Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Fri Jun 18, 2021 8:51 am

esraersal wrote:Uzatma sonuc mailinden 2 gun sonra BRP lerimiz bugun teslim edildi. Ben iste oldugum icin esim teslim almak istemis fakat esinizin pasaportunu gormeden teslim edemem, geri gotururum demis Fedex. Esim bir sekilde evde pasaportumu bulup teslim almis neyse ki.

Perfect. Home Office inanilmaz hizli calisiyor . Dengesiz yaratiklar.
ihatevisa

New postby esraersal » Fri Jun 18, 2021 9:04 am

ihatevisa wrote:
esraersal wrote:Uzatma sonuc mailinden 2 gun sonra BRP lerimiz bugun teslim edildi. Ben iste oldugum icin esim teslim almak istemis fakat esinizin pasaportunu gormeden teslim edemem, geri gotururum demis Fedex. Esim bir sekilde evde pasaportumu bulup teslim almis neyse ki.

Perfect. Home Office inanilmaz hizli calisiyor . Dengesiz yaratiklar.

Evet bende sok oldum gercekten. Pek umudum yoktu, kesin kaybetmistir bile Fedex diye dusunuyordum.
esraersal

New postby ender » Fri Jun 18, 2021 3:59 pm

Selamlar,

Uzun süredir takip etmiyordum forumu, 8 ayı geçti başvuralı, net tarihler şu şekilde:

2. 3 senelik uzatma başvurusu
Online başvuru: 6 Ekim 2020
Parmak izi: 5 Kasım 2020
Mektup: 15 Mart 2021 (exceptionally complex issues)

Bundan sonra herhangi bir ses çıkmadı. Home Office'i telefonla arayıp bilgi almak için istek açtırdığımda da 1 hafta sonra yanıt geldi ancak onda da yanlış numarayı aramışsınız deyip başka bir numara verilmiş, onu aradığımda da herhangi bir bilgi veremeyiz diye kayıt çıkıyor sadece :)

Aslında sorun etmeyeceğim ama ailevi durumlardan dolayı Türkiye'ye gitmem gerekiyor o yüzden süreci hızlandırmak ya da net bir bilgi almak için yapılabilecek başka herhangi bir şey var mı diye sormak istedim.

Teşekkürler.
ender

New postby Nilu » Sat Jun 19, 2021 1:53 am

@hisarkaya Çok teşekkür ederim.

@esraersal İlginç... pasaport istemeden verdiklerini de biliyorum. tutarsızlar gerçekten.

@ender Dependent var mıydı başvurunuzda? dependent ile başvuru yapanlarınki uzun sürüyor sanki...tabi biraz anlaşılabilir bir durum sizin ki de öyle ise
Nilu

New postby arda3d » Mon Jun 21, 2021 9:38 am

Merhabalar,

UKVISA ile yaptigim telefon gorusmesi sonrasi bana asagidaki gibi bir mail geldi:

Dear Mr Sernaz,

Thank you for contacting UKVI Contact Centre.

Our records show your application has not yet been completed.

We are unable to advise when a decision will be made but you will be notified in writing once made. Until such time, we are unable to assist further. Should the caseworker require further information and/or documents they will contact you.

We are sorry we cannot be of further assistance at this time.

UKVI is keen to continually review and improve its service to our customers. To help us to do so we would be grateful if you could complete a short online survey. Please access the survey using the following link:

https://www.homeofficesurveys.homeoffic ... k/s/KGXV4/

Yours Sincerely,

UK Visas and Immigration

* 10 ay dolmak uzere, Home Office e de mektup yazip gonderdim ama ordan bir cevap alamadim.

Tek care beklemek gibi gozukuyor...

Sevgiler.
arda3d

New postby Mr avci » Mon Jun 21, 2021 11:54 am

Arkadaşlar merhaba,mülakat sonuçları genel olarak olumlu mu açıklanıyor,bugüne kadar mulakat sonrası olumlu sonuç alan sayısı tahminen kaçtır? Herkese iyi günler
Mr avci

New postby ihatevisa » Mon Jun 21, 2021 12:11 pm

Mr avci wrote:Arkadaşlar merhaba,mülakat sonuçları genel olarak olumlu mu açıklanıyor,bugüne kadar mulakat sonrası olumlu sonuç alan sayısı tahminen kaçtır? Herkese iyi günler

Bu forumda mülakata girip sonucu gelen kişilere red gelmedi :)
ihatevisa

New postby Mr avci » Mon Jun 21, 2021 3:57 pm

Peki genelde üç yıl mi aldılar bir yıl mı:)
Mr avci

New postby stella » Mon Jun 21, 2021 5:49 pm

Merhaba arkadaşlar, uzatma başvurum üzerinden 1 yıl geçti hala cevap yok. Bu zamana kadar mail vs göndermedim artık bir mail atayım diyorum neler oluyor diye, ecaa@homeoffice.gov.uk adresi haricinde ulaştığınız farklı bir kanal var mı yoksa sadece buraya mı yazabiliyoruz? Teşekkürler.
stella

New postby exeman » Tue Jun 22, 2021 12:11 pm

stella wrote:Merhaba arkadaşlar, uzatma başvurum üzerinden 1 yıl geçti hala cevap yok. Bu zamana kadar mail vs göndermedim artık bir mail atayım diyorum neler oluyor diye, ecaa@homeoffice.gov.uk adresi haricinde ulaştığınız farklı bir kanal var mı yoksa sadece buraya mı yazabiliyoruz? Teşekkürler.

Benim 8 ay olduğunda complaints@homeoffice.gov.uk adresine mail atmıştım. Ne deseler beğenirsiniz? "Size şu tarihte başvurunuzun sonuçlanmasının 6 aydan uzun süreceğini bildirmişiz. Bazı başvurularda böyle olabiliyor. O yüzden şikayetinizi işleme koyamıyoruz."

Yani kısaca "Çok ses etmeden bekleyin" mealinde birşey dönmüşler
exeman

New postby Mr avci » Wed Jun 23, 2021 1:32 pm

Eşim şimdi mulakattan çıktı, sole trader olarak bı iki fatura kesmişti bı limited şirkete,sormuslar contractor olarak mi çalıştınız ,sürekli mi çalıştınız vs şeklinde,normalde controctor olarak calisilabiliniyor değil mi arkadaşlar
Mr avci

New postby ci1907 » Wed Jun 23, 2021 7:58 pm

Merhaba arkadaslar,

Bu ara uzatma sonucu gelen oldu mu ?
Ocak,Subat,Mart aylarinda basvurup da sonuc alan var midir ?
Tesekkurler..
ci1907

New postby esraersal » Wed Jun 23, 2021 8:42 pm

ci1907 wrote:Merhaba arkadaslar,

Bu ara uzatma sonucu gelen oldu mu ?
Ocak,Subat,Mart aylarinda basvurup da sonuc alan var midir ?
Tesekkurler..

Galiba en son bana geldi sonuc forumda. 15 haziranda, 23 eylulde basvurmus, 14 ekim de parmak izi vermistik.
esraersal

New postby stella » Wed Jun 23, 2021 11:07 pm

exeman wrote:Benim 8 ay olduğunda complaints@homeoffice.gov.uk adresine mail atmıştım. Ne deseler beğenirsiniz? "Size şu tarihte başvurunuzun sonuçlanmasının 6 aydan uzun süreceğini bildirmişiz. Bazı başvurularda böyle olabiliyor. O yüzden şikayetinizi işleme koyamıyoruz."

Yani kısaca "Çok ses etmeden bekleyin" mealinde birşey dönmüşler

Size en azından 6 aydan fazla sürebilir vs diye geri dönüş yapılmış ben mülakata girdim, mülakat transkriptini düzenledim yolladım üzerinden 7 ay geçti hiç ses yok. Bakalım beklemeye devam.

Mr avci wrote:Eşim şimdi mulakattan çıktı, sole trader olarak bı iki fatura kesmişti bı limited şirkete,sormuslar contractor olarak mi çalıştınız ,sürekli mi çalıştınız vs şeklinde,normalde controctor olarak calisilabiliniyor değil mi arkadaşlar

Evet contractor olarak çalışabiliyor ancak contratların içeriğini iyi düzenlemek lazım.
stella

New postby umb » Thu Jun 24, 2021 9:28 am

Merhabalar,

Ikinci uzatma basvuruma olumlu yanit geldi. Danisman yok, mulakat olmadi, basvuru sonucunun gecikecegine dair mail gelmedi. Bekleme sureleri hakkinda fikir vermesi acisindan:

Online basvuru 03 Ocak 2021
Sonuc 22 Haziran 2021

Bekleyen herkese sabirlar diliyorum
Last edited by umb on Thu Jun 24, 2021 11:01 am, edited 1 time in total.
umb

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü