Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlaşması dependant- eş, çocuk durumu

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ak001 » Tue Jan 12, 2021 9:21 am

Merhaba,

17 Eylül'de eşimin üzerinden Ankara Anlaşması başvurusu yaptık, 10 Aralık'ta olumlu sonuçlanmış olarak eşimin pasaportu adresimize geldi. Ancak benim ve kızımızın pasaportları üzerinden tam 1 ay geçmesine rağmen henüz gelmedi. Danışman bir aya kadar beklememiz gerektiğini söylemişti, dün itibariyle homeoffice e mail attık ve beklemeye başladık.

Bu durumu yaşayan ve önerisi olan var mıdır?

Teşekkürler.
ak001

New postby Latsmira » Sat Mar 20, 2021 2:55 pm

ozenc_y wrote:Merhaba,

Ben vizemi aldım birkaç haftaya taşınıyorum. Erkek arkadaşım için dependant başvurusu yapmak istiyoruz. 6 yıldır beraberiz ama aynı evi paylaşmıyoruz. Gerekli belgeler nelerdir paylaşabilecek olan var mı?
Bir de partnerimin de UK'de çalışma izni ve bu konuda sınırlamaları olacak mı?

Teşekkürler

Merhaba bu yorumda yaşananın bir benzerını ben de yaşıyorum. Dependant basvurusu yapmadım gösterecek meblağ olmadıgı ıcın ve aynı evde de yaşamıyoruz. Bilgisi olan var mı?
Latsmira

New postby cannomad » Fri Mar 26, 2021 7:13 pm

oinone wrote:
Dilanaz wrote:Merhaba, esim birkac ay once ankara anlasmasi ile ingiktereye tasindi, ben de 11 kasimda basvurumu yaptim dependat olarak. O basvurdugunda evli degildik o yuzden benim sonradan basvurmam gerekti. Bugun pasaportumu aldigimda vize tipi olarak “partner of Turkish Businessperson” dedigini ancak aciklama kisminda “general visitor, no work, no business vs.” yazdigini gordum ve sok oldum. Danismana sordugumda hatali vize olabileceegini ve bir form dolldurmam gerektigini soyledi. Form doldurdum ve home office’e de mail attim. Ancak baska bir danisman da, esinizin uzatmaya basvurmasina 6 ay kaldigi icin calisma izni verilmemis olabilir size dedi. Su an her sey muallakta kaldi, benim tasinma surecim, turkiyedeki isimden istifa surecim vs. bu konuda bir bilgisi olan yardim edebilir mi lutfen? Bu gercekten bir hatali basim midir yoksa sartlar degisti ve artik dependantlar ayni haklardan yararlanamiyor mu? Tesekkur ederim simdiden

Merhaba,

Dependant vizesine ilk basvurudan sonra ve uzatma almadan, ara donemde basvuran baska biri var mi yakin zamanda? Esim vizeyi alali 6 ay oldu ve sonrasinda evlenip Ingiltere'ye turist vizesiyle geldim. Turistik vizeyle Ingiltere'deyken basvuru yapmak istiyoruz, sanirim burada basvuru sahibi ben olacagim, destekleyici dokumanlari (esimin kazancini vs. gosteren belgeleri) hazirliyoruz. Ancak bunun icin ne kadar bir gelir gostermek yeterli olur? Ve de yeterli gelir gorulemezse ve red olunursa bu sonradan, belki vize uzatmada yapilacak basvuruda olumsuz etki olusturur mu?

Simdiden cevaplar icin tesekkur ederim.

Selamlar,

Bizde ayni durumdayiz, 15 agustosta uzatma basvurum var. Mayista evlenmis olucaz. Evlendikten sonra haziranda UKe beraber giris yapicaz. Uzatma basvurusundan gelecek olumlu sonucla beraber, esime gerekli bekledigimiz calisma izninide kapsayan vizenin gelecegini dusunuyoruz. Cok uzun stresli bir bekleyis olacak.

Daha once basina boyle bir durum gelmis ve nasil ilerleyecegini bilen varsa paylasirsa cok seviniriz. Acaba uzatma basvurusuna kadar beklemeden yapmamiz gereken bir islem var mi? Izlemeyi dusundugumuz yol dogru mu?

Bilgisi olan varsa, aktarirsa cok seviniriz.
cannomad

New postby pirfena » Wed Oct 19, 2022 11:12 pm

Yakin zamanda ECAA basvurusu yapan arkadaslar tecburelerini paylasabilir mi?
pirfena

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü