Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby bdafifth » Sun May 19, 2019 10:52 pm

kosumi wrote:Merhaba,
2016 yilindaki tecrubeme dayanarak cevap veriyorum, evet dokumanlariniz da geri geliyor. Gelen paket baya buyuk oldugu icin posta kutunuza sigmaz ve imzaniz alinarak teslim ediliyor. Evde yoksaniz posta kutunuza "geldik ama sizi bulamadik" diye bir not birakirlar. Selamlar

Çok çok teşekkür ederim cevabınız için, ben de böyle olur diye düşünmüştüm.
bdafifth

New postby Londonist » Sun May 19, 2019 11:17 pm

kosumi wrote:
bdafifth wrote:Selam, İngiltere'den 10 Ocak'ta online başvurumu yaptım, evrak gönderimi ay sonu. Eski sistem oluyor sanırım. Daha cevap gelmedi, beni de ekleyebilirsiniz listeye.

Buradan başvurmuş olanlara iki sorum var, her şeyi kendim hazırladığım için bu konuda bilgim yok:

- Size pasaportunuzu geri gönderirken, vermiş olduğunuz belgeleri de geri gönderiyorlar mı? Gönderdiğim birkaç doküman orjinal halindeydi, o yüzden merak ediyorum.
- Size posta geri gönderilirken herhangi bir bilgilendirme/mesaj vs. geliyor mu yoksa posta sadece kapıda mı beliriyor? Bazen evde olmadığım için endişe ediyorum, posta kutusuna koyup giderler mi yoksa? Bazen çok alakasız paketler/dosyalar kaybolabiliyor ya da çalınabiliyor telaş yaptım. :/

Merhaba,
2016 yilindaki tecrubeme dayanarak cevap veriyorum, evet dokumanlariniz da geri geliyor. Gelen paket baya buyuk oldugu icin posta kutunuza sigmaz ve imzaniz alinarak teslim ediliyor. Evde yoksaniz posta kutunuza "geldik ama sizi bulamadik" diye bir not birakirlar. Selamlar

Peki bulamayınca en yakın post office mi bırakıyorlar? Teşekkürler cevap için şimdiden.
Londonist

New postby htbreed » Mon May 20, 2019 7:25 am

2 Nisan'da Istanbul'dan yapmis oldugum basvuru onaylandi. Cuma gunu e-mail gelmisti, bugun almaya gittim sonucu ve olumlu.

Finansal kaynak olarak altin bozdurma gosterdim. Altinlari kuyumcuda bozdurdum. Hem bozdurulduguna dair kuyumcudan belge aldim, tutari ile beraber. Kuyumcu parayi direk benim banka hesabima gonderdi. Ayrica dugun fotogragi koydum ve mektupta altinlarin cogunun dugunden geldigini ve yillar boyuncada yatirimi altina yaptigimizi anlattim. Mektupta biz Turk'lerin yastik alti tabirini acikladim. Altin bozdurma ile ilgili sorular vardi belki bi nebze yardimdi olur.

Basvuruyu kendim yaptim. Bu forumun katkisi cok olmustur, o yuzden herkeze cok tesekkurler.
htbreed

New postby koraytem » Mon May 20, 2019 7:42 am

htbreed wrote:2 Nisan'da Istanbul'dan yapmis oldugum basvuru onaylandi. Cuma gunu e-mail gelmisti, bugun almaya gittim sonucu ve olumlu.

Finansal kaynak olarak altin bozdurma gosterdim. Altinlari kuyumcuda bozdurdum. Hem bozdurulduguna dair kuyumcudan belge aldim, tutari ile beraber. Kuyumcu parayi direk benim banka hesabima gonderdi. Ayrica dugun fotogragi koydum ve mektupta altinlarin cogunun dugunden geldigini ve yillar boyuncada yatirimi altina yaptigimizi anlattim. Mektupta biz Turk'lerin yastik alti tabirini acikladim. Altin bozdurma ile ilgili sorular vardi belki bi nebze yardimdi olur.

Basvuruyu kendim yaptim. Bu forumun katkisi cok olmustur, o yuzden herkeze cok tesekkurler.

Öncelikle hayırlı olsun diliyorum ve bol şanslar. Benim başka bir merakım var, pasaport ile verilen karar yazısı ya da benzeri yazılı kağıtta geçen tarih nedir? Vize başlangıcından bahsetmiyorum. Çünkü gelen email ile kağıtta yazan tarihler farklıymış buradan okuduğum kadarıyla.
koraytem

New postby kosumi » Mon May 20, 2019 8:08 am

Londonist wrote:
kosumi wrote:
bdafifth wrote:Selam, İngiltere'den 10 Ocak'ta online başvurumu yaptım, evrak gönderimi ay sonu. Eski sistem oluyor sanırım. Daha cevap gelmedi, beni de ekleyebilirsiniz listeye.

Buradan başvurmuş olanlara iki sorum var, her şeyi kendim hazırladığım için bu konuda bilgim yok:

- Size pasaportunuzu geri gönderirken, vermiş olduğunuz belgeleri de geri gönderiyorlar mı? Gönderdiğim birkaç doküman orjinal halindeydi, o yüzden merak ediyorum.
- Size posta geri gönderilirken herhangi bir bilgilendirme/mesaj vs. geliyor mu yoksa posta sadece kapıda mı beliriyor? Bazen evde olmadığım için endişe ediyorum, posta kutusuna koyup giderler mi yoksa? Bazen çok alakasız paketler/dosyalar kaybolabiliyor ya da çalınabiliyor telaş yaptım. :/

Merhaba,

Peki bulamayınca en yakın post office mi bırakıyorlar? Teşekkürler cevap için şimdiden.

Royal Mail'in paket ve mektuplari elden almak icin merkezleri oluyor ordan alabiliyorsun ya da baska bir gun evine getirmesini isteyebiliyorsun.
kosumi

New postby htbreed » Mon May 20, 2019 8:45 am

koraytem wrote:
htbreed wrote:2 Nisan'da Istanbul'dan yapmis oldugum basvuru onaylandi. Cuma gunu e-mail gelmisti, bugun almaya gittim sonucu ve olumlu.

Öncelikle hayırlı olsun diliyorum ve bol şanslar. Benim başka bir merakım var, pasaport ile verilen karar yazısı ya da benzeri yazılı kağıtta geçen tarih nedir? Vize başlangıcından bahsetmiyorum. Çünkü gelen email ile kağıtta yazan tarihler farklıymış buradan okuduğum kadarıyla.

Mektuptaki tarih 15 Mayis. Bana e-mail cuma gunu yani 17 Mayis'da geldi.
htbreed

New postby gibson » Mon May 20, 2019 9:23 am

Arkadaslar merhaba,
Passback hizmeti kullanarak yapmis oldugum basvuru sonucunda pasaportum istendi. 9 Mayis'ta pasaportumu verdim ama hala geri gelmedi. Bu surecle ilgili bilgisi olan var mi? Veya ne yapmam gerekli bilgisi olan varsa bilgi verebilirse cok makbule gecer.

Bu arada sifre email karisikligi yuzunden foruma uzun zamandir giremedim. Basvurum 28 Mart Istanbul.

Herkese kolayliklar.
gibson

New postby sahin » Mon May 20, 2019 9:47 am

2 Nisan Istanbul başvurum Cuma günü olumlu sonuçlandı. Herkese başarılar.
sahin

New postby Fiddisback » Mon May 20, 2019 9:58 am

Merhaba,

Bizim de İngiltere'den yeni sistemle 14 Ocak Online, 21 Ocak Biyometrik ve evrak teslimi olan başvurumuz olumlu sonuçlanmış. Bugün gelen mektubun tarihi 16 Mayıs.

Bekleyen herkese bol şans.
Fiddisback

New postby zonays » Mon May 20, 2019 7:01 pm

Merhaba, ilk kez ankara anlaşmasına başvuruda bulunuyorum. uk gov adresinden visa for work segmentinden turkish businessperson seçerek başvuruda bulundum Turkiyeden. Karşıma çıkan sorular arasında business planıma dair sorular bulunmuyordu. 1 ay önce başvuruda bulunan arkadaşlarım ise 123 tane soru setinden bahsetti ve içerisinde birsürü business plana dair soruları içeren bir aplication form paylaştılar benimle. Benim başvuru formum onlarınkine benzemiyor.Yanlış bir yerdenmi başvuru yaptım? son zamanlarda kendisi başvuru yapan birileri varmıdır?
Teşekkürler
zonays

New postby istanbullondra » Mon May 20, 2019 7:23 pm

Merhaba,

İşinizle ilgili aşağıdaki sorular yer alıyor formda, Part 7'de. Doldurduğunuz formdan kontrol edebilirsiniz.

Kolaylıklar.

PART 7 > UK BUSINESS BUSINESS YOU ARE SEEKING

PLEASE ENTER DETAILS

NAME OF INSTITUTION, BUSINESS OR ORGANISATION TYPE OF BUSINESS
IS THIS AN EXISTING/ESTABLISHED BUSINESS?
THE HOUSE OR BUILDING NAME OR NUMBER
THE NAME OF THE ROAD OR STREET
THE NAME OF THE TOWN OR CITY
THE NAME OF THE STATE, PROVINCE, AREA OR REGION THE POSTAL OR ZIP CODE E.G. ABC 1234
THE FULL LANDLINE TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G. 0044 123456789

99 THE FULL MOBILE/CELLULAR TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G. 0044 123456789
YOUR INVESTMENT, PROJECT, SHARE AND PROFIT
100 WHAT IS THE COST OF YOUR INVESTMENT?
101 WHAT PERCENTAGE OF THE BUSINESS WILL YOU OWN?
102 WHAT WILL BE THE PERCENTAGE SHARE OF ANY PROFITS?
103 WHAT IS THE PROJECTED TURNOVER OF THE BUSINESS?

WILL YOUR BUSINESS REQUIRE THE USE OF ANY PREMISES TO OPERATE FROM
104 PLEASE ENTER DETAILS -
105 WILL YOUR BUSINESS REQUIRE THE USE OF ANY NO PREMISES TO OPERATE FROM?
WILL YOUR DOMESTIC ACCOMMODATION BE SEPARATE FROM YOUR BUSINESS PREMISES
106 PLEASE ENTER DETAILS
107 COST OF RENT PER MONTH GBP(£)?
108 COST IF PURCHASED GBP(£)?
109 THE HOUSE OR BUILDING NAME OR NUMBER?
110 THE NAME OF THE ROAD OR STREET?
111 THE NAME OF THE TOWN OR CITY?
112 THE NAME OF THE STATE, PROVINCE, AREA OR REGION
113 THE POSTAL OR ZIP CODE E.G. ABC 1234
114 THE FULL LANDLINE TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G. 0044 123456789

115 THE FULL MOBILE/CELLULAR TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G. 0044 123456789

WHAT OTHER EXPENDITURE YOU WILL HAVE PER MONTH

PLEASE ENTER DETAILS

OTHER LIVING COSTS GBP(£)
MONEY GIVEN TO FAMILY/FRIENDSGBP(£)

119 LOANS AND/OR OTHER DEBTS GBP(£)

ARE YOU BUYING THIS BUSINESS FROM A FAMILY MEMBER
120 ARE YOU BUYING THIS BUSINESS FROM A FAMILY MEMBER?
121 THE HOUSE OR BUILDING NAME OR NUMBER?
122 THE NAME OF THE ROAD OR STREET?
123 THE NAME OF THE TOWN OR CITY?
124 THE NAME OF THE STATE, PROVINCE, AREA OR REGION
125 THE POSTAL OR ZIP CODE E.G.
126 THE FULL LANDLINE TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G.
127 THE FULL MOBILE/CELLULAR TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G.
128 WILL THE FAMILY MEMBER ALSO KEEP A SHARE OF THE BUSINESS?

zonays wrote:Merhaba, ilk kez ankara anlaşmasına başvuruda bulunuyorum. uk gov adresinden visa for work segmentinden turkish businessperson seçerek başvuruda bulundum Turkiyeden. Karşıma çıkan sorular arasında business planıma dair sorular bulunmuyordu. 1 ay önce başvuruda bulunan arkadaşlarım ise 123 tane soru setinden bahsetti ve içerisinde birsürü business plana dair soruları içeren bir aplication form paylaştılar benimle. Benim başvuru formum onlarınkine benzemiyor.Yanlış bir yerdenmi başvuru yaptım? son zamanlarda kendisi başvuru yapan birileri varmıdır?
Teşekkürler
istanbullondra

New postby istanbullondra » Mon May 20, 2019 7:28 pm

Türkiye'den başvuranlar:

@Leventkurt 4 Mart İstanbuL Sonuç: Olumlu, 18 Nisan (45gün)
@londonbridge 5 Mart
@stargazer 6 Mart Sonuç: Olumlu
@eccukk 8 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (39gün)
@Blackpost 8 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (39gün)
@ 12 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 18 Nisan (37 gün)
@adelaide 13 Mart İzmir Sonuç: Olumlu, 25 Nisan (43gün)
@mehmad 13 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 24 Nisan (42 gün)
@nomad 14 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 24 Nisan (41 gün)
@tokrock 18 Mart İstanbul
@ 19 Mart Sonuç: 29 Nisan (41 gün)
@hazalerdil 20 Mart
@ozge9871 20 Mart Sonuç: Olumlu, 3 Mayıs (44 Gün)
@ 22 Mart, Sonuç: Olumlu 30 Nisan (39 Gün)
@mebutku 22 Mart Sonuç: Olumlu 16 Mayıs (55 Gün)
@eemres 22 Mart, Sonuç: Olumlu 2 Mayıs (41 Gün)
@monamieami 22 Mart, Sonuç: Olumlu 2 Mayıs (41 Gün)
@whatever 22 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 30 Nisan (39 Gün)
@drosseros 25 Mart Istanbul, Sonuç: Olumlu, 3 Mayıs (39 Gün)
@didima 25 Mart İzmir, Sonuç: Olumlu, 7 Mayıs (43 Gün)
@mcanozkaya 26 Mart Ankara Sonuç Olumlu, 9 Mayıs (44 Gün)
@groundzero 27 Mart İzmir Sonuç Olumlu, 16 Mayıs (50 Gün)
@nomercy21 28 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 15 Mayıs (48 Gün)
@gibson 28 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu
@Yaniks 29 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 15 Mayıs (47 Gün)
@lineofduty 29 Mart İzmir, Sonuç: Olumlu 3 Mayıs (35 Gün)
@izmir3535 29 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 15 Mayıs (47 Gün)
@bull market 1 Nisan Ankara Sonuç: Olumlu 16 Mayıs (45 Gün)
@htbreed 2 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 17 Mayıs (45 Gün)
@sahin 2 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 17 Mayıs (45 Gün)
@rk011987 2 Nisan Adana
@Ayho573 5 Nisan
@liverpool 8 Nisan Ankara
@Figo 11 Nisan İstanbul
@kedikun 12 Nisan İzmir
@Greenwichmeantime 12 Nisan İstanbul
@istanbullondra 16 Nisan İstanbul
@Jumanji3 16 Nisan
@ozge_e 17 Nisan Bursa
@koraytem 18 Nisan
@erdem_ozdemir 25 Nisan İstanbul
@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul
@ 9 Mayıs Istanbul
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul
@serhatatp 14 Mayıs

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) İtiraz başvurusu: 10 mart,
(*28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar; 10mayista tekrardan mail aldi ve 16 Hazirana kadar 6hafta daha uzattilar) .
10mart to 16haziran)
@ 19 Eylul (1 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu, 7 Subat (4 ay 22 gun)
@yuysal 30 Eylül Sonuç: Olumlu, 30 Ocak (4 Ay)
@ 9 Ekim (16 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu *Uzatma başvurusu, 9 Mart (5 ay 2 gun)
@cipura 18 Ekim Sonuç: Olumlu, 15 Mart (5 ay)
@ 23 Ekim Sonuç: Olumlu, 20 Mart (5 ay)
@ 25 Ekim Sonuç: Olumlu 21 Mart
@yuysal 30 Ekim Sonuç: Olumlu 23 Mart
@nzdln 1 Kasım Sonuç: Olumlu 23 Mart
@ 19 Kasım Sonuç: Olumlu 4 Nisan
@beklemede 28 Kasım Sonuç: Olumlu, 17 Nisan
@mihriye 28 Kasım Sonuç Olumlu, 9 Mayıs
@ 28 Kasim Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 3 Aralık Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 4 Aralık Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 10 aralik Sonuç Olumlu, 26 Nisan
@uber 11 Aralık Sonuç: Olumlu 1 Nisan
@annetteroad 12 Aralık Sonuç: Olumlu 27 Mart
@ 17 Aralık Sonuç Olumlu, 3 Mayıs
@ 18 Aralık Sonuç Olumlu, 2 Mayıs
@ 20 Aralık Sonuç Olumlu, 7 Mayıs
@ 30 Aralık Sonuç Olumlu, 8 Mayıs (2 Mayısta hastalık sebebiyle hızlandırma talep etmişler)
@5 Ocak online, 7 Ocak bio, Sonuç Olumlu, 16 Mayıs *Uzatma başvurusu (3 yıl)
@ 8 Ocak Sonuç Olumlu, 15 Mayıs
@bdafifth 10 Ocak Sonuç Olumlu, 16 Mayıs
@ 10 Ocak bio Sonuç Olumlu, 10 Mayıs
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak Sonuç Olumlu, 16 Mayıs
@fulya 28 Ocak Sonuç Olumlu, 17 Mayıs
@lopencek 7 Şubat
@Yasemin75 20 Şubat
@Londonist 25 Şubat
@squeens 8 Mart
Last edited by istanbullondra on Thu May 23, 2019 6:03 am, edited 4 times in total.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Mon May 20, 2019 7:29 pm

@rk011987 sizin sonucunuz da bu ara gelir sanırım. Umarım olumlu olur bu kez. Sonucu aldığınızda paylaşırsanız sevinirim.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Mon May 20, 2019 7:31 pm

Merhabalar,

Daha evvel başka bir arkadaşın (@izzetbey) başına da gelmişti.
Bir numarayı arayıp bilgi almıştı. Aşağıda paylaştığı postu ekliyorum.

''Selam,

Benim başvuru 22 Ekim, keep my password servisini kullanmıştım. 19 Aralık’da pasaportumu geri istediler, 7 takvim günün de geri iade edilecektir yazıyordu. Hala pasaportum geri gelmedi, 40 takvim günün geçti teslim attikten sonra. Geçen Perşembe hem TLS ye hem UK istanbul vize bölümüne sordum, Sheffield da bekliyor, bekleyeceksiniz mail gelecek şu an süreç devam ediyor görünüyor diyerek bir telefon numarası verdiler.

‭00442034811736‬ Dakikası 1,37 pound, burayı da aradım. Süreç devam ediyor bekleyin 6-8 hafta sürebilir dedi telefondaki kişi.''

gibson wrote:Arkadaslar merhaba,
Passback hizmeti kullanarak yapmis oldugum basvuru sonucunda pasaportum istendi. 9 Mayis'ta pasaportumu verdim ama hala geri gelmedi. Bu surecle ilgili bilgisi olan var mi? Veya ne yapmam gerekli bilgisi olan varsa bilgi verebilirse cok makbule gecer.

Bu arada sifre email karisikligi yuzunden foruma uzun zamandir giremedim. Basvurum 28 Mart Istanbul.

Herkese kolayliklar.
istanbullondra

New postby erdem_ozdemir » Mon May 20, 2019 11:41 pm

25 Nisan'da Istanbul'da yazilim danismanligi icin esim ve 2 kizim ile beraber basvuru yaptik.
erdem_ozdemir

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü