Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması ILR başvurularının askıya alınması

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Emre » Wed Apr 04, 2018 10:35 am

Home Office tarafından 16 Mart 2018'de yapılan açıklama sonrası Ankara Anlaşması çerçevesinde ILR (süresiz oturum) başvuruları alınmamaya başlandı. Ancak halihazırda bu vize ile Birleşik Krallık'ta bulunanların bile bu karardan etkilenmiş olması büyük bir huzursuzluk yarattı ve hakkımızı aramaya karar verdik. Yapılan ilk iş bir toplantı organizasyonuydu. Bu toplantıda neler yapılabileceğine dair beyin fırtınası yapıldı. Toplantı sonuçları bir rapor haline getirildi. Parlamento sitesinde bir imza kampanyası zaten başlatılmıştı. Sosyal medya üzerinde çeşitli gruplar oluştu birbirinden bağımsız olarak. Bunlardan biri benim de sonradan dahil olduğum ve Leni Candan tarafından yalnızca Ankara Anlaşması vize sahipleri için kurulmuş olan Ankara Anlaşması ILR Dayanışma Ağı’dır. Burada ilk andan beri neler yapılabilir, nasıl ilerlenir konusunda tartışmalar yapıldı ve fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Sonrasında, daha önce HSMP davasında başarı göstermiş Michael Fordham QC ile iletişime geçme fikri doğdu. Ancak QC (Queen’s Counsel) seviyesindeki biriyle, kanuni olarak direkt birlikte çalışma şansımız olmadığı için baş katibiyle iletişime geçtik ve bir öneride bulunmalarını istedik. Başkatip birlikte çalıştıkları avukatlık firmalarının listesini verdi ve bu listedeki 5 avukatlık firmasına olanları anlattık. İkisi dönüş yaptı.

Bu dönüş yapanlardan biri, bize Aydoğdu davasının ve Home Office’in Aydoğdu kararının uygulanış şeklinin doğru olup olmadığının üzerine durulması ve halihazırda bu konuda açılmış davalar var mı ona bakılması konusunda bir araştırma yapılmasını teklif etti. Ve yapılacak araştırma sonucunda, Home Office’e bir ihtarname çekilip, cevap vermeleri için 14 gün süre verileceği söylendi. Bu şirketten ilk iletişime geçen senior seviye bir avukat oldu. Sonrasında bizimle haberleşmesi için bir avukat atadı. Şu aşamada bu avukat ile haberleşmeye devam ediyoruz.

Bir başka firma daha cevap verdi. Katibin verdiği listedeki avukatlık firmalarından olan bu firmadaki bir Türk avukatla aramızdan biri tesadüfen daha önce çalışmış. Yani Ankara Anlaşması alanında çalışmaları var. Tam net bir bilgi alamasak da, kendilerinin bir Judicial Review hazırlıklarının olduğunu, Aydoğdu davasının iptalini, ve ayrıca 16 Mart kararının geriye yönelik uygulanması kararının iptalini içeren bir çalışma olduğunu öğrendik. Detaylı bir bilgi alabilirsek bununla ilgili de yazarım.

Michael Fordham QC ise başkatibi aracılığı ile dava önlerine geldiği an ellerinden geleni yapacaklarını belirten bir e-mail attı. Bunu çok önemli bir gelişme olarak görüyoruz. Ayrıca ilk firma e-maili ilk cevapladığında “çok ilginç” diyerek en kısa zamanda dönüş yapacaklarını belirtmişti. Ki sonrasında da ilgili avukat dönüş yaptı ve süreçle ilgilenerek e-maillerimizi cevapladı.

İlk firmanın yaptığı teklif için bağış kampanyası başlattık. Bu ilk aşama. Yani ihtarnameye kadar olan aşama. Avukat 20 saatlik bir çalışma yapılacağından ve yukarıda bahsettiğim araştırmaların yapılacağından bahsetti ve toplamda VAT dahil £7680 ücret çıkardı ancak olası bir ekstra mesai ve ilk aşamada çıkabilecek olan ekstra masraflar için ilk kampanyamızı £10000 hedefiyle başlattık. Home Office çekilecek ihtarnameye olumsuz yanıt verirse veyahut hiç yanıt vermezse ikinci aşamaya gidilme planı var. İlk firmadan avukatın dediğine göre mahkeme masrafları, QC masrafları, avukat masrafları, davanın kaybedilmesi durumunda karşı tarafın masrafları da dahil olmak üzere toplamda aşağı yukarı £100.000 rakamına ulaşmaya hazırlıklı olmamız gerekiyor. Henüz bu aşamada değiliz. İlk aşamanın sonuçlarına göre bununla ilgili açıklamalar yapmaya başlarız.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Lütfen aklınıza gelen sorular varsa bu başlık altından sormaktan çekinmeyin.

GoFundMe Bağış Kampanyası Linki:
https://www.gofundme.com/ecaasettlement

Ankara Anlaşması ILR Dayanışma Ağı
https://www.facebook.com/groups/ECAAILR/
Yalnızca Ankara Anlaşması vizesi sahipleri katılabilir. Avukatlar veya danışmanlar katılamaz.

Parlamento sitesinde yayınlanan imza kampanyası:
https://petition.parliament.uk/petitions/215370
Bu imza kampanyasının önemi şu; eğer ki 10000 imzaya ulaşılırsa hükümet yanıt vermek durumunda kalıyor.

ECAA Ortak Akıl Platformu toplantı raporu:
https://drive.google.com/file/d/17UQrCy ... ixOWm/view

ECAA Ortak Akıl Platformu Twitter Sayfası:
https://twitter.com/EcaaTurkish

Bu davaya bakmasını istediğimiz barrister Michael Fordham QC:
https://www.blackstonechambers.com/barr ... l-fordham/

Herkese çok teşekkürler,
Emre
Last edited by Emre on Wed Apr 04, 2018 6:45 pm, edited 1 time in total.
Emre
 
Posts: 84
Joined: Fri Aug 08, 2014 11:16 am
Location: London

New postby orduevi » Wed Apr 04, 2018 11:58 am

@emre kampanyaya imza atan 3000 den fazla kisi var. 10000 / 3000 = £3.33. Bu 3000 kisiyle koordinasyon saglanamayacagi icin 100 kisi belirlenip herkesten £100 alinirsa masraf yine karsilanir. £100 verip bir gece evde oturmak makul.

Banka adi, sort code ve account number nedir?
orduevi
 
Posts: 106
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:43 am

New postby nusra » Wed Apr 04, 2018 12:33 pm

Merhaba arkadaslar,
ECAA basvurularinda yeni ILR kategorisinin bir an once yayinlanmasinin su an en onemli husus oldugunu dusunen kisiler var mi aranizda?
nusra
 
Posts: 0
Joined: Tue Jul 19, 2016 11:56 pm

New postby Emre » Wed Apr 04, 2018 12:48 pm

@orduevi ilk £10000 hedefimize ulaşmak üzereyiz. Bağış için lütfen şu linki ziyaret edelim: https://www.gofundme.com/ecaasettlement

Tüm yapılan bağışlar şeffaf bir şekilde takip edilebiliyor. İsim vermek istemeyenler anonim olarak bağışlarını yapabilirler.

@nusra kategorinin bir an önce yayınlanmasını herkes istiyor. Çünkü yaşanılanların netleşmesini sağlayacaktır. Olası bir hukuki süreçte elimizi daha da güçlendirecektir. Ancak Home Office böyle alelacele hareket edip insanları belirsizliğe sürüklememeliydi. Bahsedilen ILR kategorisiyle ilgili hiçbir şey yayınlamadan böyle bir uygulamaya geçilmesi büyük bir haksızlıktır.

Genel düşünce, sahip olduğumuz ILR hakkının 16 Mart 2018 tarihi itibariyle elimizden alınmış olduğudur. Yani bu bile şu aşamada verilecek mücadele için çok önemlidir. Ücretli bir ILR veya 5 yıla çıkartılmış bir ILR türünü kabul etmiyoruz. İnsanları böyle bir belirsizliğe sürükleyen Home Office'i daha net olmaya davet ediyoruz. 16 Mart 2018 sonrası böyle bir uygulamaya geçeceklerse de halihazırdaki vize sahipleri ile 16 Mart 2018 sonrası ilk başvurusunu yapan vize sahipleri arasındaki ayrımı yapmalarını istiyoruz.
Emre
 
Posts: 84
Joined: Fri Aug 08, 2014 11:16 am
Location: London

New postby nusra » Wed Apr 04, 2018 1:09 pm

O zaman kucuk bir soru sorayim ona da cevap verirseniz biraz daha net anlayabilirim surecinizi:

Bu proje icin bir araya gelenler ve bagis yapanlar, yeni gelecek modifiye edilmis kategoriyi kabul etmeyecek ve kendisine verilmis onceki sozleri uygulatmak isteyen kisilerin bir araya geldigi bir platform. Bu projeye destek verenler ve hukuki surec baslatarak haklari geri isteyenler; gelecek kategori ile haklarin modifiye edilmesine razi degil, bu nedenle bu proje yoluyla kendisine verilen ilk sozlerin tutulmasini saglamak amacindalar.
Dogru mu anladim?
nusra
 
Posts: 0
Joined: Tue Jul 19, 2016 11:56 pm

New postby Emre » Wed Apr 04, 2018 1:14 pm

Evet. Tam olarak budur. Doğru anladınız.
Emre
 
Posts: 84
Joined: Fri Aug 08, 2014 11:16 am
Location: London

New postby nusra » Wed Apr 04, 2018 1:52 pm

Aciklama icin tesekkurler. Umarim, baslayacak bir yasal surec beklenen ILR kategorisinin yayinlanmasini geciktirmez, durdurmaz ya da engellemez. Bircok Ankara Anlasmali'nin bu kategorinin bir an once yayinlanmasi ile ilgili temennisi var.
nusra
 
Posts: 0
Joined: Tue Jul 19, 2016 11:56 pm

New postby Odin » Wed Apr 04, 2018 2:16 pm

Merhaba,
yeni kategori açıklanırken, kesinlikle 16 Mart tarihinden önce vize almış olanlar ve 16 Mart tarihinden sonra vize almak için başvuranlar ve alacak olanlar olarak kararın ayrılması gerektiğine kesinlikle katılıyorum. Lakin kafamı sürekli kurcalayan ve dikkat etmemiz gereken bir husus olduğunu düşünüyorum. Önümüzde bir Brexit süreci var eğer yeni açıklanacak kategori bu brexit sürecinden etkilenmeyecekse bunu göz ardı etmemeliyiz. Eski şartlarımıza dönüp sonra brexit'ten etkileneceksek o zaman itiraz edecek bir durumumuz da kalmaz. Bu sebeple yeni ILR kategorisinin açıklanmasını beklemek belki kötü bir fikir olmayabilir.
Sadece düşüncemi belirterek, bunun da göz ardı edilmemesi gerektiğini söylemek istedim. Bu yorumuma cevap verebilirseniz memnun olurum.
Odin
 
Posts: 5
Joined: Tue Jan 03, 2017 1:29 pm

New postby Atlas Assistance » Wed Apr 04, 2018 2:18 pm

Merhabalar
İngiltereye yerleşme arifesinde olan istanbul barosuna bağlı bir avukat olarak hukuk mantığı çerçevesinde iki noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum...

1- ILR başvuruları ile ilgili yeni bir düzenleme beklenmeden yapılacak her hukuki girişim zaman ve para kaybı olacaktır.
Çekilecek ihtara cevaben Home Office büyük ihtimal ile " konu ile ilgili çalışmalar devam ediyor bu aşamada durum netlik kazanmadan size cevap vememiz mümkün değildir" diyecektir
Yani sonuç olarak ihtar çekmek bize bir şey kazandırmayacaktır.

2- Ankara Anlaşması alanında çalışmaları olan, Judicial Review hazırlıkları olan Avukat arkadaşın motivasyonu para kazanmanın ötesinde bu işi başarmanın keyfi ve kariyerine katacağı artılar olacaktır. Bu konu değerlendirilip kendisi ile daha ciddi bir görüşme yapılıp minimum bir ücretle bu işi yapması konusu görüşüşebilir.
Mücadeleye destek için gerekirse meslektaş ile ücretinin minimumda tutması konusunda ricada bulunma işini üstlenebilirim.
Bülent
Saygı ve sevgilerimle
Atlas Assistance
 
Posts: 0
Joined: Thu Mar 29, 2018 1:46 pm

New postby Emre » Wed Apr 04, 2018 2:32 pm

Fikirlerinizi paylaştığınız için öncelikle çok teşekkürler.

1- ILR başvurularının alınmamaya başlamasıyla birlikte hak ihlali çoktan oluştu. Örneğin 17 Mart 2018'de ILR başvurusunu göndermek isteyen biri ILR başvurusu yapamadı. Bu çok ciddi bir mesele. Bu yüzden Home Office'in yeni bir ILR kategorisi yayınlamasını beklemek gerekmiyor. Yayınlayacakları kategorinin şimdiden 4 yıldan fazla ve ücretli olacağı belli. Biz Birleşik Krallık'a bu şartlar altında yerleşmedik. Görüştüğümüz avukat 16 Mart 2018'i yeni policy tarihi olarak kabul ediyor ve 3 ay içerisinde itiraz edilmesini tavsiye ediyor. Yalnızca bir avukatla da görüşülmedi bu süreçte.

2- Judicial Review hazırlıkları olan avukatlık bürosundan bilgi almakta zorlanıyoruz maalesef. İletişim sıkıntısı var. Emaillerimize cevap alamıyoruz veyahut çok geç cevap alıyoruz ve yeterince bilgi verilmiyor. Amaç bu işi en ucuza nasıl çözeriz veya bu işi bedavaya yapacak avukat bulmak değil. Amacımız elimizden alınan hakların geri verilmesidir. Bununla ilgili açıklamayı bir üst yazıda da yazdım.
Takdir edersiniz ki böyle bir süreçte iletişim çok önemli. O yüzden iletişimi kuvvetli ve bu süreci tarafsız bir şekilde araştıracak avukatlarla çalışmak niyetindeyiz.

@Odin
Brexit sonrasında Ankara Anlaşması büyük bir ihtimalle sonlandırılacaktır. Yani ya Brexit tarihi olan Mart 2019'da ya da geçiş dönemi sonu olan 31 Aralık 2020'den sonra ben Ankara Anlaşması'nın devam edeceğini düşünmüyorum. Çünkü Birleşik Krallık açısından anlaşmanın bir bağlayıcılığı kalmıyor. Şu aşamadaki ILR kararının Brexit ile alakası yok. Aydoğdu davası üzerine alınmış bir karar. Ayrıca Home Office'den yapılan açıklamalarda yeni ILR türü ile ilgili kuralların yıl sonuna doğru açıklanacağı görülüyor. Bu çok uzun bir bekleme süresi.

Süreç zaten tıkanmış durumda. 4 yıl sonunda verilen ILR hakkı yok. Başvurulamıyor. Ne olacağı belli değil. İnsanlar 3 yıl sonunda bir kez daha 3 yıl uzatma başvurusu yapmayı planlamıyorlardı. Home Office'ten yeni ILR türüyle ilgili "2018 sonuna doğru" dışında verilen net bir bilgi yok. Açıklamalarda da yazdığım gibi, önce bir ihtarname çekilecek. Kim bilir belki de olumlu bir cevap alırız. Hesap kitap yapmadan apar topar bir davaya gidilmiyor özetle.
Last edited by Emre on Wed Apr 04, 2018 2:45 pm, edited 1 time in total.
Emre
 
Posts: 84
Joined: Fri Aug 08, 2014 11:16 am
Location: London

New postby Atlas Assistance » Wed Apr 04, 2018 2:43 pm

nusra wrote:Merhaba arkadaslar,
ECAA basvurularinda yeni ILR kategorisinin bir an once yayinlanmasinin su an en onemli husus oldugunu dusunen kisiler var mi aranizda?


Ben yukardaki posta istinaden bir şeyler yazdım ama anladığım zaten ihtar çekmeye karar verilmiş ve bu karara destek aranıyor.

10k lık bir kaybın önüne geçmek için hele ki bu para ufak ufak yapılan bağışlarla toplanmış bir 10k ise bence iyice düşünülmeli...
Atlas Assistance
 
Posts: 0
Joined: Thu Mar 29, 2018 1:46 pm

New postby nusra » Wed Apr 04, 2018 4:07 pm

Atlas Assistance wrote:
nusra wrote:Merhaba arkadaslar,
ECAA basvurularinda yeni ILR kategorisinin bir an once yayinlanmasinin su an en onemli husus oldugunu dusunen kisiler var mi aranizda?


Ben yukardaki posta istinaden bir şeyler yazdım ama anladığım zaten ihtar çekmeye karar verilmiş ve bu karara destek aranıyor.

10k lık bir kaybın önüne geçmek için hele ki bu para ufak ufak yapılan bağışlarla toplanmış bir 10k ise bence iyice düşünülmeli...


Burada 10K degil onemli olan Bulent Bey, arkadaslar da bunu onemsemeyeceklerdir eminim. Brexit oncesinde ECAA ILR kategorisinin Immigration Rules (national law) cercevesinde UK'in Brexit'ten azade olarak kendi garantisinde tayin edilmesi mumkun olabilir. Yukarida bir diger arkadasin da degindigi "lakin" diye baslayan kisim cok onemli.

Genel toplumun yarari cercevesinden baktigimda yuzlerce bireyin ve ailenin burada guvenle yerleseceginin sozunu veren bir kategori hic gelmeyebilir de. Brexit surecinde siyasi ekonomik nuve'lerle sekillenmekte olan gocmenlik hukuku verilmis haklari da maalesef reddetmeye devam edebilir ve bunun dayanaklarini bulabilirler. Aydogdu davasi karari politik, sosyal ve ekonomik vurgulari cok yuksek olan, hakimin bir kose yazari uslubuyla yorumlarini ilettigi bir judgement. Bu hakim yanlis hatirlamiyorsam UT'nin baskani. Unutmayalim ki Ankara Anlasmasi 2 paragraftan ve o iki paragrafi koruduguna inanilan bir protokolun bir araya gelisinden dogan bir KONSEPT. Ona basi, ortasi ve sonu ile tek bir gocmenlik kanunu gibi bakmak dogru degil. HSMP bir gocmenlik kategorisiydi, ortada degistirmeye calistilar. Ankara Anlasmasi dedigimiz bir bilesik, molekullere ayirdilar, konsept dagildi. basi ortasi ve sonu olan bir kategori degil, parcalar ve bu parcalari bir araya getiren bir protokolden sekillenen bir KONSEPT.

Ekim 2017'de yuksek mahkemede bir aile icin davamiz oldu, UT'nin baskan yardimcisi cok hakikatli yorumlar yaparak policy'deki hatalara dikkati cekti, degisikliklerin yapilmasinin artik ertelenmemesini, ILR'lerin tutulmasinin cok yanlis olmus oldugunu dile getirip, Home Office'e uyari vermisti.

Gelinen noktada her ne kadar Home Office hala bunu kendince bir can sikici bir sistemle yurutuyor olsa da, Policy'sini bir an once update edip yayinlamasinin artik elzem oldugunu bu mahkemedeki hakim de tekrarlamist ve nbunu iy niyetle, suruncemelere son verilmesini isteyerek. Bunu artik ILR'yi degistir diyerek degil, artik bu yanlis policy'nin duzelmesinin zamani geldi diyerek HO'nun avukatina iletti. Bu Ekim 2017'de oldu. ILR'deki gelisme Mart 2018'de oldu. Buyuk kizginlik ve guvensizlige hakli sekilde neden oldu Home Office'in ani uygulamasi.

Hepsini bir yana birakip toplumun yararini goz onunde bulundurdugumuzda, kategorinin bir an once yayinlanmasi icin guc birligi yapmak cok daha islevsel gorunuyor. JR sureci baslatmak konusunda 3 ay icinde bu baslamazsa hakkiniz yanar gibi bir durum olduguna inanmiyorum. Kisiler kendi ILR haklari icin JR'i yeni kategori geldikten sonra ya da kendi ILR basvurusunun sozu verilen tarihi gelmeden once de yapabilir. JR'in cesitli turleri var, ornegin bir karara karsi cikmak ya da bir uygulamanin yapilmasini talep etmek gibi. Kisiler kendi kararlarindan yola cikarak da ellerindeki kagitlar uzerinden "legitimate expectations" yolunu denemek isteyebilirler. Bunu da iyi anlamak lazim.

Su an hayati onem "yeni kategorinin bir an once yayinlanmasi"nda. Yeni kategori yayinlanmadan haklar kaldirilmistir. Verdikleri sozu tutmak icin genis zamanlari olmadigini bilmeleri lazim. Bu eski haklari geri isteyen bir platform ile degil, yeni haklari bir an once gormek haklari konusunda israr eden bir platformla mumkun olur.

Cesitlilik cok guzel. Cabalar cok degerli. Yollarin birbirini engellememesi ve yeni haklarin bir an once alinmasi hayati, diye dusunuyorum.

Haklarin boyle bir uygulamayla durdurulmasi konsuundaki kizginligi ve hayal kirikligini paylasiyorum. Sizlerin menfaati icin yeni kategorinin bir an once duyurulmasi, Brexit sureci'nde hayatini buraya tasimis yuzlerce vatandasin geleceginin netlestirilmesini istiyorum. Yeni kategori Brexit'ten sonra da gecis surecinde ve hatta bugunlerde, bu aylarda girmis olanlarin dahi haklarini korumasinin garantisini verebilir. Su anki durumda Britain mecburiyetlerinin "minimum"unu yerine getirmek uzere ekonomik tedbirler aliyor. Britain's Home Office, ucretsiz kategorilerle kendine mali yuk olan hukuku uygulamak kendisine tercih olarak verilmisse ve bu keyfi ona taniyan Judgement cesitli mahkemelerde atilan adimlara ragmen hala yikilamamissa, kendi derdine dusmus bir ulke olarak hareket edecektir.

Uzun oldu, cok forum formatina uygun olmayabilir. Umarim kimseyi gucendirmeden aciklayabilmisimdir. Herkesin cabasi cok degerli, geleceginizin garantilenmesi ve size uygun cozum gelmesi cok degerli.
nusra
 
Posts: 0
Joined: Tue Jul 19, 2016 11:56 pm

New postby Emre » Wed Apr 04, 2018 4:35 pm

nusra wrote:Su an hayati onem "yeni kategorinin bir an once yayinlanmasi"nda. Yeni kategori yayinlanmadan haklar kaldirilmistir. Verdikleri sozu tutmak icin genis zamanlari olmadigini bilmeleri lazim. Bu eski haklari geri isteyen bir platform ile degil, yeni haklari bir an once gormek haklari konusunda israr eden bir platformla mumkun olur.


Bakın Nüsra hanım, bir önceki yazınıza hitaben "birçok" müşteriniz bu durumdan şikayetçi olmayabilir. Ancak yüzlerce insanın planlarının altüst olduğunun artık lütfen farkına varın. Ayrıca neye dayanarak, bir sonucun hangi platformla mümkün olabileceğine karar verdiğinizi anlamıyorum. İnsanlar "eski" haklarını almak için bir araya geldiler ve bunun için bir çalışma yapmaya başladılar. Bahsettiğiniz sözde "yeni" hakları istemiyoruz. Siz beklediğiniz "yeni" haklar için çalışma yapmaya devam edebilirsiniz. Ki bizler de Home Office'e bir policy yayınlanmadığı konusunda şikayetlerimizi ilettik. Yalnız şunu lütfen not edin. Karşınızdaki Home Office. 16 Mart 2018 günü ILR başvurularını hiçbir ön uyarı vermeden sonlandırmış bir devlet kurumu. Bizlerin yollayacağı mektupları, uzlaşma çağrılarını dikkate alma olasılığı çok düşük.

Halinden memnun olduğunu düşündüğünüz müşterileriniz uzatma başvurularını yapmaya devam edebilirler. Ki zaten yapmak zorundalar. Ellerinde ikinci bir 3 yıllık vizeleri olacak. Ki 3 yıl uzun bir süre. Eminim bu süre içerisinde umutla beklenen yeni kategori duyurulmuş olur. O yüzden bizim yapacağımız bir çalışmanın yeni bir ILR kategorisinin duyurusunu ertelemesi veya engellemesi mümkün değildir. Zaten ILR başvuruları ertelenmiş oldu bile 16 Mart 2018 itibariyle. Bunun farkında olduğunuzu düşünüyorum.

Öte yandan şunun altını çizeyim. Biz kar amacı güden kişiler falan değiliz. Bu vizenin asıl sahipleriyiz. Danışmanlık firması da değiliz. Bırakın da ne yapacağımıza kendimiz karar verelim. Bu yapılacak olan çalışmanın önünde bir engel olmayı bırakın lütfen.
Emre
 
Posts: 84
Joined: Fri Aug 08, 2014 11:16 am
Location: London

New postby anmac » Wed Apr 04, 2018 5:50 pm

yuksek mahkeme ILR kararini 8 Mart 2017'de aciklamis fakat sonrasinda ki bir yillik surecte kimse itiraz etmeyince karar yasallasmis, itiraz etmek icin gec kaldik gibi geliyor bana?
anmac
 
Posts: 12
Joined: Sat Nov 07, 2015 9:40 am

New postby Emre » Wed Apr 04, 2018 6:04 pm

Bilmiyorum. Kafam allak bullak oldu artık.
Emre
 
Posts: 84
Joined: Fri Aug 08, 2014 11:16 am
Location: London

Next

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütüWho is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest

cron