Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zonays » Tue May 21, 2019 5:17 am

istanbullondra wrote:Merhaba,

İşinizle ilgili aşağıdaki sorular yer alıyor formda, Part 7'de. Doldurduğunuz formdan kontrol edebilirsiniz.

Kolaylıklar.

PART 7 > UK BUSINESS BUSINESS YOU ARE SEEKING

PLEASE ENTER DETAILS

NAME OF INSTITUTION, BUSINESS OR ORGANISATION TYPE OF BUSINESS
IS THIS AN EXISTING/ESTABLISHED BUSINESS?
THE HOUSE OR BUILDING NAME OR NUMBER
THE NAME OF THE ROAD OR STREET
THE NAME OF THE TOWN OR CITY
THE NAME OF THE STATE, PROVINCE, AREA OR REGION THE POSTAL OR ZIP CODE E.G. ABC 1234
THE FULL LANDLINE TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G. 0044 123456789

99 THE FULL MOBILE/CELLULAR TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G. 0044 123456789
YOUR INVESTMENT, PROJECT, SHARE AND PROFIT
100 WHAT IS THE COST OF YOUR INVESTMENT?
101 WHAT PERCENTAGE OF THE BUSINESS WILL YOU OWN?
102 WHAT WILL BE THE PERCENTAGE SHARE OF ANY PROFITS?
103 WHAT IS THE PROJECTED TURNOVER OF THE BUSINESS?

WILL YOUR BUSINESS REQUIRE THE USE OF ANY PREMISES TO OPERATE FROM
104 PLEASE ENTER DETAILS -
105 WILL YOUR BUSINESS REQUIRE THE USE OF ANY NO PREMISES TO OPERATE FROM?
WILL YOUR DOMESTIC ACCOMMODATION BE SEPARATE FROM YOUR BUSINESS PREMISES
106 PLEASE ENTER DETAILS
107 COST OF RENT PER MONTH GBP(£)?
108 COST IF PURCHASED GBP(£)?
109 THE HOUSE OR BUILDING NAME OR NUMBER?
110 THE NAME OF THE ROAD OR STREET?
111 THE NAME OF THE TOWN OR CITY?
112 THE NAME OF THE STATE, PROVINCE, AREA OR REGION
113 THE POSTAL OR ZIP CODE E.G. ABC 1234
114 THE FULL LANDLINE TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G. 0044 123456789

115 THE FULL MOBILE/CELLULAR TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G. 0044 123456789

WHAT OTHER EXPENDITURE YOU WILL HAVE PER MONTH

PLEASE ENTER DETAILS

OTHER LIVING COSTS GBP(£)
MONEY GIVEN TO FAMILY/FRIENDSGBP(£)

119 LOANS AND/OR OTHER DEBTS GBP(£)

ARE YOU BUYING THIS BUSINESS FROM A FAMILY MEMBER
120 ARE YOU BUYING THIS BUSINESS FROM A FAMILY MEMBER?
121 THE HOUSE OR BUILDING NAME OR NUMBER?
122 THE NAME OF THE ROAD OR STREET?
123 THE NAME OF THE TOWN OR CITY?
124 THE NAME OF THE STATE, PROVINCE, AREA OR REGION
125 THE POSTAL OR ZIP CODE E.G.
126 THE FULL LANDLINE TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G.
127 THE FULL MOBILE/CELLULAR TELEPHONE NUMBER (IF APPLICABLE) INCLUDING INTERNATIONAL DIALLING CODE E.G.
128 WILL THE FAMILY MEMBER ALSO KEEP A SHARE OF THE BUSINESS?

zonays wrote:Merhaba, ilk kez ankara anlaşmasına başvuruda bulunuyorum. uk gov adresinden visa for work segmentinden turkish businessperson seçerek başvuruda bulundum Turkiyeden. Karşıma çıkan sorular arasında business planıma dair sorular bulunmuyordu. 1 ay önce başvuruda bulunan arkadaşlarım ise 123 tane soru setinden bahsetti ve içerisinde birsürü business plana dair soruları içeren bir aplication form paylaştılar benimle. Benim başvuru formum onlarınkine benzemiyor.Yanlış bir yerdenmi başvuru yaptım? son zamanlarda kendisi başvuru yapan birileri varmıdır?
Teşekkürler

Merhaba doldurduğum formda bu kısım bulunmuyor. Paylaştığınız sorularıda içeren Doldurulması gereken doğru form linkini paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler
zonays

New postby istanbullondra » Tue May 21, 2019 5:37 am

@zonays aşağıda detaylıca anlatılmış, paylaşıyorum.
Kolay gelsin.

Post by hakankaya2020 » Fri Nov 30, 2018 9:40 am

Başvuru için
https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome/

önce bir "account" oluşturuyorsunuz
sonra bu account'a giriş yapıp
üstte yer alan kısımdan "apply for myself" tıklayıp
açılan "information" sayfasına "continue" dedikten sonra kayıt sırasında verdiğiniz bilgiler geliyor boş olan "*" işaretli yerleri doldurduğunuzda sayfa altındaki "select visa type" kısmı açılıyor,
buradan açılır kutulardan
reason for visit: "work"
visa type "non-point based visas"
visa sub type "Turkish businessperson"

seçip devam ediyorsunuz.

Şimdiden başarılar.
istanbullondra

New postby serhatatp » Tue May 21, 2019 6:10 am

Merhabalar,

Benim bir sorum olacaktı. Online başvuru formunu doldururken uk'daki adres kısımlarına açık adres yerine sadece bp'de planladığım şehri bildirdim.

Consultancy üzerine bp hazırladığım için co-work places virtual office ve bp'de belirttiğim kira giderine emsal oda fiyatlarının çıktılarını ekledim.

:/ forumda bir arkadaş kesinlikle adres belirtmelisiniz demiş hata mı ettim acaba?

ps: 14 Mayıs tr'den başvurdum.
serhatatp

New postby ozge_e » Tue May 21, 2019 11:35 am

herkese merhaba iyi haftalar , bu hafta sanırım çok hızlı gitmiyor açıklanmalar. açıklanan var mı ?
Herkese bol şans
ozge_e

New postby koraytem » Tue May 21, 2019 12:31 pm

ozge_e wrote:herkese merhaba iyi haftalar , bu hafta sanırım çok hızlı gitmiyor açıklanmalar. açıklanan var mı ?
Herkese bol şans

Ben de en son 3 nisan sonucu gördüm. Yine ses yok 2 gündür. Sonucu gelen arkadaslar olursa paylasırsa cok seviniriz :)
koraytem

New postby gibson » Tue May 21, 2019 2:13 pm

.
Last edited by gibson on Tue May 21, 2019 2:17 pm, edited 1 time in total.
gibson

New postby gibson » Tue May 21, 2019 2:16 pm

Ilginiz icin cok tesekkur ederim.

Pasaportumu alabilecegim ile ilgil mail geldi. Gidip aldim ve sonuc olumlu.

28 Mart Istanbul Basvuru - 20 Mayis Sonuc

Hazirlanan herkese basarilar diliyorum. Site yonetimine de tesekkurlerimi sunuyorum.

istanbullondra wrote:Merhabalar,

Daha evvel başka bir arkadaşın (@izzetbey) başına da gelmişti.
Bir numarayı arayıp bilgi almıştı. Aşağıda paylaştığı postu ekliyorum.

''Selam,

Benim başvuru 22 Ekim, keep my password servisini kullanmıştım. 19 Aralık’da pasaportumu geri istediler, 7 takvim günün de geri iade edilecektir yazıyordu. Hala pasaportum geri gelmedi, 40 takvim günün geçti teslim attikten sonra. Geçen Perşembe hem TLS ye hem UK istanbul vize bölümüne sordum, Sheffield da bekliyor, bekleyeceksiniz mail gelecek şu an süreç devam ediyor görünüyor diyerek bir telefon numarası verdiler.

‭00442034811736‬ Dakikası 1,37 pound, burayı da aradım. Süreç devam ediyor bekleyin 6-8 hafta sürebilir dedi telefondaki kişi.''

gibson wrote:Arkadaslar merhaba,
Passback hizmeti kullanarak yapmis oldugum basvuru sonucunda pasaportum istendi. 9 Mayis'ta pasaportumu verdim ama hala geri gelmedi. Bu surecle ilgili bilgisi olan var mi? Veya ne yapmam gerekli bilgisi olan varsa bilgi verebilirse cok makbule gecer.

Bu arada sifre email karisikligi yuzunden foruma uzun zamandir giremedim. Basvurum 28 Mart Istanbul.

Herkese kolayliklar.
gibson

New postby blankmore » Tue May 21, 2019 5:24 pm

Merhaba,

Ben o tarz spesifik sorulara NA-Not Available, yazıp geçmiştim. Henüz tutmadığınız evin ya da ofisin adresini yazmamız beklenmiyor bence. Bir sorun da olmadı, vizemi aldım sağ salim.

serhatatp wrote:Merhabalar,

Benim bir sorum olacaktı. Online başvuru formunu doldururken uk'daki adres kısımlarına açık adres yerine sadece bp'de planladığım şehri bildirdim.

Consultancy üzerine bp hazırladığım için co-work places virtual office ve bp'de belirttiğim kira giderine emsal oda fiyatlarının çıktılarını ekledim.

:/ forumda bir arkadaş kesinlikle adres belirtmelisiniz demiş hata mı ettim acaba?

ps: 14 Mayıs tr'den başvurdum.
blankmore

New postby blankmore » Tue May 21, 2019 5:27 pm

Merhaba,

Bu belgeyi tam anlamadığım için hem nüfus kayıt örneği hem de aile cüzdanını birlikte gönderdim. Bir gün sonra pasaportlarınızı getirebilirsiniz mailini aldım. Pasaportları verdikten tam 5 gün sonra da sonuç belli oldu maili aldım.
Teşekkürler destek için.

mericuk wrote:Family Registry document benim bildigim kadariyla nufus kayit ornegi.
E devlet ten barkodlu cikti alabiliyorsunuz. Birde onayli bir sekilde ingilizceye cevirtmeniz yeterlidir.
blankmore wrote:Merhaba,

Benzer bir maili bugün ben de aldım. Family registry document, tam olarak nedir? Bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Eva2018 wrote:Merhaba arkadaşlar,

Şimdi bir mail geldi. Belgelerimin bazıları elektronik ortamda oluşan bir hata nedeniyle, ellerine ulaşmamış. Bu durum nedeniyle bir de özür diliyorlar. Yaklaşık 3 aydır bekliyoruz ve gelen cevap bu.. :(

Umarım süreç bundan sonra daha hızlı işler. Ne kadar süre beklememiz gerektiği de bilinmiyor sanırım.

Yorumlarınız ricasıyla..

Thank you for your application for leave to enter. The UK Decision Making Centre is currently assessing the application submitted by the above named. Unfortunately due to clerical error, significant part of your supporting documents are not available to us. Therefore we are unable to conclude the application at this time. We kindly ask all affected applicant to provide their documents to us electronically.

Please provide the following documents:

If you are the main applicant:
1. Business Plan
2. Financial Evidence: Bank statements demonstrating sufficient funds to cover your investment
3. Documents demonstrating your previous employment and experience in the field
4. Studies evidence such as degree certificate (where appropriate)
5. Any other documents that may be relevant to your application

If you are applying with your dependants:
1. Marriage certificate (for spouse)
2. Full birth certificate for each dependant or family registry document (for dependent children)
blankmore

New postby rvsgltkn » Tue May 21, 2019 10:27 pm

Merhabalar, Ben de ankara anlaşması için yaklaşık 1 aydır çalışma hazırlık yapıyorum. aile olarak başvuru yapacağız. benim çocuk amerikan vatandaşı. basvuru yaparken çocuğun amerikan pasaportunu vermem sıkıntı yaratır mı ? yoksa turk pasaportu çıkarmalı mıyım?
rvsgltkn

New postby bdafifth » Tue May 21, 2019 10:51 pm

Selamlar tekrar, 10 Ocak UK içinden yapılan başvurum için olumlu sonuç aldım. Karar 16 Mayıs'ta verilmiş.
bdafifth

New postby çömezabla » Wed May 22, 2019 9:19 am

Merhaba herkese,
Başvuruya az kaldı. Belgeleri çeviri aşamasına geldik. 2 çocukla 4 kişilik bir aileyiz. Bayağı çok evrağımız var. Her şeyi mi çevirelim, fiyat ne tutuyor? Yardım lütfen.
çömezabla

New postby çömezabla » Wed May 22, 2019 9:21 am

Bir de YEMİNLİ TERCÜMAN onayı yeterli değil mi? NOTERDEN onay istiyorlar mı?
çömezabla

New postby Fiddisback » Wed May 22, 2019 9:59 am

çömezabla wrote:Merhaba herkese,
Başvuruya az kaldı. Belgeleri çeviri aşamasına geldik. 2 çocukla 4 kişilik bir aileyiz. Bayağı çok evrağımız var. Her şeyi mi çevirelim, fiyat ne tutuyor? Yardım lütfen.

çömezabla wrote:Bir de YEMİNLİ TERCÜMAN onayı yeterli değil mi? NOTERDEN onay istiyorlar mı?

Merhaba,

Noter onayına gerek yok. Yeminli tercümanın kaşe ve imzası yeterli.

Her şeyi çevirin (çünkü evrakların hepsi İngiltere'de inceleniyor); ama hepsi çok pahalı tutar diye şöyle bir şey yapabilirsiniz.

Banka şubenizden isteyin hesap dökümlerinizi ve özellikle İngilizce istediğinizi, üstüne de GBP cinsinden bakiyenin yazılmasını istediğinizi belirtin. Bazı şube çalışanları şaşırabiliyor, bazı şubelerde de İngilizce döküm için para isteyebilirler; ama biraz ısrar, biraz rica edince parasız veriyor olmalılar. (Biz 2017'de ilk İngiltere'ye gelirken böyle yaptık).

Zaten Business Plan, sponsor mektupları, özel bir dilekçe vs. varsa mutlaka kendiniz İngilizce yazın onları, ekstra tercüme masrafı olmasın.

Böyle olunca tercümeye yalnızca evlilik cüzdanı, ikametgah, tapu gibi resmi evraklar kalır, noter de olmayacağından bir nebze ucuza gelecektir.
Fiddisback

New postby zonays » Wed May 22, 2019 11:20 am

istanbullondra wrote:@zonays aşağıda detaylıca anlatılmış, paylaşıyorum.
Kolay gelsin.

Post by hakankaya2020 » Fri Nov 30, 2018 9:40 am

Başvuru için
https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome/

önce bir "account" oluşturuyorsunuz
sonra bu account'a giriş yapıp
üstte yer alan kısımdan "apply for myself" tıklayıp
açılan "information" sayfasına "continue" dedikten sonra kayıt sırasında verdiğiniz bilgiler geliyor boş olan "*" işaretli yerleri doldurduğunuzda sayfa altındaki "select visa type" kısmı açılıyor,
buradan açılır kutulardan
reason for visit: "work"
visa type "non-point based visas"
visa sub type "Turkish businessperson"

seçip devam ediyorsunuz.

Şimdiden başarılar.

Merhaba,

Belirttiğiniz gibi https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome/ adresinden başvurumu da yaptım ancak şuan elimde GW.... ile başlayan 2 numaram oldu. 2si içinde farklı appoıntment tarihim var. Şuanda www.visa4uk sayfasından yaptığım başvuru kısmında register at commercial partner ve print applicatıon segmentleri siyah kalan segmentler yeşil. register at commercial partner segmentine tıkladığımda bu alan beni 3 gün önce yaptığım ilk başvuruma götürüyor. yani GW .... ilk koda. Burda büyük bir problem yokmu? TLS sitesinde https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome dan yaptığım ve aldığım GW li kodu göremiyorum.Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Teşekkürler
zonays

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü