Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby inx » Thu Aug 02, 2018 8:14 pm

orduevi wrote:@Fil Bey ben UK ehliyetimle kanitlamistim bekleme suresinde.


orduevi selamlar, daha önce konuşmuştuk hatırlarsın belki. Uzatmaya başvurmuştun ne oldu? Sanırım sanırım uzatmayı?

Şu an işler nasıl gidiyor, kontratlı devam mı ediyorsun?
inx
 
Posts: 0
Joined: Fri Sep 22, 2017 9:45 am

New postby orduevi » Sat Aug 04, 2018 10:53 am

@inx ben network umu geliştirdim ve suan 3 müşterim var. Artık B-B calisiyorum. Cogunluk evimden. Toplanti olunca müşteriye gidiyorum. Uzatmami aldim ama sansliydim cunku musteri bulamasaydim sikintili olacakti. Sonrasinda bir anda büyüttüm isleri. Cok şükür suan iyi.

Kontratli calismiyorum outsource is aliyorum. Bana gore kontratlı calismak biraz tehlikeli IR35, gizli calisan kurallari nedeniyle. Ama ilk isimi kontratlı yapmiştim.
orduevi
 
Posts: 65
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:43 am

New postby inx » Sat Aug 04, 2018 12:38 pm

orduevi wrote:@inx ben network umu geliştirdim ve suan 3 müşterim var. Artık B-B calisiyorum. Cogunluk evimden. Toplanti olunca müşteriye gidiyorum. Uzatmami aldim ama sansliydim cunku musteri bulamasaydim sikintili olacakti. Sonrasinda bir anda büyüttüm isleri. Cok şükür suan iyi.

Kontratli calismiyorum outsource is aliyorum. Bana gore kontratlı calismak biraz tehlikeli IR35, gizli calisan kurallari nedeniyle. Ama ilk isimi kontratlı yapmiştim.


Çok sevindim, outsource ile kontratlı iş arasında nasıl bir fark var?

9 ay kadar önce Türkiye'de başka bir iş teklifini değerlendirip değerlendirmemek arasında çok kalmıştım, zira İngiltere'ye gelmeyi düşünüyordum. Aksi oldu kaldım Ankara'da ama biraz pişman oldum. Neyse geç olsun güç olmasın, kısmetse ben de sonbahar bitimi-kış başı başvuruda bulunacağım.
inx
 
Posts: 0
Joined: Fri Sep 22, 2017 9:45 am

New postby orduevi » Mon Aug 06, 2018 12:56 pm

@inx ben outsource alırken musteri ile kendi firmamın sözleşmesini imzalıyorum. Recruitment agency bana ulaşırsa client'i ile direkt calisacagimi ve onlarla sözleşme yapacagimi söylüyorum. Proje deadline'i ni ben belirliyorum, sozleri veriyorum. Is bitmezse vereceğim tazminatı sözleşmeye ekliyorum. Bir iki isi bitirince zaten firmalar birbirlerine senin firmanı tavsiye ediyorlar. Bu sekilde buyuyorsun. Turkiye'de de ayni. Firma kurarsın ve proje alır bitirir yenisini yaparsın.

Ankara'da neden pişman oldun? Ingiltere'ye gelmemek dunyanin sonu degil. Turkiye'de de cok guzel is fırsatlari var. Ama Ankara yerine Istanbul'u tavsiye ederim. 15k - 20k maas araliginda yazilimci pozisyonlari var. Suan bu maaslarla calisan arkadaşlarım var orada.
orduevi
 
Posts: 65
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:43 am

New postby inx » Fri Aug 10, 2018 12:47 pm

@ordueviben "Aksi oldu kaldım Ankara'da ama biraz pişman oldum" derken aslında İngiltere'ye gitmeye karar verdiğim dönem önüme çıkan başka bir teklifi kabul edip kararımdan vazgeçmemdi. Maalesef bunun bedeli de hem maddi hem de manevi olarak kayıp yaşamam oldu. Maddi olarak o zaman elimdeki TL ile pound alıp ingiltere'ye gelme gücüm ile şuan arasında neredeyse yarı yarıya düştü. Manevi olarak da şu an çalıştığım iş yerindeki tutulmayan sözler, yönetimsel kaoslar, personele verilen değerin en diplerde olması vs. Açıkçası çalıştığım sektörün (yazılım) çok da değişmeyeceğini görüyorum.

Cevabın için ayrıca teşekkür ediyorum.
inx
 
Posts: 0
Joined: Fri Sep 22, 2017 9:45 am

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütüWho is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests