Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby aposto » Thu Jul 21, 2016 8:46 pm

Bugün itibariyle TLSContact İstanbul'a belgelerimizi teslim ettik. Belgeleri teslim alan görevli bu aralar genel olarak başvuruların azaldığını belirtti. Cevap süresiyle ilgili de herhangi bir fikir ya da gözlemlerinin olmadığını belirtti. Teslim edilmesi gereken evrak listesi bulunmuyor bu vize türünde bunu biliyoruz. Ancak alamadıkları belgeler oluyormuş, mesela Tapu almıyoruz dedi. Sanırım Tapu aslından bahsediyordu, çünkü ben fotokopisini verdim. Orada fotokopi hizmeti de vermiyorlar, belki çok rica ederseniz Lounge kısmında fotokopi hizmeti var ondan faydalandırabilirler. Biz belgelerimiz düzenli görünsün diye hepsini ayrı naylon dosyalara koymuştuk vs. Teslim alırlarken hepsini tek kargo poşetine topluca koydular "merak etmeyin onlar hepsine bakıyorlar ve şekle de takılmıyorlar" dedi görevli. Bu tabii ki kendi yorumu.
Bilgileri paylaşmak istedim.
Umarım sonucu olumlu olur ve çabuk olur..
Selamlar,
aposto

New postby Ilyas Cakmak » Fri Jul 22, 2016 12:15 am

lutfi aydeniz wrote:
lutfi aydeniz wrote: 90 gun disinda ikamet etme zorunlulugu [/b]

Lutfi Bey, merhaba. Iki hususta fikrinizi rica edecegim:

(1) Ankara Antlasmasi'na istinaden 1 yillik vizeyi aldiktan sonra, ne kadar sure ile Birlesik Krallik'ta ikamet etmek lazim? Ben 90 gunluk sureyi coktan astim. Bununla ilgili hukum nedir? Ben boyle bir ifadeye denk gelmedim mevzuatta.

(2) Ilk basta hazirlanan business plan disinda hareket edilirse, vize uzatiminda sikinti cikar mi? Yani o business plan da belirtilen isi mi icra etmek lazim?

Tesekkurler simdiden.

Ilyas Cakmak
Ilyas Cakmak

New postby amelie89 » Fri Jul 22, 2016 5:58 am

muttley8 wrote:
amelie89 wrote:
muttley8 wrote:Merhaba Arkadaslar Aranızda Ben de Varım,
Öncelikle ben bir başvuru yaptım. İmmigration connection firmasıyla çalışıp 1500 pound ödeme yaptım. Danışmanlık hizmeti verdiler . Bugün red edilmiş bulunuyorum. Onlarca sayfa business plan hazırlanmasına rağmen orda çaktım galiba .
tarayıcadan taratıp image process yaptım hatalar olabilir
I]you genuinely wish fo establish in business as proposed

You have stated that you wish to travel to the UK to set up a Software and Games Development and Sales Consultancy. Although you may have some experience in this field, you have not demonstrated experience of running your own business. It is unclear from the information provided if you have any knowledge of running a business in the UK. You have not specified any particular businesses or clients you may have lined up and it is unclear why a customer in the UK would chocse your services, with no experience of the UK, instead of a more established alternative already operating in the UK.

You have provided a business plan in support of your application. This business plan does not demonstrate that you have undertaken any research in regards to your potential competitors in the UK. This leads me to doubt that you have undertaken the level of research required to successfully establish and operate your own business in the UK.

Each of the factors above have not been taken in isolation but considered collectively. I am not satisfied that your personal circumstances and the documents you have provided reflect a business proposal with a realistic chance of success.

2) you will he bringing into the country money of'your own to establish in 6osiness
You state you intend to invest £5000 in your venture. As evidence of funds you state available to you, you have provided a personal bank statement from Garanti Bank (account number ending 1230) in support of your application. This shows that you have savings of 9860.99TL (£2,569.73 at the current exchange rate £1 = 3.83TL according to Oanda). The statement shows a recent deposit of 9817TL (£2,558.27) made on 31/05/2016. I note that there are no similar deposits to the account for the period shown. The documents you have provided do not demonstrate the origin of these funds. Given this, I am not satisfied that the funds in your account are genuinely available to you for your exclusive use or that this bank statement is an accurate reflection of your current financial circumstances.

3) your share of the profits will be sufficient to support vou and any depéndents
Given the lack of research, I am not satisfied that the projected profits in your business plan are
realistic. I am therefore not satisfied your share of the profits from your business will be sufficient to support you whilst in the UK
4)you do not need to supplement your business activities by employment for which a work permit is requiered
As i am not satisfied that the projected profits for your business are realistic.I am also not satisfied that you have shown your business will generate sufficient profits for you...

Şimdi arkadaşlar bu durumda ben red edebilir miyim ? avukat tutmam mı gerekmekte ? bu kurtarılabilir bir durum mudur? danışmanlık firması 10larca sayfa dokuman hazırlamasına ragmen danısman tutmayan arkadasların aldıgı sonucu aldım. Nasıl bir yol izleyebilirim ?
Teşekkürler

Nerden başvuru yaptın Türkiye'den mi UK mi ? Ben de yazılım mühendisiyim. Bp'ni hazırlarken market araştırması yapmamışsın galiba. Ben de yakın zamanda başvurmayı düşünüyorum. Market araştırması hakkında bilgisi olanlar burayı yeşillendirsin.

Merhaba, İstanbul'dan yaptım. Danışmanlık firması hazırladı benim hatam açıkçası çok güvendim firmaya pek ilgilenmedim yani. Bu arada umarım başvurunda başarılı olursun .

Geçmiş olsun . Bu tür durumlarda itiraz hakkı olduğu yazıyor? Böyle bir durumda itiraz etmek mi doğru yeni bir başvuru yapmak mı doğru?
amelie89

New postby moon » Fri Jul 22, 2016 8:57 am

Ve bizde vizemizi almış bulunmaktayız.
Başvuru sürecinde bu siteden çok yararlandım ve faydası olanlara teşekkür ediyorum.
Eşimle birlikte yeni ve güzel olmasını umduğum bir hayata başlıyoruz.
moon

New postby Puntihinti » Fri Jul 22, 2016 11:21 am

Arkadaslar Merhaba,

6 aylik ogrenci vizesi ile Londra'ya dil okuluna geldim. 4 aydir buradayim ve polis kaydim yok. Okulum 6 ay ve daha az kalacak kisilerin polise kayit olma zorunlulugunun olmadigini soylemisti.
Simdi Ankara Antlasmasi'na basvurmak istiyorum. Bazi konulardan emin degilim.
Polis kaydi yaptirmak zorunda miyim?
Vize basvurusundan once Ingiltere'de bir banka hesabim olmak zorunda mi?
Diplomalarimin fotokopi ve ingilizce cevirilerini vermem yeterli olmaz mi orjinallerini mi vermek zorundayim?
Bilgisi olan kisiler yardimci olursa sevirim. Tesekkurler.
Puntihinti

New postby shadowman » Fri Jul 22, 2016 1:38 pm

Puntihinti wrote:Arkadaslar Merhaba,

6 aylik ogrenci vizesi ile Londra'ya dil okuluna geldim. 4 aydir buradayim ve polis kaydim yok. Okulum 6 ay ve daha az kalacak kisilerin polise kayit olma zorunlulugunun olmadigini soylemisti.
Diplomalarimin fotokopi ve ingilizce cevirilerini vermem yeterli olmaz mi orjinallerini mi vermek zorundayim?

Ankara anlaşması için turist vizesini sahip olmalısın diye biliyorum.
shadowman

New postby zeugma » Fri Jul 22, 2016 4:21 pm

Vizemi almis bulunmaktayim(Esimde depandant vizesi aldi). Umarim hayirlara vesile olur.

12 temmuz da belgeleri istanbul tlscontacta teslim ettik.
22 temmuz da (bugun) karar verilmistir maili geldi ve yarim saat sonrada gelip alabilirsiniz maili geldi. Tlscontact ogleden sonra 4 te kapaniyormus zor yetistim ve aldim pasaportu.

Bilgi olmasi acisindan, basvurumu tamamen kendim hazirladim. Fakat cok yorucu bir surec is plani yazmakla ilgili bir cok makale okudum arastirma yaptim. Finansal tablolar ve grafikler konusunda da yine baya arastirmam gerekti. Ama butun bilgiler internet uzerinden ulasilabilir bir durumda vakti ve iyi duzeyde ingilizcesi olan arkadaslarin kendi baslarina yazabilecegini dusunuyorum.

Daha detayli bilgi verecek olursam is planim 40 sayfa kadar oldu appendix kismi haric. Genelde is planlari bu kadar uzun yazilmiyor ama atladigim bir sey olsun istemedim. Daha sonra renkli baski alip spirallettim.

Verdigim belgeler konusunda;
-Sirketten turist vizesi basvurusu icin verdikleri belgeler
-bordro bilgilerim
-esimin bordro bilgileri
-Diploma ve transcript
-Cesitli egitim sertifikalari
-Son 3 aya ayit hesap bilgilerim( uk gov sitesinde 6 ay yaziyor fakat cok fazla hesap hareketi oldugundan ve bunu red nedeni olarak kullandiklarindan 3 aylik vermeyi tercih ettim)
-e-devletten aldigim sabika ikametgah bilgileri(turkce olarak)
-nufus mudurlugunden vukuatli nufus ornegi
-evlilik cuzdani fotokopisi
-kimlik fotokopileri
-hesabima toplu para gonderen annem ve esimden aldigim imzali yazilar( forumda ornek mektup mevcut aynisini uyarladim )
-sahip oldugum mal/mulk lerin belgeleri

Is plani appendixleri olarak;
-detayli cv
-onceden yaptigim projeleri ve uygulamalari gosteren portfolio
-Yoneticimden aldigim referans mektubu
-Freelance olarak is yaptigim kisilerden referans mektuplari
-Ingiltereden herhangi bir potansiyel musteri veya referans email hic bir sey bulamadim bu sebeple hedef kitlemi startuplar olusturdugu icin londradaki tech sirketlerinin bir kisminin ciktisini appendixe ekledim.
-ingilterede kiralayacagim ev ilanlari ciktilari
-sirket icin almayi dusundugum cihazlarin ciktilari
-katilmayi dusundugum networking eventlerin ciktilari
-extra finansal tablolar( 2.ve 3. yil icin)
-sirket logosu ve kartvizit tasarimi(bunlarida kendim yaptim biraz elim yatkindir)

Ek bigli olarak;
-diploma, sertifika, vb orjinallerini vermeden hep fotokopileri verdim
-turkce olan belgeleri ingilizceye cevirmekle ugrasmadim (ikametgah, vb)

Kisisel gecmis olarak;
-6 yil calisma deneyimi
-bilgisayar muhendisi
-mobil uygulama gelistiricisi

Forumda bilgi ve deneyimini paylasan butun herkese tesekkur ediyorum. Ozel olarak forumda is planini paylasan Direnc beye tesekkurlerimi sunuyorum. Cok faydasi dokundu.
zeugma

New postby yldry » Fri Jul 22, 2016 4:53 pm

Puntihinti wrote:Arkadaslar Merhaba,

Ben turist vizesi ile basvurdum yaklasik 2 ay once ve polis kaydina gerek yok ben yaptirmadim.

Herseyin orjinali vermen senin icin avantaj/
banka hesabi da actirmadim onada gerek yok
Ayrica cogu ogrenci vizesiyle basvurup ankara anlasmasinda olumlu cevap aliyorlar
yldry

New postby eraevolution » Fri Jul 22, 2016 10:56 pm

Emre Bey yeniden merhaba, sizinle email yoluyla görüşmemiz mümkün mü? Zira bu forumda özel mesajlaşma bölümüne ulaşamadım. Eğer kabul ederseniz çok sevineceğim. Görüşmek üzere

evrim.bektas@gmail.com
eraevolution

New postby eraevolution » Fri Jul 22, 2016 11:11 pm

Emre wrote:@HakliydinAslinda Administrative Review hakkı veriliyor. İtiraz veya mahkeme yolu kapatıldı. Ancak verilen red mektubunda nelerin eksik veya yanlış olduğu zaten yazılıyor. En mantıklısı bu eksiklikleri kapatıp tekrar başvuru yapmak. İlk başvuruda red alıp, ikinci başvuruda red mektubundaki eksiklikleri kapatarak ikinci kez başvurup vize alanlar var.

Emre Bey yeniden merhaba, sizinle email yoluyla görüşmemiz mümkün mü? Zira bu forumda özel mesajlaşma bölümüne ulaşamadım. Eğer kabul ederseniz çok sevineceğim. Görüşmek üzere

evrim.bektas@gmail.com
eraevolution

New postby dm2016 » Fri Jul 22, 2016 11:46 pm

Herkese Merhaba,

Çok uzun süredir ben de bu forumu takip ediyorum ve yakın zamanda bir başvuru yapmak istiyorum. Bu vize hakkında bir çok şey öğrendim ancak yine de bazı sorularım olacak. Cevaplayan olursa çok faydalı olur şimdiden teşekkür ederim.

Birincisi benim mesleğim mühendislik (15 yıldan fazla tecrübe) ama bu vizeye mevcut işleyen bir kafe veya tea house gibi bir işletmeyi devralarak iş kurmak istiyorum. Acaba bu konuda tecrübem olmadığı için ve daha önce hiç böyle bir iş yapmadığım için kesin red mi yerim? Bu gibi bir başvuruda iş planı nasıl olmalı? Direk devralacağım işletmenin kar-zarar bilançoları vs. faydalı olur mu? Daha önce hiç bu tür başvuru yapan var mı?

İkincisi sermayeyi göstereceğim hesap aileden başka biriyle ortak hesap ise (örneğin baba) bir sorun oluşturur mu?
dm2016

New postby Emre » Sat Jul 23, 2016 9:04 am

@eraevolution Ankara Anlaşması ile ilgili olarak forumda soru cevap şeklinde gidilirse daha sağlıklı olur. Herkes faydalanmış olur. Yani ben danışman değilim. Sadece Ankara Anlaşması vizesi sahibi olarak bildiklerimi aktararak yardımcı olmaya çalışıyorum.

@dm2016 genelde tavsiye edilen, yapılan işi UK'ye taşıyarak yatırım yapılması şeklinde. Sonuçta deneyim sahibi olmadığın işte sıkıntı yaşaman mümkün. Kesin red verilir diyemeyiz. Dosyanın durumuna göre vize memuru Ankara Anlaşması maddeleri çerçevesinde karar verecektir. İş planı yapılacak işin nasıl yapılacağını, müşterilerinin kimler olacağını, yatırım tutarının ne olduğunu, kar oranın ne olacağını, pazarlamasının nasıl yapılacağını vesaire içermelidir. Evet devralınacak işletmenin kar-zarar bilançoları faydalı olur. Daha önce bir işyerini devralarak vize alan var. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, işyerinin çoğunluk hissesine sahip olmak. Yani en az %51.

Babanın bu parayı sana hibe etmesi lazım. Hibe/hediye ettiğine dair bir de yazı yazmalı.
Emre

New postby ozgurmail » Sat Jul 23, 2016 10:17 am

Arkadaşlar,
Potansiyel müşteri mektubu konusunda yardım rica ediyorum.
İçerik ve örnek konusunda bilgiye ihtiyacımız var. Çok teşekkürler
ozgurmail

New postby acoupoly » Sat Jul 23, 2016 2:50 pm

Herkese merhabalar, bir sorum var. Bu sefer kendi başvurularım hakkında değil; fakat en yakın arkadaşlarım ile ilgili. Ben bu forumdan çok yararlandım, hala da yararlanıyorum. Bilgi veren herkese çok teşekkür ederim.

Arkadaşım müzisyen (gitarist). Kız arkadaşı ile 10 yıldır beraberler. Müzisyen olan arkadaşımın geliri iyi değil. Kız arkadaşı ise animasyon sanatçısı. Çocuklarla beraber çizgi film yapıyor. Türkiye'deki okullarda ilkokul öğrencileriyle birlikte çok orijinal işlere imza attı. Hikayeler yazıp, senaryo oluşturup çizgi film haline getirdiler. O işi burada da yapmak istiyor. Bunun için ne kadar ana para lazımdır? Size danışmak istedik. Ve de sizce bu projeyle Türkiye'den Ankara Anlaşması'na başvursalar kabul edilirler mi? Düşünceleriniz nedir?

Bir de bu yola girdikten sonra İngiltere AB'den çıkarsa geri gönderilirler mi endişeleri var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Çok teşekkürler.
acoupoly

New postby eraevolution » Sat Jul 23, 2016 3:47 pm

@emre, teşekkür ederim. Sizinle aynı işten başvuru yapacağımızdan,aklımızdaki endişeleri ve binbir soruyu ancak özelden konuşarak giderebileceğimizi düşünmüştüm. Danışman olmadığınızı biliyorum. Yanlış anlaşılmak istemem.
Görüşmek üzere :)
eraevolution

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü