Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Haluk » Tue Nov 12, 2019 8:25 pm

bulentk wrote:
Haluk wrote:
Haluk wrote:Bir de şu var: mail içeriğinde yazıyor gerçi ama insan aceleyle hata yapabilir, ben yine de uyarmış olayım: Reply'a tıklayıp cevap yazmasaydın. O verdikleri ECAA ile başlayan mail adresine yazsaydın cevabını. En altta yazdığı kadarıyla, o email adresine bakmıyorlar. ECAA ile başlayan email adresine istiyorlar cevabı

Bir de, üç ay 11 Kasım itibarı ile mi? Yoksa başvuru tarihin itibarı ile mi? Başvuru tarihin itibarıylaysa, Ocak ayı olur. İstersen bir araştırıp tam tarih belirt.

Teşekkürler Haluk,

:) mail de belirttikleri adrese mail gönderdim. Zaten Gönder butonuna tıklamam bir kaç saatimi aldı. Acaba yanlış mı yazdım, falan derken çok oyalandım :)

3 ay içinde ben onaylayacakları tarihtir diye düşünmüştüm. Ama haklısın, başvuru tarihi ise yine 3 aydan fazla oluyor. Şimdi bir düzeltme maili daha gönderdim. Teşekkür ederim hatırlatma için.

Rica ederim. Bol şans
Haluk

New postby archonthego » Wed Nov 13, 2019 12:14 pm

oneroncer wrote:
serdaragorn wrote:Merhaba tekrar
21 Ekim'de biyometrik verdigim basvurum dun 10 Kasim'da olumlu sonuclandi. Katar'dan basvurdugum icin Pazar isgunu. Bu sitenin cok faydasini gordum deneyimlerini paylasan herkese cok tesekkur ederim. Bilgi isteyenler oldugu icin verdigim tum evraklarin listesini ve kisaca surecimi belirtmek istiyorum. Bu arada belirteyim hayatimda hic ingiltereye gitmedim.

Toplam 10 yillik is tecrubem ile son 7 yildir havayolunda calisan bir endustri muhendisi olarak Cardiff'te seyahat acentesi kuracagim. Evli ve bir cocuk sahibiyim ancak basvuruma dahil etmedim daha sonra ayrica basvurmayi dusunuyorum. Araci kullanmadim herseyi kendim hazirladim, bazilari uzulebilir ancak is plani dahil istenen evraklari kendi basiniza arastirarak ogrenerek hazirlayamiyorsaniz ingilterede tutunmaniz biraz zor.

Gelelim evraklarima, harfi harfine sisteme yukledigim butun evraklar sunlar:
1-Business Plan(CV dahil 24 sayfa, renkli grafikler piyasa kosullari rakip firma fiyatlari ve neden basarili olunacagini gosteren analizler iceriyor)
2-Bir onceki ve simdiki isverenden calisma belgesi, ingilizce duzenlediler
3-Simdiki isverenden maas belgesi ve son 12 ay bordrolari, yabanci firma oldugu icin ingilizce
4-Turkiye'deki TEB USD hesabimda duzenli olarak biriktirdigim 4800 usd, internet subesinden ingilizce cikti aldim sube onayladi (Hesaptaki usd yaklasik 4000 pound ediyor, 4000 pound da son maasimdan gelecek, 7000 pound da end of service benefit var toplam 15000 getirecegim dedim, 6000 firmama yatirim, 2000 ilk ay yasam masraflarim, kalan 7000 de acil durumda kullanmak uzere bekletilecek dedim business plan funding details kisminda)
5-Cardiff'te bir design firmasindan website design ve brand design teklifleri
6-Londra'da bir muhasebe firmasindan accountancy teklifi
7-Evlilik cuzdani orijinalinin fotokopisi
8-Cocuk dogum sertifikasi, nufus mudurlugunden ingilizce veriliyor
9-Godaddy den 1 dolara aldigim domainle amatorce duzenledigim website ekran goruntusu
10-Ornek konaklanacak ev, rightmove.co.uk den, business planda masraf gosterildigi tutarda kirasi olan
11-Universite transkripti, diploma turkce oldugu icin orijinal ingilizce transkriptlerden birini yukledim
12-Tabiki pasaport fotokopisi, sadece ilk sayfa
13-Internetten online hizmet veren firmalardan business card fiyati, host seyahat acentesi firma fiyatlari ve business insurance ekran goruntulerini aldim, hepsini kurusu kurusuna business planda belirttim
14-Business declaration dedikleri sirketin tamamen bana ait olacagini A4 kagida yazdim imzaladim

Hicbir belgeyi cevirmedim, basvurumun toplam maliyeti 1 dolar oda mecburi degildi. Herkese basarilar dilerim.

merhaba, çalıştığım şirketten maaş bordrosu aldım, fakat Türkçe. İngilizce veremiyoruz dediler, siz bir ön yazı yazmanız gerek dediler, sizin elinizde örnek bir template yada şablonu bulunur mu bu yazının? teşekkürler...

Ait olduğu ay ismiyle payroll diye İngilizce not düşmeniz (mesela post-it ile) yeterli.
archonthego

New postby Haluk » Wed Nov 13, 2019 1:29 pm

archonthego wrote:
oneroncer wrote:
serdaragorn wrote:...
merhaba, çalıştığım şirketten maaş bordrosu aldım, fakat Türkçe. İngilizce veremiyoruz dediler, siz bir ön yazı yazmanız gerek dediler, sizin elinizde örnek bir template yada şablonu bulunur mu bu yazının? teşekkürler...

Ait olduğu ay ismiyle payroll diye İngilizce not düşmeniz (mesela post-it ile) yeterli.

Yalnız, bu olay bana bizzat vize karar merkezi tarafından bir ret mektubunda ret sebebi olarak bildirildi. Aslında ret banka hesap ekstresi yerine yanlış dosya yüklediğim içindi (ekstre eksik olduğundandı) ama her belgenin ne olduğunu birer paragraf halinde özet olarak açıkladığım halde, İngilizce çeviri eksikliği sorununu da bir diğer ret sebebi olarak belirtmişlerdi mektupta. Ret mektubundan ilgili kısmı aynen alıntılıyorum:

The Secretary of State is not satisfied that you have provided documents to support your application
The documents you have provided with your application have not been translated and we are therefore unable to make an accurate assessment of your application with the evidence you have supplied.

Bence işinizi şansa bırakmayın, tamamını çevirin veya çevirtin.
Haluk

New postby bulentk » Wed Nov 13, 2019 1:34 pm

Evrak teslimi 24 ekim. Bugun yine yeşillendik.

Biometric Enrollment Done (yeşil)
Application Transferred To DMC (yeşil)
Application Received By DMC (yeşil)
Application Transferred To VAC (yeşil - 13 kasım)
Application Received By Vac (kırmızı)
Passport Picked By Applicant (kırmızı)
bulentk

New postby Haluk » Wed Nov 13, 2019 1:57 pm

bulentk wrote:Evrak teslimi 24 ekim. Bugun yine yeşillendik.

Süper. Umarım olumludur sonuç. Sonucu öğrenince bizimle de paylaş lütfen.
Haluk

New postby brave » Wed Nov 13, 2019 2:07 pm

bulentk wrote:Evrak teslimi 24 ekim. Bugun yine yeşillendik.

Bizim basvuru 22 Ekim
Az evvell bizim de 4 yesillenmis
Diger adima gecmesi kac gun suruyor acaba fikri olan var mi?
brave

New postby musician » Wed Nov 13, 2019 2:16 pm

Başvurum bugün tamamlandı, bekleyenler kervanına girdik bakalım.
musician

New postby Blabla » Wed Nov 13, 2019 8:12 pm

Arkadaslar evrak tamamlaninca basvuru nasil yapiliyor? Kendim hazirliyorum once konsolosluga gidip sonra mi sisteme yuklicem yoksa nasil oluyo? Biri yazabilir mi?
Blabla

New postby Haluk » Wed Nov 13, 2019 10:29 pm

Blabla wrote:Arkadaslar evrak tamamlaninca basvuru nasil yapiliyor? Kendim hazirliyorum once konsolosluga gidip sonra mi sisteme yuklicem yoksa nasil oluyo? Biri yazabilir mi?

Şu linkten, 6-7 sayfalık bir form doldurarak başvurunuzu yapıyorsunuz: https://www.gov.uk/turkish-business-person/apply

Formu gönderdikten sonra sizi TLS Contact'ın internet sitesine yönlendiriyor. Onlardan randevu alıyorsunuz. Arkasından aynı sayfadaki Upload butonuna tıklayarak hazırlamış olduğunuz belgeleri sisteme yüklüyorsunuz. Aldığınız tarihte ve saatte TLS Contact'a gidip parmak izi veriyorsunuz (belgelerinizi parmak izi vermeden önce eksiksiz göndermiş olmanız lazım - sonradan ekleme değiştirme yapılamıyor). Benim bu anlattığım self servis - bir de belgeleri orada taratma seçeneği var; ben onu kullanmadım ama onunla ilgili bilgi zaten TLS Contact'ın sitesinde yazılı.

Bulunduğunuz ülkeye / kendi şartlarınıza göre değişen bazı şeyler olabilir. O yüzden başvuruyu yapmadan önce gov.uk deki tüm bilgileri ve özellikle Business Guidance belgesini iyice incelemenizi öneririm. Bol şans
Haluk

New postby Valomea » Thu Nov 14, 2019 5:50 am

Haluk wrote:
Blabla wrote:Arkadaslar evrak tamamlaninca basvuru nasil yapiliyor? Kendim hazirliyorum once konsolosluga gidip sonra mi sisteme yuklicem yoksa nasil oluyo? Biri yazabilir mi?

Şu linkten, 6-7 sayfalık bir form doldurarak başvurunuzu yapıyorsunuz: https://www.gov.uk/turkish-business-person/apply

Formu gönderdikten sonra sizi TLS Contact'ın internet sitesine yönlendiriyor. Onlardan randevu alıyorsunuz. Arkasından aynı sayfadaki Upload butonuna tıklayarak hazırlamış olduğunuz belgeleri sisteme yüklüyorsunuz. Aldığınız tarihte ve saatte TLS Contact'a gidip parmak izi veriyorsunuz (belgelerinizi parmak izi vermeden önce eksiksiz göndermiş olmanız lazım - sonradan ekleme değiştirme yapılamıyor). Benim bu anlattığım self servis - bir de belgeleri orada taratma seçeneği var; ben onu kullanmadım ama onunla ilgili bilgi zaten TLS Contact'ın sitesinde yazılı.

Bulunduğunuz ülkeye / kendi şartlarınıza göre değişen bazı şeyler olabilir. O yüzden başvuruyu yapmadan önce gov.uk deki tüm bilgileri ve özellikle Business Guidance belgesini iyice incelemenizi öneririm. Bol şans

Haluk Bey merhaba, daha önce benzer bir konuda mesajınızı görmüştüm, o yüzden direkt size sormak isterim. Ben başvurumu dependant olmadan yaptım. Yani dependantım yok dedim. Ama planlar değişti. Kabul alırsam İngiltereye gitmeden eşim için dependant başvurusu yapabilir miyim? Sermayem iki kişi için yeterli sayılabilecek bir tutar. Çok teşekkürler
Valomea

New postby bettep » Thu Nov 14, 2019 6:31 am

Haluk wrote:ACİL!!! Arkadaşlar, 28 Ekim'de parmak izi verdiğim başvurumla ilgili şu an benden TB Belgesi isteyen bir mail geldi. Tüberküloz testi istiyor bunlar benden? Tüberküloz testi istenmiyordu benim bildiğim... Başvurusuyla beraber TB Certificate veren veya başvuru sonrasında tüberküloz testi yaptırması istenen var mı? Ben kontrol ettiğimde bizim için tüberküloz testi kriteri yoktu diye hatırlıyorum... Sizler verdiniz mi tüberküloz testi? Acaba bu benim yaşadığım ülke nedeniyle mi?

Merhabalar @Haluk;

Sanki siz ilk mesajınızda parmak izi olarak 22 veya 24 mü yazmıştınız, sonra 28 diye düzelttiniz mi? Benim de parmak izi 28'i de heyecan yaptım yavaştan dönüşler geliyor mu diye:)

Bol şans.
bettep

New postby bulentk » Thu Nov 14, 2019 6:39 am

Yoldayım, TLsContact'a gidiyorum... Sabah 8:30 da mail gönderdiler. Yaklaşık 1 saat sonra sonucu öğrenmiş olacağım. :O
bulentk

New postby Haluk » Thu Nov 14, 2019 6:45 am

Valomea wrote:
Haluk wrote:

Haluk Bey merhaba, daha önce benzer bir konuda mesajınızı görmüştüm, o yüzden direkt size sormak isterim. Ben başvurumu dependant olmadan yaptım. Yani dependantım yok dedim. Ama planlar değişti. Kabul alırsam İngiltereye gitmeden eşim için dependant başvurusu yapabilir miyim? Sermayem iki kişi için yeterli sayılabilecek bir tutar. Çok teşekkürler

Selamlar. İnanın dependant konusunda hiç bir bilgim yok. Ne söylesem yalan olur çünkü ben tek yaptım.
Haluk

New postby Haluk » Thu Nov 14, 2019 6:47 am

bettep wrote:
Haluk wrote:ACİL!!! Arkadaşlar, 28 Ekim'de parmak izi verdiğim başvurumla ilgili şu an benden TB Belgesi isteyen bir mail geldi. Tüberküloz testi istiyor bunlar benden? Tüberküloz testi istenmiyordu benim bildiğim... Başvurusuyla beraber TB Certificate veren veya başvuru sonrasında tüberküloz testi yaptırması istenen var mı? Ben kontrol ettiğimde bizim için tüberküloz testi kriteri yoktu diye hatırlıyorum... Sizler verdiniz mi tüberküloz testi? Acaba bu benim yaşadığım ülke nedeniyle mi?

Merhabalar @Haluk;

Sanki siz ilk mesajınızda parmak izi olarak 22 veya 24 mü yazmıştınız, sonra 28 diye düzelttiniz mi? Benim de parmak izi 28'i de heyecan yaptım yavaştan dönüşler geliyor mu diye:)

Bol şans.

Selamlar. Yok, ben kesin olarak 28 Ekim'de parmak izi verdim. Buraya yazan diğer arkadaşlardan da takip ettiğim kadarıyla bu aralar bayağı hızlı çalışıyorlar. Ben de size bol şans diliyorum.
Haluk

New postby Haluk » Thu Nov 14, 2019 6:53 am

bulentk wrote:Yoldayım, TLsContact'a gidiyorum... Sabah 8:30 da mail gönderdiler. Yaklaşık 1 saat sonra sonucu öğrenmiş olacağım. :O

Olumlu haberlerini bekliyoruz. Özellikle ben şu mail atıp ek bilgi istemelerinin neye delalet ettiği konusunda çok meraklanıyorum. Sonucu alınca paylaşırsan çok sevinirim.
Haluk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü