsan yasa düzene girer.
orduevi

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü