Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby joha » Mon Aug 01, 2016 6:32 pm

@emre teşekkür ederim.

Gidip o zaman direk salonlar ile konuşmak gerekiyor ben bu şekilde sizde çalışabilir miyim diye.
joha

New postby joha » Mon Aug 01, 2016 10:35 pm

40 bin pound kardan bahsediyorlar yillik olarak dogru mu bu ?
joha

New postby moon » Tue Aug 02, 2016 6:30 am

Emre wrote:@moon Sole trader dediğimiz serbest meslek erbablığı oluyor. Daha önce de yazmıştım forumda. Sole trader firma sahibi/şirket sahibi olmuyor. Dolayısıyla ayrıca kişisel banka hesabına ek olarak iş hesabı açmaya gerek yok.

Yıl sonunda yapılan hesaplamalarda, yapılan harcamalar düşüldükten sonra çıkan kar tutarı üzerinden gelir vergisi ödenir. Bu da yukarıda yazdığım oranlar dahilinde tahsil edilir devlet tarafından.

Şirket vergisi ile karıştırılmamalı. Şirket vergisi, şirketin geliri milyon sterlin dahi olsa %20'dir.

İlginiz için teşekürler
moon

New postby orduevi » Tue Aug 02, 2016 8:27 am

Çok araştırdım ama net cevap bulamadım. Şirketi açtıktan sonra şirket hesabına sermayemi yatıracağım ve ilk aydan itibaren kendime maaş bağlamak istiyorum. Daha önce NIC ödemesini 3 yıllık vizeye başvurmaya yakın zamanda yapanlar arasından red alanlar olduğunu okudum. Red sebeplerinden biri de sigortanın sürekli ödenmemesi diye yazmış red alan kişi.

İlk aydan itibaren kendi hesabıma maaş göndermenin müşterim olmasa bile 3 yıllık vizeye artı etkisi olur mu? Maaşımı 2500GBP before tax olarak düşünüyorum. Bu rakam İngiltere için az bir maaş mı normal maaş aralığında mı? Genel maaş ortalaması ne ise onu kendime maaş vermek istiyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
orduevi

New postby cagria » Tue Aug 02, 2016 3:56 pm

orduevi wrote:Çok araştırdım ama net cevap bulamadım. Şirketi açtıktan sonra şirket hesabına sermayemi yatıracağım ve ilk aydan itibaren kendime maaş bağlamak istiyorum. Daha önce NIC ödemesini 3 yıllık vizeye başvurmaya yakın zamanda yapanlar arasından red alanlar olduğunu okudum. Red sebeplerinden biri de sigortanın sürekli ödenmemesi diye yazmış red alan kişi.

İlk aydan itibaren kendi hesabıma maaş göndermenin müşterim olmasa bile 3 yıllık vizeye artı etkisi olur mu? Maaşımı 2500GBP before tax olarak düşünüyorum. Bu rakam İngiltere için az bir maaş mı normal maaş aralığında mı? Genel maaş ortalaması ne ise onu kendime maaş vermek istiyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

After tax 1930gbp gibi bir şey yapıyor sanırım. Ben de aynı şekilde aynı miktarı maaş olarak kendime vermeyi yapmayı planlıyorum. NICin sürekli ödenmesi gerekiyor diye biliyorum.

Araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla, insurance lar, tax ler çok önemli. Bunlarda hiç hata yapmamak lazım.

Miktar bence tek kişi için iyi, aile için az ama kabul edilebilir diye, Londrada... Diğer şehirlerde aile için de makul bir rakam.

Hiç iş alınmaz ise bence uzatma verilmez.

(Vize alma aşamasındayım Araştırdığım kadarıyla söylüyorum. Yanlışım varsa düzeltiniz.)
cagria

New postby Emre » Wed Aug 03, 2016 12:32 pm

@orduevi evet NIC ödemelerinin zamanında yapılması önemli. En kısa sürede şirket yatırımını yaptığın banka hesabından kendine maaş yatırmaya başlayabilirsin. Bunda bir sıkıntı yok. Vergisi ve NIC ödemesi yapıldıktan sonra. Muhasebecin zaten yardımcı olacaktır. Ancak @cagria'nın da dediği gibi, şirketin bir an önce iş almasında fayda var. Ki şirket, senin ve şirketin kendi masraflarını karşılayabilsin ve sadece anaparayı kullanmasın. 2500 maaş bence uygundur. Ben asgari ücret artı hisse payı şeklinde yatırıyorum.
Emre

New postby orduevi » Wed Aug 03, 2016 1:25 pm

Emre wrote:@orduevi evet NIC ödemelerinin zamanında yapılması önemli. En kısa sürede şirket yatırımını yaptığın banka hesabından kendine maaş yatırmaya başlayabilirsin. Bunda bir sıkıntı yok. Vergisi ve NIC ödemesi yapıldıktan sonra. Muhasebecin zaten yardımcı olacaktır. Ancak @cagria'nın da dediği gibi, şirketin bir an önce iş almasında fayda var. Ki şirket, senin ve şirketin kendi masraflarını karşılayabilsin ve sadece anaparayı kullanmasın. 2500 maaş bence uygundur. Ben asgari ücret artı hisse payı şeklinde yatırıyorum.

Teşekkürler @Emre
orduevi

New postby cagria » Wed Aug 03, 2016 5:26 pm

Emre wrote:@orduevi evet NIC ödemelerinin zamanında yapılması önemli. En kısa sürede şirket yatırımını yaptığın banka hesabından kendine maaş yatırmaya başlayabilirsin. Bunda bir sıkıntı yok. Vergisi ve NIC ödemesi yapıldıktan sonra. Muhasebecin zaten yardımcı olacaktır. Ancak @cagria'nın da dediği gibi, şirketin bir an önce iş almasında fayda var. Ki şirket, senin ve şirketin kendi masraflarını karşılayabilsin ve sadece anaparayı kullanmasın. 2500 maaş bence uygundur. Ben asgari ücret artı hisse payı şeklinde yatırıyorum.

Asgari derken 11,000'e kadar olan vergisiz kısmı mı kastediyorsunuz? Bir de hisse payı olarak kast ettiğiniz bonus sanırım, onun farkı var mı maaştan, tax açısından?
cagria

New postby cagria » Wed Aug 03, 2016 5:39 pm

Arkadaşlar, başvuruda göstereceğim sermaye'ye koymak için arabamı satmam gerekiyor mu? Yoksa, arabamın değerini gösteren ilan çıktılarını ve ruhsatı koysam yeterli olur mu? Siz nasıl yaptınız?

Vize başvuru tarihi ile başlangıç tarihi arasını arabasız geçirmek istemiyorum...
cagria

New postby valjean » Wed Aug 03, 2016 6:19 pm

Merhabalar herkese, bir sorum olacak 3 yıllık uzatma başvurusu için UK'de açmış olduğum banka hesabının 6 aylık mı yoksa 1 yıllık mı hesap özeti isteniyor? Bilen biri varsa cevaplarsa sevinirim teşekkür ederim.
valjean

New postby aposto » Wed Aug 03, 2016 6:37 pm

Merhaba,
21 Temmuz'da kendim, eşim ve çocuğum için yaptığım başvurunun sonucu bugün itibariyle çıkmış. TLSContact 16:00 itibariyle kapattığından ve ben 16:10da orada olabildiğimden sonucu öğrenemedim. Yarın sabah 10:00'da sonucu almak için orada olacağım. Umarım vizeyi vermişlerdir.
Daha önce forumda en son gördüğüm 12 Temmuzda başvurup 22 Temmuz'da sonucun çıktığıydı. Benim başvurum için de benzer sürede değerlendirme sonuçlandı gibi görünüyor.
aposto

New postby esraersal » Thu Aug 04, 2016 4:38 am

aposto wrote:Merhaba,
21 Temmuz'da kendim, eşim ve çocuğum için yaptığım başvurunun sonucu bugün itibariyle çıkmış. TLSContact 16:00 itibariyle kapattığından ve ben 16:10da orada olabildiğimden sonucu öğrenemedim. Yarın sabah 10:00'da sonucu almak için orada olacağım. Umarım vizeyi vermişlerdir.
Daha önce forumda en son gördüğüm 12 Temmuzda başvurup 22 Temmuz'da sonucun çıktığıydı. Benim başvurum için de benzer sürede değerlendirme sonuçlandı gibi görünüyor.

Hayırlı olsun diyelim öyleyse, olumludur umarım :) Danışman firmayla mı kendiniz mi hazırlanarak başvurdunuz? Ben de yakın zamanda İstanbul'dan başvuracağım da.
esraersal

New postby Bvarslan » Thu Aug 04, 2016 6:50 am

Arkadaslar merhaba,
Cumartesi gidiyoruz insallah bir aksilik çıkmazsa.. Ohal'den dolayi cikista istenen evraklar varmis.Ankara anlasmasoyla godenlerin gostermesi gereken evraklar var midir varsa bilgisi olan paylasabilir mi?
Bvarslan

New postby HakliydinAslinda » Thu Aug 04, 2016 10:51 am

Ind hayirli sonuc almissinizdir? Suan heobirlikte si, den gelecek olan sonucu bekliyoruz hadi hayirli habrrler ins %:)
HakliydinAslinda

New postby esraersal » Thu Aug 04, 2016 11:12 am

HakliydinAslinda wrote:

Ind hayirli sonuc almissinizdir? Suan heobirlikte si, den gelecek olan sonucu bekliyoruz hadi hayirli habrrler ins %:)

Siz de mi yeni başvurdunuz?
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü