Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

HSMP - Soru ve cevaplar

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby haphazard » Wed Jun 18, 2008 9:40 pm

Keşke yollamadan önce daha detaylı bir şekilde inceleseymişsin.. Bende aynı şekilde hata yaptığımı düşündüğüm bir yer için tekrar belge yollamak gerekip gerekmediğini öğrenmek için bir mail atmıştım bana aşağıdaki adresi yazmışlardı;

Please send any clearly identifiable additional documents directly to the HSMP Team in Sheffield.

By post:

Work Permits - HSMP Team
Home Office
PO Box 3468
Sheffield
S3 8WA

By courier:

Work Permits - HSMP Team
Foundry House
7 Mill Sands
Sheffield
S3 8N
haphazard
ROGER WATERS

New postby 386-DX » Wed Jun 18, 2008 10:36 pm

guidance der ki:
Recent graduates awaiting the issue of a
certificate
10. If you are awaiting graduation but have
successfully completed your degree then we
will consider an original letter from the
institution awarding the degree together with
your academic transcript.

11. The letter from the institution should be on
the official headed paper of the institution and
clearly show: Your name; and Title of award; and Date of award, confirming that it will be
awarded; and
Date that the certificate will be issued
386-DX
ROBERT PLANT

New postby playdead » Thu Jun 19, 2008 6:56 am

haphazard ve 386-DX çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

geçici mezuniyet belgemin yanında ingilizce yeterliliğimin ıspatı için transcriptimi de göndermiştim. Yani aslında benim eksik hiç bir dökümanım yok. Tek problem checklistte yanlış işaretlemeler ve exceptional açıklamalar.

Örneğin eğitim ıspatı için original certificate i işaretlemişim ama aslında original letter ı işaretlemem lazımmış :( ...vs.

bu durumda ben haphazard ın gönderdiği adrese yeni bi form yolliyayım değil mi? ne dersiniz?
playdead

New postby queerasfolk » Mon Jun 23, 2008 12:24 pm

30 Haziran'da HSMP bitiyomuş felaket stress oldum ya keşkem önceden başvurumu yapsaydım maintenance rewuirementım en erken 15 ağustosta tamamlanıyor ama ben uçak biletimi 13 ağustosa almıştım :? online randevuyu da 4 temmuza veriyo sanırım 1st come 1st serve deniycem :shock:
queerasfolk

New postby keanureves » Mon Jun 23, 2008 2:03 pm

arkadaşlar merhaba, hsmp için son başvuru tarihi 30 haziran mı gerçekten, ayrıca belgelerin çıkış tarihi mi önemli yoksa belgelerin ulaşma tarihi mi? cevaplarınız için şimdiden çok teşekkurler
keanureves

New postby merci » Mon Jun 23, 2008 2:24 pm

@keanureeves
30 haziran da bitiyor.
varış tarihi önemli. anlayacağın 27/06 da ellerinde olmalı
merci
ROBERT PLANT

New postby queerasfolk » Mon Jun 23, 2008 2:48 pm

benim bahsettiğim EC başvurusu için streslenme durumuydu bu arada yanlış anlaşılmasın HSMP approval elimde zaten. EC bu hafta içinde halletmem lazım haftaya gidersem tier-1 başvurusu yaptırtcaklar diye korkuyorum ve sanırım öyle olması gerekiyo di mi? yani haftaya başvuran biri anladığım kadarıyla HSMP mektubunu ve 3 aylık Maintenance kanıtını götürerek Tier-1 başvurusu yapmak durumunda.
queerasfolk

New postby fusss » Mon Jun 23, 2008 5:53 pm

bu değişiklik ile bizim sonuç bekleyen hali hazırda bekleyen başvurularımız ne olacak bilen var mı?
ben sonbahardan önce geçmez hatta yıl sonuna kalır diye düşündüğüm için rahat rahat bekliyordum. home office in iternet sitesinde de net bir şey bulamadım. telaş ettim şimdi. gönderdiğimiz şekilde değerlendirilecek ama ec alırken ne olacak gibi bir sürü soru aklıma takıldı.
yoksa bizim başvurular da tier 1 gibi mi değerlendirilecek?
bir de bu maintenance olayı nedir? biri açıklarsa çok sevinirim.
fusss

New postby eycu » Mon Jun 23, 2008 6:10 pm

Arkadaşlar haberler kötü desenize...

Benim zaten HSMP'ye başvurmak gibi bir lüksüm yok. 3 Aylık daha bordroya ihtiyacım var. Tier 1'nın zorlukları neler? Beni ilk okuduğumda korkutan previous earnings meselesi olmuştu. 40000 Pound'u görünce şok olmuştum.
Belli bir katsayıya bölmek gerekiyormuş. Aslında hsmp den farkı yokmuş.

Yüreğimize su serpecek tier1 almış, başvurusunu yapmış birileri yok muuuuu :)
eycu

New postby queerasfolk » Mon Jun 23, 2008 6:23 pm

Benim gördüğüm kadarıyla Tier-1'ın HSMP'ten ekstra bir zorluğu yok, hatta yaş konusunda ve 3 yıl vize vermesi konusunda avantajları var ama tek farkı banka hesabımızda geriye doğru son 3 ayda 2800£ aralıksız bulunması. benim gibi yapmayıp şimdiden koyarsanız bi problem olmaz, aksine avantajınız olur. (gibime geliyo)
queerasfolk

New postby haphazard » Mon Jun 23, 2008 6:30 pm

Tier-1'in asıl önemli özelliği ingilizce konusunda geliyor. Eğer IELTS'iniz yok ise ya ODTÜ yada Bilkentten mezun olduğunuzda ingilizcenize onay veriyorlar..
haphazard
ROGER WATERS

New postby fusss » Mon Jun 23, 2008 6:45 pm

peki şimdi bizim başvurular tier 1 kriterlerine göre mi değerlendirilecek. ne bileyim en belirgin olanı eğer IELTS eğer 6 ise red mi edecekler?
fusss

New postby dnz » Mon Jun 23, 2008 8:13 pm

selamlar

tm belgeler hazir yarin basvuru yapicaktim ki su toefl a bir defa daha bakayim dedim. su linke gore toefl ibt de c1 seviyesini 110'a esdeger gosteriyor:

http://www.ets.org/Media/Research/pdf/CEF_Mapping_Study_Interim_Report.pdf

onun disinda google da ielts toefl score conversion sonuclarinda ielts 6.5 90-91'e denktir yaziyor.. hangisi dogru?

rica etsem konu hakkinda bilgisi olan acil cevap yazabilir mi? zira yarin oglen DHL'e verecegim basvurumu..

ayrıca cok basit bi soru olacak ama bu maas bordrosunda brut kazancımız nerede yazıyor? brüt odeme toplamı denen yer mi yoksa aylık ucret diye asagıda yazan yer mi?
cok tesekkurler
dnz

New postby 386-DX » Tue Jun 24, 2008 8:14 pm

Arkadaşlar,
Başvuru yaptığınıza göre İngilizce de biliyor olmanız lazım. İki dakika açıp resmi siteye bakın, iki satır okuyun, aradığınızı bulamıyorsanız ondan sonra gelip burada sorun lütfen. Yok yere panik yapmayın bu kadar.

Aha buyrun size link:
http://www.bia.homeoffice.gov.uk/sitecontent/newsarticles/closureofhsmp
http://www.bia.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/pointsbasedsystem/

Çok zor bir şey de değil yani bulması. Google'da Tier 1 diye aratıyorsunuz, çıkıyor ilk sırada.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby opethema » Wed Jun 25, 2008 10:41 am

HSMP VE ASKERLİK ?

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere bir sorum olacak. Çok yakın bilgisayar mühendisi ve halen askerliğini (asteğmen) yapmakta olan bir arkadaşım, HSMP ye başvurmayı düşünüyor. Askere gitmeden önce de bir bilişim firmasında çalışıyordu.
Şimdi bu arkadaşın, HSMP puanı hesaplanırken, askerde aldığı maaş mı geçerli olur. Yoksa askerlikten hemen önceki firmasındaki mi ?
Çünkü eğer askerde aldığı maaşı baz alırsa, nerdeyse ucu ucuna 75 puan oluyor ya da olmuyor. Bu konu önemli yani onun için.

Şimdiden teşekkür ederim.
opethema

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü