Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby dasdisdos » Sat Oct 06, 2018 10:52 am

Merhaba, ben de Ankara anlaşması ile İngiltere'ye yerleşmek istiyorum. 2006 mimar sinan mezunuyum ve şimdiye kadar bürolarda, şantiyelerde çalıştım. Oraya nasıl bir iş planı ile gitmem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz? Mimar olarak tanınmadan gitmek nasıl mümkün olacak bu noktayı çözemedim.
Amacım oradaki bürolardan iş alıp freelance çalışmak. Dekorasyon ve iç mimarlık konularında da tecrübem var.
Şimdiden teşekkürler...
dasdisdos
 
Posts: 0
Joined: Sat Oct 06, 2018 10:43 am

New postby rainman3 » Thu Oct 11, 2018 11:14 am

eraevolution wrote:
rainman3 wrote:Keşke "Yeni başvurular sonuçlanma süreleri ve canlı örnekler" adlı bir başlık olsa, ben 30 Temmuz da başvurdum, halen cevap yok. Decision Made alanı tiksiz duruyor TLScontact sitesinde. Yeni başvurular var mı, vizeyi alan?


Selamlar Rainman
Eşim üzerinden 26 Temmuzda Ankara’dan yaptığımız başvuru bugün decision made oldu. Email henüz almadık. Sanıyorum sizin de gelecek pazartesi açıklanır. Bol şans tüm bekleyenlere ☘️


selamlar, peki sonuç olumlu mu? Decision Made tikli olunca?
Bende de bugün decision made oldu ve aynı zamanda mail geldi alabilirsiniz diye evraklarınızı. Ama sonuç ne bilinmiyor. Başvuru tarihim:30 Temmuz, decision made: 11 Ekim
rainman3
 
Posts: 1
Joined: Sun Feb 25, 2018 10:30 pm

New postby cemsozen » Sun Oct 14, 2018 6:55 pm

Merhaba

su anda kac haftada sonuc aliniyor acaba?

saygilar
Last edited by cemsozen on Tue Oct 16, 2018 1:32 pm, edited 1 time in total.
cemsozen
 
Posts: 0
Joined: Sun Oct 14, 2018 5:43 pm

New postby onders » Tue Oct 16, 2018 11:27 am

Merhaba,

ielts veya benzeri bir sınav sonucu ile ingilizce seviyesinin belgelenmesi gerekiyor mu?

Teşekkürler
onders
 
Posts: 1
Joined: Sat Jan 29, 2011 12:13 pm

New postby soybelli » Tue Oct 16, 2018 2:32 pm

Arkadaslar selamlar. 24 temmuz basvurumuz icin 5 ekimde sonucum geldi ancak esimin (dependant) sonucu henuz gelmedi. Basina gelen var midir?
soybelli
 
Posts: 0
Joined: Tue Feb 14, 2017 7:59 am

New postby sadkylmazz » Thu Oct 18, 2018 11:45 pm

Merhabalar,

Şu anda İzmir' de yaşıyorum ve evliyim. Ben inşaat mühendisiyim, eşim de fen bilgisi öğretmeni. İkimiz de 25 yaşındayız. Benim 2, eşimin 1 yıllık bir tecrübesi var. Ben şuan turistik vize başvuru aşamasındayım. İnşallah 1 ay sonra İngiltere' ye gideceğim ortamı kolaçan etmek için. Eşim için Ankara Anlaşması Vizesi' ne başvurayım ben de depandant olarak çalışır eve ekmek getiririm diye düşünüyorum. Okuduklarıma göre Türkiye' den bu başvuruyu yapmak ve cevaplanma süresi İngiltere' de bunu yapmaktan daha kısa sürüyormuş. Tecrübeleri ve bilgileri ile beni aydınlatabilecek arkadaşları bekliyorum.
sadkylmazz
 
Posts: 0
Joined: Thu Oct 18, 2018 11:20 pm

New postby orduevi » Fri Oct 19, 2018 7:42 am

@sadkylmazz Ingiltere'den başvuru yaparsan en az 6 ay boyunca konaklama dahil butun masraflarinizi karsilayacagin parayi hesaplaman gerek. Ingiltere pahalı. Cevap alma suresi de dediğim gibi 6 ay. Turkiye'den başvuru daha kisa suruyor ve paranda cebinde kalır.
orduevi
 
Posts: 66
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:43 am

New postby sadkylmazz » Fri Oct 19, 2018 4:51 pm

orduevi wrote:@sadkylmazz Ingiltere'den başvuru yaparsan en az 6 ay boyunca konaklama dahil butun masraflarinizi karsilayacagin parayi hesaplaman gerek. Ingiltere pahalı. Cevap alma suresi de dediğim gibi 6 ay. Turkiye'den başvuru daha kisa suruyor ve paranda cebinde kalır.


Cevabınız için çok teşekkür ederim, peki izmir' de önerebileceğiniz bir danışman ya da firma var mıdır acaba?
sadkylmazz
 
Posts: 0
Joined: Thu Oct 18, 2018 11:20 pm

New postby orduevi » Fri Oct 19, 2018 9:46 pm

sadkylmazz wrote:
orduevi wrote:@sadkylmazz Ingiltere'den başvuru yaparsan en az 6 ay boyunca konaklama dahil butun masraflarinizi karsilayacagin parayi hesaplaman gerek. Ingiltere pahalı. Cevap alma suresi de dediğim gibi 6 ay. Turkiye'den başvuru daha kisa suruyor ve paranda cebinde kalır.


Cevabınız için çok teşekkür ederim, peki izmir' de önerebileceğiniz bir danışman ya da firma var mıdır acaba?


Maalesef yok
orduevi
 
Posts: 66
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:43 am

New postby embacaa » Sat Oct 20, 2018 8:27 am

@orduevi @mehmetc @Emre

Velayet sahibi Baba olarak başvurumu yapacağım, kızımı da dependant olarak göstereceğim. Bu konuda varsa deneyim veya görüşünüzü rica edebilir miyim? Mahmeke kararını dependant başvuru dosyasına eklemeyi düşünüyorum. Teşekkürler.
embacaa
 
Posts: 0
Joined: Sat Sep 15, 2018 8:39 pm

New postby merve » Sun Oct 21, 2018 3:53 pm

merhaba herkese
biyokimya doktorası yaptım hala üniversitede araştırma görevlisiyim
ankara anlaşmasıyla biyokimyacı, araştırmacı, post doc olarak giden var mı
merve
 
Posts: 0
Joined: Sun Oct 21, 2018 3:49 pm

New postby ecaa.arda » Thu Oct 25, 2018 10:12 am

cemsozen wrote:Merhaba

su anda kac haftada sonuc aliniyor acaba?

saygilar


12 ort.
ecaa.arda
 
Posts: 0
Joined: Thu Oct 25, 2018 10:03 am

New postby ecaa.arda » Thu Oct 25, 2018 10:21 am

dasdisdos wrote:Merhaba, ben de Ankara anlaşması ile İngiltere'ye yerleşmek istiyorum. 2006 mimar sinan mezunuyum ve şimdiye kadar bürolarda, şantiyelerde çalıştım. Oraya nasıl bir iş planı ile gitmem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz? Mimar olarak tanınmadan gitmek nasıl mümkün olacak bu noktayı çözemedim.
Amacım oradaki bürolardan iş alıp freelance çalışmak. Dekorasyon ve iç mimarlık konularında da tecrübem var.
Şimdiden teşekkürler...


Merhaba. iş planında tamamen tecrübeleriniz doğrultusunda iş kurma niyetinizi göstermeniz yeterli. Burada altını çizmeniz gereken konular: meslekteki yeterliliğiniz, tecrübeniz (tanınmış olmanız gerekmiyor) UK'de yapmayı planladığınız iş, çerçevesi ve bununla ilgili yaptığınız girişimler, iş kontakları vb. Mimar olarak giden 2 arkadaşım var, oluyor. Önemli olan konu her şeyin altını iyi doldurmak ve iş kurma niyetinizi belirtmek. Bu niyet uğruna çalıştığınızı BP ile kanıtlamak. Kolay gelsin.
ecaa.arda
 
Posts: 0
Joined: Thu Oct 25, 2018 10:03 am

New postby ecaa.arda » Thu Oct 25, 2018 10:26 am

sen wrote:Mimarlık / iç mimarlık için istatistiki bilgiye (market araştırması) nasıl ulaşabilirdim nerden bulabilirim .
BP için önemli ama öncelikle ben doğru bir işe mi kalkışıyorum?Bunu anlamak için teee en başında bilmek gerek


İngiltere pazarı inşaat sektöründe renovasyonda kuvvetli bir pazardır. Araştırmalarınızı bu yönde yapın. İnşaat sektörünün yeni inşaat mı? renovasyon üzerine mi olduğu hakkında. Ayrıca UK'de artan inşaat potansiyeline ait çok sayıda istatistik internette mevcut.

Not: mimarlık / iç mimarlık - doğru yerdesiniz. merak etmeyin. ama uzman olduğunuz yada uzmanlığınızı kanıtlayabildiğiniz alt dal üzerine yoğunlaşın ki başarı şansınız artsın. Kolay gelsin.
ecaa.arda
 
Posts: 0
Joined: Thu Oct 25, 2018 10:03 am

New postby ecaa.arda » Thu Oct 25, 2018 10:57 am

bulshka wrote:Merhabalar herkese, şuan AA basvuru hazırlığındayım. Sanatçı olarak başvuruyorum. Kendim başvuruyorum. Forumu uzun süredir takip ediyorum. Dosyalarımı düzenlememde oldukça yararı oldu diyebilirim, elimden geldiğince her sayfayı okumaya çalıştım. Takıldığım bir kaç konu var yardımcı olabilecek arkadasların fikirlerini merak ediyorum.

1- Brosür ve kartvizit örneğini yaptım photoshopta, onları bir nüsha çıktı alıp mı koycam dosyaya?

2- web sitesi için domain isim hakkını aldım şu an sadece. cover letterda da ‘visam onaylandığında web sitesini aktive edicem’ diye belirttim, şu an aktif değil, red olur mu?

3- su anki en büyük meselem : en son mart ayında maaşımın yattığı banka hesabıma babam arabasını satış gösterip sponsor olcak bana. Benim 6 aylık hesap özetinde bi meblağ ya da birikmişlik yok yani, maaş girdi çıktıları mevcut. Babamda da birikmişlik yok emekli maaşı yatıyo ve çekiyor sadece. araba bedeli 30 bin tl yi alıcı dün babamın hesabına yatırdı. Babam da bugün yarın benim hesaba havale ve ya eft edecek kendi hesabından. Ek evrakları ( araba satıs sözlesmesi, mkbuz, emeklilik gelir belgesi, sponsor letter vs ) sunucam. Bunda sorun yok değil mi ? Ve bunlardan baska sponsor için evrak gerekiyor mu ? Sorduğum bi kaç firma kafamı karıştırdı; babanın ve senin hesabında + bakiye olması gerekiyordu dedi ama yok bizde, yani her ay emekli maaşı yatıyor ve çekiyor. Babamın burda maddi problemi olmadıgını evi falan oldugunu da dosyaya koymam gerekir mi ?

4- adres bilgisi eklemek gerekiyor mu ? Nerde kalacağım belli değil, işi home office yapcam (Sanırım bu visa4uk aşamasında)

5- cover letterda neye dikkat etmeliyim. Ben kimim, Neden londra neden tercih edilicem vs diye bi mektup yazdım. ikincil bi cover letter olarak da dosya içeriğimle ilgili notlar olan bi bölüm yaptım. Örn
Sponsor sekmesi= dosyamdaki sponsorlukla ilgili ek evraklar neler ve sponsorla ilgili acıklamalar.
domain sekmesi= Domainle ilg açıklamalar /şeklinde yazdım. Kitapların ‘içindekiler’ kısmı ve acıklamaları gibi oldu. Neyi neden koydum yönlendirici olsun diye. Her dosya için yapmadım tabii

6- potansiyel müşteri mektuplarında : 2 dernek ve bi kac iş yeriyle mail yoluyla iletişim kurdum başta, sonra letter yazıp scan ettiler bana imzalı kaşeli. 4-5 veliyle de evde cocuklarına resim heykel dersi vermem üzerine anlaştık, onlar da imzalı letterları scan yoluyla gönderdiler. Vizesi onaylandıgında freelancer olarak hizmetlerinden faydalanacağız yazıyo hepsinde. Hepsi gercek kisiler iletisim bilgileri adresleri vs var. Beni nerden tanıdıkları iletşim kanallarını da mektuplarında belirttiler. Ben de ikinci cover letterda kimileriyle mailleştim, kimileriyle telefondan iletişim kurdum diye belirttim. Tr-Uk arası oldugu icin ancak bunu yapabilirim cünkü, problem var mı bunda? Bi de bunlar davet mektubu mu ref mektubu mu olarak geciyor? Gecenlerde bi fbook grubunda okudum da; bi kişiye bu yüzden red verilip 10 yıl ülkeye giris yasagı vermisler sahte evrak sundu diye? Cünkü aradıklarında siz bu kisiye referans mektubu mu yazdınız davet mektubu mu demisler, onlar da ref demisler, bunu cok anlamadım açıkcası.

7- hangi evrakların çevirisi şart ? Kimisi hiç çevirmemiş kimisi herşeyi çevirmiş bunla ilg bilgi kirliliği var biraz.

Şimdilik takıldıklarım bunlar, kendi başına hazırlanmak tahmin ettiiğimden daha zormuş, cok stresli bir yaz dönemi gecirdiğimi söyleyebilirim..
Herkese kolaylıklar diliyorum1. şart değil ama artısı var.
2. hayır, nedeninizi belirtmeniz kafi.
3. Paranın nasıl aktığını göstermeniz kafi. Babanız bu parayı size hibe etmiş olmalı, bunun yazısı da lazım. +/- bakiyeler kafanızı karıştırmasın. Sizin hesaptaki bakiyeniz ve bunun takip edilebilirliği önemli. (sağdan soldan borç alıp gösterenleri ayıklamak için yapıyorlar)
4. Adres bilgisi gerekli değil. Nerede kalacağınıza oraya gittiğinizde karar vereceksiniz. Ama nerede kalmayı planladığınız ve bunun için ise yaptığınız araştırmalar olmalı personal expenses eklerinde. uçak otel rezervasyonu şart değil. ama dilerseniz free cancellation otel ve uçak yapabilirsiniz vizenin tahmini çıkma sürelerini içeren.
5. yaptıklarınız yeterlidir.
6. Davet mektubu değil. Intention Letter yada Reference Letter diyebilirsiniz. Mektupların detayı niyet gösteriyor, ve evet kontrol ediliyor.
7. Evrakları çevirmeye gerek yok. Ana başlıklarını çevirseniz kafidir. zaten evraklar kendini anlatır.


Kolay gelsin.
ecaa.arda
 
Posts: 0
Joined: Thu Oct 25, 2018 10:03 am

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütüWho is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests